Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Sa ovim padovima mora da se busi ram, da li postoji neki drugaciji oblik kacenja gde ne treba da se busi ram?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Mislim da ne postoji. Jedino nesto jos kod sebe da probas da improvizujes al to na gsxf-u izgleda ocajno. Prosto motor je tako dizajniran. 

 

Kad smo vec kod busenja rama. Gde vama stoje glavni osiguraci? Jel su vam prikaceni srafovima/metalom polugom za ram da bolje drze ili ne? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
14 minutes ago, MileM said:

Kazu pojedini naucnici da se oslabljuje ram motora busenjem, pa zato pitam za neku drugu varijantu... :D

Iskreno, sve ima smisla, meni je busen kod kutije gde su osiguraci kao drzac pa me interesuje dal je to fabricki posto mi ne deluje da jeste. I nista nije neunistivo. Tako su i meni pricali sit ces se navozati sa Katanom to su nepoderivi agregati, al samo u prici. Kad se nesto desi, pojela maca jezik. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

I dalje ne znamo šta ti se desilo.Lanac bregaste je stvar koja se menja ,dihtung dekle se menja pri skidanju dekle.Smrt za većinu motora su loši majstori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Hayabusa gsx1300R
27 minutes ago, Pingvin37 said:

Iskreno, sve ima smisla, meni je busen kod kutije gde su osiguraci kao drzac pa me interesuje dal je to fabricki posto mi ne deluje da jeste. I nista nije neunistivo. Tako su i meni pricali sit ces se navozati sa Katanom to su nepoderivi agregati, al samo u prici. Kad se nesto desi, pojela maca jezik. 

Jbg katanu mozes samo da zakoljes ako ostane bez ulja.

Ja sam za 3 godine prešao 46000 na svojoj Višnji gsx750f

A ja sve motore vozim.kao sa sam ih ukrao.

Doduse za Hayabusu još se ne poznajemo dobro ali se i sa njom trudim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F
On 12.4.2019. at 18:01, Pingvin37 je napisao:

Jel zna neko gde mogu da nabavim dihtunge za Katanu 750 2003 god? Treba mi dihtung glave i dihtung ventil dekle? Novi, naravno. 

 

I jel radio neko osvezenje motora, menjao lanac bregaste, gumice ventila itd? 

Kada sam radio štelovanje ventila zvao sam 3t racing iz Balosave i imali su dihtung dekle na stanju. Mislim da i ako nemaju, mogu sve delove da ti nabave, originalne naravno. Lanac možeš naći i na drugim mestima. 

Koliko si siguran da treba da se menjaju gumice ventila? Taj motor nije dimio, a to bi trebalo da je pokazatelj da su otišle. Zašto bi skidao glavu motora? Jel lanac zveči kad je zagrejan? 

Ako ti je propišao samo dihtung poklopca dekle ventila, a prethodno si ga otvarao, to je samo znak da ga je trebalo zameniti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Zvacu onda ove iz Balosave, lakse mi je nego sam da narucujem. Nista ne zveci, ne dimi, pa cak i ne mislim da trosi ulje,bar ne u mojim rezimima voznje. Al evo kako sam ga zatekao jedno zimsko jutro u garazi kad sam krenuo oko ralice nesto da petljam. Pre toga nisam ni obracao paznju. 

 

Motor je servisiran pre 30 dana I to nakon ovog sto se desilo. Al se I dalje cimam dalekog puta dok bar sve dihtunge ne promenim. Sto je pozeljno. A za ovo drugo, jos cu videti... 

 

 

DSC_0315.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Nisam te razumeo, ja sam mislio da je procureo nakon servisa. Zasto ti majstor nije zamenio dihtung ako je vec video da je slinav? Jel skidao uopste deklu ventila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
31 minutes ago, Nemanja_zem said:

Nisam te razumeo, ja sam mislio da je procureo nakon servisa. Zasto ti majstor nije zamenio dihtung ako je vec video da je slinav? Jel skidao uopste deklu ventila?

Pa sad sam u potrazi za deklama. Zato I pitam. Nije dovoljna jedna. Kao sto se vidi na slici... A kad se to radi, svi kazu da bi trebalo proveriti I stanje agregata I tog potrosnog materijala poput gumica, lanca itd. Jer pogotovo ako se menja dihtung glave motor mora van rama. 

 

Zato se mnogi odluce za promenu samo ventil dekle. Strucno zadihtuju ostalo da se nista ne primeti, operu masinu na prvi pogled I voze dok ne prodaju. Ja il cu raditi kako treba, il necu uopste... 

 

Vozio sam  nekoliko mogu slobodno reci jeftinijih motora al prvi put da mi nesto curi iz agregata. Uvek su masine bile suve kao barut. I uljare i vodenjaci... I to mnogo stariji i na pogled manje odrzavani, iako su svi kod mene procvetali, bar na kratko. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Pretpostavljam da si mislio da si u potrazi za dihtunzima. Na slici se vidi da je pustio dihtung dekle ventila, ne mora da znaci (prilicno sam siguran i da nije) da je pustio dihtung glave motora. Mozda izgleda uzasno, ali to uopste nije neki opasan poduhvat zameniti. Moj prijateljski savet ti je ako i dalje slini da lepo operes masinu i vidis gde pusta pre nego se zaletis na skidanje glave. Ako se uveris da mora da se skida, onda razmisljaj o najgorem scenariju sa lancem, gumicama i ostalim delovima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

@Pingvin37

 

Druze, ako ugrejan motor ne zvecka, 99% mu bespotrebno menjas lanac bregaste. Dihtung poklopca ventila je sve, samo ne ozbiljan kvar, dihtung glave je vec zeznutiji. 

 

Kazu za uljare da su nepoderive i uglavnom jesu, ali sve ima svoj vek i polovan motor je dobar onoliko koliko su mu prethodni vlasnici bili dobri. Ajd' pa nek je sa srecom da se sva muka zavrsi na dihtungu poklopca ventila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Gsx750f

meni je balavio kao tebi kupio sam bardalov aditiv protiv curenja ulja i resio probleme nema vise ni kapi ulja motor radi kao sat. Aditiv je 600 dinara i namenjan je za mokra kvacila tako da nema brige nema panike i to je to ahteo sam da radim servis svih dihtunga bez zamene lanca jer je dobar nema komplet zamena dihtunga ravnjanje glave kod majstora od 350 do 400e 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Hayabusa gsx1300R
15 hours ago, Marko_987 said:

meni je balavio kao tebi kupio sam bardalov aditiv protiv curenja ulja i resio probleme nema vise ni kapi ulja motor radi kao sat. Aditiv je 600 dinara i namenjan je za mokra kvacila tako da nema brige nema panike i to je to ahteo sam da radim servis svih dihtunga bez zamene lanca jer je dobar nema komplet zamena dihtunga ravnjanje glave kod majstora od 350 do 400e 

Drugar ima problem balavi mu doduse xj600

Nisam znao za to cudo.

Čekaj sta to čudo tačno radi i gde ga sipas to jest u kom odnosu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250
stop-perdite_aa.jpg
WWW.KOMPP.CO.RS

  ADITIV PROTIV CURENJA ULJA Engine Stop Leak je specijalno formulisan aditiv razvijen da spreči eksterna curenja ulja prouzrokovana ostarelim i stvrdnutim gumenim i...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Kazes 350-400 evra... Ma ja cu sad odmah dati toliko samo za ruke da mi neko sredi motor kako treba. I da sve pregleda detaljno I uradi bez greske, zameni sta treba. A ne da svako malo posecujem neke majstore zbog njihovih propusta I gresaka. Samo jos ne znam kome da poverim taj posao. Trebao sam juce, al ipak jos moram da razmislim kod koga I sta... Valjda ima u Srbiji neko normalan. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Koliko ti druze palamudis zato sto ti curka ulje na dihtungu dekle..... Ne budi lud da skidas glavu,ajde poslusaj malo sta ti govore kolege koji znaju. 

Uzgred,nemoj imati toliko negativan stav prema majstorima,itekako ima dobrih i postenih. Jos nesto,cak i da su ti otisle gumice ventila,mozes tako da vozis 5 godina uz dva puta godisnje dolivanje par stotina grama ulja. 

Katana je dobro motorce.

Marko,nemoj sipati kojekakva govna za dihtovanje motora. Motor je skupa igracka koju ne moze svako sebi da priusti,baz iz tog razloga zbog kojeg ti nisi promenio dihtunge nego si sipao djubre u ulje koje ga zapusi. 

Ja moj motor ne bi vozio celu sezonu ako nemam para da ga popravim kako japanac zapoveda.

Srecno,ako ti treba broj majstora,javi mi se porukom 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja kad vidim bilo kakvu kap nema vožnje dok se ne sanira. Svojevremeno sam izmenjavao sve šelne, creva i O ringove na Kawasakiju. Da mi curi, bacio bih ga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Zemune moj dobri. Ne palamudim ja kućo nego pricam istinu. Ne radi se samo o dihtungu, pojavilo se tu svasta nesto, nije bitno uopste motor trenutno nije u voznom stanju I to naravno ne zbog dihtunga. Kad bi ti pricao sve od pocetka ne bi mi verovao sta mi se sve izdesavalo. Nemam vise sta da dodam, sa ovom pricom sam zavrsio. Hvala svim kolegama na savetu I pomoci. 

 

Za vikend lepo vreme, dusu dalo za bajs. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Gsx750f
Pre 19 sati, MileM je napisao:
stop-perdite_aa.jpg
WWW.KOMPP.CO.RS

  ADITIV PROTIV CURENJA ULJA Engine Stop Leak je specijalno formulisan aditiv razvijen da spreči eksterna curenja ulja prouzrokovana ostarelim i stvrdnutim gumenim i...

 

to je taj aditiv odlicna stvar 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Jeste li svesni na sta lici agregat iznutra nakon ovakvih aditiva? 

I da li mislite da ako sprecava curenje spolja, iznutra ne zapusava nista? 

Koliko li je samo bacenih hladnjaka kabine od automobila zbog sipanja aditiva jer hladnjak spolja pusta... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja