Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Nema na cemu i drugi put. Nisam 100% siguran da je to taj Bera al treba da jeste. Mada nije ni bitno. Narucio sam delova za mene i drugara i mogu samo da pohvalim coveka. Sve je stiglo na vreme, sve sto je trazeno je bilo tu i po dogovorenoj ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Jebi ga 45e al japansko original kazu. Drugar porucio nalepnice one sa strane 25e komad al to su te original. Skupo jebi ga al ima sve. Moze da se trazi i polovno naravno al treba naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GXS600F

Posto spadam u starije. 60g, a volim da putujem sa suprugom, to sam zamenio original upravljac sa upravljacem od Suze bandit i namestio nosace za upravljac/povisene/. Od ostalih izmena samo se menja pred kociono crevo treba malo duze i radi bolje preglednosti u nazad stavio sam podmetace od 20mm ispod ogledala. Mnogo mi je udobnije i manje se zamaram. Trebalo bi jos staviti i turing MRA vetrobran iz Luisa i to je to. No neki momak po imenu Ivanu BGu pravi strava vetrobrane tako da cu da to uradim kod njega. Probao sam da stavim ogledala sa duzim vratom od Yamahe Frejzer., vozio par dana i skinuo. Nisu ni prineti originalu, tresu nisu cvrsti, zglobovi slabi /kupljeni u Luisu na popustu a verovatno i nisu originalni/ itd. Za mene mislim da je to prava stvar jer obozavam GVX F. U prilogu slika su obe varijante.

post-5191-0-16269000-1363383898_thumb.jpg

post-5191-0-67426300-1363383943_thumb.jpg

post-5191-0-15629500-1363383997_thumb.jpg

post-5191-0-89225100-1363384023_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

i ja mislim da bi mi više odgovarao takav upravljač...sa ovim sedim nekako neprirodno ni uspravno ni povijeno...e sad mozda i nije do toga mozda ja nisam za ovaj motor :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pozdrav drugari, izvinjavam se sto upadam ovako u temu ali me intreresuje par stvari o gsx750f. Trazim neki jeftiniji motor za voznje van grada i povremena putovanja u dvoje, budzet je do neke 2000e i gledao sam ili cbr1000f ili gsx750f. E sad cbr sam imao i o njoj sve znam ali suzanu jos nikad nisam ni probao. Koliko je dobra za duze ture? Kakav je polozaj sedenja? Da li je iole udobna za suvozaca? Kakva je sa potrosnjom na otovorenom? Konkretno gledam jednu 2001.god i stvarno deluje korektno i ocuvano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pazi bio sam u slichnoj dilemi.. ali presudila je manja kubikazha. ja stvarno mnogo vozim motor, samo kad padne sneg parkiram. i to 95% je u gradu i ne bih mogao da zhivim sa potroshnjom 1000F. udobnost, snaga itd ne mogu da se mere al opet 95% sam u gradu tako da sam uzeo gsxf-a i ni malo se nisam zajebao. dodushe uzeo sam 600F

 

udoban je, al kao i na svakom motoru posle odredjene km trne dupe, trne i kad sedish za kompom vishe sati, tako da mozhesh da ublazhish kod onog lika iz zemuna shto radi sedishta. suvozachica je prezadovoljna sedishtem.

snage ima dovoljno, nema trkanja al nije slab. najtezhi je u klasi i najslabiji sa 86ks, al ja sam zadovoljan. ja i suvozach + 3 kofera po 15+kg i tank torba pa ide kako treba. sa tim tovarom na otvorenom potroshnja je 4.7-5.2L zavisi kako vozish i dal je uzbrdo/nizbrdo itd. ja sam pomalo zaludjen potroshnjom tako da imam oko 15000km detaljno upisano koliko je predjeno sa koliko litara, otvoreno ili grad. konstantno merim potroshnju, svako sipanje se belezhi, nema izuzetaka.

otvoreno 4,7-5,2 a grad 5,6-6,5. chim ti se zaprljaju karbovi ili filter vazduha, pocheche da pije malo vishe, to je znak za kontrolu.

fabrichki vizir je za zamenu jer tako nekako glupo bije u chelo/glavu a suvozacha prashi vetar po glavi.

 

valjda sam uspeo da ti pomognem :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

naravno da jesi. Ako uzmem ovaj sto sam snimo sediste vec planiram. Jeste da mi je iskreno jedan od najruznijih sport turera ikad napravljenih ali hvale te agregate a i za te novce ne mozes bas da biras nesto a da nije staro 20 i vise godina. Ocekujem jos odgovora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

naravno da jesi. Ako uzmem ovaj sto sam snimo sediste vec planiram. Jeste da mi je iskreno jedan od najruznijih sport turera ikad napravljenih ali hvale te agregate a i za te novce ne mozes bas da biras nesto a da nije staro 20 i vise godina. Ocekujem jos odgovora

meni je prelep, bez zajebancije.

predpostavljam onaj iz pechinaca? planiraj i centralni shtender ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ma centralni stender cemo lako, nije mi neophodan jer imam stendere u garazi za slucaj da skidam tocak, da podmazujem lanac i slicno. Drugar treba sutra da pogleda motori ako je sve ok u petak dolazim u srbiju da ga pazarim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja vozim dobar deo moje kilometraže sa dvoje koferima i natovaren.Nemam povišen vizir i nežalim se nešto na vetar do 100-120 vozim otvorenu flipup kacigu..Položaj sedenja je dobar i što je čudno odgovara i niskima i visokima.Potrošnja je možda čak i najniža u klasi,bar ja ne znam da nečiji ozbiljan motor troši manje nego moj,a dosta njih troši više.Održavanje je jako zahvalno.Takva mu je konstrukcija da nema baš šta da se pokvari,uljno hlađen nema vodeni krug,ventili se šteluju na šraf nisu na pločice,pločice spadaju među jevtinije,nje zahtevan motor po pitanju ulja ne treba mu neko svemirsko bilo koja polusintetika ili neko bolje mineralno i motor će da traje godinama.Položaj suvozaču je udoban ali malo nesvakidašnji,suvozač sedi dosta iznad vozača tako da i on ima pogled napred št je retko na drugim motorima.

Pošto si vozio velike motore jasno ti je da je malo borba sa njegovom težinom u vožnji lokalom al se na to čovek navikne u krajnjoj liniji ima i tebe pa se možeš boriti sa njim.Ima boljih motora al su mnogo skuplji i za kupovinu i za održavanje.

Moja rekapitulacije bi bila da od motora starijih generacija nema bolje,može samo lepše.E sad to lepše je stvar ličnog opredelenja,čak i ako ti je sad ružan kad ga budeš vozio oprostićeš mu ružnoću zbog onoga što pruža.

Evo kako izgleda kad se natovari za put po rumuniji,a kako kad e malo poradi na estetici

post-1915-0-41987800-1363596376_thumb.jpg

post-1915-0-30350200-1363596390_thumb.jpg

post-1915-0-50307100-1363596507_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

...ventili se šteluju na šraf nisu na pločice...

na mom 600F iz '94. su pločice da li je to kod Vas nešto menjano ili ti mladji motori imaju štelovnje na šraf?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

pa mislim da pričamo o istim motorima,mislim ne baš istim moj je 600 a Vaš 750 i moj je stariji ...ali baš ću kad budem kući da bacim pogled u Haynes za taj mlađi model moguće da su kod njih šrafovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Evo ja pogledao isto na šrafove i klasične klackalice.Samo mi je zanimljivo da li si ti pogrešio ili ti je neki majstor štelovao ventile na pločice da bi imao šta da naplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

nisam pogresio,a sad sam pogledao izgleda da ti mladji modeli nemaju sa pločicama a ovi stariji samo od '92. do '96. imaju pločice a ja sam baš taj pogodio :aha: ...a što se tiče majstora tu problema nema...u se i u svoje kljuse...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Jevto video sam slike kad si odradio to, Meni malo te racing zastave ne idu uz ovaj motor ali naravno najbitnije je tebi da je lep. Ja stvarno mislim da je mogao biti lepsi motor mnogo, od napred je buljav i kao da ga je neko lopato roknuo, pozadi kao kornet od sladoleda, ali prosle su me godine manekenisanja, treba mi pouzdan motor koji je udoban(koliko to motor moze da bude) a da me opet ne kosta puno. Da imam para i hocu da ih potrosim na krstaricu uzeo bih hajabusu ali nemam jer mi motor za put nece biti jedini motor u garazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

kupiti motor da chuchi 90% vremena u garazhi dok dodje vreme za krstarenje, pa shta znam... lepo bi bilo imati busu u garazhi za putovanja a za ovako neki manji tipa gsxf...

bash zato je odluchen gsxf, univerzalan za po gradu i za put. jedini upgrade, ako bude love, DAJ BOZHE, gsxf650. :care:

za te pare ladno neku polovnu busu u oglasima, chak bi ostalo i za opremu. al ne isplati se nikako <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

druze nece on da cuci u garazi ali ja najvise vozim hard enduro i cross stazu, za to mi sluzi ktm i planiram sadasnji da menjam za noviji, gsx750f ce ako ga uzmem sluziti za neka duza putovanja boze zdravlja a i naravno kao zamena za auto kad ne pada kisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Da li je neko probao,one jastuke na pumpanje koji se stavljaju na sediste da dupe manje trne,danas vidim u radnji sa moto opremom da ih ljudi kupuju,a nisu bas jeftini oko 100e..Ako vozim duze od sat vremena ne samo da mi dupe utrne vec ceo donji deo ledja i butine pa mozda taj jastuk pomogne :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja