Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Onda ti je filter naknadno ugrađen. Fabrički ima samo sito u rezervoaru. 

Za F-a se zna da ne možete da nabije punu brzinu sa malo goriva jer pritisak goriva nije dovoljan pa moraš slavinu staviti na slobodan pad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Vec sam video da si isao al ponovi ponovo skelu iz Banataske Palanke za Ram, jer je deo puta od Smedereva za skretanje za Pozarevac katastrofa. Sa druge strane Borsko jezero je prelepo al kazu da je taj put oko Zagubice mozda jedan od najgorih. I uopste putevi za Petrovac da su losi. Ne znam dal su popravljani i radjeni skoro. Da vozimo enduro bila bi druga prica, al znam da su se i oni zalili. 

 

Inace I ja sam ovako nesto planirao da odradim u skorije vreme, samo sto bih ja iz Bora nazad na magistralu pa ka Paracinu i autoputem se vracao jedan deo pa preko Arandjelovca tu opet magistrala. Bas zbog tog puta koji svi kritikuju.. Ako je jos uvek los. 

 

Samo sto je ovo tura za 2 dana min ako nesto sem asfalta oces da vidis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Gsx750f
pre 2 minuta, Pingvin37 je napisao:

Vec sam video da si isao al ponovi ponovo skelu iz Banataske Palanke za Ram, jer je deo puta od Smedereva za skretanje za Pozarevac katastrofa. Sa druge strane Borsko jezero je prelepo al kazu da je taj put oko Zagubice mozda jedan od najgorih. I uopste putevi za Petrovac da su losi. Ne znam dal su popravljani i radjeni skoro. Da vozimo enduro bila bi druga prica, al znam da su se i oni zalili. 

 

Inace I ja sam ovako nesto planirao da odradim u skorije vreme, samo sto bih ja iz Bora nazad na magistralu pa ka Paracinu i autoputem se vracao jedan deo pa preko Arandjelovca tu opet magistrala. Bas zbog tog puta koji svi kritikuju.. Ako je jos uvek los. 

 

Samo sto je ovo tura za 2 dana min ako nesto sem asfalta oces da vidis. 

Voznju planiram drugi vikend Avgusta prvi dan voznja do tekija kupanje nocenje drugi dan voznja do borskog jezera kupanje spavanje i treci dan povratka i obilazak vodopada i manastira a gledao sam reportazu tog dela puta i kazu da je asfalt nov. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ako je asfalt nov u tom delu onda je sve poklopljeno super :) Meni su pricali ranije drugu pricu za delove oko Zagubice i Petrovca upozoravali me. 

 

Vidi Nemanja ima jos fabricke nalepnice na Suzani. Bogami nije ni cudo sto pricaju da je jedan od boljih. Slikaj ti to malo vise :) Gde mi da nadjemo tako ocuvane Katane I pitam se kad ove skroz dotraju dal ce biti jos tako ocuvanih negde na prodaju... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Hoćete da organizujemo neko okupljanje bivših, sadašnjih i budućih vlasnika gsxf-ova za vikend 10. Ili 11. avgust?

Možemo srebrno jezero na primer pa da može i Marko da nam se pridruži jer će biti tu negde u okolini.

Ili ako termin odgovara i Vjeku i Jevti mozemo i neko drugo mesto okupljanja ako je njima ovo daleko za dan vožnje

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Moze okupljanje!

Sto se majica tice iskreno ako hocete da pise Serbia pored GSXF i Katana,  nesto sam ponovo raduckao (mada nemam ni vremena za to toliko) jedino ovako, a da se uklapa u neku A4 format stampe pricu. 

 

Ako neko ima bolju sliku bolju ideju nek posalje, stampacemo. Samo neka bude u 2 boje (crna se ne racuna) jednostavno i otprilike oko A4 horizontalnog formata zbog cene. Format mora da bude vektor ili dobar PNG. Egzoticnije boje su skuplje, crvena i bela klasika :) 

 

 

 

 

Suzuki serbia majice1.png

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nebih preporucio, jer GSXF fabricki nosi 150/70-17 a felna mu je 4,50x17 identicne dimenzije kao sto ima CBR600F2, a on nosi 160/60/17 , tako da mozes komotno 160-icu, nemoj vise.

 

A sto se tice Mitas guma, imas temu na forumu potrazi je, 

ja sam koristio na CBR-u Mitas Sport Force i zadovoljan sam, odlicna guma za te pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ja imam mitas gume obe ali sportske, ne turing. Skroz korektne gume samo gledaj DOT 2019 dakle sto svezije za taj novac,kad nema kise, dobro rade posao mekane, nema nikakve razlike. Pre toga na motoru su bile putne gume Michelin i Pirelli i za nijansu su bolje za kisne i hladne uslove. Al su i dosta skuplje :)

 

Nemoj 170, jer 160 je krajnja granica po nekoj toleranciji van fabrike. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Hayabusa gsx1300R
1 hour ago, Pingvin37 said:

Moze okupljanje!

Sto se majica tice iskreno ako hocete da pise Serbia pored GSXF i Katana,  nesto sam ponovo raduckao (mada nemam ni vremena za to toliko) jedino ovako, a da se uklapa u neku A4 format stampe pricu. 

 

Ako neko ima bolju sliku bolju ideju nek posalje, stampacemo. Samo neka bude u 2 boje (crna se ne racuna) jednostavno i otprilike oko A4 horizontalnog formata zbog cene. Format mora da bude vektor ili dobar PNG. Egzoticnije boje su skuplje, crvena i bela klasika :)

 

 

 

 

Suzuki serbia majice1.png

Sta bi sa prvim majicama?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Nista mogu i one ali  je par kolega predlozilo da se doda Serbia. Pa meni kako je palo napamet je jedino ova gore slika. Ako neko zna moze ili ume bolje, ili ima bolje ideje nek postavi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Da se javim u vezi filtera i onog gubljenja benzina (gasa) na vecim brzinama. Uzeo sam novi filter premerio sam rupa filtera koji je bio je 5mm ovaj je 4mm ali je veci od proslog. Nakon sto sam zamenio isterao sam ga na autoput i pustio sam ga 240kmh bez ikakvih problema okrenuo se posle i krenuo nazad i na 180-190 osetim da ne vuce bas kako treba kad mu dam gas i posle 2s vise ne prima gas i to je trajalo 3s (krace nego pre) na 110kmh poce da radi gas ja mu dao i 130-140 vratih se. Ja sad ne razumem sta je sad problem. Rezervoar sam natankirao pun...:stabre::stabre::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Sito rezervoara, karbovi, slavina, filter za gorivo.

 

Da sam na tvom mestu, filter goriva bih skinuo i probao da vozim bez istog. Ja na banditu 600 (isto nema pumpu goriva) nemam filter vec 3-4 sezone, malo je zeznuto motorima bez pumpe dodavati milion sita i filtera, jer i na najmanji talog necistoce, protok se drasticno smanjuje.

 

 

Meni je motor trokirao sve dok mu nisam ugradio slavinu sa 2 grla iste duzine sa prve generacije r6, ona originalna membranska je lepila u voznji sama od sebe i zatvarala gorivo.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Planiram za 10dana na more da idem i sad ne znam da li ovo moze da prestavlja neki problem uz put ili ne. Svakako ne idem na autoput nema divljanja, max 80-100.

 

Jedino me cudi kako je iso 240 i nije ostao bez goriva a onda na 180-190 se osusio??? :stabre::stabre::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Imao dovoljnu rezervu goriva u karbovima za jos 3-4 km voznje pod punim gasom, a onda presusio dok se opet nije nacedilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT
10 hours ago, Marko_987 said:

Voznju planiram drugi vikend Avgusta prvi dan voznja do tekija kupanje nocenje drugi dan voznja do borskog jezera kupanje spavanje i treci dan povratka i obilazak vodopada i manastira a gledao sam reportazu tog dela puta i kazu da je asfalt nov. 

Put od Manastira Gornjak do Zagubice su zavrsavali prosle godine, bio je ok za voznju, trebalo bi da su ga zavrsili do sada tako da ce biti fenomenalan, dalje nisam siguran kakav je, takodje je bilo u planu da se zavrsi deonica duz dunava od VG ka kladovu (moj omiljeni deo za voznju). Mislim da je ruta pun pogodak.

 

Ako treba drustvo tu sam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ako hocete na Srebrnom Jezeru neku organizaciju, imam saradnju sa velikim brojem smestaja i lokala. Sa drugom radim projekat https://poseti-srebrnojezero.rs pa mogu da izboksujem popuste i ko zna sta jos :) 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250
pre 1 minut, Dzony93 je napisao:

Ako hocete na Srebrnom Jezeru neku organizaciju, imam saradnju sa velikim brojem smestaja i lokala. Sa drugom radim projekat https://poseti-srebrnojezero.rs pa mogu da izboksujem popuste i ko zna sta jos :) 

 

Za pocetak promeni sliku na avatar, evo slicica sa danasnje voznje:

LRM_EXPORT_230965782666409_20190724_204429474.thumb.jpeg.f4ae8f2b9a7c2ced8d089c6f653ca581.jpeg

Kaze Dzoni ne svidja mu se zvuk top-a, mozda ce ovo da pomogne :D :jee:

LRM_EXPORT_231161240453769_20190724_204744932.thumb.jpeg.a3bbddf40ecc14299f8a6418e0af5296.jpeg

 

Doso covek prekontrolisali ceo motor sredili ksenon jedna zicka pipala masu goreo osigurac, copavku podmazali da vraca i instalirali novi senzor temperature ulja i novopeceni katanac vraca plastiku

20190724_193531.thumb.jpg.56b74a15073cb73daa22ec4c86485902.jpg

 

-----------

 

Evo ga filter goriva koji sam ja danas stavio u moju masinu:

IMG-V.thumb.jpg.ce5de30a3efffe650400783b553fc6d9.jpg

 

I imam jedno pitanje membrana koja je zaduzena da otvara i zatvara protok i mrezica. Da li postoji neki laksi nacin ciscenja te mrezice ili moram da izvadim ceo deo sa slavinom da bi ocistio to i da li moze da se kupi nova mrezica i gde?

Ili za 1300din kod brace kineza da pazarim novu slavinicu i mrezicu:

 

Sta mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja