Jump to content

Moto Zajednica

BMW r 1100 rt VS pomoć DILEMA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Tacno. A upravo sam saznao da uvoz motora u BIH nije ogranicen ni Euro normom ni godinom ! 1zvizduk.gif

Mislim da griješiš! Ja koliko znam motor prilikom uvoza mora ispunjavati određenu euro normu da bi se mogla izvršiti homogolizacija. A da bi se to moglo uraditi, kuća koja radi homogolizaciju mora dobiti potvrdu od ovlaštenog uvoznika da tvoj motor ispunjava euro normu. U tom slučaju je to "Tomić" iz Mostara, jer su oni jedini ovlašteni uvoznik Bmw motocikala za Bih.

Za provjeru da li se tvoj motor može homogolienizovat ti je potreban broj šasije. Kada imaš broj šasije nazoveš auto kuću Tomić u mostaru i oni ti kažu na osnovu broja šasije da li može ili nemože.

 

Ja sam ih zvao nekoliko puta, i kažu da nije bitna samo godina proizvodnje već i za koju je zemlju motor pravljen. Tako da se može desit da isti tip motora istih godina, jedan zadovoljava standarde, a drugi ne.

 

Moj ti je savjet da prvo sve dobro provjeriš pa tek onda da se upustiš u kupovinu.

Pozdrav... :zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

Ovako nesto sam i ja cuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Vidi ako ima katalizator (lambda sondu....trebao bi da ima i to u loncu sa gornje strane)...ako ima tu sondu, onda je minimum EURO 2, ako ne i EURO3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Drugar je prošle 2011. carinio R 850 R '98 god. Motor je bio euro 3, tako da će vjerovatno i taj 'tvoj' koji je '99 imati euro 3 normu.

Ipak i ja bih uradio onako kako je Okin napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Vjerovatno mislis na registraciju, ja sam mislio na porez , carinu... Koliko bih bilo para, kazu da je u Federaciji sve znacajno jeftinije ?!

 

Pre svega proveri da li motor zadovoljava uslove homologacije. To je važno da bi uopšte mogao razmišljati o carini. Prema onom što ja znam a znam iz priča carina za njega je nekih 1500 maraka. Što se registracije tiče ona je oko 600km u Republici Srpskoja a u federaciji nemam pojma. Naj jeftinija registracija je u Brčkom i to treba iskoristiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

zar covek nije rekao da hoce na srpske table da registruje?

 

Da, ja hocu da registrujem u Srbiji a kolega je takođe zainteresovan za isti model stim da njega interesuju cene u Republici Srpskoj ili federaciji. Tako da nas je dvojica koji na ovoj temi prikupljamo informacije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja