Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Meni upao u oko odmah zadnji disk.... Lep!

Zasto je menjan disk na tako maloj kolimetrazi?!?

 

Sent from my moto e5 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GSX750F i Kawasaki ZR7

Jeste zadnji disk menjan i to je jedina stvar koja je menjana. Ne znam, jedina nelogicna stvar. Mozda bio ostecen, tesko da je bio istrosen, jer stanje motora definitivno odgovara predjenoj kilometrazi. Prednji nisu istroseni, jako malo, adekvatno kilometrazi. 2 drugara koji su dobri majstori su ga pogledali dobro pre nego je kupljen i dobio zeleno svetlo sa osmehom.

Promenio član Pepedjapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Samo ti to sredi i teraj. Ništa to nije. Ja se stalno isčuđavam kako su ga napravili da bude mehanički tako prost, istovremeno izdržljiv, lak za održavanje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GSX750F i Kawasaki ZR7

Duga je zima, posveticu mu vise nego dovoljno paznje. Nego, procitao sam svih 117 strana teme i jos gomilu  tema vezane za moto ulje i na kraju ne znam sta da sipam. Svako prica svoju pricu, razlicita iskustva od coveka do coveka, a li nigde nista konkretno. Definisano pitanje: polu sintetika ili full sintetika? Ima li smisla davati dosta vise novca za full sintetiku, jer nisam siguran koje ulje izdrzava vece radne temperature, a da se ne razgradi posle 3000km kao sto sam imao slucaj sa motulom 5100 10w40 kog vrv necu nikad vise da sipam. Bacio sam oko na castrol grand prix 10w40, sad je po dobroj ceni u Louis-u, a imam drugara u austriji koji moze to da mi pazari, pa me interesuje vase misljenje.

 

Hvala :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Prelep.

Odlicni zderac kilometara. :D

@Pepedjapa da neces mozda da prodas nosac kofera i kofer??? Hahahaha :jee5::lol3::lol3::lol3:

I ja sam imao istu nedoumicu sa uljem.

Jevta mi je preporucio modricino ulje, medjutim nisam uspeo da ga nadjem, niko ga nema, svi mi kazu narucice i nikako da stigne... :stabre:

Tako da sam na kraju sipao motul 5000 sa 10/40 gradacijom i fino se pokazalo, nije se razvodnio, kvacilo i menjac nemaju cudnih zvukova, potrosnja na oko ne postoji. Mada videcu sada kada ga budem zamenio u toku zime. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

To je Đoletov bivši motir, u zdravlju da te služi. Dugo nije vožen, ima u njega lepo da se uloži. Kada sve skockaš bićeš miran dugo. 

Niko ti ne može reći koje je najbolje ulje jer smo skoro svi sipali različito. Ja trpam Siokolen Comp4 polusint zadnjih 20k i prezadovoljan sam. Pre toga sam sipao isto Silkolen samo full sint i jedina razlika koju primećujem je mekši menjač. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GSX750F i Kawasaki ZR7

Jeste motor kupljen od Djoleta, slabo vozen bar je to njegova prica. Reci mi jos nesto vezano za motor ako znas na sta da obratim paznju. Ima da se ulozi, ali masina generalno deluje dobro sto je najbitnije, kozmetika mi ne igra previse ulogu ali ce svakako biti sredjena. Interesuje me oko agregata da li ima nesto sto se ne da prinetiti na prvu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Đole je super lik i siguran sam da ništa nije prećutao niti te je slagao. Mašina je odlična, ja bih odradio kompletan servis, zamenio gume, lanac lančanike i te migavce i ćeraj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GSX750F i Kawasaki ZR7

Sve to sam svakako planirao da promenim, jer to se na prvu i videlo, lanac samo mozda ne odmah jer je lanac skroz ok, videcemo kad pocne sezona doduse da li ce se istezati ubrzano. Ja generalno odrzavam lanac uredno i nisam sportski nastrojen kad je voznja motora u pitanju... ja uzivam na motoru :-) svecice, filter vazduha, gume, ulje i filter ulja naravno, sve to ide novo s tim sto cu da odradim zamenu ulja nekim jeftinim prvo da bih ocistio masinu od taloga itd, pa onda ulje koje ce se voziti. Karburatore nisam siguran da li cu na prvu dirati dok ne budem siguran da ima potrebe. Ako treba, ultrazvucno ciscenje, vakumiranje, sinhronizacija po ps-u i teram. Generalno sam prezadovoljan motorom i spreman da ulozim novac da ga dovedem u extra stanje, jer s mojima iz kluba pravim vece ture i ne igram se kad je odrzavanje motora u pitanju. Inace, hvala svima na lepim recima za motor :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ako planiraš da ga voziš duži period i ideš na duže ture ne bi bilo loše da sve odradiš kad ga već rasturaš. Ulje u kočnicama i vilama takođe. Umesto jeftinog ulja možeš mašinu isprati sredstvom koje baš tome i služi, verovatno će bolje odraditi posao nego neko ulje. Mada iskreno ne znam zašto bi uopšte to radio. Šta god da odlučiš javljaj nam kako napreduješ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Samo zamena ulja nekom polusintetikom ništa ispuranja,Karburatore ne diraj ako lepo radi i ne troši puno.To kad pipneš moraš ozbiljno remontovati,

Bitnije očistiti slavinu i rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX F 750

Pozdrav svima. Djole ovde, bivsi vlasnik ovog pomenutog f-a :)

 

Drago mi je da sam se konacno resio ovog motora, tresao je, lupao a tek sto nije vukao... 

Al ajde nije sve tako crno, makar je ceo komsiluk naucio da vozi na njemu. 

 

 

Salim se malo :P:oda2: motor je odlican, kao sto sam i rekao. Potrebno mu je malo ljubavi koju ja nisam bio u stanje da mu pruzim a vidim da ces ti biti, i bas mi je drago zbog toga. Uzgred, jako mi je krivo sto sam se morao rastati od njega.

Nek te dugo sluzi! 

 

Pozdrav bajkeri! 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GSX750F i Kawasaki ZR7

Hvala Djole, nadam se da hoce :-)  Zasto bih isprao masinu... jer je ulje zamenjeno zadnji put pre 2god, pa cisto predostroznosti radi, a i da prezimi sa tim uljem, taman ga provozam kad god imam prilike preko zime i tamo mart/ april roknem neki castrol, kao sto sam vec pomenuo da sam nesto gledao castrol grand prix 10w40. Neko bilo kakvo iskustvo s tim uljem? Sutra bas treba drugaru da javim sta da mi uzme u Louis i kontam da to bude lanac, svecice  i ulje i jos neke sitnice. Gume na prolece, dok ih dovucem iz swice opet preko drugara i da time bude komplet zavrsen. Bice slika cim dodje na red da se rastura i krene u pohod :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ne bacaj pare na castrol.

Uljara koncipovana krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih je zadovoljna i mineralnim ako se na vreme zameni.PS je puna kapam,a to ne mora neko zvučno ime.

Bar po meni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Hayabusa gsx1300R

Ja sipam već 3godine ipon 15/50 sa nekim dodatnim aditivima za menjač 

Neću da menjam

Masina mi jako lepo radi

Menjac kao igračka.

Tako da to je moje misljenje

Pozz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GSX750F i Kawasaki ZR7
3 minutes ago, Spasoje87 said:

Ja sipam već 3godine ipon 15/50 sa nekim dodatnim aditivima za menjač 

Neću da menjam

Masina mi jako lepo radi

Menjac kao igračka.

Tako da to je moje misljenje

Pozz svima

Hvala na odgovoru. Dodatni aditivi za menjac iz razloga sto je menjac bucan, tvrd itd ili cisto predostroznost? I koji aditivi ako nije tajna?

  Hvala ti Jevto ali mislim da cu za sada ipak da preskacem optimu, jednostavno mi ne uliva poverenje :-(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
On 25.11.2018. at 21:21, JevtaNS je napisao:

Ne bacaj pare na castrol.

Uljara koncipovana krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih je zadovoljna i mineralnim ako se na vreme zameni.PS je puna kapam,a to ne mora neko zvučno ime.

Bar po meni

Kolega nesto si ti pobrkao, Suzukijeva uljara, to jest sistem uljnog hladjenja - SACS (Suzuki Advanced Cooling System) je provaljen 1985 godine, i tad je prvenac GSXR 750 krenuo u proizvodnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja