Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Na satu je oko 52-54 hiljade,zaboravio sam tacno koliko...sutra cale i ja doterujemo motor ako ne bude kisovito vreme.

 

Ja sam prezadovoljan,to mi je prvi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GXS600F

Ja ga imam 4 sezone. Inace je 1998g a kupio ga sa 51000 a sada mi je na satu 78000. Bez posebnih problema , samo menjaj ulje i filter na 5000km i ne brini. I normalno odrzavanje.

post-5191-0-01252200-1333980530_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Bilo bi lepo da vidimo ko vozi na kojim gumama, koliko je zadovoljan i koja generalno iskustva imate sa gumama.

 

Ja sam Motor uzeo sa gumama Continental Road Attack koje su imale odličnu šaru ali su bile katastrofa. Pri svakoj vožnji bi mi zadnja guma par puta proklizala pa sam ih brzo zamenio. Neki koji imaju pozitivna iskustva sa Continental-om su me kasnije ubeđivali da je guma odlična ali da je meni sigurno DOT bio bajat i da je to bio razlog.

 

Sledeće gume su mi bile Bridgestone BT-021 sa kojima sam generalno bio zadovoljan. Kod nje je problem što se neravnomerno troši pa vrlo brzo prednja guma dobije špicast oblik.

 

Nakon njih sam uzeo Bridgestone BT-023 sa kojom sam baš zadovoljan. Vozio sam i po kiši, obarao do fuzastera, i ni jednom mi nije popustila, a traje dosta dugo. Zadnju sam već promenio za istu a planiram da kad se potroše probam Pirelli Angel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Svaka cast BojaneH cestima i da te dobro sluzi. Zelim ti mnogo bezbednih km-a tih :)

Jel zna neko gde kupiti slavinu onaj plasticni deo meni ispao u voznji :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Motor mi malo losije koci prednjom kocnicom,diskovi su dobri,ali sumnjamo na plocice.

 

Desava se da moram stisnuti prednju kocnicu malo jace,dakle ne hvata odmah nego tek kasnije.

 

Da li ovi motori (GSX-F 600 stariji model) imaju takve losije kocnice ili je mozda problem do istrosenih plocica?

 

Razlika u odnosu na CBR 1000F je drasticna,hondica koci jednim prstom cim se pipne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

kakvo ti je stanje ulja u posudama? i kad si ga zadnji put promenio? pogledaj creva, kad stisnesh kochnicu ako se malo naduvaju valjalo bi ih promeniti, a plochice mozhesh da pregledash bez skidanja dal imaju mesa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ulja u posudama ima do vrha,jako malo ima vazduha pri vrhu u posudi.

Pregledacu i da li se naduvavaju creva i istrosenost plocica.

 

Inace,motor za pocetnika ide kao mali zvrk,povlaci lepo u svakoj brzini za svoju kubikazu i konjazu...cale ga ganjao 180 na sat kad smo se vracali kuci,a bilo je jos prostora za brzinu,samo nema potrebe...i kaze cale kad mu da gas,povlaci i iz 6 brzine sa niskih obrtaja bez da se motor trese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Gde da nadjem onaj ventil sto stoji ispod rezervoara za pustanje goriva...curi mi tako da se prakticno i ne vidi ali sve na masku i onda ostaje trag...

Pozz

Ja sam stavio prsten od gume za cesmu. Ima jedna koja odgovara. Rastavi i vidi kako izgleda i zameni je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Bravo Mario. Koliko si ti presao km? Na mom motoru su neke Michelin i nisu neke. proklizavaju pri vecoj brzini, po kisi morao sam da vozim veoma lagano inace proklizaju odmah.

Sta treniras ? Imam sina koji je isto motordzija i trenira dzudo vec 15 god.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Bravo Mario. Koliko si ti presao km? Na mom motoru su neke Michelin i nisu neke. proklizavaju pri vecoj brzini, po kisi morao sam da vozim veoma lagano inace proklizaju odmah.

Sta treniras ? Imam sina koji je isto motordzija i trenira dzudo vec 15 god.

Pozdrav

 

Koliko sam ukupno prešao km ili sa ovim gumama?

 

Već 19 godina sam u tekvondou (zadnjih 13 sam trener), nedavno sam krenuo i na boks.

Inače www.borilacki-klub.com je moj portal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ulja u posudama ima do vrha,jako malo ima vazduha pri vrhu u posudi.

Pregledacu i da li se naduvavaju creva i istrosenost plocica.

Teško da ćeš vidit da se creva duvaju, jedino što možeš vidit je da su postala porozna i počela da bale, što je ekstrem koji se teško sreće.

Znak da se crjeva naduvavaju(pošto ne može da se vidi) je kad ručka ima "sunđerast" osjećaj, znači stisneš je malo i ona počne da koči i pravi otpor na ručici, a moraš da je stisneš još 2-3cm da bi kočnica uhvatila punom snagom. Imao sam slično iskustvo na GPZu, kupio pancirna crjeva i ručica sada puštena-stisnuta ima hod 1cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Motor je sad u radionici i sledi detaljna kontrola motora,lezajeva,sajli,diskova,plocica,karburatora,ulja,sve redom da prekontrolisemo,pa da znam sta vozim.

 

Imam par pitanja za GSX-F 600 prva generacija,1990 godiste.

 

1. ima li negde da se kupi i koliko kosta kompletan cep rezervara (prethodni vlasnik polomio kljuc u kontakt bravi,pa je morao razvaliti cep rezervara da bi mogao sipati gorivo)

2. koje prednje plocice preporucujete i koliko kostaju (neki malo kvalitetniji model)

3. fabrika preporucuje gume 110/80 i 140/80...da li se mogu staviti naprimer 120/70 i 150/70...hoce li utecati na vozne osobine i skretanje ili da se drzim fabrickih dimenzija

4. kad ispustamo ulje iz kartera tokom menjanja ulja,da li ce iscuriti i ulje iz hladnjaka ili ima neki poseban cep na koji ispustam?

5. koliko ulja se sipa u ovaj motor?...procitao sam 4.7 litara da je kapacitet...jel bi prvo trebalo nasuti naprimer 4 litre,pa ga malo verglati da pumpa nabije ulje kroz ceo hladnjak pa dosuti ostatak ili nekako drugacije...?

 

Uglavnom,za sad me interesuje samo ovo,svaki savet dobrodosao,hocu da sredim motor kompletno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

1.Ovo za cep rezervoara da vidis na ebay-u ili onaj sajt sto je postavio jedan kolega gde imas sve delove za gsxf suzane.

2.Plocice sam ja uzeo preko Louisa imas tamo mozes poruciti preko ACY clana meni stizu sutra postom. Ili ja mislim guavera pretrazi forum pise gde ima ne znam sad tacno gde.

3.Drzi se fabrickih mera za gume kao i za sve otalo jer je to testirano i ispitano i nemas sta da brines i fantaziras.

4.Imas samo jedan cep tj. sraf na gsx 750 f modelu. Isto je i za 600 bar tako pisu u manualu koji mozes da skines laganica.Znaci odvrnes taj sraf i sacekas da sve iscuri. Kad iscuri zamenis filter ulja prvo. I onda sipas ulje koliko pise po uputstvu ja sam sipao Motul V300 al mozes i neko jeftinije nije frka. Filter imas na Louis sajtu i ja sam tamo uzeo ili ovde negde gde ne znam tacno.Cim motor poguras ili zaverglas ulja nema :) Neces nista videti na pokazivacu sa strane. Zato lepo sipaj u mestu sve i sacekaj dok se ne digne do crte. Posle pali i vozi. I filter namazi uljem sa strane na obodu kad ga montiras i to je to. Prijatelj meanicar mi je menjao gledao sam sve kako radi.

 

Ako bas bas ne mozes da nadjes sajtove za delove louis plocice ili sta vec pisi pa cu ti naci laganica samo.

 

Pozdrav i srecno sa sredjivanjem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

filter za ulje imash u guevari, neshto oko 800din, za vazduh im je 3500 chini mi se, a u louisu je 18E

 

Filter za ulje imaš i u Mass-u, milsim da je 700 din?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Treba da promenimo oba para prednjih kocionih plocica,dakle ukupno 4 plocice.

 

Preporucite mi neke sa kojima ste veoma zadovoljni,koje dobro koce i naravno da potraju sto duze.

 

Moze link do sajta na PP,da ne ispadne reklama.

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Da li bi bilo dobro uzeti Brembo kocione plocice,cena 20e (valjda za par,nasao sam na jednom domacem forumu dobavljaca,inace je clan i na ovom forumu :) ):

http://brembopads.com/En/Pads/Pads_Catalogue_Search.aspx?SearchBrand=SUZUKI&SearchCC=600&SearchModel=GSX%20F%20&SearchYear=88%3E97

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Trenutno je prijateljev GSX 750 F 1999 godiste kod nas u radionici,zamenili smo semeringe i ne znamo koliko ulja da sipamo u stapove ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja