Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Svidja mi se ovaj vizir. Ako moze vlasnik da podeli iskustvo sa nama. Mozemo da se sakupimo nas vise i da narucimo vizite od Ivana ali da neko nacrta oblik koji najvise odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Ma imas tih mesta ovde u okolini ta koliko voles. Sve sami pravci i poneka krivina. Svaku voznju vozim preko 200 bar 5-6 puta na 100 km predjenog puta, po jedno 1-2 minuta. Eto zato i pitam :)

Ta pomaze li taj vizir nesto da li je neko to probao uopste? I da li bi mogao da se napravi neki jos veci siri da ne bije ni na ramena itd....

I kako to utice kad se siba 200 :)

 

Imam ja Ivanov Touring vizir sa zakrivljenim vrhom. Ranije me je vetar tukao u vrat i ramena a sad bije od pola kacige na gore i malo na krajeve ramena.

 

Čovek radi odlično ali je malo specifičan, nekako polunadrkan. Ja sam se npr. dogovorio sa njim telefonom da samo napravi donji deo vizira gde su rupe za šrafove a da mu ja kad dođem objasnim šta hoću. Međutim, kad sam došao kod njega čekao me je već završen vizir bez zakrivljenog gornjeg dela. Onda je na moje insistiranje zakrivio gornji deo, alikako je već sve bilo gotovo nije mogao da odradi tu krivinu kako sam ja hteo, a kako je to bilo dva dana pre nekog velikog puta nisam imao izbora.

 

Problem je i što je moj vizir kao kupa tj. dosta se sužava pri vrhu u odnosu na početak (donji deo). Kada bih ga radio ponovo insistirao bi da ide ravno na gore ili da se manje sužava pri vrhu.

 

 

A gde i koliko dugo misliš da šibaš 200???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Skroz dobra ideja Surb podrzavam skroz.

Svidja mi se ovaj vizir. Ako moze vlasnik da podeli iskustvo sa nama. Mozemo da se sakupimo nas vise i da narucimo vizite od Ivana ali da neko nacrta oblik koji najvise odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

I ja imam od Ivana vizir.Jasam hteo produzeni (turing) vizir kao original :takoje: prezadovoljan sam!!!

post-8154-0-77827600-1337706979_thumb.jpg

post-8154-0-58078500-1337706983_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Super je i taj al treba i ti drzaci da se prave i sve to.Mislim da je malo cimanje vise a i da nadjes majstora da ti to uradi. Jel ima neko takav?

Malo je kupast. pogedajte ovaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Evo da se i ja upishem :-) suzuki gsx 750f iz 1990te, tek kupljen, uprocesu registracije, cekam da ovo glupo kisno vrijeme prodje pa da vozim na tehnicki :-) Slike cim bude ljepse vrijeme pa postavim :-)

 

Pozz svimaa1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

hvala druze :-) kad uslikam, trebat ce mi neko od poznavaoca suzukija reci sta je i sa kojeg motora stavljeno na moju suzanu :-) farovi su hmmm0stabre.gif cini mi se da su od gsxr-a jer imam 2 okrugla fara na njoj ??

 

Kad uslikam pa ce biti jasnije :D mada ostatak maske ne lici na onu sa gsxr.a tako da sam zbunjen totalno :-)

 

 

Da li je neko pravio neke nosace za kofere za ovaj motor (za pocetak bih samo top case, a kasnije i bocne kofere vjerovatno) :-) Ima li negdje neko napravljeno, da mi uslika da mogu kopirati :-)1mda.gif

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Eh evo da okacim slike suzukija :-)

 

Danas isao na tehnicki, sve proslo ok, al sam u povratku pokisao kao mish <_<

 

Evo motorcica (tj nadam se da cu uspjeti zakaciti slike :-) )

 

post-19990-0-59801800-1338030352_thumb.jpg

 

i prednja strana

post-19990-0-16595100-1338030363_thumb.jpg

 

 

na drugoj slici se vidi drugacija prednja maska a nije mi jasno sa kojeg je motora??

 

Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

ovako pise u saobracajnoj :

 

crv,tr,viš, 74,0 Ako ti to nesta moze pomoci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Ja mislio to neka starija krsina :) A ono lepotinja bas lep komad i boja i sve. Jako lepo odradjen i ocuvan rekao bih. Mnogo bezbednih i lepih km ti zelim sa tom Suzanom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

hvala druze :-) ja kada sam je vidio na slikama, mislio sam da ce me srce udariti kako je lijep (jer sam dogovrio da dam skuter - kinez 150ccm - i jos 300eura za suzukija). Razmisljam, lijep motor, al sigurno je vec krs, polomljen itd. Odem da vidim motor kad ono on jos ljepsi u zivo :-) Pregledao lance, lancanike, upalio motor, provozao ga, i rekoh sebi ovo kupujem :-)

 

Samo me cude farovi naprijed, zagledao sam u njih, cudne su sijalice na njima... Ne kontam sa kojeg su motora ili je neki custom made :-)

 

Takodje, i ja tebi zelim i svim motoristima mnogo, mnogo lijepih i bezbijednih kilometara :zdravo:

 

Samo da se hoce vrijeme poboljsati u Sarajevu da odem baciti neki veci đir od 300tinjak kilometara :-)

 

Valjda ce se proljepsati dok mi budu gotove tablice :-) i onda gassss :jee:

 

:moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3::moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Hvala druze :-) sijalice unutra neke okrugle kao kucne??? Hehehe :-) ma morat cu ja to nesta odradit i prepravit :-)

pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Ako ti rade posao ne diraj nista sta da se cimas bezveze. Jedino ako ti se ne svidja izgleda pa hoces da se igras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

ma rade sijalice odlichno ali sta kad pregori? moram znat koja je sijalica a lakse mi je staviti neke h7 ili h4 cisto da mi ih je lakse kupiti :D

 

Ali o tom po tom :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Ako moze mala diskusija oko rada nasih motora.

1. da li uvek kada je hladan mora saug?

2. da li kada je malo zagrejan mora da se doda malo gas da bi upalio?

3. da li ima nemiran rad - kod mene i kada je zagrejan broj obrtaja varira (sto me nervira).

Ako kod vas nije ovako da li bi pomoglo sinhronizacija karburatora ili nesto drugo

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Kad ga palim nekad ne mora sauk nekad mora sve zavisi (inace isti se povuce do kraja i posle rucno drzis i popustas jedno 30 sec i to je to) od temperature napolju. Kad je toplo posto sam stavio nov akomulator pali bez problema i ne mora sauk a kad je bio hladan i bio mi je zaglavljen sauk palio je isto al je moralo da se vergla duze malo.

Kad je ugrejan da to je zanimljivo isto nekad kresne odma nekad vergla malo i moram malo da dodam gas to ne znam zasto je tako.

Nemiran rad nema drzi na negde oko 900-1000 obrtaja laganica radi. Verivatno bi pomogla sinhronizacija karburatora procitao sam negde na forumu da je oko 30 e pa probaj sto da ne.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

po nekom pravilu saug se koristi pri paljenju hladnog motora. e sad kad je toplo vani to mu samo otezha paljenje. recimo meni kad ga palim na 25+ stepeni nema shanse sa saugom da upali, tj upali ako sam uporan, a bez sauga na prvi zub al radi na niskim obrtajim jer je hladan...

i nikad osim zimi ne povlachim full saug, mozhda do pola i to mu je puno, odmah preleti na 4000rpm. spustim na 2000 na oko minut i onda smanjim skroz..

sinhronizacija bi trebala da je ili besplatna ili pivo u vrh glave, 30e ko da za sinhronizaciju nek ide na oblizhnji most i nek se baci sa istog...

kad prehtelujesh ventile ili sredish karbove sinhronizacija je obavezna.

 

od tih tripova ja se jedino bojim pregrevanja, jer jednom prilikom je.mahina bila jezivo vrucha, al opet nije davao znake pregrevanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja