Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Presekao sam se pomislio da je crko samo se udavio.Jedva sam navukao sa rezerve da upali i na leru do pumpe.Razlog je pretovaren sa dva putnika i skoro po ograničenju:ph34r:.A auto put u sloveniji pravo osveženje u odnosu na srbiju i hrvatsku:moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Meni je MZ 250 i Yamaha XT 600 trosila 4l/100km ali ne i katana.

 

Jevto, koju brzinu si mu odrzavao i koliko dugo kada ti je trosio 10l/100km?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

610 km turica sa kolegom iz osnovne i ujedno kolegom iz bivse firme. Beograd-Paracin-Zajecar-Negotin-Kladovo-Golubac-Beograd. 85 posto puta ove rute, fenomenalno uzivanje. Pogotovo Paracin Zajecar i Kladovo- Golubac.

 

20191024_095344.jpg

20191023_143214.jpg

IMG-17ba18caf3a3d08295d30046e5d8a162-V.jpg

IMG-7b7aae5c11dbc5a91417cf0cefc84bf1-V.jpg

IMG-adace6df7c7269c4f4faf5ce231590a4-V.jpg

IMG-d45da902a276055ddb2b5183171b2d1a-V.jpg

20191024_150020.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Meni je prosecna potrosnja ovaj put bila oko 5l mozda i malo vise. I tu je @rboban u pravu. Sve do 80-100 on mozda moze i da potrosi manje, al preko 100 konstantno mora vise. Mada sobzirom da nam je od Beograda do Negotina skoro prosek bio 120/130 km/h nije ni cudo sto je svukao tolilo. Na autoputu nismo ni spustali ispod 150, a tu Katana pokazuje svoju pravu snagu i udobnost. Mislili smo da kad predjemo na put Paracin Zajecar da to nece ici tako brzo, medjutim put preko Cestobrodice je toliko dobar da nismo ni hteli da olabavimo sa gasom a bez obzira na krivine bilo je prostora za to itekako.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Izgleda da sam prvi, ali teska srca sam zavrsio sezonu. Hvala Kati za jos jednu bezbriznu godinu bez kvarova i sto me je odvukla i dovukla svuda gde sam pozeleo:care:.

 

Zasluzila je da se opere i ususka u garazi. 

 

 

IMG_20191026_170312.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Kolega @Marko_987 i moja malenkost smo prosle nedelje izveli masine da vide jos malo sunca ove godine.. A sledece godine, ako se organizujemo, nadam se slici na kojoj ce biti bar 10-ak KATANA. 

:hack:

20191022_170541.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ako je nekad neko pomislio o generalnoj ili osvezenju (polugeneralnoj) ili se zapitao o ceni na ovom modelu moracu da vas razocaram jer izgleda da za ovaj model nema takvog rada ispod 1000-2000 evra, a da to bude novo i da valja, al zaista da valja. Al zaista se ne isplati koliki god fan ovog modela bili.

 

Sto znaci gasirajte te Katane dok ne ispuste dusu (naravno redovni servisi i odrzavanje) a kad im dodje kraj (mada mnogi i dalje misle da su neunistive kruzi legenda) ili kad se istrose i umore, isplatljivije je kupiti drugu bolju Katanu nego se zezati sa zamenom agregata, generalnim itd. I to mnogo isplatljivije. 

 

:jee1:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kontam da nova radilica sa lezajevima + klipovi, klipnjace nema ispod 1000 jevreja za bilo kog Japanca iz tog doba, a verovatno i vise novaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Bez obzira na sve kad oduzmes i saberes, ne postoji trenutak kad sam se iskreno pokajao sto vozim ovaj model motocikla. Jako izdrzljiva raga koja ce sto kaze moj drugar i pokvarena da te vozi. Po 7,8 sati maltene bez gasenja do usijanja, krme se  i dalje drzi. Drugaru na vrh fabrickoj hondi otisla temperatura maltene ka crvenom, kaze ja moram da gasim motor pregrejace se. Ja ga pitam a gde to pise, ja na Katani ne vidim nista :jee:

 

Steta sto ovde mi na Balkanu vozimo vec umorene ili poluumorene agregate. Ovaj motor ko je imao i odrzavao otpocetka stvarno moze maksimalno da pruzi. Dugi niz godina....da se navozas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam kontao nesto ovako da stavim na moj, naravno neka verzija iz kucne radinosti, dobra je ideja, mogu da se podesavaju na milion nacina, 

ali srecom stapovi su mi 41mm, pa cu da stavim heble od VFR 750 koje imam od ranije.

 

 

 

IMG_6434.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Uzeo sam model koji se osim sto podize upravljac, moze i da se okrece oko ose i time priblizi.

 

Kada sam danas probao da instaliram, primetim da mora da se obradjuje jer kod nasih motora, rucice imaju zljeb za zavrtanj. Takodje deo koji ulazi u otvor gde prolazi upravljac, nema dovoljno duzine za ceo potez i time bi obrada bila na ivici dodatka.

 

ovako nesto

 

feature-rox-pivoting-handlebar-riser-anodized-2-rise-x-1-1-8-handlebar-clamp-x-1-1-8-handlebar.jpg.dd4053b6f1ecf096d4505ed19d2d52be.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Sa ovim "pivot handlebar raiser" sa Ali Expressa, nemoze brza i direktna instalacija kao sto sam se nadao.

 

1. ili da skidam trianglu i pravim klasican nosac za korman, pa na njega da dodam kupljeni deo (u ovom slucaju morao bih da idem na ugradnju kormana)

2. obradim ovaj deo da prodje zavrtanj

3. dodam produzetak na obradjeni valjkasti deo iz 2., kako bih dobio duzi oslonac kao i ravnomerniji hvat prilikom pritezanja

 

Javljam sta sam uradio ili ako neko ima drugo resenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Koliko si planirao da podigneš heblove? Većini vozača odgovara visina fabričkih na 750ici. 

Ako si mislio nešto drastično onda možda nije loša ideja da ideš na korman.

Ili da jednostavno kupiš bajk sa položajem sedenja kao na damskom biciklu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Slazem se sa Nemanjom. Mene recimo noge pocnu da zatezu i bole na posle 250/300 km ponekad. Takav grc sam imao 2 puta (iako pravim manje pauze) da sam mislio da mi je zivac otisao. Znaci meni nisu problem heblovi ni malo nego me zezaju noge na duzim turama. 

 

I smeta mi to sto ne mogu sa Katanom da skrenem nigde sa puta. Moze ona da ide al nije to to. Em unistavam ralicu, lezajeve i sl em to nije motor predvidjen za to. 

 

Al sa svim turing sport motorima je to tako manje vise. Ako hoces uspravno sedenje i malo offroad-a, i da ne brines mnogo na kvalitet puta, touring enduro je pravo resenje za to. 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Pa sa kupljenim dodatkom bi mi vise odgovaralo.

 

Kada sam kupio ovaj motor upravo je imao korman instaliran i delovalo je zgodno kada sam ga isprobavao, ali se na duzu turu ispostavilo da je standardna postavka bolja. Nije idealno ali vozim tako poslednje tri sezone.

Na zalost, izgubljeni su klasicni nosaci kormana pa sam sa gore navedenim dodatcima hteo da poboljsam poziciju sa "heblovima" i bez mnogo zezanja.

 

Pitanje je, da li ste nesto slicno radili a jos bolje ako ste to radili sa istim ovakvim dodatkom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Naravno da se vozimo i sledece godine:jee1:. Mene malo hvata zimska depra. Jebem mu mater, ovaj period bez voznje nikako da prodje, a leto mi proleti. Ovako zimi mi svaki dan isti. 

 

Inace i meni je prolazila kroz glavu prodaja, ali me toliko dobro sluzi da sam siguran da bih se zajebao. Mislim i da doplatim 1.000evra ne dobijam nista. I ako nisu na ceni odlicne sprave su u pitanju, narocito za te pare. Dok ne skupim jedno 4.000 za 5-6 godina star motor vozim Katu i dalje. Znaci jos mnogo godina:aha:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja