Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1050 Adventure
9 minutes ago, Spasoje87 said:

Ja sam sipao svasta na kraju

Najzadovoljniji sam bio sa ipon 15/50 katana

Video sam po komentarima da je gomila ljudi prezadovoljna tim uljem.

Brine me samo to 15w50 jer sam video da je fabrika propisala 10w40, a i dosta vlasnika sugerise da se sipa polusintetika zbog motora.

Vise ne znam ni sta da mislim a laik sam po tom pitanju pa je bolje da pitam nego da se pravim pametan.

Trazim neko provereno ulje koje bih mogao da sipam na duze staze i da ne eksperimentisem i ne razmisljam stalno sta sipati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Jel mene neko pita koliki mi je secer i krvni pritisak, sta sam doruckovao, rucao i da li pijem jeftino il skupo pivo. 

Ako mogu ja da pijem losu vodu punu hlora i jeftino pivo, moze i on ulje koje mu dam. Ko ga jebe. U suprotnom, mrs iz garaze...


 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1050 Adventure
3 minutes ago, Pingvin37 said:

Jel mene neko pita koliki mi je secer i krvni pritisak, sta sam doruckovao, rucao i da li pijem jeftino il skupo pivo. 

Ako mogu ja da pijem losu vodu punu hlora i jeftino pivo, moze i on ulje koje mu dam. Ko ga jebe. U suprotnom, mrs iz garaze...


 

:lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ja svakako mislim da je polusintetika najbolji izbor za nase motore. Gradacija zavisi od potreba. Ja motor vozim od marta do decembra skoro i uvek sipam Bardahl 10w40 polusintetiku. Zadovoljan sam uljem i menjam ga na 5000 mada po recima majstora moze i duze da gura. Da i dolijem oko 250-300ml izmedju zamene. Malo mi i balavi na nekom dihtungu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Polusint može i preko 5k mineralno do 5k čista sintetika po meni nema smisla.To nije bilo ni izmišljeno kada je motor konstruisan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Da, ali poenta je sto kvalitetnije ulje sipas, to mu redje menjas, znaci full sintetika ce duze biti upotrebljiva od polusintetike, a ova od mineralnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Slazem se sa JevtaNS-om, agregati su iz 80-tih, kada se koristilo mineralno ulje (po fabrici 10w40). Jedino ako neko nema najnoviju Katanu (IV generaciju).

Danas je polusintetika vise nego dobra za nase motore. Koristio sam Motul 5100 (10/40) pa Motorex (15/50) sada cu Ipone (15/50), hteo sam opet 10/40 ali ga nije bilo u radnji a Modricu Mototaktol HCX-4 nisam nasao. Nisam primetio neku bitnu razliku, mozda je vise psiholoski ali kao da je menjac malo meksi sa 15/50 gradacijom. Inace sve su ovo vrlo kvalitetna ulja. Ima post koji vrlo detaljno objasnjava svojstva raznih tipova i gradacija ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kvalitetnije ulje nikada nije bačena para. To što nešto nije postojalo u vreme kada je agregat konstruisan ne znači da isti neće imati benefite. Ne znam odakle vam ta logika...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Diskusija o vrsti i gradaciji ulja se vodila ovde godinama, al tema je bila koliko vam motor trosi ulja, ako trosi I sta je u pragu tolerancije za uljaru. Slabo ljudi pricaju o tome, valjda ih je strah da nece dobro prodati motor, il da mu ne kaze neko motor ti je krs :) 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F
Pre 20 sati, Pingvin37 je napisao:

Jel mene neko pita koliki mi je secer i krvni pritisak, sta sam doruckovao, rucao i da li pijem jeftino il skupo pivo. 

Ako mogu ja da pijem losu vodu punu hlora i jeftino pivo, moze i on ulje koje mu dam. Ko ga jebe. U suprotnom, mrs iz garaze...


 

Zato što tebe niko ne voli, ja moju Cvetu volim i ne štedim na njoj :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1050 Adventure

A zasto ako se vec sipa Ipon Katana ulje, ne sipati ovo isto njihovo samo 10W40?

Jel velika razlika u odnosu na ovo 15W50 koje sipate?

 

Screenshot_20190808-180048_Chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ja sam prvo sipao polusint 10w40 ipone kad sam ga uzeo. Nakon toga 10w40 full sint Katana. Jeste skuplje ali sto kaze Alekre samo bolje moze da bude i bolje da cuva agregat. To sto tada nije bilo izmisljeno ne znaci da je lose za nas motor. Fasunzi u lusteru stari 25god pa sad navijemo led sijalicu u isto i radi :lol3:em ne crkava em trosi manje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1050 Adventure
5 hours ago, MileM said:

Ja sam prvo sipao polusint 10w40 ipone kad sam ga uzeo. Nakon toga 10w40 full sint Katana. Jeste skuplje ali sto kaze Alekre samo bolje moze da bude i bolje da cuva agregat. To sto tada nije bilo izmisljeno ne znaci da je lose za nas motor. Fasunzi u lusteru stari 25god pa sad navijemo led sijalicu u isto i radi :lol3:em ne crkava em trosi manje

Znaci Mile ti si zadovoljan sa Ipon Katana 10W40?

Ne znas ima li neke vece razlike  u odnosu na Ipon Katana 15W50?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Kad sam ga kupio u njega je bilo ulje 15w50, nakon sto sam sipao mozda menjac brze upada u brzinu i brze dize rpm kad se da gas u ler ali to je zanemarujuca promena mozda i ja umisljam... Kako god ja se vodim logikom ako su inzinjeri koji su ga projektovali rekli da u njega ide 10w40 ulje zasto mi da pametujemo i sipamo drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Gsx750f
pre 32 minuta, Nemanja_zem je napisao:

Imaš Jocu u Batajnici i Jocu Profimoto na Karaburmi. Obojica su na dobrom glasu. 

u pitanju je profimoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Poznajem par ljudi koji su kod njega servisirali motore, niko nije nezadovoljan. Nije jeftin, ali ko ceni dobrog majstora cena mu nije na prvom mestu. 

Ja kad sam ga zvao pre par godina da pitam za generalnu na Freewindu rekao mi je da mi se ne isplati kod njega da radim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja