Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Najbolje bi bilo da otvoris CVT I pogledas u kakvom je stanju prenos, zatim pogledaj lezaj zadnjeg tocka, proveri I maticu (mozda se odvrnula)......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Macedonia
  • Motocikl: yamaha majesty 400 2007

naso sam koji mi je problem lamela je skroz otisla stopila se napravila se kao neka figura od neki arhitekta i prenosni kais poceo da se cepa i to zaista dosta proverili smo rolne dobri su nisu za menjanje kupio sam lamelu sa 5 gurtna posto takva je bila stara kais je bio originalni fabricki na njemu je pisalo YAMAHA ovaj kvar meni kostalo 200 eura zajedno sa 2 litara ulje filter za ulje i 1 litar ulje za menjac 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

То није квар,то је замена потрошног материјала,то те чека на одређени временски период.Нађи мануал на нету па провери.

Типа каиш се мења на 15-20000 км

Као и гуме,уље,кочионе плочице

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Macedonia
  • Motocikl: yamaha majesty 400 2007

То није квар,то је замена потрошног материјала,то те чека на одређени временски период.Нађи мануал на нету па провери.

Типа каиш се мења на 15-20000 км

Као и гуме,уље,кочионе плочице

jasno mi je da je potrosni materijal ali problem je u tome sto nije do sada davao nikakve znace meni to bune on je jurio i kao do sad sve do juce znaci ja cel vreme sam ga vozio tako ot kad sam ga kupio prosle godine u junu meseca tada sam mu promenio samo ulje filter i plocice na zadni tocak ali i moja je krivica sto nisam proverio preostale delove doduse ja sam hteo ali moj brat i majstor su mi rekli ostaj ne diraj tocemo proveriti sledecu sezonu ali dobro je sto smo prosli i toliko moglo je da bude i losije ali ja mislim da nisam platio mnogo za delove neznam kod vas kako se dvizu hvala vam i puno pozdravi i lepa voznja ovu sezonu CHEERS :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Po tom opisu morao je davati znake da nesto ne valja, sto najver nisi primetio....no to nije ni bitno, sad kad si sredio makinu, osecaj je kao da je nov.

Kod nas je redak na drumovima, 250-ca kolko os al 400-tki malo....u svakom slucaju, odlican Maxi  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Macedonia
  • Motocikl: yamaha majesty 400 2007

Po tom opisu morao je davati znake da nesto ne valja, sto najver nisi primetio....no to nije ni bitno, sad kad si sredio makinu, osecaj je kao da je nov.

Kod nas je redak na drumovima, 250-ca kolko os al 400-tki malo....u svakom slucaju, odlican Maxi  :takoje:

kod nas u makedoniju mislim da ima 5 ili 6 400-tki majesty nisam bas siguran ali mislim da su toliko pozz  :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Macedonia
  • Motocikl: yamaha majesty 400 2007

momci imam jos jedno pitanje u vezi sa moj majesty 400 juce sam promenio kais i lamelu danas kad sam ka upalio cujem neki zvuk gde je kais kao skripenje interesuje me jer to do kaisa ili nesto drugo nadam se na odgovor pozz caos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: yamaha majesty 400

poz, imam yamahu majesty 400 i dva problema :( prvi je kad ga upalim i tipa hocu da podjem i onda se cuje kao da zazvoni i trese pri polazenju, neki kazu da je lamela neki da je zvono neki da je ceo set u pitanju, da li je mozda neko ima slican problem pa da se posavetujem??? i jos jedna stvar, trazim da kupim onaj kao zastitni i ujedno ukrasni lim koji ide preko auspuha, ako neko zna gde mogu da nadjem to bio bi zahvalan da mi se javi. hvala unapred. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: yamaha majesty 400

zanima me da li neko zna gde mogu da nabavim onaj zastitni i ujdeno ukrasni lim koji ide preko auspuha za yamahu  majesty 400 2005god.? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: yamaha majesty 400

vidim da vozis isti kao moj, imam jos jedan problem..kada polazim hoce da zazvini..kazu da je ili lamela ili zvono..da nisi imao slican problem ili cuo za to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5685 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Spojio sam novootvorene teme u već postojeću o Majesty 400. Ne možemo svako malo otvarati nove teme kako naiđe neki problem ili imamo neka pitanja... Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: yamaha majesty 400

poz svima koji voze majesty 400. i ja imam takav motor i prezadovoljan sam mada se uvek jave neke sitnice, naime kada polazim i dajem gas zazvoni mi nesto tj neki kazu da je lamela neki da je zvono neki ceo set. da li ima neko konkretan savet? i jos jedna stvar, nemam zastitni lim preko auspuha koji je ujedno i ukrasno, gde to mogu da nabavim? vrlo mi ruzi motor zbog toga :( hvala puno.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Vespa ET2, Majesty 400

Pozdrav društvo, sutra idem pogledati ovog ljepotana: http://www.olx.ba/artikal/22721962/yamaha-majesty-400/

 

Možete li mi napisati par "tips" na šta da obratim pažnju, kako da pristupim pregledu i slično. Ujedno kako vam se čini ovako po slikama ušminkan?

 

Hvalaaa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Тој био мотор од мог комшије, он га је и увезао из Мађарске,Румуније јбли га, прије 3 г. Он га је возао једну сезону и продао. Од кварова што знам да је имао, отишла мембрана на карбуратору и то је замјенио, квачило је били промјењено.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Kakva membrana, zar nije injection?

Zvao ja danas za jedan 2004 god, 1700e, ne znam, mozda odem da ga pogledam, mada u startu mi ne deluje bas...

Nije reg, treba da se menja prednja guma i rolnice. Kais 3 godine nije menjan.. A videcu..

. A svidja mi se jamhica bas je lep model..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Знам да је мембрана била у питању, вукао фалш зрак и није ишао како треба.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Vespa ET2, Majesty 400

Kakva membrana, zar nije injection?

Zvao ja danas za jedan 2004 god, 1700e, ne znam, mozda odem da ga pogledam, mada u startu mi ne deluje bas...

Nije reg, treba da se menja prednja guma i rolnice. Kais 3 godine nije menjan.. A videcu..

. A svidja mi se jamhica bas je lep model..

 
I meni nejasno kako karb kad bi trebao biti na injection...
 
Evo vidiš i ova je tu negdje s cijenom... U poređenju s drugim u ponudi čini se OK, s tim što je 1 disk naprijed... I meni se Yamaha mnogo svidja, doduse nisam imao priliku voziti ovaj noviji model, ali prva dva su super udobni, lično su mi bolji od Burgmana (nekako sjedim pogrbljeno, dok u prvoj seriji Majestya sjediš kao u cruiseru).
 
Što se tiče servisa, pretpostavljam da ću i ja morati raditi dosta stvari, prodavac ko prodavac, svaki isti: "spreman za sezonu", "nema sta", "bez ulaganja, ja uradio to i to...", ali eto u najboljem slucaju barem ulje, rashladnu tecnost i remen, ali to kad krenu kiše, prvo malo :moto3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5685 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

2005. godište je "prelazno" sa karba na EFI kod većine priozvođača 250-tki i 400-tki a mož' lako da se desi i da je moped kraj 2004. a prodavac ga "rado" krsti kao 2005 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Vespa ET2, Majesty 400

2005. godište je "prelazno" sa karba na EFI kod većine priozvođača 250-tki i 400-tki a mož' lako da se desi i da je moped kraj 2004. a prodavac ga "rado" krsti kao 2005 ;)

 

Moped je definitivno 2004. poslao mi je sliku papira i piše 2004.

 

EDIT: Ali nisam znao da ima majesty 400 sa karbom uopće... Mislio sam da su sve 400 sa EFI, bit ce da je ovo membrana na usisu mozda... nisam ekspert, nagadjam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

I ja mislim da su efi svi, danas sam probao onaj jedan sto napisah da cu da idem da vidim. 1700e, nije reg, od ulaganja sto se vidi je prednja guma, em losa em meka pa ne mogu lepo ni da probam skuter, iz prenosa se cuje nesto da zalupa, kao metal od metal, deluje da nije strasno ali znam da je i sve jako skupo..

U voznji trom, krece na pun gas iz mesta do 3000 obrtaja i polako dize do 80km koliko sam ga vozio, znaci nije u redu nesto. Kaze rolnice. Svi sta god da ne valja kazu rolnice hehe.

Kais nije menjan duze od 3 godine, koliko je on vlasnik.

Realno, na stranu sto treba da se menjaju obe gume (zadnja sa dobrom sarom ali stara) kais rolnice i pretpostavljam varijator, skuter deluje jako dobro. Plastike vizir su odlicne, felne kao nove, pali savrseno, koci odlicno. Zvuk samog agregata je odlican.

 

1700e, plus prenos i reg 200e, plus oko 200e za servis, doduse tih 200e mogu da se pomere i ostave za zimu ali ispada tu oko 2000e. Mislim da vredi motor, nije les, samo ima da se zamene potrosni delovi.

 

A mozda sacekam jos malo videcu..

 

Jos se i lomim i izmedju bugija 400 i AA500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Vespa ET2, Majesty 400

Pozdrav društvo, kupio sam jučer onu Majesty 400 i prevezao je nekih 200-ak KM do kuće.

 

Na prvu daje dobar utisak. Parking kočnica ne hvata (pomjera sajla dole kod mašine ali ne koči, nisam imao vremena pogledati šta je) i kvačilo pravo zvoni dok je ledeno, znači zvoni zvoni, kao zvonce :D

 

Sve u svemu dobro stanje za 44.000, s tim sam zadovoljan. Gume dobre, ne troši pretjerano na prvu, ali to još treba testirati.

 

Slike postavim kad budem imao vremena da ga poslikam, sinoć sam ga dovezao kasno, a već sam na poslu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Na kraju sam i ja kupio onu Majesty prvu sto sam gledao.. 

Motor lepo radi, lepo pali, ima oko prenosa da se ulaze..

Ne radi rucna, i prednja guma je za zamenu.

 

U voznji je prava kao strela, koci odlicno, vizuelno ima ogrebano ovde onde, nije nova jbg..

 

Od problema prvi uocen je ulje u filteru vazduha, u kucistu. Prilicno. Potpljen filter, za bacanje. Ulje u motoru stoji na maksimumu, cak i vrlo malo preko. Predpostavljam da je predhodni vlasnik prepunio pa je zato izbacio. Ako nije gotov sam hehehe... na auspuhu u nijednom momentu ne dimi, ni topao ni hladan, pali isto uvek. Valjda ce biti sve ok.

Sad porucujem filtere za pocetak.. 

Modelom sam zadovoljan bas, odlican skuter, ne menjam vise.. preko zime ide presvlacenje sedista, zamena gume kais itd itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja