Jump to content

Moto Zajednica

Nešto malo oko nivoa benzina u karburatoru

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Potpuno si u pravu. Samo ja sam hteo da objasnim samo ovaj proces, a ne kompletnu reparaciju karburatora. A da bi se oni sinhronizovali podrazimeva se da oba ili sva četiri moraju biti u ispravnom stanju inače nema šta da se sinhronizuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

U svakom slucaju postavi temu, zelim procitati i tvoj proces a verujem i drugi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

negdje sam već objašnjavao .... takav način štelanja plovka je moguča jedino kad se radi o potpuno novim plovcima, nosačima, iglom i dosjedom...

 

sve ostalo je nemoguće pravilno naštelati mjerenjem visine plovka... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 f4

nastelovao sam po tvom uputstvu jeste malo dangubno ali je nastelovano kako treba.0takoje.gif i čini mi se da motor sada mnogo mirnije radi i bilje poteže1moto3.gif. hvala za savet!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

obavezno u položaju u kojem stoje na motoru .... :takoje:

 

i 2mm ispod spoja čašice i carba je previše, ustvari, ako se ne peglaš motorom 99% vremena kad si na njemu, može 2mm i proći ..... ali ako se peglaš stalno, pofalit će ti goriva ... :takoje:

 

ali mogli su ti to i drugi reći .... nisam ja zakupio pravo na pisanje u temi ... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

vrlo pametno razmišljanje ..... :takoje:

 

ako sve radi kako treba, vozi i uživaj ...

 

nivo u karburatoru nije nešto što se radi preventivno ... :takoje:

 

Pitanje. Primetio sam da na malo vecem gasu pocne da se gusi kao da ostaje bez goriva, sumnjao sam na dovod goriva, mrezicu na slavini ali je to cisto i protok je dobar... Moje pitanje je, posto karburatori nisu nista dirani a pre toga je radio kako treba, da li se radi pre o zaprljanim karburatorima nega o nivou, odnosno nivo nije mogao sam da se rasteluje ili je mogao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

možda nisi čovjeku rekao o kojim je carbovima riječ ... jer na velikoj većini motora zaista stoje vodoravno ...

 

ali ajmo ovako reći, da ne bude zabune .... položaj gornjeg ruba čašice mora biti u vodoravnom položaju, tj. spoj čašice i tijela carba gdje i mjeriš nivo ... :takoje:

 

ali gle, ja se ne želim miješati u metode drugih majstora .... ja radim tako, što ne mora značiti da sam ja upravu ... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

da bih riječ rekao ... :takoje:

 

ti i majstor radite tako, ja ću ovako kako radim otkako znam za sebe i opet svi sretni ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Po mojoj logici nema sanse da se karburatori koji na motoru stoje pod nekim uglom steluju u vodoravnom polozaju, mozda je vodoravna gornja ivica posude ali ona je verovatno u tom polozaju i na motoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U majstoriju kolege Strasila niti sumnjam niti bih da je dovodim u pitanje, ali bi ovoj temi da doprinesem tako sto cu u nju da unesem malo zabune :lol:

Nisam vest da kacim internet materijal, ali sam ipak nesto nasao sto bi ilustrovalo moju pricu.

Znaci ta iskljucivost da je spoj izmedju lonceta i tela karburatora reper, ovde ne pije vodu.

U pitanju je MIkuni BDST 38 koji se prilicno cesto srece (montiran na TDM, Ducati, mislim i na Teneru). Sta je poenta.

Pogledajte prvi red ovih fotografija koje cu zakaciti.

 

https://www.google.rs/search?q=mikuni+bdst+carburetor&hl=sr&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=8e4tUaPiII714QTW24CICA&ved=0CCoQsAQ&biw=1366&bih=643#imgrc=_

 

Na cetvroj i petoj slici se vidi prakticno pravi ugao pod kojim je kaburator(i) montiran na motor. Na par slicica pre, gde je i citav karburator rasturen, u gornjem desnom uglu se vidi sistem provere nivoa...koji je ovde i pomenut, samo sto je reper nivoa linija koja je reljefno uradjena na samom loncetu, a korektan nivo (pise koliko) iznad.

Ovo je konkretan primer za ovaj model karba. Opisano do sada u temi sigurno radi za veliku vecinu ostalih karbova, narocito onih koji nisu montirani na motor pod takvim (velikim) nagibom. Kada bi se i ovde primenilo pravilo spoja lonceta i tela, prelivanje bi bilo neminovno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Nije problem dovoditi nekoga ili nešto u pitanje ako se to argumetnira... :takoje: a ni ja nisam bogom dan i cijeli život učim o motorima, a i dalje sam glup ko točak .. :lud:

 

nema toga na svijetu gdje ne postoje iznimke, pa tako i kod karburatora.. :zvizduk:

 

temu sam zamislio da bude edukativnog karaktera i da je svima na neki način razumljiva .. :takoje: ... a znimke su dobrodošle kako bi tema bila potpunija ...

 

pronto, još da si sam namještao nivo na takvom carbu i to malo poslikao i objasnio, sreći nebi bilo kraja.. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

@Strasilo  ,majstore svaka cast za ovako dobru temu,ovih dana sam sredjivao karburator na KLX-u 650 ,ali u manualu pise da nivo goriva treba biti 1,5 mm iznad ivice lonceta da li smeta ako poravnam nivo sa ivicom jer vidm da kazes da se uglavnom moze i tako orijentisati?

 

Ako nije na odmet moze li jos neka caka vezana za ovaj moj karburator ? :care:

 

 

Promenio član jura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

bit će to OK .... najgore što se može desit je da ako se pošteno poganjaš negdje počne gubitina snazi u samom vrhu .. (to je nedostatak goriva) ... ali na tom motoru mislim da se to neće dešavati ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Uh pomagajte nekoliko puta sam probao ali stalno pokazuje isti nivo da li treba karburator staviti pod nekim uglom ,par puta prislonim providno crevo na telo karburatra i nivo odlican pomeram crev gore dole da vidim da li ce nivo goriva to pratiti i sve u redu,polse toga opet jos jednom da proverim nivo previsok i u koji polozaj podignem crevo nivo tu ostaje :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Mozda ovde lezi objasnjenje ne razumem bas svaku rec ali izgleda da ne treba pomerati crevo:

 

Do not lower the middle line below the float bowl mating surface. If the gauge is lowered and then raised it again, the fuel level measured shows somewhat higher than the actual fuel level. If the gauge is lowered too far, dump the fuel out of it into a suitable container and start the procedure over again

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

prazno crijevo trebaš prisloniti uz karburator i onda na vijak pustiti gorivo ... i to je to ....

Da tako bi trebalo princip spojenih sudova ali uvek se javlaju neki vazdusni cepovi i onda moram da mrdam crevo da bi gorivo poteklo ,da vise ne cackam danas sam poslao karburator majstor Bokilicu pa se nadam da ce resiti problem.Hvala pa se cujemo. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja