Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Posto se niko ne javlja.

Da li mozes da stavis karburatore od novijih modela ako nema bas za to godiste? Cak mi se cini da je i sam model motora imao par razlicitih modela karburatora u zavisnosti za koje je trziste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Drugar koji je serviser mi je rekao da ne mogu karbovi od novijeg modela. Njemu su potrebni, ima trenutno na servisu Katanu sa lošim karbovima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Setovi za reparaciju? Ne mogu da pomognu?

Nije to ni jeftino s obzirom na 4 cilindra al opet... možda pomogne tom lošem karburatoru...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Zamenio sam lanac i lancanike, stavio Fabricki odnos (15/45) i cajger i dalje laze i brzinu i predjenu kilometrazu j to ne malo, umesto 50km daje 36....

Zna li neko nešto o ovome s obzirom da sam vratio fabričke mere za lancanike.....

Hvala....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuko fsx600f

Pozdrav motorasi, posto planiram da svoj fabricki auspuh zamenim fake akrapovicem, interesuje me da li mozes doci do nekih nezeljenih posledica po motor.Hvala unapred 

Screenshot_20200925_024123.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)
Proveri magnetni davac na srafu prednjeg lancanika... 

Potvrdio Brka da ne valja magnet, kad je menjao lancanik video da je jedan zavaren a tri valjaju....


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
9 hours ago, filipfg said:

Kolege jel su karburatori na Katani isti kao na gsx 750 Inazuma?

Mislim da jesu, zavisi od godine proizvodnje. Svoj service manuel po kome sam ucio o motoru (teorijski) poklonio sam kupcu, tako da ne mogu sad da proverim, cini mi se da jesu (proveri ipak bolje). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nikako paljenje s vremena na vreme, 
lepo skines akumulator, dopunis ga jednom mesecno, i nema frke, 

u prolece ga ubacis u motor i mora da kresne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Posto sam motor uvek zimi drzao na selu (tj. nisam imao mogucnosti da mu se cesto posvecujem) pa sam koristio obe tehnike kod raznih motora i nisam primetio neku razliku. Da li si ti primetio neku razliku u ova dva pristupa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pri tom "s vremena na vreme" paljenju, bespotrebno se prazni akumlator, jer ako ga neces voziti nema svhe paliti, jer motor nece moci dovoljno dopuniti akumulator radeci na leru nekoliko minuta,  i onda na prolece kad ti stvarno zatreba on bude iznjakan...
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Akumulator se dopuni ako masina radi desetak minuta, tj. dovoljno vremena da se motor zagreje.

Inace, kao sto sam gore pomenuo, razlicite sam pristupe primenjivao od 80-tih do sada i nisam dosao do ociglednog za ili protiv. Cisto me zanimalo koju varijantu kolege vise koriste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ja skidam akumulator kada počne hladno vreme pošto ne vozim. Mesečno 2-3 puta ga montiram i upalim motor da radi 10-tak minuta pošto mislim da je to dobro za agregat. Lako mi  je pošto je akumulator jako pristupačan i jednostavan za demontažu. Imam i pametan punjač na koji ga priključim sredinom zime i na proleće. Merio sam napon akumulatora za vikend, pre paljenja, i bio je 12.7 V posle nedelju dana stajanja u sobi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Kao što reče i @Biker-Boy@Biker-Boy skinem akumulator na kraju sezone i držim u toploj prostoriji. Možda jednom u toku zime dopunim. Imam pametni punjač, ali mislim da je skroz bespotreban. Hladan start i rad u mestu od nekoliko minuta mogu samo stvoriti kondenz i mislim da nema nikakve koristi od toga. Mnogo je bolje samo zaverglati da se pomere klipovi i malo podigne ulje. Ali to je poželjno kada motor stoji dosta duže od nekoliko meseci. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Meni motor nije dostupan zimi pa uvek skinem akumulator i dopunim ga pred sezonu, stavim i upalim. Medjutim meni je uvek mucenje to prvo paljenje na pocetku sezone. Do duse uglavnom sam vozio Suzuki uljare, ali uvek mi izaziva stres i ako menjam polozaj slavine. Mnogo verglanja dok ne sastavi. Jednom kada sastavi posle cele sezone pali na cvrgu. 

 

Da li neko ima recept za brze paljenje, a da nisu benzin i upaljac:lol:? Odnosno kako vi to radite. Ili i vi ocitate sve molitve dok ne sastavi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Klasika, sauh do daske, gas ne diraj, i kresni, i bitno je da ti je akumulator u punoj snazi da vergla kako treba i mora ubrzo da sastavi, nema to veze što je uljara, mada neki Suzukci imaju opciju PRI na slavini, i treba na to da podesiš kod prvog paljenja posle dužeg stajanja, za to služi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
2 hours ago, Biker-Boy said:

Klasika, sauh do daske, gas ne diraj, i kresni, i bitno je da ti je akumulator u punoj snazi da vergla kako treba i mora ubrzo da sastavi, nema to veze što je uljara, mada neki Suzukci imaju opciju PRI na slavini, i treba na to da podesiš kod prvog paljenja posle dužeg stajanja, za to služi.

Sve uglavnom tako i uradim :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Hoce posle zimskog odmora malo da odugovlaci, dok se ne seti da treba da radi.

Recimo 4-5 puta zavergla dok ne upali. Kasnije tokom godine, na prvu.

U mom slucaju ne stavljam na PRI, samo pun sauh na pocetku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Ја такође скидам акумулатор у новембру, а враћам у марту. Не палим уопште мотор у том периоду. Акумулатор стоји у соби на поду. Већ је 8 година код мене (Exide) и није показао ни најмању слабост. 

Пролећно паљење није стресно. Дам сауг и полако. Заверглам и онда га оставим минут. Па опет! Мало му треба да повуче гориво. Некада упали из петог, а некада из петнаестог пута. То зависи и од тога колико је тог дана напољу топло. Е, онда има кнедлу бар 10 мин. Дави се и неће да прими гас. Када се лепо загреје, мало га протерам и онда све дође на своје.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ako ga pališ povremeno onda i nema potrebe da stavljaš na PRI (slobodan pad), jer u karbovima ima goriva. Ako se motor ne pali malo duže, npr više od dva meseca onda je ok da se slavina okrene na PRI na kratko dok ne sastavi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuko fsx600f

Pozdrav motorasi. Juce sam izazvao kratak spoj na katani elem omasio pomesao sam plus i minus na akumukatoru nakon toga vise nema struje, nikakv kontakt. Gledao sam osigurace odokativno deluju ok, pokusacu danas da ih promenim, ali mislim da nisu oni i molim za pomoc. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja