Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Verovatno ti je poznato da na upravljivost utice mnogo stvari i to komplikuje stvari u nalazenju glavnog "krivca".

Sve to treba da se proveri kao bi se svaka stavka izbacila iz formule. Svi detalji mogu da se nadju u uputstvu za odrzavanje svakog motocikla ili na internetu pod istim.

Gume centrirane i da nisu defektne i istrosene (napumpane po specifikaciji), lezajevi u vratu kao i u tockovima (ispravni i odgovarajuce stegnuti/montirani), upravnost tockova (vec ranije pomenuti), pogonski lanac ispravan i pravilno zategnut. Stapovi pravi kao i njihovo leziste, opruge, ulje u stapovima. Zadnji amortizer ispravan i pravilno nastelovan. Ram ispravan (nije udaran, kriv). Ovo sve moze da se precizno izmeri i nasteluje, nista odokativno. Sve po specifikaciji.

Javi kad otkrijes krivca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Požarevac-Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F

Postovani vlasnici,

Nov sam na forumu i kupio sam Suzuki GSX 600F, 1998god. ali nemam vizir, zvao sam nekoliko brojeva i nasao sam jeda za 60e, pa me interesuje da li je to mnogo ili nije, ako moze mala pomoc? To mi je inace prvi ozbiljniji motor. 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Rešenje: Ivan Viziri

Nemam njegov broj, neko na forumu već ima pa će ti dati, a mislim da ima i njegova tema na forumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav, s obzirom da sam novi na forumu, a vidim ima vas ovdje dosta s motorom kojeg planiram kupiti, molim Vaše razmišljanje.

Radi se o motoru gsx600f 1999 godina, 65000km na satu.

Motor stoji u garaži duži period (oko 4 godine) te vlasnik zbog življenja u inozemstvu prodaje za relativno povoljno.

Kada smo došli prvo je malo preljevao karburatore, zatim upalio. Radi samo dok se ne ugrije i to pod čokom. čim se čok smanji motor se ugasi.

Plan je motor uzeti i sve popraviti, izmjeniti i spremiti ga za sljedeću sezonu.

sada pitanje...

Kakvo je stanje s nabavkom reparacijskih kitova za karburatore, ima li na tržištu dovoljno rezervnih dijelova?

Što bi se još moglo očekivati od popravaka kod takvih motora, koji duži period stoje?

Također bi bio zahvalan kada bi netko napisao osobna iskustva s istim motorom ako im je imao.

Hvala unaprijed!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
8 minutes ago, Igor031 said:

Pozdrav, s obzirom da sam novi na forumu, a vidim ima vas ovdje dosta s motorom kojeg planiram kupiti, molim Vaše razmišljanje.

Radi se o motoru gsx600f 1999 godina, 65000km na satu.

Motor stoji u garaži duži period (oko 4 godine) te vlasnik zbog življenja u inozemstvu prodaje za relativno povoljno.

Kada smo došli prvo je malo preljevao karburatore, zatim upalio. Radi samo dok se ne ugrije i to pod čokom. čim se čok smanji motor se ugasi.

Plan je motor uzeti i sve popraviti, izmjeniti i spremiti ga za sljedeću sezonu.

sada pitanje...

Kakvo je stanje s nabavkom reparacijskih kitova za karburatore, ima li na tržištu dovoljno rezervnih dijelova?

Što bi se još moglo očekivati od popravaka kod takvih motora, koji duži period stoje?

Također bi bio zahvalan kada bi netko napisao osobna iskustva s istim motorom ako im je imao.

Hvala unaprijed!

 

Pozdrav i dobrodosao.

 

Za pocetak, taj motor je poznat kao poprilicno izdrzljiv i 65.000km nije mnogo.

 

Drugo, vise o motoru, osim sto ce kolege napisati ovde mozes procitati ovde:

 

Ne znam kakvo je stanje kod vas sa ovim motorom ali ima ih, i moze se naci delova. Takodje ne znam cene niti ponudu novih servisnih delova, mozes za pocetak da nazoves ovlascene servise i pitas.

 

Takodje sve sto ti treba mozes da porucis sa ovog sajta i da ti stigne na kucnu adresu:

 

logo.png
WWW.MOTORCYCLESPAREPARTS.EU

Over 3.5 million motorcycle parts available online now. Worldwide shipping from Europe’s favourite genuine spare parts online retailer - 9.5/10 TrustPilot

 

 

Izaberes motor i posle odes u karburatore i tacno izaberes delove za koje mislis da ti trebaju. 

 

Ja bih za pocetak jednostavno rastavio i odneo karbove na ciscenje a potom i sinhronizaciju. Ne mora znaciti da su ti potrebni novi delovi - membrane, dizne, gumice itd, mozda se samo nakupilo smeca i dizne su zapusene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Glavne dizne su sto posto zapušene, zato se gasi kad skineš čok,  

Tamo treba očistiti kompletan sistem počev od rezervoara, slavine, i karburatora i biće ok

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ne znam odakle se javljaš, u Srbiji ima polovnih delova da se nađe bez problema. Kako što su ti kolege rekle, čišćenje celog sistema od rezervoara do karbova ti ne gine. Posle će da prede kao mače i nadam se da neće imati tako dug period mirovanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Dobro vece svima. Danas sam postao vlasnik jednog GSXF750.... sa foruma, onaj karirani.....

 

Javljam se u temu....

 

Prvi utisci: izuzetno lagodna masina za voznju, ovo je na samo par km.... prekosutra ga registrujem pa cemo se vidjati.....

 

Pozz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Dobrodosao u sektu ;).

 

Verujem da ces uzivati u ljubimcu kao i vecina nas. Svakako za te pare najbolja kupovina u ovoj klasi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Da se javim i postavim par pitanja...

 

Posle 200km utisci su ok. Zena isto zadovoljna sto je skoro najvažnije :-)

 

Lm, podigao bih heblove ali bi još bolje bilo da uglavim volan zbog položaja u vožnji. Nekako sam navikao uspravniji da budem...

 

Ima li ko ideju, preporuku, ali bih molio samo sa iskustvom, teoretičari neka se drže teorija....

 

:-)

 

Inače, jako se lepo i lagano vozi, vuče kako treba... ima tu posla oko masine, da se pretrese, gume za zamenu, lanac blizu... ispadne koji šraf (nije lepo vraćen) i naravno pokoja sitnica i boljka (ne vraća copavu kako treba, centralni nogar polomljen pa sam ga vario i slično), ali sa tim godinama se lepo nosi. Treba da majstor vidi i čuje lance u mašini, ventile da pregleda, to ćemo krajem meseca...

 

Ajmo predlozi za volan....

 

Hvala....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Pozdrav i dobrodošao u klub zadovoljnih vlasnika. Dule nije pogrešio što ti je predložio da uzmeš GSXF. 

Možda je jedan čovek napakovao korman u celoj grupi od kada postoji, ali mislim da više ne vozi ovaj midel. 

Najjednostavnije rešenje ti je da dodaš 2000€ za Stroma i voziš se kao na damskom biciklu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Samo nije mene Dule nagovorio, dao mi je ideju i preporuku a novčanik me nagovorio. Znam ja šta bih sa 2k više para.... :-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

I napisao sam da je predložio :)

Dosta ljudi preko je radilo modifikaciju sa hebla na korman, ako rešiš da se upuštaš u to verujem da neće biti problema. Inače taj motor je bio nekoliko godina kod Jevte pre nego što ga je kupio dasa iz Bora. 

 

Jevto šta bi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Ja sam pisao već o tome. Imam ja drugačiji, povišen korman za 750. Medjutim, nisam ga nikada stavio. Najviše zbog toga sto mora da ide duže crevo prednje kočnice. To je prethodni vlasnik zaboravio da mi da, to crevo koje je imao, a meni je sada mrsko da se petljam oko toga (treba da uradim novo, duže) i da to prepakujem. Navikao sam se na ovaj, fabrički položaj.

Taj prethodni vlasnik je imao problema sa leđima, to je menjao i rekao mi je da je vožnja puno udobnija.

Kada budem u prilici, želim to da probam i da vidim kakav je osećaj. 

Mene na ovom našem motoru leđa uopšte ne bole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

A bi li ga prodao onda? Napravim novo crevo i montiram...

Ja mogu i da se naviknem, ali u kocenju kada se i Negrita napakuje na mene (a nije mi mala zena) onda ume da bude opterećenje lepo na rukama....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Mogu da ti dam da probaš, ali ga ne bih prodavao. 

Probaj, vidi da li ti odgovara. Vozi slobodno neko vreme, godinu dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja