Jump to content

Moto Zajednica

"Novi put do mora"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Odlican put.Ja sam isao ove godine tuda ali nisam na Pluzine nego sa Zabljaka u Savnik pa u Niksic i spustio se tim novim putem u Boku tj. u Risan.Reci kako te slusao KLR i kakva mu je bila potrosnja kad si se docepao brda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Durmitor - druga planeta. I za moj ukus, apsolutno najbolja ruta za na more, ukljucujuci sve varijante koje tu postoje :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Odlican put.Ja sam isao ove godine tuda ali nisam na Pluzine nego sa Zabljaka u Savnik pa u Niksic i spustio se tim novim putem u Boku tj. u Risan.Reci kako te slusao KLR i kakva mu je bila potrosnja kad si se docepao brda.

 

Po brdima je bilo uzivanje i za KLR i za mene. Dobro natovaren, zena ja i tovar, sigurno 190kg na njemu, prosecna potrosnja ispod 5l/100km.Po brdu je bio bas poslusan

cesto sam vozio prvom i uzbrdo i nizbrdo, zevao okolo, zaustavljao se bas cesto da bi zena fotkala...bas bas slusao bez problema ikakvih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Letos sam prosao ovim putem i uzivao sam 100% ali... Napomena ! Ima neobelezenih krivina tako da se lako mozete naci u nezgodnoj situaciji-posebno ako popijete par piva kao ja pa krenete u avanturu ! Zato oprez ! Desavalo se da cizma kaci asfalt u krivini :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ne postoji lepši put do mora :takoje:

 

Evo i jedan moj kratak video sa Trsa i iz tog kraja oko Sedla na Žabljaku, nadam se da mi ne zameraš što se nadovezujem na tvoju temu, ali suviše je kratko ovo moje da bih otvarao novu, a morao sam da dam skromni doprinos, u nadi da ću uspeti da prenesem barem deo atmosfere koja mora da se doživi.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ne zameram, no se zahvaljujem. Impresije sa tog puta su toliko jake da se secam i prepoznajem svaki kamen. Odlican snimak a i tvoja voznja.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Odlicno....prelepe fotografije...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Dobro što je Ivan@Ö "iskopao" tvoj putopis iz davne 2011. Prelepo.

 

Ja planiram u maju reprizu Balkan tour iz 2010 sa posebnim akcentom na Crnu goru, baš tu gde ste se vozili ti i supruga.

 

Zbog veoma duge zime nisam siguran, kako će biti prohodni putevi, pogotovo na Durmitoru.

 

U 2010 trojica vozili smo od Pivskog jezera prema Trsi u nadi, da ćemo preko Sedla stiči u Žabljak. Bio je početak maja. Posle saznanja, da je sedlo zakrčeno snegom i posle "konsultacije" sa lokalcima u Trsi, odlučimo ići preko "Male crne Gore". Rekli su lokalci, možete vi motorima tamo preko, ima put, nedavno su ga buldožeri iskrčili. I tako mi krenemo prema Žabljaku. Moja dva drugara, svako na svome GS-u nekako su uspevali da voze po (bez)putici koja je izgledala kao osušena struga neke reke. Ja sa RT-om jedva sam savladavao ogromno kamenje i blato. Jednom ji je čak motor pao na nekoj kosini pa sam imao problema sa podizanjem. Mučili smo se tako skoro sat vremena.

 

Kako bi mogao saznati pre polazak krajem aprila, dali je prevoj Sedlo prohodan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Za vikend je na Lovcenu bilo snijega, nije se moglo preko Ivanovih korita, tako da tek krajem maja, pocetkom juna je eventualno moguce proci preko Trse. Zavisi od toga kakav ce maj biti, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Za vikend je na Lovcenu bilo snijega, nije se moglo preko Ivanovih korita, tako da tek krajem maja, pocetkom juna je eventualno moguce proci preko Trse. Zavisi od toga kakav ce maj biti, naravno.

 

Hvala na informaciji. Znači nema šanse da se vozi preko Sedla za prvi maj.

Menjaću rutu, a Sedlo dolazi na red kasnije.

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ako ne budete mogli da uzivate na DURMTORU zbog snega, ostaje Vam vise vremena za Srbiju. Preporucujem PESTER , naravno, pozivam kod mene u goste.1neznam.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Ako ne budete mogli da uzivate na DURMTORU zbog snega, ostaje Vam vise vremena za Srbiju. Preporucujem PESTER , naravno, pozivam kod mene u goste.1neznam.gif1zdravo.gif

 

Hvala na pozivu, baš ljubazno.

U ovom momentu rano je još za odustajanje od Durmitora, odluka pada sledeće nedelje pred sam polazak u subotu. Ako ne sada, videćemo se nekom drugom prilikom.

 

pozdrav

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja