Jump to content

Moto Zajednica

CDI problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Pozdrav svima

 

Imam skuter SPRINT SPORT i za 4 meseca promenio sam 3 CDI-a

Vozim se normalno i cim se zagreje CDI pocne da trokira sacekam par min da se malo ohladi ili izvadim kutijicu napolje

i onda normalno ide Zvao sam firmu u NS-u kazu da su im jako lose te elektronike kazu da stize nova tura dosta kvalitetnijih

Da li je jos neko ima ovakvih problema sa CDI-em

Zanima me da li moze da se nabavi od nekog drugog proizvodjaca neki kvalitetniji CDI koji moze da pase na ovaj skuter

 

Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 357 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Ako mozes,izvuci ga na neko mesto gde ce moci da bolje cirkulise vazduh,ili da je barem malo hladnije,zakacis na njega dobar aluminijumski hladnjak,izmaedju stavis silikonsku pastu,ali ne previse (za bolji prenos toplote),probaj preko neke gume,ili sundjera da ga izolujes od vibracija,i to bi uglavnom trebalo da ucini posao!Ako taj CDI moze da se otvori,daj nekome ko se razume,i hoce da se zeza sa time da pogleda iznutra,mozda moze da da neki dodatni predlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Moze i da se napravi drugi.Koliko ima izvoda?I da li ima pickup u paljenju,ili nema?Posto sam dosad vidjao 3 resenja:

1.Ima pickup,i ima visokonaposnki generator.

2.Nema pickup,ima visokonaponski generator(namotaj),koji je ujedno i pickup.

3.Ima pickup.nema visokonaponski generator,paljenje je ili tranzistorsko(TCI),ili tiristorsko(CDI),sa sopstvenim vn.pretvaracem.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd- Dorcol
  • Motocikl: XJR 1300

Vidi sve CDI kutije se u principu za te skutere izradjuju u Kini tako da je ucestao problem. Servisiram Sprint pa znam . Glava me boli od njihovih obecanja da stizu bolji. Jedino obecanje koje ispunise  je da je stigao KIT za sprinta na 70 i nesto cmm i lepo se pokazao ali struja ih sve drnda.Zamenim 30 reglera nedeljno.Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mom drugaru je motor bio u servisu 45 dana zbog cdi-a i nije popravljen jer su delovi navodno zalutali u Austriju,a serviser kaze da je stiglo jos 500 novih motora sa fabrickom greskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stronser

Ako mozes,izvuci ga na neko mesto gde ce moci da bolje cirkulise vazduh,ili da je barem malo hladnije,zakacis na njega dobar aluminijumski hladnjak,izmaedju stavis silikonsku pastu,ali ne previse (za bolji prenos toplote),probaj preko neke gume,ili sundjera da ga izolujes od vibracija,i to bi uglavnom trebalo da ucini posao!Ako taj CDI moze da se otvori,daj nekome ko se razume,i hoce da se zeza sa time da pogleda iznutra,mozda moze da da neki dodatni predlog.

ZABORAVIO SI FREONSKO HLADJENJE !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 357 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Ma mislio sam da predlozim sa tecnim AZOTOM da ga hladi,ali ni freon nije losa ideja,bar je lakse nabavljiv,i manje opasan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Nesto slicno sam vec pravio,pa ako treba pomoc,pitaj...

Radi se o MZ-u,na koji je montirano paljenje od CTX-a(magnetno),ali mehanicari se bas nisu razumeli u rad magnetnog paljenja,i naravno da im je uspelo

da pogode,da krajevi namotaja budu na polovini magnetnih polova u trenutku otvaranja platina.Posto je u tom trenutku magnetni flux u namotaju nula,nema ni varnice :) Da se ne bi moralo ponovo sve prepravljati,napravio sam cdi,ali sam ostavio platine,da ne bi morali jos dodavati i pickup.To je bilo jos u martu ove godine,i do sada nije bilo nikakvih problema.

Ne znam kako ce napraviti za automatik,ali ce morati da nabavi jedan namotaj za svetlo,i da ga premota,da dobije bar 200volti u kondenzatoru cdi-a,prilikom kurblanja.Ako je napon ispod toga,nece imati dovoljno energije da upali smesu u cilindru.

U svakom slucaju,ja mu zelim puno uspeha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Btw..U maju ove godine sam pravio cdi,i za Hondu NSR :) Crkao namotaj u generatoru,prmotali su,ali nije uspelo.Sada ima cdi kojem ne treba visokonaponski generator,jer ima svoj pretvarac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja