Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: VAROŠ NOVOSADSKA
  • Motocikl: PAN EUROPEAN

Pošto vozim cele godine,sem kad zaveje,a ne samo kad je toplo,koristim 10w40.Pre Elf-a je u motoru bio Silkolene i nije bilo ni približno razbijeno,pa sam se zato opet vratio na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Ja sam sipao Motul 5100 4T 10W-40 i kostalo je 990/l ako se uzme kanta od 4l... i za sad nemam problema, a uzeo sam ga jer su ga preporucivali sa vise strana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Već smo pre nekoliko strana pričali o ulju.

 

Ja sam već dva puta sipao :

 

632.jpg

 

I više mi se sviđa nego Motul 5100 koji sam sipao ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Juce sam bio do BG i ispred garaze u Obilicevom vencu video sam motor u tamno ljubicastoj boji, mnogo mu lepo stoji. Ako je to neko od nas neka okaci sliku i napise koji je broj boje.

Pozz....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Koncepcija naših motora je stara i zadovolja va je čak i mineralno ulje,ali ipak treba sipati nešto bolje kao neka polusintetika.Ne treba preterivati sa nekim sintetikama i fenserajem jer to može još i štetu da napravi.

Ja lično sipam

http://www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/moto-4hp-eco-10w40.html

Zadovoljava jedan standard više nego što suzuki traži i cena mu je više nego prihvatljiva u odnosu na ostale.

Ima na tržištu kod nas još ulja u toj klasi sa kvalitetom i cenom samo nemojte preterivati.

Ovaj tip motora se vozi zato što je jevtin u održavanju ,a ne da se na njega bacaju pare.

Da li je jos neko sipao ovo ulje u motor. Nesto mi je mnogo jeftino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Koliko sam skontao sa njihovog sajta ovo je neko jeftino "eko" ulje, valjda prerađeno staro ili tako nešto ekološko. Ok je ali ne za zahtjevnije motore, možda za kineze koji nemaju filter pa im se mjenja ulje poslje 1500-2000km. Elf ima u ponudi i bolja ulja, evo recimo ovo http://www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/moto-4hp-tech-10w50.html normalno i cjena je malo veća, al je to i dalje jeftino s obzirom da je u pitanju moto ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Produžetak vizira

 

I ne pokida to kad vozis brze preko 200 i jace?Ne gubi se stabilnost ili tako nesto ?

 

Pozdrav.

 

Stvarno ne znam šta da ti odgovorim na ovo pitanje,osim da je vizir još na svom mestu.

Skrojio sam ga od nekog starog,pobelelog i izgrebanog komada vizira koje mi se vuče po garaži nekoliko godina.Sečeno je ubodnom testerom,fenom grejano da bi se savilo,oblikovano oko kačice za mast(ako znaš šta je to).Nekoliko puta skraćivano i oblikovano,i nekoliko desetina puta montirano i demontirano,dok nisam dobio ono što sam hteo od ovog vizira.Polirano u nekoliko prelaza vodenom šmirglom raznih granulacija i nekoliko fela polir paste.I na kraju po ivici navučen keder sa silikonskim lepkom(čisto dekorativnog karaktera).Nije testiran u vazdušnom tunelu,nije napravljen od materijala iz NASA programa,nije radjen high tech alatima,ali meni radi posao više nego što sam očekivao.Sa std vizirom sam imao gadjanje vetra u grudi,ulazak vetra ispod kacige,neopisivu buku u ušima.Čak se primeti poboljšanje i sa suvozačkog mesta,nema više lelujanja kacige levo-desno(zajedno sa glavom i vratom).

I još jedna stvar,ne naplativ posao ako radiš drugome.

Druze a sta ce ti taj nabudzeni vizir??? Prvo sto taj vizir nije siguran,udar vetra u njega moze da te rokne samo tako.Jesi probao da vozis i da pustis ruke sa kormana? Probaj pa mi javi :moto3: Drugo estetski nije lep,bar za moj pojam!! Pokvario si liniju GSXF da ne lici na njega.Ili je to bio tvoj cilj da bas nelici?

Nemoj mi samo reci usteda nema se i to.Ako imas love za ovakav motor da vozis mislim da imas onda i 40 evrica za koje covek radi originalne povisene vizire za nase motore.

Nemoj misliti da sam zlonameran nego jednostavno zelim ti dobro.

Znam kako je kod nas sve moze i sve ide :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Nego da ja vas pitam imli neko od vas Plavi cajger (plazma taho) na vasem motoru?Ili svi imate originalne?

Ovaj sija nocu u plavo a danju je beo,.Ima za katana modele i za normalne GSXF AJ modele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Sta bi nema nikog?????

ja sam tu, nego shto se tiche svetala malo mi je to previshe fenserica, da ne kazhem ni malo mi se ne svidja... previshe bljeshti.

 

ne bi bilo loshe da je blago plava pozadina, to bi vech bilo i super jer meni bi se slagalo uz boju motora, al ovo bljeshtavo mi bezveze, josh je satove nakrcao svime i svachim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Pa jes jes FJCharlie je malo u pravu po meni. Malo je ciganski hahah Da ukoka jos samo onu tigrovu kozu na sediste i jebe keve hahaha Salim se naravno o ukusima ne treba raspravljati. Ja volim ono sto je fabricko i sto radi posao. Pre bih te pare dao za nesto sto stvarno treba da se zameni ili sredi a ne da nesto budzim. Ono pre bih uradio ono sto je kolega namestio da pokazuje brzine nego to ako bih vec birao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Sta bi nema nikog?????

ja sam tu, nego shto se tiche svetala malo mi je to previshe fenserica, da ne kazhem ni malo mi se ne svidja... previshe bljeshti.

 

ne bi bilo loshe da je blago plava pozadina, to bi vech bilo i super jer meni bi se slagalo uz boju motora, al ovo bljeshtavo mi bezveze, josh je satove nakrcao svime i svachim..

Pa moze da se regulise svetlost :zvizduk:

Imaces nadam se prilike da vidis kako to izgleda na mom motoru.Ovo na slici je od Katane 750 a ja imam original od mog modela 600

Sto rece covek stvar ukusa ali treba to videti uzivo :takoje: A i nije neka lova iskreno :neznam:

A sto se tice pokazivaca brazina dobra stvar ali mi za sad netreba :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Koncepcija naših motora je stara i zadovolja va je čak i mineralno ulje,ali ipak treba sipati nešto bolje kao neka polusintetika.Ne treba preterivati sa nekim sintetikama i fenserajem jer to može još i štetu da napravi.

Ja lično sipam

http://www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/moto-4hp-eco-10w40.html

Zadovoljava jedan standard više nego što suzuki traži i cena mu je više nego prihvatljiva u odnosu na ostale.

Ima na tržištu kod nas još ulja u toj klasi sa kvalitetom i cenom samo nemojte preterivati.

Ovaj tip motora se vozi zato što je jevtin u održavanju ,a ne da se na njega bacaju pare.

Da li je jos neko sipao ovo ulje u motor. Nesto mi je mnogo jeftino.

 

Ne znam za ovo ali jednom sam "po preporuci" sipao neko nepoznato ulje i nakon par hiljada meni ulje na minimumu a motor mi je u extra stanju??? Mogao sam da ne primetim pošto to retko gledam jer ne troši ni malo ulja i da napravim problem.

 

Pre toga sipao MOTUL, nakon toga 2x MOTOREX i ne troši ni gram. Ako već sipate neproverena ulja, često proveravajte nivo istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Znas sta je zanimljivo Marko Mario da kad sam kupio Suzanu bilo je neko ulje ono novi ulja u redu i ulje tamne boje trebalo da se menja.

Ulje sam promenio majstor preporucio i otusao u BG i kupio taj motul 300v ili v 300 znam da je najskuplje.

Lepo bilo sve u redu. E sad ima jedno par nedelja nema ulja nikako. Samo kad nakrenem motor malo se vidi. A ne pokazuje lampica da ga nema ili nesto da smeta masini.

Sta da uradim? Hvala unapred na odgovorima.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje...nisam bas najstručniji sa popravkama na motoru, ali me interesuje da li neko može da mi pomogne..

U pitanju je prednja kočnica! Mislim da imam vazduha u crevima, oslabila je jako, a pločice su solidne. Da li mi neko može objasniti kako se izduvava vazduh iz kočnica??

 

 

E da još jedno pitanje... Preporuka za majstora za suzuki gsx 750 f u Novom Sadu ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Znas sta je zanimljivo Marko Mario da kad sam kupio Suzanu bilo je neko ulje ono novi ulja u redu i ulje tamne boje trebalo da se menja.

Ulje sam promenio majstor preporucio i otusao u BG i kupio taj motul 300v ili v 300 znam da je najskuplje.

Lepo bilo sve u redu. E sad ima jedno par nedelja nema ulja nikako. Samo kad nakrenem motor malo se vidi. A ne pokazuje lampica da ga nema ili nesto da smeta masini.

Sta da uradim? Hvala unapred na odgovorima.

 

Kao prvo, koliko ja znam taj MOTUL 300V se ne preporučuje za GSXF-a. E sad da li nije dobro za njega ili nema potrebe sipati ga nemam pojma. Ja sam sipao MOTUL 5100 i OK je ulje i ne troši se.

 

Ako mene pitaš ja sigurno ne bi vozio motor a da mi je ulje ispod minimuma bez obzira što se lampa ne pali.

 

A što ne doliješ još ulja? Sigurno ti je ostalo malo od menjanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Nego da ja vas pitam imli neko od vas Plavi cajger (plazma taho) na vasem motoru?Ili svi imate originalne?

Ovaj sija nocu u plavo a danju je beo,.Ima za katana modele i za normalne GSXF AJ modele.

 

Ja sam hteo da odradim instrument tablu u plavo kad sam radio pokazivač stepena prenosa jer sa je svakako rasturao ali nigde nisam uspeo da nađem adekvatne plave sijalice.

 

Kod nas ne mogu da se nađu one led sijalice sa 3 ili 5 ledova (a koje se ubace u standardni džek) koje bacaju svetlo na sve stane. Za neka veća budženja sa puno običnih led sijalica nisam imao živaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Ako ja razumem taj merac da ga jeb.... hahahaha Juce ajde reko da dolijem resto ulja sto mi je ostalo ne nesto puno nije bilo ni pola L.

Kad ono skoci ulje na malo preko F hahahah Sto ce reci sad kanda ima i malo viska hahah Sta se tu desava nemam pojma.

Vidim da je ulje jos uvek blago krozvidno tj. nije jos crno presao oko 3-4 soma tih km-a. Mozda je crko merac mada mislim da je to nemoguce. Mario Marko hvala na savetima i sledeci put sipam to drugo ulje.

 

Znas sta je zanimljivo Marko Mario da kad sam kupio Suzanu bilo je neko ulje ono novi ulja u redu i ulje tamne boje trebalo da se menja.

Ulje sam promenio majstor preporucio i otusao u BG i kupio taj motul 300v ili v 300 znam da je najskuplje.

Lepo bilo sve u redu. E sad ima jedno par nedelja nema ulja nikako. Samo kad nakrenem motor malo se vidi. A ne pokazuje lampica da ga nema ili nesto da smeta masini.

Sta da uradim? Hvala unapred na odgovorima.

 

Kao prvo, koliko ja znam taj MOTUL 300V se ne preporučuje za GSXF-a. E sad da li nije dobro za njega ili nema potrebe sipati ga nemam pojma. Ja sam sipao MOTUL 5100 i OK je ulje i ne troši se.

 

Ako mene pitaš ja sigurno ne bi vozio motor a da mi je ulje ispod minimuma bez obzira što se lampa ne pali.

 

A što ne doliješ još ulja? Sigurno ti je ostalo malo od menjanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

`Juce sam isao malo na duzu vozlju motorom. Cini mi se da su napravili vetrobran tako da sve usmerava na kacigu i ramena. Moj drugar ima kawasaki er-5n i skoro da se manje oseca vetar na njemu. Interesuje me vasa iskustva sa povisenim vizirom. Ako moze neka slika.

Pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

`Juce sam isao malo na duzu vozlju motorom. Cini mi se da su napravili vetrobran tako da sve usmerava na kacigu i ramena. Moj drugar ima kawasaki er-5n i skoro da se manje oseca vetar na njemu. Interesuje me vasa iskustva sa povisenim vizirom. Ako moze neka slika.

Pozz...

da, tako se i ja osecham, samo mene bije u vrat ako sam potpuno uspravljen a nisam neki primer viskog momka...

recheno mi je da su to vrtlozi. tako da shtekam si za vizir kod ivana. odradim sa zakrivljenim vrhom pa da mi prebacuje preko glave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Ta pomaze li taj vizir nesto da li je neko to probao uopste? I da li bi mogao da se napravi neki jos veci siri da ne bije ni na ramena itd....

I kako to utice kad se siba 200 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ta pomaze li taj vizir nesto da li je neko to probao uopste? I da li bi mogao da se napravi neki jos veci siri da ne bije ni na ramena itd....

I kako to utice kad se siba 200 :)

 

Imam ja Ivanov Touring vizir sa zakrivljenim vrhom. Ranije me je vetar tukao u vrat i ramena a sad bije od pola kacige na gore i malo na krajeve ramena.

 

Čovek radi odlično ali je malo specifičan, nekako polunadrkan. Ja sam se npr. dogovorio sa njim telefonom da samo napravi donji deo vizira gde su rupe za šrafove a da mu ja kad dođem objasnim šta hoću. Međutim, kad sam došao kod njega čekao me je već završen vizir bez zakrivljenog gornjeg dela. Onda je na moje insistiranje zakrivio gornji deo, alikako je već sve bilo gotovo nije mogao da odradi tu krivinu kako sam ja hteo, a kako je to bilo dva dana pre nekog velikog puta nisam imao izbora.

 

Problem je i što je moj vizir kao kupa tj. dosta se sužava pri vrhu u odnosu na početak (donji deo). Kada bih ga radio ponovo insistirao bi da ide ravno na gore ili da se manje sužava pri vrhu.

 

 

A gde i koliko dugo misliš da šibaš 200???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ovako? ovo je double buble

ja sam hteo ovo i video da je ruzhno do zla boga, pa chu da radim blago produzhen sa zakrivljenom ivicom na gore...

 

jesmo se nas 2 sreli danas tamo kod karadjordjevog parka?

post-13098-0-83137200-1337640382_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja