Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav

 

Postavljam ovu temu kako bih resio neke od tehnickih problema koje imamo vezano za Yamahu Majesty 400 (2004)

 

Jedan sam od vas koji vole da im motor perfektno radi i koji se za svaku sitnicu raspita i resi.

 

Moj problem je vezan oko lamele, tacnije ja sumnjam na kvacilo. Radi se o tro segmentnom kvacilu koje je bucno kada

se napreze ( uz dodavanje gasa) i koje lupa kao udaranjem cekica o metal.

 

Ono sto sam pokusavao je da rasklapam lamelu , podmazujem i menjam opruge. Problem zelim da resim po svaku cenu. Pitanje je: Da li vredi da kupim malosijevo kvacilo, tj da li cu tako resiti problem ili mozda da probam sa malosijevim oprugama ?

----------

U interesu bajkera je da pisu samo oni koji imaju iskustvo i ko se razume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav! Tema o Yamaha Majesty 400 već kao što vidiš postoji pa prepisku nastavi u njoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: LEONARDO 250 YAMAHA MAJESTY 400

Potrebana mi je dimenzija kaisa (remena) i koliko kosta otprilike, za Majesty 400 2005gp! :zdravo:

javi se u pp imam kais za tebe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Mozda je pitanje malo smijesno, ali prilikom kupovine ulja za motor (u mom slucaju Majesty 400), pored toga sto ulje mora biti za cetvorotaktne motore, da li mora imati i oznaku da je za skutere :stabre:? Prije Majesty imao sam Kineza od 125ccm 4T i kupovao sam bez oznake za skuter.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije bitno da li pise "za skuter" ili ne, bitno je sta fabrika preporucuje.... polusintetika, sintetika, full sintetika, mineralno... kao i gradacija 5W40, 10W40, 15W50, 20W50....

sta fabrika kaze to sipaj ma da se u vecini slucaja sipa 10W40 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

U User Manuelu za Majesty pise da se preporucuje gradacija ( zavisno od podnevlja, tj klime) od 10W30 do 20W40. Jos stoji Api service SG type or higher , Jaso Standard MA,

Mislio sam uzeti Bardahl 10w40 sa specifikacijama API SL / JASO T903:2006 MA /SAE 5W-40

E da li moze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno da može, to ulje je kvalitetnije od tog što fabrika preporučuje

 

 

P.S. API standardi idu po slovima abecede, koje je "dalje" slovo noviji tj. viši je standard

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Naravno da može, to ulje je kvalitetnije od tog što fabrika preporučuje

 

 

P.S. API standardi idu po slovima abecede, koje je "dalje" slovo noviji tj. viši je standard

 

Hvala na odgovoru. Sada mi je jasno sve. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: yamaha majesty 400 2004

pozdrav svima!! imam problem sa yamaha majesty 400! prvi dan motor kao da gubi snagu, znaci dvoje na motoru kao da mu je tesko al jos uvijek nekeko ide. drugi dan nema ture do 50kmh a zatim sve normalno do nekih 130kmh. treci dan motor je na nogarama prima gas ide skkroz u obrtaje, al kad krenem da ga vozim njega nesto gusi i jednostavno nece da vuce, treba mu vjecnost da nabije do 100kmh!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Pogledaj variator a i kaiš,pregledaj kvačilo. Bit če da je nešto krivo sa rolnicama - utegima u variatoru ili je možda kaiš odradio svoje. Kad si ga zadnji put menjao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: yamaha majesty 400 2004

U prijedoru nema nijedan servis za yamahu. Ima u sarajevu i u novoj gorici, to mi je daleko! Nemogu uraditi dijagnostiku! Neprijavljuje mi nikakvu gresku,napali se lampica! Jel neko možda zna kako da se mehanicki to odradi kao kod peugeota ili gilere, ono kao kontakt gas do kraja pa kocnica, zatim lampica odbroji pa se resetuje!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: yamaha majesty 400 2004

Mislim da nije do kompresije, motor je išao normalno, nije se osjećala nikakva promjena i onda u par dana ovaj problem. Ima li on neki filter goriva koji bi se mogao zaprljati? Da nije do pumpe za gorivo pa da nema dovoljno benzina? Skidao sam glavnu diznu i ona na kontakt baci u krugu maglu bez raspanja i čista je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: yamaha majesty 400 2004

S sad sto se tiče ramena, on je kao nov, rolice prednji varijator odličane! Vidi se da je mjenjana lamela marke ferodo ima pet krakova i nova je ali je tvrda i nije hvata za korpu cijelom duzinom! Znala je da zaskripi u startu! Tako da je na korpi napravila mali zub! Kasnije smo to poravnali minimalno! I motor je poslije tog išao bez ikakvih problema i sa dosta manje onog normalnog podrhtavanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Danas napravih voznju od nekih 100-tinjak KM. Taman dosao pred kucu kada nesto krenu da lupka oko prenosa :(. Prva pomisao da je do kvacila, zvuk kao da metal udara od metal. Odem do prijatelja markidjanipd ( u postu iznad ima problem sa motorom) da se dogovorim da odvezemo motore majstoru, posto smo dan prije dogovarali da skinemo moje kvacilo i stavimo na njegov motor (obojica vozamo Majesty 400), posto on sumnja u svoje kvacilo.

Ali nemam mira, nesto kopka u meni, upalim kasnije motor kada ono lupka i u leru. Kvacilo nije sigurno. :neznam:

 

Bacim se na posao i krenuh u rastavljanje njenog “Velicanstva” da vidim sta bi to moglo da se cuje. Rastavih ga, dodjoh do varijatora, kada ono imam sta i da vidim.

 

 

ttf7.jpg

 

Spala matica sa varijatora, sva sreca nije upala u propelere.

 

Propeleri malo ozuljani.

 

2yyd.jpg

 

 

 

 

d2l1.jpg

 

Unutrasnja strana poklopca varijatora (ili kako se vec zove) izuljana samo na jednom mjestu I to su ozuljali komadici sa propelera.

 

6vjo.jpg

 

 

 

 

y5iv.jpg

 

Mislio sam sa turpijom ili necim vec da propelere lagano obradim da ne budu onako sje..ni.

 

Posto niko u blizini nema pneumatski pistolj, mislio sam maticu na varijatoru zavrnuti sa moment kljucem. Ali na koliko kila?

 

Sutra ako stignem sve bi polako ocistio, obradio propelera i sastavio. Sada je sve rastavljeno i cim uhvatim vremena bacam se na posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Kilo kljuc se ponasa kao bilo koji drugi kljuc kad se radi o stezanju (osim sto kilo kljuc zna kada da stane). Tebi treba neka vrsta blokade osovine radilice da bi mogao da koristis kilo kljuc. Zatezanjem kilo ili bilo kojim drugim kljucem okretaces celu radilicu i nikada neces moci da stegnes. Za te stvari postoji pneumatski pistolj koji radi na principu seckanja, stegne pa pusti i tako u krug. To sprecava samu osovinu da se okrece, tj ne stigne da se okrene.

 

Ne znam koliko sam lepo ovo objasnio ali nadam se da me razumes. Dakle pneumatski pistolj je obavezan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Budi oprezan, drugar je koristio vulkanizerski pištolj za stezanje matice na varijatoru, na Piaggio Liberty i sjebo navoj, tj. pošto je pištolj bio previše jak provrteo je maticu! :neznam: Najbolje je kad bi našao nekog majstora koji ima električni (može i pneumatski) ali na kojem se šteluje jačina

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Markidjanipd pronasao problem na svom motoru (par postova iznad). Otisla membrana na karburatoru. Uvlacio motor fals zrak i zbog toga nije vukao. Membrana narucena (30 evra), ceka da stigne pa da zamjeni. Posto markidjanipd nije bas aktivan clan pisem umjesto njega, ako se kome desi slican problem da se zna.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 186 postova
  • Lokacija: Beograd, Savski Venac
  • Motocikl: BMW C 650 GT

Pozdrav svima!

 

Preključe sam kupio jednog majesty-a 400 nakon višegodišnjeg druženja sa starim 250dx. Neka bude upola dobar kao prethodnik i sve će biti super. 1zvizduk.gif

 

Elem, skinuo sam sa neta dva uputstva, jedno kraće od 90 i kusur strana i jedno ogromno, servisno sa svim sitnicama...ako nekome zatreba, tu sam...šaljem na mail, a planiram i da ih danas, sutra otštampam i ukoričim, pa može pozajmica 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja