Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

prika kako to mislish forsazh 5,2L? to vani ili u gradu? evo ja danas odvalio 380km prosek 5,0L/100km u gradu oko 6L

neshto mi ta rachunica ne ide, pa gs500 mi je troshio toliko...

 

za slidere imash ovu moju temu http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/76741-potreban-strugar-glodar-da-mi-neshto-napravi/page__p__1229231#entry1229231 ili da bushish ram.

imash t-rex slidere da naruchish na e bayu za 150E chini mi se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Da vam se prikljucim i ja. Moja Suza je 600 1998g. Imam je 4 sezone i presao sa njom 42000km Kupio je sa 40000km. Redovni servisi un kucnoj izvedbi, zamena ulja i filtera svakih 5000. Do 100 umerena voznja do 4,5 a forsaz do 5,2. Od opreme , uticnica od 12V, repni kofer, bocne torbe, Race izduv ala Miciz, Turing upravljac i konzole, alarm, ksenonn na kratko svetlo, a vozim gumu 160x60. Mnogo udobniji sa ovim upravljacem od Bandita. Mora samo da bude duze crevo do prednjeg kocionog cilindra.Mislim da je za njega crvena neprevazidjena, a navijacki. Posavetujteme, Cresh pad gde ,koje duzine i kako ga i gde staviti.

 

Jako lepa Suzana :) Razmisljam i ja da stavim te mrezice.Kako si to uradio? A to za forsazu sto ja kazem przenje to mi jako cudno :) Kad vozim ono bas zestoko sa 20 l oko 300 km maks. Sto mu dodje negde na 6,7 L kombinacija. Mada dobro 750 cc :)

 

Pozdrav.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Savo 1, moje przenje u rangu sa mojim godinama 60g, to je realnost a mrezice imaju fabricki modeli od 1998g

mrezhice nisu ni blizu fabricke "opreme", to je verovatno predhodni vlasnik montirao ako niste vi..

ja sam moje montirao sam, skinuo plastike stavio mrezhicu ocrtao po 1-2cm preko rupa, isekao (bitno da je sechesh da je simetrichno postavljena, da ne bude ovi romboidi na ovu a oni na onu stranu) stavish i zalepish silikoonom ili nechim, ostavish neshto tipa knjiga da i drzhi pritisnute i sachekash da se lepak osuchi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GXS600F

Ne znam , moguce da si u pravu ali kada mi je bio dovezen iz Nemacke imao je ove mrezice i nisu bas naivno lepljene na cocpit. U Kg ima jos dva primerka ovog motora i oni imaju mrezice. Moguce da su vlasnici sami lepili. No ja imam jedan predlog. A zasto se mi vlasnici GSX ova verzije F sastali i malo bolje licno upoznali i razmenili iskustva na otvarnju moto sezone u BGD 7 aprila u akciji spasi bajkera. Mislim da je to divna prilika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Evo i ja da se prikljucim... posle dve godine nevozenja resio sam da se castim (zasad skromno) sa GSXF-om 600 '99... bice i slika ovih dana... za pocetak jedno pitanje: zna li neko na cukarici ima li dobar majstor (ili najblizi a dobar) a koji nece da pravi od muve slona... u startu sam sad hteo da, pored menjanja ulja i filtera vidim i da mi ocisti karburator... videcu da li treba jos nesto...

... i, posto posle dugo vremena (u medjuvremenu sam vozio neke skutere, jbg, znam, kriv sam ;) ) vozim ovakav motor, imate li nekih konkretnih saveta na sta da obratim paznju (svaki savet je dobrodosao :) )

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GXS600F

Carli ja siguno dolazim a voleo bih da i ostali vlasnici ako su u mogucnosti dodju u subotu u 10h ispred Supstine ili Kalimegdan. Nema nas puno ali vole ljudi da zagledaju nase sprave.Neka ovo bude i ujedno poziv za sve vlasnike naseg modela da se druyimo i raymenimo iskustva u akciji SPASI BAJKERA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Evo i ja da se prikljucim... posle dve godine nevozenja resio sam da se castim (zasad skromno) sa GSXF-om 600 '99... bice i slika ovih dana... za pocetak jedno pitanje: zna li neko na cukarici ima li dobar majstor (ili najblizi a dobar) a koji nece da pravi od muve slona... u startu sam sad hteo da, pored menjanja ulja i filtera vidim i da mi ocisti karburator... videcu da li treba jos nesto...

... i, posto posle dugo vremena (u medjuvremenu sam vozio neke skutere, jbg, znam, kriv sam ;) ) vozim ovakav motor, imate li nekih konkretnih saveta na sta da obratim paznju (svaki savet je dobrodosao :) )

Pozdrav svima

 

Super kolega lepe vesti. Saveti hm..... ne brze od zivota :) Laganica uzivaj u voznji. I naravno gledaj da je Suzana uvek ispravna za voznju. Mozda i ja dodjem u Subotu.

 

Pozdrav.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Carli ja siguno dolazim a voleo bih da i ostali vlasnici ako su u mogucnosti dodju u subotu u 10h ispred Supstine ili Kalimegdan. Nema nas puno ali vole ljudi da zagledaju nase sprave.Neka ovo bude i ujedno poziv za sve vlasnike naseg modela da se druyimo i raymenimo iskustva u akciji SPASI BAJKERA

 

Jel' moze nesto vise o tom desavanju? Kako se nalazimo ispred skupstine ILI na Kalemegdanu? Ja bih dosao naravno ali ako nije problem da se kaze nesto konkretnije ili neki link gde pise jer sam malo trazio ali nisam nasao nista...

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Evo i ja da se prikljucim... posle dve godine nevozenja resio sam da se castim (zasad skromno) sa GSXF-om 600 '99... bice i slika ovih dana... za pocetak jedno pitanje: zna li neko na cukarici ima li dobar majstor (ili najblizi a dobar) a koji nece da pravi od muve slona... u startu sam sad hteo da, pored menjanja ulja i filtera vidim i da mi ocisti karburator... videcu da li treba jos nesto...

... i, posto posle dugo vremena (u medjuvremenu sam vozio neke skutere, jbg, znam, kriv sam ;) ) vozim ovakav motor, imate li nekih konkretnih saveta na sta da obratim paznju (svaki savet je dobrodosao :) )

Pozdrav svima

 

Super kolega lepe vesti. Saveti hm..... ne brze od zivota :) Laganica uzivaj u voznji. I naravno gledaj da je Suzana uvek ispravna za voznju. Mozda i ja dodjem u Subotu.

 

Pozdrav.

 

 

 

Heh to znam, kod mene su i motor i auto uvek bili ispravni i odrzavani...a laganica... pa zato sam i uzeo motor :)

... mislio sam vise na neke savete oko odrzavanja i sl. jer sam uvek voleo da znam isto sto i majstor, sta cu, moram svuda nos da guram ;)

...evo recimo konkretno... kako da odredim da li je prednja guma za menjanje? isto pitanje za lanac? Trebalo bi da menjam ulje i filtere, e sad, necu da pitam koje ulje jer svako ima svojeg favorita a u stvari cini mi se da je samo bitno da se ne uzme neki laznjak... filter za vazduh, koji?vidim ima ih mnogo razlicitih...hmm eto to mi trenutno pada na pamet...

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Najbolje ti je da skineš sa neta (ima tema na forumu) SERVICE MANUAL za tvoj motor. Tu imaš određene servisne intervale za sve što se sa vremena na vreme menja na motoru. Npr. ulje se menja na 6000 km...

 

Prednja gume je za menjanje ako je ćelava, stara (pogledaš DOT na njoj), deformisana, ili sunjaš da je počela da popušta. Tu mnogo zavisi i od tvog stila vožnje i koliko osećaš informacije koje ti vraća motor.

 

Meni je npr. majstor rekao da sam lud što vozim sa lošom prednjom gumom (već naručena nova), a ja je lepo zagrejem i obaram malo manje nego što bi novu, i nikada mi nije ni najmanje popustila pri kočenju

 

Evo slike zadnje gume (počela da se topi) nakon vožnje na stazi Euroring u mađarskoj:

 

post-1553-0-11901400-1333494354_thumb.jpg

 

Najbolji ti je savet da voziš kontrolisano dok ne upoznaš svoj motor ne stekneš iskustvo, a tada ćeš većinu stvari znati i sam. Sreća pa je u većini slučajeva priča sa GSXF-om sipaj i vozi i povremeno zamena ulja, filtera i pločica. :-D

 

Za ulja je neko već pitao. Meni je nagore koje sam probao Bel Ray, Motul 5100 je korektno, a najviše mi se sviđa Motorex Top Speed(motor radi lepo i ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

prika gde si uzeo to motorex ulje i po kojoj ceni? meni che uskoro zamena pa reko da se i ja prebacim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Motorex ulje ima u centru S. Moj drugar ima tamo neku kombinaciju (popust) pa obično ode i uzme za nas nekoliko. U sledeća 2-3 dana ću uzeti ulje za sebe pa ti javljam cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Motorex ulje ima u centru S. Moj drugar ima tamo neku kombinaciju (popust) pa obično ode i uzme za nas nekoliko. U sledeća 2-3 dana ću uzeti ulje za sebe pa ti javljam cenu.

proslo 2 dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Motorex ulje ima u centru S. Moj drugar ima tamo neku kombinaciju (popust) pa obično ode i uzme za nas nekoliko. U sledeća 2-3 dana ću uzeti ulje za sebe pa ti javljam cenu.

proslo 2 dana

 

Sutra (ponedeljak) idem po ulje pa javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Kolege na Suzukiju gsx 750 f a mozda i na 600 postoje neki drzaci za kofere sa svake strane repa. Kljuc od paljenja mi otvara brave na njima koje tu stoje.

Pitanje je kakvi koferi tu idu i gde mogu da se nadju kupe? Hvala unapred.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Gde da nadjem onaj ventil sto stoji ispod rezervoara za pustanje goriva...curi mi tako da se prakticno i ne vidi ali sve na masku i onda ostaje trag...

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Kupio sam pre nekoliko dana GSX-F 600 u fabrickim bojama,motor deluje veoma ocuvan,mozda cak neko i poznaje ovaj motor,iz okoline Zrenjanina je,tacnije malo mesto Orlovat.

 

VK87e_41418suzukigsxf4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja