Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova

Ja imam prednje Nissin, izuvaju kako dobro koce, al evo vec se polako nacele. Al mogu jos da guraju odredjeno vreme. To je jos Dule stavio, I mislim da su oko 4500 rsd po disku. 

 

Zadnju stavio neku jeftiniju, skroz lose koci. Tj zadnjom nikad ni nisam mogao da zakocim kako treba na ovom motoru al definitivno ove Nissin cu opet prednje staviti, neuporedivo bolje.

 

Srednja klasa su Lukas, EBC itd. Dal sinter il organic ti biras. Zavisi sta zelis, kako vozis, kako kocis, I koliko novca ti se daje :)

 

Zadnju mogu da istolerisem jeftiniju, al sa prednjim bi uvek isao na skuplju varijantu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Sinter ne koči dok se ne ugreje.Ja sam za organic malo je lošije kočenje kada se jako ugreju,ali bolje na hladno,manje troše diskove.Sve u svemu za korišćenje u redovnom saobraćaju bolje.Bar po meni

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GSX750F i Kawasaki ZR7
18 hours ago, max80 said:

Drugari trebao bih da menjam prednje pločice preventivno, prvi put na ovom motoru, pa mi treba mala pomoć...Inače nisam neki agresivan vozač i 70% vožnji mi je po gradu.

 

Da li staviti sinter ili organik? Da li neko ima da preporuči neke određene i gde ih uzeti kod nas? Jurim neki srednji kvalitet i cenovni rang.

 

Nema veze kakav si vozac, motor mora da koci najbolje sto moze. Organik nemoj da stavljas jer mislim da nece biti ok, pretezak je to motor za organik. Biras izmedju full sinter i polu sinter, ja licno sam stavio polu sinter EBC i zadovoljan sam extra. Full sinter bi kocio jos bolje ali jede diskove mnogo i meni se bar mnogo cuje. Na prethodnom sam stavio full sinter jer nista drugo nije kocilo kako treba i cuo sam ih prilikom svakog kocenja. Na mom F-u kao sto rekoh legao je polu Sinter EBC, mislim da je cena bila oko 4200din za 1 set i to bruka dobro koci, ali ceo kocioni sistem je ociscen, cevcice oprane i izduvane, diskovi odmasceni i lepo ocisceni i naravno zamenjeno ulje i motor extra dobro koci. Obrati samo paznju prilikom kupovine, prednje plocice nisu iste za oba diska ima za levi i desni disk. Ne moras EBC da kupis, jer ima gotovo upola jeftinijih plocica, ali nemoj da uzimas organik.

 Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Prednja kocnica sa bilo kojim plocicama na nasim motorima treba da se cuje kad kocis... Kao sustanje. I to je znak da plivajuci deo radi kako treba, da nije zapekao.
Organske koristim pozadi, sinter napred ili kevlar varijantu...
Taj kevlar je negde izmedju polusint i sintera po mom iskustvu...

Sent from my moto e5 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

@Pepedjapa, @rboban hvala kolege :takoje:

 

Poručene EBC u polusinter varijanti...Ovo se nekako iskristalisalo kao prva opcija, na osnovu vaših i tuđih iskustava...Mislim da je to optimum od onoga što mi treba i maksimum od onoga što trenutno mogu da platim...Našao za 3.450din po disku.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GSX750F i Kawasaki ZR7
14 minutes ago, max80 said:

@Pepedjapa, @rboban hvala kolege :takoje:

 

Poručene EBC u polusinter varijanti...Ovo se nekako iskristalisalo kao prva opcija, na osnovu vaših i tuđih iskustava...Mislim da je to optimum od onoga što mi treba i maksimum od onoga što trenutno mogu da platim...Našao za 3.450din po disku.

 

 

Extra prijatelju, verujem da ces biti zadovoljan ucinkom, a i cena je extra :-)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Screenshot_20190601-085247.thumb.png.e4bcbda8bf1ff2181f574e187eb246ab.pngOvo vreme ubija... Pa malo listao Katriders forum i koliko prelaze ovi agregati ako su dobro odrzavani. Evo jednog primera u miljama... Presao covek 150 000 km skoro, i to je stariji post par godina. Ima svakakvih... 

 

Screenshot_20190601-085259.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250
On 16.5.2019. at 14:50, Marko_987 je napisao:

malo led sijalica u tabli :) 

60150530_2298612850413445_1924689100057608192_n.jpg

Koje su led sijalice, gde si ih uzeo i kako si zadovoljan. Planiram isto da uradim pa se zato se raspitujem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Imam jos jedno pitanje da li je neko od vas ugradjivao indikator brzine u tablu sa desne strane ako jeste gde da narucim delove i neko malo objasnjenje castim pivo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Danas mini ruta Pancevo - Kovin - Bela Crkva. Nazad preko Jesenova, Straze, Uljme, Karlovca pa preko Novog Sela nazad. Oko 150 km dovoljno za danas. Fin kraj za voznju, dosta krivinica sobzirom da ih slabo ima po Vojvodini, predeli veoma lepi. Cuvajte se divljaci u kraju oko pescare, a lokalci ispred dragstora kazu da se treba cuvati i zena iz Banatskog Karlovca. :jee:

 

Potrosio je oko 8 litara benzina za tih 150km ako sam dobro sracunao, al ne racunam detaljno. Ulje jos ne trosi skoro 1000 km posle zamene.  Brzina od 60 do 160 maks na duzim pravcima, dakle umereno. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Gsx750f
On 7.6.2019. at 13:06, MileM je napisao:

Koje su led sijalice, gde si ih uzeo i kako si zadovoljan. Planiram isto da uradim pa se zato se raspitujem :D

Led sijalice uzeo sa alija vrhunske su i stvarno sam zadovoljan 

 a evo i kako izgleda nocu 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Gsx750f
On 7.6.2019. at 14:56, MileM je napisao:

Imam jos jedno pitanje da li je neko od vas ugradjivao indikator brzine u tablu sa desne strane ako jeste gde da narucim delove i neko malo objasnjenje castim pivo :D

A indikator imas na aliju fabricki samo se ubode dole kod menjaca nesto oko 20 dolara 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Imas link za taj sa konektorom odmah?

Ima i davac da se zameni fabricki, koji ima samo N, 2 i 3. brzinu ako se dobro secam?

Sent from my moto e5 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Gsx750f
pre 34 minuta, rboban je napisao:

Imas link za taj sa konektorom odmah?

Ima i davac da se zameni fabricki, koji ima samo N, 2 i 3. brzinu ako se dobro secam?

Sent from my moto e5 using Tapatalk

 

 

 

 

ne ima samo dzek i indikator nema davaca koi je dole kod nozice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GSX750F i Kawasaki ZR7

Je moze neko ko sigurno zna sta treba ,da nadje i postavi link/linkove. Ja bih isto narucio, vec sam gledao i trazio i nisam siguran sta naruciti. Ima link na polovini teme, ali pise da je za skroz neki drugi suzuki iako izgleda identicno kao sto nama treba za nase masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250
Pre 15 sati, Marko_987 je napisao:

A indikator imas na aliju fabricki samo se ubode dole kod menjaca nesto oko 20 dolara 

Ako ti nije problem postavi link posto sam trazio ali nisam siguran da li je to to i da li su odgovarajuce dimenzije da se ugradi u tablu?

 

Hvala puno za led diodice link :takoje: :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Krme međ ' kravama :)

Praviću uskoro sebi slajdere, ukoliko još neko bude želeo neka se javi. Mislio sam da uradim iste kao što već imam, komad polipropilenske plastike dužine 10cm obrađen na strugu. Mogu da postavim sliku svojih postojećih, tj desnog jer je levi idradio svoje. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja