Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav evo mene  problemi poceli....evo danas nakon malo voznje oko 35 km motor je poceo da trokira  bio je jako vruc ,,,,i na leru radio na 500-600 obrtaja inace 1000,,i posle par minuta se ugasio da upalim malo teze ,,,dosta verglanja ,,,, smrdi benzin sa  leve st,rane ...do menjaca,,,,pipnem grane auspuha prva vruca a ostale tri vrele ... skinem prvu svecicu  motor radi isto kao i kad nisam skino promenim svecicu stavim sa drugog na prvi   isto sta je sad  dal bobina kako da i sta da radim dalje....???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Jel opet nije radio prvi ili nije drugi, kakva je varnica? Ako se previse greje mislim da i ventili mogu da budu rastelovani. Servis karburatora verujem da ce biti obavezan. Kod mene je ispustanje taloga iz solja i prskanje onog wurt spreja za ciscenje karburatora kroz kutiju filtera za vazduh preporodilo motor, da mi je neko pricao da moze toliki efekat da da bez skidanja karburatora ne bi mu vetovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

evo  novih detalja jutros je bilo sve ok rade svi cilindri prevozo ok a onda ajd da malo ubrzam do 7000 obrtaja islo je ok a onda opet samo tri cilindra rade ,,,znaci ako se ugreje ili naglo ubrzanje ,,,sad sam sve rastavio svecice daju varnicu  upalim ...pali iz prve a pre toga tesko mozda kabel ili sad su vruce grane isto 160 stepeni merio sa termometrom ..ima sondu pa prislonim sondu i ocitava  ne stavljaju mi se oklopi  pa cu sadda vozim onako naked...pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ti, Janko, dao onako lep Intruder, a uzeo matori GSX-F da se patis sa njim, malo-malo ga popravljajuci... Nisi mi bas jasan, ali ako tebi to odgovara, nemam nista protiv... :D

Ajd malo i da pokusam da pomognem oko tvog problema: ako motor nema dobro sagorevanje ili ako paljenje nije dobro, onda se masina pregreva. Ti bi, za pocetak, trebao da ispitas kablove u kakvom su stanju i ako nisu dugo menjani da se promene. To nije skupa investicija, a opet, moze samo da koristi. To sto prekida rad na jednom cilindru, moze da bude i do bobina. Trebalo bi proveriti u kakvom su stanju. Kad su svecice menjane tu? Kakve su kape svecica, da li imaju sve jednaki otpor i da li je taj otpor kako treba..? Ima tu dosta toga sto treba pretresti, a to ti ovako preko foruma tesko ko moze tacno reci kako i sta...

Mozda bi ti i najjednostavnije resenje bilo odvesti motor kod nekog krstenog majstora pa da se sve to lepo prekontrolise i uradi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.
On 8/25/2017 at 10:13 AM, Sava1 said:

Zdravo svima.

 

Ja sam moju Suzanu prodao. Dec 1999 godište, tamno plavi, sve ispravno, promenjen akomulator, pločuce diskova, svećice, naštelovani karburatori, solidan lanac i zupčanici kao i prednja guma, zadnja je mogla još malo po mom mišljenju itd itd..... sve što se radi da bi mašna bila kako valja.

Kada sam gledao oglase pre oko 2 godine cene su haos hahahaha Ljudi koji traže 2 i jače soma evara!!!! Sine Mitre pa ne ide. Em narod nema para em je to već malo staro, na stranu što je dobra mašina, agregat dokazano dobar, japanac itd. itd.... Dakle ako hoćete da prodate Suzanu 1999-2003 godište stavite realnu cenu oko 1400 do maks 1500 e. Moja je otišla za 1350. Eto, čisto savet ko stvarno hoće da proda motor, inače plaćena pre 5 god. 1800 e

 

Pozdrav.

Ja se ne slažem sa ovim. Ako je motor u dobrom stanju, itekako vredi ove pare. Ja sam moj GSXF 750, 2000 god, sa dosta opreme (scottoiler, povišeni MRA vizir, Dragon auspuh, ksenoni, nove gume, skoro nov lanac i lančanici) pre 2 godine platio 2000€, a u martu ove godine prodao za 1900€ (i to bez kofera). Za motor bez ulaganja i sa ovom svom moto-opremom, ovo je sasvim korektna cena.

Pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ja bih moj 2005 dao za 2200e, recimo... Smatram da je OK cena za to godiste, stanje i ocuvanost. Ali trziste je krajnja ocena naravno.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Isti je tip, razlikuje sr par sitnica i godište. Bitnije je stanje pozrošnih stvari, stanje motora i oprema. Neće on mnogo mrdati sa cenom od 2000 ako je dobar primerak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav ja trazim evo 800 i niko ne pita ........mozda nece stare kante ,, doci će i bolji dani ...jedne godine ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ja kupio zlatni did i jt lančanike prošle godine u louisu. Nigde nisam našao povoljnije, doduše bilo je na sniženju. Pretpostavljam da ti nije hitno jer je sezona skoro pa gotova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdtrav posto niko nece da kupi moju suzanku ja resio preko zime da napravim .... sta mislite da malo plastike obradim  ili nesto slicno dajte neki savet da lici mozda na bandita bio bi ok sta mislite..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne diraj plastike, dok je u priblizno fabrickom stanju, ima neku vrednost, cim ga raskupusas, to vise nije to, cena momentalno pada, a neretko te prerade ne lice ni na sta... jer da bi nesto preradio kako to dolikuje, tu treba para, a i malo osecaja za estetiku, a mnogi to nemaju, pa se tako zavrsi da samo upropaste motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja