Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Požarevac-Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F

Pozdrav  svima, imam jednu dilemu pa ako moze pomoc, treba da menjam akumulator posto je ovaj sto je u motoru od 6Ah, ja sam nasao po specifikacijama da bi trebalo od 10Ah ali kada sam trazio da kupim po internetu za moj model(GSX 600F, '98 god.) preporucuju od 8Ah, pa sad ne znam koji da kupim, zbog jacine i velicine i koju marku akumulatora preporucujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Ja sam na skuteru imao 12Ah a na Katani 8Ah i Katana nije ni zaštucala a skuter jeste.... nov, sto duža garancija i teraj. Moj je nov od prošle godine, cele zime u garaži, paljen na 15-20 dana, bez ikakvih problema....


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Ja sam na svom imao 8Ah, ovo mu je cetvrta godina da pali bez problema.. zimi ga skidam i povremeno ga prikljucim na pametni punjac.. zima je kod mene pojam ispod 3-4°c, sve ostalo vozim..

Promenio član Lošmi_WayOfLife
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Da li je neko radio elektrolizu rezervoara i ako jeste, da li ste uklanjali sve cevcice i delove u samom rezervoaru. Deluje mi dosta komplikovano za demontazu i izvlacenje istih. Za sada imam neznatnu pojavu rdje ali ipak razmisljam o ciscenju i oblaganju unutrasnjosti rezervoara. Predpostavljam da je isto na 750 katani iz 90 kao i na novijoj generaciji posle 1997.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Ajde da postavim "lakse" pitanje, kada niko nista nije komentarisao na predhodno.

 

Pristup zadnjem amortizeru je takodje komplikovan.

 

Da li neko zna kako najlakse prici zadnjem amortizeru radi stelovanja predopterecenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Kolega pratim temu, ali su za mene oba pitanja komplikovana:lol:. Ima dosta strucnijih koji ce ti verujem pomoci. Samo da vide, posto je tema malo zamrla zbog viber-a. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
11 hours ago, max80 said:

Samo da vide, posto je tema malo zamrla zbog viber-a. 

Hvala na informaciji.

Bas sam pomislio da su svi prodali svoje katane i da vise nikoga nema na ovoj temi. Nemam viber tako da nisam znao da su se kolege "preselile".

Ako se niko ne javi, mozda prebacim pitanja u opstiju temu, kao np. Suzuki garaza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@Nemanja_zem 

 

On 5/3/2021 at 5:38 AM, Deki Katana said:

da li ste uklanjali sve cevcice i delove u samom rezervoaru. Deluje mi dosta komplikovano za demontazu i izvlacenje istih.

jel si mislio na cevcice ili na sam rezervoar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Nije to ništa komplikovano. Lako se sva creva skidaju. Imaš jedno koje vodi do slavine i jednu odušku. Ja sam to uradio sam, skidao rezervoar. Za razliku od tebe imao sam problem sa slavinom. Ako ti je frka, slikaj sve, korak po korak. Lako se sve radi i pristupačno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Hvala @Vjeko  samo mi se cini da se i dalje prica o gumenim crevima van rezervoara.

 

Moje pitanje je u vezi metalnih cevcica u rezervoaru. Ona su verovatno deo plovka i sistema za merenje kolicine goriva u rezervoaru.

Posto nisam nasao ni tehnicki crtez, ni snimak na internetu, postavio sam pitanje ovde, u nadi da je neko to radio. Vrlo je tesko videti unutra kako je sve instalirano i kao se demontira. Cilj je da se rezervoar podvrgne elektrolizi a kasnije oblaganju epoksi prajmeru. Za to je potreban potpuno "go" rezervoar iznutra.

 

Takodje sam postavio i drugo pitanje u vezi pristupa zadnjeg amortizera radi stelovanja tvrdoce opruge, tj. predopterecenja.

Da li si vrsio ova stelovanja i kako si najlakse pristupio istim?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

U pravu si. Nisam te razumeo. 

Unutar razervoara nisam ništa dirao, niti znam. Neko od kolega ima komplet uputstvo za katanu, možda bi mogao da ti pošalje. Ako bi ti to pomoglo. Grupa na viberu je vrlo aktivna, a ovde je mrtvilo. :)

Ima njih par koji bi mogli da ti pomognu oko štelovanja amortizera, a ja to nisam dirao. Ne podcenjujući ostale, rboban ti je najpozvaniji. Čekaj ga da se javi. Vozi dugo ovaj motor i bavi se mehanikom. I više od toga.;)

Možda zna još  neko.

Promenio član Vjeko
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Skidaš plovak i slavinu sa sitom. Spremi klešta da otpustiš šelnu na cršvu. Ako si u bg javi se skinućemo zajedno. Imam i servisnu dokumentaciju koju mogu da ti pošaljem, nisam siguran da li tamo ima opisano. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@Nemanja_zem Puno hvala ali na zalost motor drzim na selu kraj Kraljeva.

 

Znaci plovak i slavina su zajedno. Kojim alatom i odakle pristupam demontazi istih? Sta je crsva?

 

Takodje hvala na ponudi za servisnu dokumentaciju koju imam ali tamo nema nista po pitanju unutrasnjosti rezervoara kao ni pristupa zadnjem amortizeru.

Tj. cini mi se da je moj amortizer sa 1100f (po slikama iz prirucnika) ali ni o njemu nema detalja o pristupu samih zubcastih natezaca (ima ih dva, jedan za stelovanje a drugi za pritezanje prvog - tu treba specijalizovani "C" kljuc). Cak i da ga imam, pristup je dosta ogranicen i lici da cu morati deo zadnjih platika da skidam. Da je klasicna postavka sa 750f, bio bi i laksi pristup kao i samo stelovanje, na zalost.

 

Mozemo da razmenimo telefone preko PP, ako je tako lakse za komunikaciju. Inace sam u Beogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Poslao sam ti broj radi lakše komunikacije. 

Razmisli i o instaliranju Viber aplikacije. I Vjeko se dugo opirao pa je na kraju instalirao :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Evo da se javim i ja. Jeste na mom motoru je sredjivan rezervoar ali daleko od toga da sam to ja radio. Motor sam tada održavao kod majstora Nese Zarica kod plavog mosta ali ako me secanje dobro služi nije ni on to radio oko rezervoara nego je skinuo i nosio kod nekog trećeg a on mi je radio servis i čišćenje karburatora i to.

Plovak i slavina mislim da nisu zajedno ali se vrlo lako skidaju sa donje strane. Videces kad odvrnes ona dva srafa rezervoara kod sedišta i podignes rezervoar,tu poskidas creva za dovod goriva i onda izvuces rezervoar i sa donje strane se skida plovak (mislim da beše na 3 srafa). E sada ja ne znam kako je meni odrađeno čišćenje (da li je elektroliza ili nešto drugo) ali je na kraju zaštićen epoksijem. S tim što je morala da se isece veća rupa sa donje strane nego što je postojeća rupa gde ide plovak zato što rezervoar ima mnogo neravnina i uvala kojima se ne može tako lako pristupiti. Tako mi je majstor objasnio, "ako je on lagao mene lažem i ja vas" :) pa kada je ceo zaštićen epoksijem taj iseceni deo je opet zavaren ili možda nije ni secen ceo nego samo na jednom delu ali svakako ga je moralo zavariti i na tom jednom delu. Ja sam to uradio čim sam kupio motor mislim odmah prve godine i vozio sam 4 ili 5 godina motor nakon toga bez ikakvih problema i naznaka da negde opet rdja ali moram priznati kad mi je majstor ispričao kako je urađen ceo postupak nakon sređivanja da sam se zabrinuo da li će da popusti na tom varenom delu iako me ubeđivao da nema šanse i stvarno nije. Mislim da sam ja sređivanje platio 150 ili 180 evra tada 2014 godine.

Pošalji mi mail ili ovde ili na pp pa ću probati ovih dana na kompu da nadjem i slike kako je to izgledalo ( nemam slike procesa jer majstor nije slikao nego pre i posle kad mi je motor vraćen).

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@tatkonadzeja Hvala!

Nego i mene si zabrinuo sa tim secenjem/varenjem rezervoara. Nadam se da to nije neophodno. Posto nemam mnogo rdje, mozda samo uradim ciscenje sa nekom hemikalijom u tom slucaju (samo ne znam kojom). Ideja je da to bude trajnije resenje i da ne razmisljam da li ce se neka trunka zaglaviti kad ne treba.

Saljem e-mail na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Pa ni moj nije bio mnogo rdjav ali je počela da se javlja rdja i baloncici i tada su ti opiljci i malo zapusili sito na pumpi pa nije imala pun protok goriva i onda ajde da ga uradimo kako treba. Fora je sto ta rupa sa donje strane kroz koju prolazi plovak stvarno nije nešto prevelika da može lepo ruka da prodje da ti cetkom razmazes tu zastitu svuda po rezervoaru a rezervoar ima neke uvale pa ne može ni zaštita tako lepo da se rasporedi sama od sebe okretanjem rezervoara i zato je izgleda moralo tako. Kažem ti da ja nisam ni gledao postupak kako se to radi niti sam ista znao oko toga u to vreme samo sam rekao majstoru da hocu da uradimo najbolje jel planiram da zadržim motor duži period kod sebe i neću da imam opet posle problema i stvarno nikad više nisam imao nikakvih problema sa tim a znao sam s vremena na vreme da lampom proverim rezervoar da vidim šta se dešava. Moj motor je od mene kupio @pingvin37 pa može i on da ti kaže da li je imao ikakvih problema kasnije. Ovo sve što ti pričam mi je majstor objasnio kad sam došao da preuzmem motor inače kad sam mu ga ostavio ni ja nisam znao kako i šta će sve raditi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
13 minutes ago, Deki Katana said:

@tatkonadzeja Hvala!

Nego i mene si zabrinuo sa tim secenjem/varenjem rezervoara. Nadam se da to nije neophodno. Posto nemam mnogo rdje, mozda samo uradim ciscenje sa nekom hemikalijom u tom slucaju (samo ne znam kojom). Ideja je da to bude trajnije resenje i da ne razmisljam da li ce se neka trunka zaglaviti kad ne treba.

Saljem e-mail na PP.

Zvonko iz Kragujevca ne sece rezervoar. Snima kamerom iznutra ceo rezervoar, salje slike stanja ali i rada. Nakon ciscenja i premazivanja epoxijem, ponovo ubacuje kameru unutra i snima, sve dok se ne postigne odgovarajuci efekat da sve bude zasticeno. 

 

Sto se tice motora od @tatkonadzeja nisam imao rdju niti mi se pojavljivala, dobro je bilo uradjeno. To je bilo 2020, e sad, za dalje pitaj Bobana sa foruma iz ove teme, ako motor nije prodat dalje. Mada cisto sumnjam da se rdja pojavila u rezervoaru, evo 7 godina od kad je Dule to uradio. Tad se pricalo da je epoksijem garancija 10 godina. 

 

U medjuvremenu su se pojavila neka misljenja da tako ne valja raditi, nemam pojma iz kog razloga, navodno vremenom neke cestice se ljuste i unistavaju karbove. Al mislim da jeftiniji i dugotrajniji nacin ne postoji kod nas. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja