Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Da li je neko menjao upravlac na GSXF 750 - malo vislji od fabrickog ? Da li treba produzavati crevo, sajle , zice ili ima dovoljno rezerve za dizanje 3-4 cm ?

 

Mozda pomogne....

 

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Ja imam malo visi upravljac Tzv upravljac za udobnu voznju. Sve moze da se spakuje sem creva za kocnicu. To moram da stavim duze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Tako je. I ja sam razmišljao o tom, evo merim , premeravam, čini mi se da ima lufta u sajlama ali ono crevo kočnice je baš kratko. Tu zastanem :) .

Ali ide zima, lečićemo dosadu šminkajući motorče. Ako prezimi kod mene u garaži, na proleće će izaći iz nje sa "udobnijim" volanom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Da, zaboravio sam da kazem da se jedino crevo mora produziti. Moze se iskoristiti donje crevo koje je nesto duze. ja uzimao od Jevte pa mu vratio kad sam prodao motor. Al verujem da ce pasovati sa dosta motora polovna. A i Jevta je pominjao da mu je neko u Novom Sadu uradio pancirna za neku sitnu kintu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Sva tri teflonska u NS firma Metaloproizvod koštala 2500 ako se ne varam možda i manje ja to zameno čim sam dotero motor bilo mi najjevtinije uz zamenu ulja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Jedno ozbiljno pitanje.Da li mora da se menja dihtung na glavi kada se steluju ventili, ako mora gde da ga kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

Jedno ozbiljno pitanje.Da li mora da se menja dihtung na glavi kada se steluju ventili, ako mora gde da ga kupim.

Dihtung je gumeni(bar kod mene) tako da ako se ne osteti prilikom skidanja ne mora se menjati,radi sigurnosti se moze premazati nekom od diht masa

 

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pošto je gumeni ako je ceo i ne preterano otvrdnuo nema potrebe za zamenom.Čak i kad otvrdne ima špecija za omekšavanje.Ja tu ne bi mazao kojakakve diht mase.

I to ne dihtung na glavi glava se ne skida za štelovanje ventila samo se skida poklopac ventil dekle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

Pošto je gumeni ako je ceo i ne preterano otvrdnuo nema potrebe za zamenom.Čak i kad otvrdne ima špecija za omekšavanje.Ja tu ne bi mazao kojakakve diht mase.

I to ne dihtung na glavi glava se ne skida za štelovanje ventila samo se skida poklopac ventil dekle.

da da nisam pažljivo čitao šta je napisano kad sam video štelovanje ventila ostalo sam napamet pročitao :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Znaci ne menja se. Samo se skine poklopac i nasteluju se ventili. Sa cime se razmeksava ako treba. I gde ima da se kupi ako slucajno zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ide lepše vreme bićemo aktivniji.Ja sam ove godine ranije nego što sam mislio završio zimske radove Sređeno sedište,napravljen podmazivač lanca,zamenjen lanac.Eno ga motor u garaži pokriven.

Čekamo zajedno lepše vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ja ne znam za tu hemiju za razmekšavanje, ali ako se ukrtio dihtung bolje ga zameni i nema boli glava. To i onako radiš sad i vrv nikad više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Iluminati :) Jeste guma, ako je stariji motor velika je verovatnoca da ce morati da se menja. Lako moze da se sazna koja je cena novog i za koliko stize

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Ljudi, zaljubio sam se u suzuki gsx650f i ozbiljno planiram da kupim taj motor. :) Međutim, treba mi vaša pomoć... 

 

Naišao sam na jedan primerak (2008. godište) koji je stajao u garaži 4 godine, pa ga je lik uzeo, sredio i vozio nakon toga više od 4.000km. Motor je prešao svega 10.000km i manje više sve je na njemu novo (ako tako nešto može da se kaže za motor star 8 godina).

 

Elem, mene je taj podatak da je stajao u garaži 4 godine malo zabrinuo... međutim, da li je činjenica da je nakon toga motor vožen sezonu ili malo više, i prešao 4.000km, dovoljno da mirne glave čovek može da kaže da je sve ok sa motorom jer bi se do tad svi problemi zbog stajanja već ispoljili, ili neki skriveni problemi mogu tek da eskaliraju.

 

Na oko, motor je u savršenom stanju, nisam imao prilike još uvek da ga probam, mada sam ja laik i apsolutno nikakve zaključke iz toga ne bih ni mogao da izvučem (čitaj: ovo će mi biti prvi motor :) ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Elem, mene je taj podatak da je stajao u garaži 4 godine malo zabrinuo...

Ja bih to zaobišao. Ne znam ko je taj ko će tek tako i sa kojim ciljem da drži motor 4 godine u garaži. Jedino da opravda vraćenu kilometražu.

 

Ako si siguran da jeste tako, onda je to druga priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Hvala na odgovoru.

 

Radi izbegavanja zabune, lik koji je vozio motor, nije isti lik koje je motor držao u garaži.

 

Dakle, prvom vlasniku je motor stajao u garaži 4 godine, pa je pre 2 godine došao drugi dečko, kupio motor, sredio ga i vozio se sa njim. Taj drugi vlasnik sada prodaje motor.

 

Naravno, celu ovu priču mi je rekao drugi vlasnik koji prodaje motor, tako da ne znam da li je tačno i ne verujem da mogu da proverim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

A šta je on to imao da sređuje.Promeni ulje naduvagume i dopuni ili promeni acu.

Kupuj to ako je u dobrom stanju i prihvatljive cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Slazem se sa Jeftom, na 10k nista sem ulja jos nije doslo na red. Ne mora da znaci da covek mora da apriori bude skeptican kada se pojavi dobra prilika. Ja sam prosle godine uzeo moju Suzu K9 sa 8200 km. Uslov je bio da ga, osim mene, prethodno pregleda i momak koji mi godinama odrzava motore. Naravno, i cena se mora posmatrati u kontekstu opsteg stanja motora, ponude na trzistu, godista itd. Uvek bih bio spreman da malo vise platim dobro odrzavan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Sve je vrlo relativno.Moj kum ima skuter, yamahin od 250 kubika već  6 godina. Uzeo ga je novog kod nas. Za sve to vreme je napravio oko 1400 km!!! Čovek nema vremena da ga vozi (ima veliki vozni park i bez njega), a želeo je da ga ima. Tu ti se sva priča završava. Stoji mu u garaži gde ima grejanje. I ko posle da poveruje da je za sve te godine napravio samo toliko km?! 

Čovek to odveze par puta leti do grada da nešto obavi oko posla kojim se bavi i to je sve.

Što se tiče motora koji pominješ, što Jevta i Dragan kažu, nije to neka kilometraža. To je novo! Ipak, ne zaleći se i sve detaljno proveri, maksimalno koliko možeš, pre nego što pazariš.

Ovo ti je moje neko iskustvo i drugarski savet.

Srećno! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja