Jump to content

Moto Zajednica

Viziri i vase misljenje o njma

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Kao sto tema kaze:sta o vizirima mislite- prvenstveno ljubitelji "naked" masina, ali i ostali ponosni vlasnici,kakav preporucujete-svetliji,zatamnjen,u boji  itd,kakav imate,da li je moguce na duzi put bez njega i sve sto mislite da je vazno da se spomene u vezi sa tim.Btw otvaranje teme predlozio "lalajko" !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Mogu domacinski da ubogalje motor, da bude coveku gadno pogledati a mogu da mu legnu ko cigancetu samar...Zavisi koji je motor, koji je vizir...Uglavnom ne volim velike vizire, oni cesto lose izgledaju (al bolje stite od vetra, ne moze i jare i pare), a sto se tice boje...Zatamnjeni, al ne skroz crn.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch

Ja bih zatamnjene vizire zabranio!

Moja preporuka je sto svetliji tj. ako je moguce bezbojni.

Mnogo bolja vidljivost,preglednost itd.A to je kod nas presudno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ja bih zatamnjene vizire zabranio!

Moja preporuka je sto svetliji tj. ako je moguce bezbojni.

Mnogo bolja vidljivost,preglednost itd.A to je kod nas presudno.

 

 

To je npr ok za R motore...Ali ne verujem da ces na naked-u ceo put da lezis na rezervoaru i gledas kroz vizir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch

Ja bih zatamnjene vizire zabranio!

Moja preporuka je sto svetliji tj. ako je moguce bezbojni.

Mnogo bolja vidljivost,preglednost itd.A to je kod nas presudno.

 

 

To je npr ok za R motore...Ali ne verujem da ces na naked-u ceo put da lezis na rezervoaru i gledas kroz vizir...

Izvinjavam se, Mislio sam na R-ove i na vece brzine od 150 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Ja se trenutno i razmisljam da li da usmem crni ili samo zatamnjeni.cosmossat je za svoj GSR uzeo crni i kaze da mu je mana jer se kroz njega ne vidi.A zasto mislis da na naked-u neces da lezis na rezervoaru i gledas kroz vizir?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Evo  i mene :)

darkside kada se montira kit  nosaca vizira za naked masinu mislim da se viziri mogu menjati ...........4 srafa i to je to

Obavezno postuj link sa givi vizirima koji se mogu montirati na gsr , providini ,sve.......... ;D ,ako imas sliku daj da vidimo to sto si narucio..........

 

Sto se tice lezanja na naked masini to je moguce i moze biti cak i udobno ako nema saputnika na istom motoru ,znaci noge se postave recimo u zadnji polozaj krak-sasije ili na nogare za suvozaca i to je to .......Probao sam sve varijante .........

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

mene  8)

Auuu brate,al ga peglash..superbk9.gif

 

Mogao bi nekad i kacigu da stavish... ;D ....moja keva se uvek shtrecne kad te vidi!  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Uglavnom je nosim , po mirijevu tu i tamo  ........ ne peglam ga ja to je samo zvuk suze  ; a mozda je keva videla ovog drugog  ::)

Sada nosim vizir tako da ces znati da sam ja .......

 

I ti si iz Mirijeva ?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja bih zatamnjene vizire zabranio!

Moja preporuka je sto svetliji tj. ako je moguce bezbojni.

Mnogo bolja vidljivost,preglednost itd.A to je kod nas presudno.

 

 

 

vrlo je jednostavno. Imas dva vizira i kacigu na kojoj ti je potrebno 3sec da ih zamenis (npr. shoei xr1000). Jedan taman (pod tamnim mislim na sve tipove koji nisu potpuno providni u oba smera) i jedan providan. Ja uglavnom uvek nosim oba. Kada se smraci ili se vidljivost smanji iz nekog drugg razloga, stanes, zamenis i vozis dalje. Inace po danu mi je mnogo ugodnije, a rekao bih i bezbednije, da gledam kroz iridiumski vizir nego kroz providan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Djuricu,u pitanju su viziri za motore tj.windshild!  ;D

 

@Cosmossat

Keva mi zzivi tamo a ovaj baja shto vozi GSRa ne vozi brzo nego ga obara i previshe nego shto treba u datoj situaciji i ne nosi kacigu... na to reaguje moja keva! ::)

Meni sve cool! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Ja imam zatanjeni orginal vizir za Horneta. Medjutim toliko je ruzan da sam ga i u garazi sakrio. Nagrdi mi motor nacisto, medjutim na putovanjima ima razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Ja imam zatanjeni orginal vizir za Horneta. Medjutim toliko je ruzan da sam ga i u garazi sakrio. Nagrdi mi motor nacisto, medjutim na putovanjima ima razlike.

Pozdravio te Bojan.p!  ;D

Sektashi! a060ja9.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Sto se tice crnog vizira,jeste malo cudno ali ga GIVI cak preporucuje: "We suggest you install our new 245N screen, painted in matt black inside so that the front light can't reflect".Ovi u bojama sem estestke nemaju nikakvu drugu korisnu funkciju,makar ja tako mislim.

uh..jebiga..na odmoru sam...shvati me 

Sta ti je kad ti forum udje u krv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Sto se tice crnog vizira,jeste malo cudno ali ga GIVI cak preporucuje: "We suggest you install our new 245N screen, painted in matt black inside so that the front light can't reflect".Ovi u bojama sem estestke nemaju nikakvu drugu korisnu funkciju,makar ja tako mislim.

uh..jebiga..na odmoru sam...shvati me 

Sta ti je kad ti forum udje u krv...

 

veruj, ne lažu ;)

i ja svoj stavljam samo kad putujem, i to ne svaki put ;D srce me boli kad baš moram da ga montiram..

@borko: i ja sam moj sakrio, prvo u kesu, kesu u kutiju od čizama, a kutiju od čizama ispod kreveta, za svaki slučaj ;D ;D

al, ruku na srce, stvarno znači kad ga imaš ::)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

 

veruj, ne lažu ;)

i ja svoj stavljam samo kad putujem, i to ne svaki put ;D srce me boli kad baš moram da ga montiram..

@borko: i ja sam moj sakrio, prvo u kesu, kesu u kutiju od čizama, a kutiju od čizama ispod kreveta, za svaki slučaj ;D ;D

al, ruku na srce, stvarno znači kad ga imaš ::)

 

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D Potpuno te razumem ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Nema link.Isto na GIVI sajtu samo model za nas motor iznad onog crnog i br. je 245A+ A167A,a ispod pise da je to A PLEXIGLASS FUMEE sto mislim da znaci zadimljeno illi tako nesto.Zvacu od ponedeljka da pitam tramo gde cu da narucim da li je isti model,ali po oznaci izgleda da jeste,pa ako jeste uzecu taj.Inace nazalost slika nema ali sam poredio sa ostalim GIVI vizirima u toj FUMEE i izgledaju tako da kroz njih moze da se vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Obrati paznju imas i vece 380mmx335  isto plexiglass fumme samo sa bojom N902 ( crna isto treba da je providno ) i G730 ( siva providna ).....

 

ako stignem pitacu sutra u trionu da li imaju pa da pogledam kako izgleda providno pa javljam ............

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Obratio paznju. ;) Velicina ista,oznaka ista samo se razlikuje u jednom slovu koje predstavlja-izgleda boju.Prvo cu nazvati i pitati pa onda naruciti.

Vizir stigao.Evo slike:bItsx_vizir3xp0.th.jpg

 

 

Isproban na autoputu,170-180km/h opusteno,ali vec na 223km/h nista ne pomaze  ;)!Ovako izgleda na masini:giVrf_vizir4dx2.th.jpg

Nadam se da sad vidis.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Ja sam zamenio crni vizir za veci providan  380mmx335  on je nesto veci od onog koji sam ja imao ........

Zamenio sam prer 10 tak dana i mogu reci da je sad dosta bolje.........zato sto u pognutom stavu vidi se normalno kroz njega i udari vetra pri vecim brzinama se dosta ublazuju ........

A ove slike koje su ovako zakacene na forum , ne mogu da vidim ni jednu samo preko imageshack.us, jednostavno se ne vidi nista ili nece da otvori kada cvaknem  dole

ne znam u cemu je fora  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja