Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Trebao sam juce da krenem tj. danas rano ujutru oko 4h, ali posto su najavili kise odustao sam pisalo je da ce nedelja biti bez padavina sad gledam prognozu opet ujutru kisa prema CG u CG nigde. Realno ne ceka mi se vise pa cu da krenem nocas u 1h mozda i ranije i da izadjem iz Srbije pre nego sto krene kisa, jbg ceo put u mrkli mrak ali bice zabavno. Mada svakako ne smem da vozim brzo zbog suvozacice pa mi je onda sve jedno dal je mrak ili ne ovako bar sebi kazem mrak je mora polako. A i sva tri kofera puna do vrha :D

 

E da uradio sam sa led trakama rasvetu na koferima napred ksenoni tako da uzivancija

20190731_224135.thumb.jpg.35785485b52214c2b1d4bd8d88925395.jpg

 

Pre sat vremena, Dzony93 je napisao:

Mile Srecan ti put brate. Nadam se da to nocas znaci u 4 ujutru :)

Hvala brt, ajde cekamo te tamo :D

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Homologovano bilo šta, ja imam Robertov koji sam sačuvao od prethodnog motora. Zvuk je bolestan, uvek vozim bez db kilera. 

 

Mile javljaj se usput! 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Nisam imao net u CG, kad smo dosli odma u krevet spavanjac :na_glavi:. Tako da uskoro slicice stizu :jee:

 

Sto se tice puta odlican je bio, bila je samo jedna malo opasnija situacija kad sam se peo na crkvine bile 2 trake ja vozim levom i preticem i tacno ispred mene lik iz desne trake ulece u moju ispred mene a ja idem brze. Srecom video sam zmigavac da je dao i naglo na kocnice i lik ode skroz levo preko suprotne trake da se parkira kao da se nista nije desilo...

 

Sto se tice motora sad mi je bio najvjse natovaren kada ga stavim na centralnu spusti se na zadnji tocak zbog tezine. Ali odlicno ide bez ikakvih zamerki sa tolkim opterecenjem...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 9 sati, Nemanja_zem je napisao:

Homologovano bilo šta, ja imam Robertov koji sam sačuvao od prethodnog motora. Zvuk je bolestan, uvek vozim bez db kilera. 

 

Mile javljaj se usput! 

Jebes motor ako nema makar par auspuha bez db kilera :sampion:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F
Pre 11 sati, zemunac72 je napisao:

Jebes motor ako nema makar par auspuha bez db kilera :sampion:

Brzo menjaš pesmu, do juče je bilo jebeš motor bez 4 redna cilindra :P

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1050 Adventure

Ne znam da li ste culi, ali stigla je do mene informacija da je poostren tehnicki. Dobili su depesu da se "poostri tehnicki za motocikle a narocito da se obrati paznja na proizvodjace zvuka".

Ne mere se jos decibeli ali nece moci da prodju aftermarket auspusi. Sve ono sto je pustano prosle godine ove ne moze da prodje. Ako ima jos neko neku informaciju bilo bi lepo da cujemo...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Vrsio sam tehnicki pocetkom Jula i nije bilo nikakvog pomena o promenama i to kod coveka koji i sam vozi motore. Doduse, trazili su da slikaju motor bez kofera sto nije bio slucaj prosle godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Iskreno ne planiram da prodam fabricki, cak bi ga vracao za potrebe tehnickog. A aftermarket cisto zbog sebe :) mnogo je tih u pm


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ja sam morao maglenke da skidam i to me je bas iznerviralo. Ksenoni, led migavci, robertov auspuh kofer sa nosacem, sve je proslo. Nisam u Beogradu registrovao nego u drugom gradu. U BG sam samo podigao nalepnicu. I ta zajebancija me zato izasla 24500 bez da menjam tablice jer cu to tek sledece god ipak. Dakle sa tablicama i novom saobraćajnom bi me izaslo fazon 29 000. Ne znam sta je poenta al je ovde gde sam ja registrovao skuplje je 4500 neke takse I usluge, porezi. Sam tehnicki je bio 3000. 

 

Moracemo da vracamo motore na 100% fabriku kako su poceli. Tek ce biti problema ovo je tek zagrejavanje. 

 

Nije vise ni Katanu jeftino voziti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1050 Adventure

Ja sam zbog te informacije kupio u Nemackoj fabricki auspuh. :neznam:

Sad mi ide krajem avgusta registracija pa nisam hteo da rizikujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 14 sati, Nemanja_zem je napisao:

Brzo menjaš pesmu, do juče je bilo jebeš motor bez 4 redna cilindra :P

 

I sad kazem,jebes motor bez 4 redna,ali i dva topa hahah

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nikakvu znacajnu potrosnju ulja nisam primetio, tj. nikada nisam dolivao izmedju zamene ulja, padne max na pola u intervalu 10.000km, koliko sam najvise presao od zamene do zamene... Inace vec rekoh vise puta, ulje retko menjam po kilometrazi, cim osetim promenu u saltanju (a i u zvuku agregata), neki put je to 4000km a neki put 6000, a neki put i 10.000km... zavisi o rezimu voznje, da li je sve gradska, mnogo kratkih voznji, ili putovanje....

 

Sent from my moto e5 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Gsx750f

Od Aprila do sada presao skoro 4000km redovno pratim nivo ulja nije mrdnuo,danas sam skockao moped i spremamo se za vikend turu od 700km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F
Pre 6 sati, Pingvin37 je napisao:

Koliko vam motor trosi ulja? 

 

Licno znam par ljudi i svima trosi nesto ulja. Kakvo je stanje kod vas? 

 

 

Možda je vreme da pređeš na polusintetiku. Kad je jako toplo hoće da popije sintetiku. Imaš moju preporuku za Silkolen Comp4 15w-50, mogu da ti kupim jeftinije nego što prodaju neki na forumu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GSX750F i Kawasaki ZR7

Meni nije mrdnulo, mislim da ne trosi ni gram ulja kako se kaze, a sada sam izmedju 4-5000km. Sledece nedelje idem za CG i ostahem bar mesec dana tako da mi ne gine zamena. Taman cu da napravim jos tih 1kkm oko bajka u Svilajncu sad za vikend, pa novo ulje i miran sam do kraja god. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
Just now, Nemanja_zem said:

Možda je vreme da pređeš na polusintetiku. Kad je jako toplo hoće da popije sintetiku. Imaš moju preporuku za Silkolen Comp4 15w-50, mogu da ti kupim jeftinije nego što prodaju neki na forumu. 

To ulje mi je u agregatu bas te gradacije al ga dolivam cesto. Menjao sam ga na početku sezone. Mislio sam da je do dihtunga (koji sad nesto I ne masti toliko) al svaki majstor mi je rekao dihtung je jedno I to se menja kad popusti I to se radi preko zime nije frka, al skoro pa garantuju da nece zaustaviti potrosnju ulja. 

 

Nije mi nepoznato da ovaj trosi ulje, receno mi je pri kupovini sve niko me nista nije slagao, al ode meni I do 400 ml na 2000 km. Smara me vise gledanje u prozorce... 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Meni ne curi nigde ulje i za nekih 8 i po hiljada km sam dolio 800 ml ulja, jos malo pa litar. Sa kim god sam pricao a da se razume u motore mi je rekao da je to daleko od zabrinjavajuce potrosnje. Najvise trosi od 5000 km pa na dalje, do tih 5 000 skoro i da ne potrosi nista. Sipam repsol full sintetiku u gradaciji 10w 40.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Zašto na 8.5 kad ti servisno uputstvo kaže na 6k da menjaš?

Naravno da troši tad jer ga razbije, greje se dosta i zato je bolje ne menjati na većem intervalu od propisanog. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Gsx750f
pre 1 minut, Nemanja_zem je napisao:

Zašto na 8.5 kad ti servisno uputstvo kaže na 6k da menjaš?

Naravno da troši tad jer ga razbije, greje se dosta i zato je bolje ne menjati na većem intervalu od propisanog. 

ja na 5k

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1050 Adventure

Drustvo koje ulje je na kraju najbolje sipati u Katanu? Milion puta je zapocinjana tema ali nigde nisam dosao do nekog konkretnog zakljucka. Jedni gledaju da ustede, drugi eksperimentisu sa raznim uljima... Ja trenutno imam sintetiku Castrol Grand prix 10w40, ali vidim da vecina ljudi savetuje da se sipa polusintetika. Ima li neko konkretan predlog?

Hvala svima unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja