Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
14 hours ago, Pingvin37 said:

Ako neko kupuje Katanu pa se zato raspitujes moze i mene da nazove:jee:. Dacu mu za 1500 evra fix ako je po preporuci, stanje sedi i vozi. 2003, USA noviji model. Registrovana sa brda dodatne opreme i svim fabrickim delovima. Sa par sitnica da se urade koje nisu skupe koje sam sad primetio u toku zime vecinom. Jedna od tih gluposti je i ova gore za koju sam postavio pitanje ako neko zna. 

Kolega proradio rovac :jok:. Rano si popustio ;).

 

Dobar motor i korektna cena pa ako si već rešio želim ti uspešnu prodaju.

 

Onaj iznad što je rboban pitao je daleko od realne cene, po meni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
42 minutes ago, max80 said:

Kolega proradio rovac :jok:. Rano si popustio ;).

 

Dobar motor i korektna cena pa ako si već rešio želim ti uspešnu prodaju.

 

Onaj iznad što je rboban pitao je daleko od realne cene, po meni.

 

Motor nije trenutno na oglasima nece ni biti do proleca. Ovo je za prijatelje sa foruma po preporuci samo zimska cena kome treba dobar putni motor. Ne bih ga ni dao nekoj budali da ga ubija po moto skupovima...

 

Da imam novca za 2, veruj mi da ne bi on nikud. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
15 hours ago, rboban said:

Poznaje neko ovaj motor?

[

04ce61a4bf98-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki GSHF 750, 2003. godište, Touring, vozilo prešlo 36000 km, Vlasotince. Cena 2.000 € - Motori - Polovni Automobili

 


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 

 

Slaba ponuda 750ki u oglasima mogu primetiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
On 1/17/2020 at 1:59 PM, Motorcyclist said:

Slaba ponuda 750ki u oglasima mogu primetiti.

Ljudi gledaju estetiku. Ja kad sam kupovao moju Katanu najmanje sam estetiku gledao, medjutim ispade da sam se zeznuo jer ako nije 100 posto ugladjen estetski ili ako jedan manji pad ili 2 nisu perfektno sanirani, taj motor nece niko da kupi tj moras ga das za bedu. Onda ima dosta ljudi kojima je Katana ruzna. Jos na to dodaj da se Katana jako tesko prodaje kao model kod nas u zemlji nije popularan...Godine prolaze, i one cine svoje. Ni preko vise nije lako naci idealno stanje. 

 

To vlasnici Katana znaju i nece da poklanjaju svoje motore pa ispade da prodaje samo onaj ko mora ili ako je motor bas neodrzavani krs pa da se rese bede.

 

Steta, motor vredi, al nema cenu i prodajnu moc apsolutno nikakvu naspram nekih drugih modela.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

@Pingvin37 iskreno kad kupujem motor, estetika mi je vazna isto koliko i tehnicke stavri (stanje masine, gume, kocnice, servisi..). Naravno ako kupujem motor koji je u perfektnom mehanickom stanju, necu odustati zbog ogrebotne na rezervoaru.. ali kad pogledam motor koji deluje umorno (izguljen vizir, matirala boja) definitivno mislim da se o tom motoru neko nije bas adekvatno brinuo, po mom misljenu to znaci da ni oko odrzavanja nije mnogo vodjeno racuna. I nisam pristalica kupiti grob pa "sredjivati" nema tu pomocni, kao ni racunice. Restauracija, to je vec nesto drugo.. :)

 

I jedan mali off, ubila nam je viber grupa nekada jednu od najaktivnijih tema na forumu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
1 minute ago, One of the Biker Boyz said:

@Pingvin37 iskreno kad kupujem motor, estetika mi je vazna isto koliko i tehnicke stavri (stanje masine, gume, kocnice, servisi..). Naravno ako kupujem motor koji je u perfektnom mehanickom stanju, necu odustati zbog ogrebotne na rezervoaru.. ali kad pogledam motor koji deluje umorno (izguljen vizir, matirala boja) definitivno mislim da se o tom motoru neko nije bas adekvatno brinuo, po mom misljenu to znaci da ni oko odrzavanja nije mnogo vodjeno racuna. I nisam pristalica kupiti grob pa "sredjivati" nema tu pomocni, kao ni racunice. Restauracija, to je vec nesto drugo.. :)

 

I jedan mali off, ubila nam je viber grupa nekada jednu od najaktivnijih tema na forumu. 

Slazem se da su grobovi od motora i umorni motori druga prica. Al pricam uopsteno o dobrim motorima pa i onim u odlicnom stanju, tesko ide prodaja kod ovog modela.

 

Pa ja se evo trudim da odrzavam temu al od kako postoji viber, realno tema je zamrla skroz.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Na viberu se najmanje priča o Katani :)

Da neko nešto radi na motoru ili mu treba bilo kakav savet to bi se pisalo ovde. Ovo što Milutin piše su njegova lična mišljenja i viđenja. 

Moje mišljenje je da forum ne treba da se đubri glupostima koje se uglavnom pišu na viber grupi, već da služi za konkretne stvari vezano za GSXF. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ode bizon... Ali ne daleko. Ostaje na BG tablama na forumu, kod starijeg gospodina koji zeli da se vozi sa suprugom na duze staze. Ovo mu je prvi jaci motor, zelim mu da se sacuva prvenstveno i da vozi oprezno, a Katana ga nece izdati svakako...Nek se aktivno pridruzi BJB zajednici koja je bar sto se tice GSXF 750 modela uvek bila od podrske i pomoci svim kolegama.

 

Veliki pozdrav za kolegu @rboban vidjali smo se ovih dana, saljite ti i Draza fotke ovde na forumu, drago mi je da je motor otisao u proverene ruke. Ako nastavite da ga odrzavate kao Dule i ja, ima da se navoza, vise nego sto moze da ocekuje za taj novac. Za pocetak narednih 10k km i vise samo voznja. Sredjivao sam ga za sebe :P

 

Evo @Nemanja_zem prestajem da trolujem na forumu u ovoj temi i da ga djubrim, dok se opet ne vratim na Katanu:jee:

 

Samo lagano i pun gas!

20200122_193022.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

@Pingvin37 ode Suzana,a? Ja mislim da je ovo najbrže prodata katana ikada ako ne u Srbiji onda na forumu definitivno. Ali vidim da je ostala medju prijateljima i dalje.

@rboban Bobane,u zdravlju da služi tvog prijatelja.

Milutine, sta se gleda sledeće? Jel imaš već neki model u glavi ili tražiš adekvatno i dalje?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
5 hours ago, tatkonadzeja said:

@Pingvin37 ode Suzana,a? Ja mislim da je ovo najbrže prodata katana ikada ako ne u Srbiji onda na forumu definitivno. Ali vidim da je ostala medju prijateljima i dalje.

@rboban Bobane,u zdravlju da služi tvog prijatelja.

Milutine, sta se gleda sledeće? Jel imaš već neki model u glavi ili tražiš adekvatno i dalje?

Ode suzana, po extra zimskoj ceni 1550 evra. Sobzirom da je cena ispod trzisne i ne cudi me sto je otisla za 12 sati...

 

Sto jel prodajes Bandita?:) Ako prodajes od tebe bih kupio ponovo jer znam da je sigurno dobro odrzavan. :jee:

 

Gledao sam i kod vaseg brata Punise Fz8 S sa kojim je isao na alpe ove godine... Interesantno. Svasta nesto mi se vrzma kroz glavu.

 

Nemam konkretno  bas sto posto , gledam sta cu, istrazujem. Uzivam u razgledanju slicno kao i u voznji, lep je osecaj nekako...hehe.

 

Videcemo. Al ako se ne pronadjem lako cu se vratiti na Katanu dogodine, to bar vise nije problem, uvescu je licno od preko :)

 

Do tad, da probamo nesto drugo. Kad je vec otisla preko noci.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Bandit nije na prodju. Svasta Sam mu uradio, dokupio opreme. Sem navigacija bukvalno nema šta još da mu se doda. Tako da vozicemo se nas dvoje jos. Ako vec razmišljas u pravcu bandita i ako hoćeš da me poslušas, 650 je sasvim sasvim dovoljno (ni mali ni veliki nemaju neku preveliku snagu ali oba imaju obrtni moment koji nadomescuje to tako da je i mali dovoljan).

A Punišin fazer je odličan motor. Pozovi ga pa idi pogledaj neobavezno. To što on misli da će problem male piše nadomestiti kupovinom BMW-a, nema njemu pomoći :D ali mu je odličan motor stvarno.

Sad si na slatkim mukama.

Gledaj, biraj,pipaj, razmisli... i srećno sa odlukom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ako se voziš sam Fazer 1000 , fzs1 ,Fzs8.Ako u dvoje:na_glavi:To i ja tražim sad sam na malom stromu.Opcije su veliki Strom, FJR, CBF.

i na kraju shvatiš da je to što si prodao imalo sve što i treba samo je dosadio

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Samo da informisem drustvo da rotacioni podizac "heblova", koje sam pominjao u postu par stranica ranije, nemogu da urade posao.

Naime, desni nosac je problem jer rezervoar ulja za prednju kocnicu smeta. Tako da ovi podizaci jedino mogu da budu instalirani na klasicne nosace kormana.

Ova postavka vec ozbiljno menja upravljac u odnosu na original pa se pitam da li prolazi tehnicki pregled ukoliko se promeni sa heblova na korman?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ljudi imam problem, rezervoar mi nije toliko opasan ali kao sto vidite na slici podnozje meraca za goriva je bas zardjalo. Sta mi predlazete da uradim posto planiram u narednih mesec dana da sredim karburatore pa bih hteo da ovo saniram pre karburatora posto nema poente da radim karbove ako je rezervoar prljav. I gde mogu da nadjem gumice za rezervoar pretpostavljam da nakon skidanja moram nove da stavim?

Screenshot_20200214-140654_Video Player.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: Honda NC750X

Zdravo svima. Od skoro sam vlasnik gsxf 600 motora (kupio sam ga od Dzony93) i imam par pitanja, pa ko je voljan da pomogne, unapred mu se zahvaljujem.

1. Fali mi levi drzac noge za suvozaca. Zvao sam nekog ko prodaje delove i rekao mi je cenu od 60e :staa3:  . Naravno da ni u ludilu ne bih dao tolike pare za samo jedan drzac, koji je pri tom i star 20 godina. Imam i opciju da mi ga neki poznanik napravi , ali bih radije da se ne mlatim sa pravljenjem, vec da nadjem originalan, pa ako imate neku informaciju gde bih mogao da nabavim, po normalnoj ceni, bio bih vam zahvalan.

 

2. Desilo mi se proslog vikenda da se motor ugasio i jedva je upalio. Konkretnije, radio je nekih 15 - 20 min, probao sam ga na parkingu, i dok sam stajao, u leru, dao sam gas do nekih 6000 obrtaja i, kada sam pustio rucicu, motor se ugasio. Dok sam ga palio sam primetio da je rucica za podesavanje dotoka goriva ostala na PRI i negde sam procitao da se motor moze ugasiti ako do njega dolazi previse goriva (sto mislim da se u ovom slucaju i desilo). Okrenuo sam je na ON i nakon duzeg verglanja je jedva upalio. Nakon toga je lepo radio. Da li je moguce da se zbog rucice desio ovaj problem?

 

3. Na motoru se nalaze xenoni sa projektorima (mislim da je tacniji opis bi-xenon, jer imam dva projektora od kojih su oba i za kratko i dugo svetlo). Da li cu moci da ga registrujem sa tim ili cu morati da vracam fabricke farove?

 

4. Da li mozete da mi preporucite nekog proverenog majstora u Nisu? Nov sam u svemu ovome i generalno ne baratam bas najbolje mehanikom, tako da ne bih voleo da me neko zavlaci ili da mi radi neke stvari koje nisu neophodne samo da bi mi uzeo novac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Kolega dobrodošao :dobrodosli2: 

 

Probaću malo da pomognem mada ima mnogo kompetentnijih kolega ovde u grupi, pa će oni bolje i objasniti.

1. Probaj od preko da nabaviš, mada moguće da ima i neko od kolega da ti ponudi. Ovde generalno deru sa cenama.

2. Verovatno je problem bio do položaja slavine

3. Ako su xenoni bili na motoru prilikom prošle registracije onda ćeš moći. Zavisi i od tehničkog, pa je najbolje da pitaš Džonija gde je radio.

4. Za majstora sačekaj da se neko od kolega iz Niša ili okoline javi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja