Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
pre 4 minuta, Pingvin37 je napisao:

Busis ram. Na isto mesto mozes posle i slajdere da stavis. 

Imam vec slajdere, cak sam se i to razmisljao da njih skinem i na njihovo mesto uvrnem sipke na koje bih stavio maglenke, ali bi bile mnogo pozadi, pola snopa svetla bi zavrsavalo na maskama motora, a da ih stavim da vire po pola metra sa obe strane i to mi je bez veze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
pre 3 minuta, rboban je napisao:

Vozis motor po magli?

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 

Razumem smisao.. ali iskreno mislim da nije lose danju povecati gabarite (svetlosne), a dosta vozim nocu po lokalnim putevima, pa smatram da bi mi znacilo dodatno svetlo (u krivini) zasto da ne.. nadam se da sam ti malo priblizio zasto hocu da stavim maglenke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
1 minute ago, Lošmi_WayOfLife said:

Imam vec slajdere, cak sam se i to razmisljao da njih skinem i na njihovo mesto uvrnem sipke na koje bih stavio maglenke, ali bi bile mnogo pozadi, pola snopa svetla bi zavrsavalo na maskama motora, a da ih stavim da vire po pola metra sa obe strane i to mi je bez veze..

Moja preporuka - ne stavljaj zbog cimanja oko skidanja i postavljanja, najvise zbog tehnickog. Moras da  ih provuces kroz strujno kolo (prekidac istih postavis negde na heblovima), kao sto sam rekao busi se i ram. 

 

Drugo je bilo pre par godina, sad NEMA SANSE, sa istima da prodjes tehnicki. Doduse mozes da ih osrafis i zalepis izolej trakom ispod plastike pa posle zasrafis al cimanje je sve to...

 

Maglenke znace pri voznji itekako, al nas budjavi zakon ih ne tolerise na tehnickom (zaboravi na to da ce neko da te zaustavlja zbog njih) al tehnicki je problem...

 

Mogu reci da su biksenoni i maglenke meni mnogo znacile na mom GSXF-u al posle godinu dana uveli nova pravila i sve to nema vise smisla. Osim ako nisi sam sam svoj majstor da u svojoj garazi menjas kad oces i sta hoces, to je vec nesto drugo. Al da ce te neko zaustaviti zbog ksenona ili maglenki to u 98 % slucajeva nece...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

@Pingvin37 ma znam to.. i ove slajdere su me cimali da skidam, a kamo li maglenke.. 

Tehnicki treba da radim za par dana, a onda tek sledece godine treba da ih skidam.. kao i led sijalice i sve znam to.. znaci definitivno je jedino resenje montirati ih umesto sladera, hvala na savetima, razmislicu jos malo, pa ako vidis na NGB neki gsxf koji bljesti znaces da sam ipak odlucio da ih montiram.. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
Just now, Lošmi_WayOfLife said:

@Pingvin37 ma znam to.. i ove slajdere su me cimali da skidam, a kamo li maglenke.. 

Tehnicki treba da radim za par dana, a onda tek sledece godine treba da ih skidam.. kao i led sijalice i sve znam to.. znaci definitivno je jedino resenje montirati ih umesto sladera, hvala na savetima, razmislicu jos malo, pa ako vidis na NGB neki gsxf koji bljesti znaces da sam ipak odlucio da ih montiram.. :jee:

Ajd ako prezivimo ovu kugu da malo provozam GSXF ponovo evo tebi ovaj da probas malo. Pozz

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
On 28.3.2020. at 0:13, Lošmi_WayOfLife je napisao:

@Pingvin37 ma znam to.. i ove slajdere su me cimali da skidam, a kamo li maglenke.. 

Tehnicki treba da radim za par dana, a onda tek sledece godine treba da ih skidam.. kao i led sijalice i sve znam to.. znaci definitivno je jedino resenje montirati ih umesto sladera, hvala na savetima, razmislicu jos malo, pa ako vidis na NGB neki gsxf koji bljesti znaces da sam ipak odlucio da ih montiram.. :jee:

Pozdrav

I ja planiram da postavim ta dodatna svetla (maglenke ). Bez obzira na sve zahteve tehničkog koji to još nije sve izregulisao u zakonu. Na putu, danju, jako loša vidljivost većine motora tako da mi se više puta dešavalo da auto pretiče drugi  auto kao

da ne postojim. Više puta sam sretao GS ili V STROM fantastično vidljive sa tim svetlima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ipak

Veća osvetljenost, kako sam primetio daje i veći gabarit što i malo zbunjuje koja je veličina vozila iz suprotnog pravca. Motori i bicikli su samo tanka vertikalna linija koja svima smeta i ne primećuje se tako mislim da će ipak malo pomoći u bezbednijoj vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Da li neko ima ili zna za zamenski kompletan izduv 4 u 1 za katanu 1990 model (najbolje da pasuje ali ako nema moze i da se budzi)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Preko oglasa je macka u dzaku.

Moje grane i auspusi su spolja u redu ali zvuk nagovestava da treba unutrasnjost da se rekonstruise, e kada smo vec kod toga, mozda je lakse/brze da zamenim ceo izduvni sistem i usput predjem na 4 u 1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Pozdrav svim vlasnicima suzukija gsx600f posto sam i ja jedan od njih ako moze pomoc da i ovu sezonu ne provedem u garazi.Pokusacu da vam objasnim problem.Radi se o tome da pri malim brzinama kretanja a pri ostrom skretanju npr.raskrsnice tj.samo tada u gradskoj voznji nekako se izgubi kontrola na volanu.Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Hvala na odgovoru.lezaj volana zamenjen,provereni stapovi i opruge sa zamenom ulja,stavljena nova guma,felna je ok cak sam menjao i oba diska sa plocicama.To je uradjeno.Odgovor koji sam dobio od drugih vozaca da je takvo leziste motora i da se taj motor tako ponasa nesto mi ne pije vodu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

To se desavalo i pre zamene lezaja,stari je bio ok a stavljen nov eto iz razloga sto je kupljen.Zategnuto kako treba i bilo zategnuto kako treba.Isto tako iz mesta smotam pun volan i krenem jednostavno kao da poskakuje predni deo.Mozda ne mogu najbolje da objasnim ali kao da komande sa upravljaca na prati tocak.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja