Jump to content

Moto Zajednica

Svi modeli: Akumulator

Recommended Posts

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Imam ovaj akumulator na motoru LINK

Kad sam kupio motor pre 4 godine bio je na njemu (pre toga ne znam koliko) i dalje radi, mada je poceo da pokazuje znake umora. Za to vreme je ispraznjen do kraja bar 10 puta jer mi jedno vreme nije stator punio kako treba plus kad padnem na terenu motor obicno presisa i treba dosta da se vergla da bi upalio, nekad ga i verglanjem ispraznim. Znaci imao je tezak zivot :) Inace ga ne odrzavam punjacima i nikad ne skidam sa motora. Ako duze stoji zimi dopunim ga malo punjacem za auto i palim motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

I ti Aco imaš AGM koji bez obzira na sve ipak traje duže i koliko vidim relativno je mala amperaža naspram gabarita što je uvek bolje odnosno dugotrajnije.

 

Danas sam premeravao kućište i ne može šira baterija od 78,5 mm bez budženja a to ne dolazi u ubzir. Obrni okreni jedino u AGM varijanti postoje tako tanki a snažni akumulatori. Pogledo sam alternator, deklarisan je na 14v što u praksi bude oko 13,6-13,8v ako je sve u redu. Odisejev striktni navod je 14,7v, 13,8v je samo za održavanje predhodno skroz napunjenog akua. Po net kazivanju čoveka od autoriteta na njegovom 1150 je praktično Odisej stalno bio ne više od 65% napunjenosti zbog kratkih tura, mada ni pri dužim ga nije moguće napuniti sa podnaponom tako da nije ništa neobično što je moj poklekao. Sutra ću na foru da iščupam alternator jer praktično bez skidanja ABS pumpe i Motronika to ne ide a baš mi ne pada na pamet da to sve demontiram. Jedno od rešenja je drugi tip reglera sa višljim naponom od 14,5v ili 14,6v ili modifikacija postojećeg mada postoje i neka eksterna rešenja, videću šta mi je naj priličnije. Granica iznad koje Odisej ne sme da se optereti je 14,8v tako da 14,7v bi bilo isuviše blizu i preopasno jer napon punjenja se menja promenom temperature, može i to da se kontroliše ali je to van domašaja moga znanja, znači morao bi neki elektronac da učestvuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Alternator ni ne treba da napuni akumulator,vec da ga odrzava, napunjenog.Za Odisej treba veci napon punjenja, ali mislim , da ne bi trebao da predjes 14,4-14,5v sa opterecenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Alternator ni ne treba da napuni akumulator,vec da ga odrzava, napunjenog.Za Odisej treba veci napon punjenja, ali mislim , da ne bi trebao da predjes 14,4-14,5v sa opterecenjem.

 

Naravno, dopunjava. Neću puno da pametujem jer su ljudi već sažvakali problematiku Odiseja što se verovatno može primeniti na bilo koji AGM. Ctek na AGM modu puni sa 14,7v, moj PRC multimer očitava 14,65v, tako da bi to bilo referentno. Motorcikl je stalno pod opterećenjem, ja čak imam i automatsko paljenje svetla čim pipnem gas, nemam prekidač za svetla. Odisej preporučuje povremeno punjenje na adekvatnom punjaču jer znaju da u realnim uslovima ne postoji potreban napon jer regleri obično ne daju više od 14,5v. Vidim da na novijim modelima 1.2 postoji "overvoltage protection" što ne bi trebalo da je ništa specifično. Videću, listam malo net pa će istrčati nešto. U ponedeljak zovem Boš pa ako ima na stanju 14,5 ili nešto iznad, to ću da stavim. Za struju sam duduk tako da :stabre:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2837 postova

ima neki bosanski sajt na kome pise jedan suboticki majstor koji regenerise akumulatore-proguglaj,pa ces videti da sve dto si znao o aku je skoro pa nista pa cak i ako si autoelektricar...Da samo napisem da covek stavlja exide ispred svih na domacem trzistu za auto i navodi tacan broj paljenja koji moze da obavi -mislim da je skoro duplo vise od drugih i kaze da je kiselinski mama i tata spram gela jer uvek daje vise startne stuje od gela,a da je gel malo vise drzi i da se zato samo on koristi kod start stop sistema kod auta i ima jos mnogo toga --obavezno naci i procitari.Moje iskustvo na versisu preso 43000 km za 8 godina ,yuasa tek sad malo oslabila ,verovatno cu morati dogodine da menjam,skidan zimi i dopunjavan jednom mesecni i kinez na coperu 50 cm,star 6 punih godina preso samo 3500 km nevozen gomilu puta i po 3 nedelje sad odjednom crko,prijatelj na bmw 800 r original bmw aku crko za godinu dana.Sa zamenskim svi imaju problema ako dozivi trecu godinu.NARAVOUCENIJE SUBOTICANA -JEDNOM MESECNO DOPUNJAVAJ AKU IAKO GA VOZIS SVAKI DAN I TO DO MAXIMUMA SA STO SLABIJOM STRUJOM,ONAJ AKU ZA AUTO PUNI KAO ZA MOTOR STRUJOM PO DVA TRI DANA I ZAGARASNTOVAN DUPLI ZIVOT

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

ima neki bosanski sajt na kome pise jedan suboticki majstor koji regenerise akumulatore-proguglaj,pa ces videti da sve dto si znao o aku je skoro pa nista pa cak i ako si autoelektricar...Da samo napisem da covek stavlja exide ispred svih na domacem trzistu za auto i navodi tacan broj paljenja koji moze da obavi -mislim da je skoro duplo vise od drugih i kaze da je kiselinski mama i tata spram gela jer uvek daje vise startne stuje od gela,a da je gel malo vise drzi i da se zato samo on koristi kod start stop sistema kod auta i ima jos mnogo toga --obavezno naci i procitari.Moje iskustvo na versisu preso 43000 km za 8 godina ,yuasa tek sad malo oslabila ,verovatno cu morati dogodine da menjam,skidan zimi i dopunjavan jednom mesecni i kinez na coperu 50 cm,star 6 punih godina preso samo 3500 km nevozen gomilu puta i po 3 nedelje sad odjednom crko,prijatelj na bmw 800 r original bmw aku crko za godinu dana.Sa zamenskim svi imaju problema ako dozivi trecu godinu.NARAVOUCENIJE SUBOTICANA -JEDNOM MESECNO DOPUNJAVAJ AKU IAKO GA VOZIS SVAKI DAN I TO DO MAXIMUMA SA STO SLABIJOM STRUJOM,ONAJ AKU ZA AUTO PUNI KAO ZA MOTOR STRUJOM PO DVA TRI DANA I ZAGARASNTOVAN DUPLI ZIVOT

 

Naravno da sam iščito i njegovu priču i još toga, bubac bi znao i ovo malo oko struje i krenuo u modifikaciju. Apropo njegovog objašnjenja i ja bi naj radije klasičan kiselinski al nema tako tanak a jak. Kvalitet bilo čega kod nas je uvek diskutabilan, ako Odisej gekne već sam se preliminarno dogovorio poslovnim kanalom da naručim Manjeti Mareli u potrebnom gabaritu, sad što je na satanju ne paše na Bmw, a već ima u temi iznetih loših iskustava sa Exidom i još po nekim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Uz "pomoć" majstor Mojse, Miškomiua i na foru, svučen alternator bez rasklapanja ABS-a i Motronika. Na regleru i poklopcu piše da je 14V, po dati daje 14,1V, jasno je da je do BMW-a a ne do Odiseja. Već mi Mojsa našao kompatibilni Bošov regler sa nazivno deklarisanih 14,5V a tako stoji i u dati, no pošto ima još rešenja biće potrebno malo vremena da razlučim. Odisej stoji na stabilnih 11,8v, moraće na dobru desalfitizaciju.

 

3_zps0769d412.jpg

 

4_zps4c0af3c7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odisej je otplovio i nestao u bermudskom trouglu, jedna ćelija je u kratkom spoji i višednevno pokušavanje oživljavanja nije uspelo. Generalno ga je uništilo sve po malo počevši od nedovoljnog napona iz alternatora pa do sporog dugotrajnog pražnjenja malom strujom što je i najgore, uzrokovano alarmom a po rečima surovog profesionalca i običan časovnik i ECU ga satiru. Bilo kako bilo, definitivno ću da idem na klasičan potopljeni akumulator koji je po rečima stručnjaka ipak naj optimalniji i naj zahvalniji za servis i održavanje. Us put ću da uradim i servis alternatora i ABS-a jer mi to ne bi palo na pamet jer se generator jako komplikovano skida.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mile, kadgod nesto slikas tebi prljave ruke, ispada da uvek nesto radis.:nanana:

 

Beskorisna vrednica :(, slikam odma uz svaku operaciju, ono crno na noktu je trag od čekića a prsti su još uvek zamazane od farbanja plastike specijalnim postupkom i neće boja da se skine ničim, još uvek stoji po krajevima noktiju, ne perem veliki veš ručno a i one devojčice što ih spominješ vole više malo grublje šake, znaš valjda. Šalu na stranu, ne radim u rukacicama zarad boljeg osećaja a inače se sav umažem zarad da bude čisto i pedantno ono što radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odisej je otplovio i nestao u bermudskom trouglu, jedna ćelija je u kratkom spoji i višednevno pokušavanje oživljavanja nije uspelo. Generalno ga je uništilo sve po malo počevši od nedovoljnog napona iz alternatora pa do sporog dugotrajnog pražnjenja malom strujom što je i najgore, uzrokovano alarmom a po rečima surovog profesionalca i običan časovnik i ECU ga satiru. Bilo kako bilo, definitivno ću da idem na klasičan potopljeni akumulator koji je po rečima stručnjaka ipak naj optimalniji i naj zahvalniji za servis i održavanje. Us put ću da uradim i servis alternatora i ABS-a jer mi to ne bi palo na pamet jer se generator jako komplikovano skida.

 

Poručen potopljeni akumulator, klasičan kiselinski sa čepovima. Na ovom blogu je moj Odisej:

 

http://akumulatori-d...i.blogspot.com/

 

Gosn Miša mi je održo čas oko baterija i predložio njegov uređaj za isključivo održavanje ali oglas na KP nije trenutno aktivan, (https://www.kupujemp....htm?filter_id=), pa ukratko da iznesem. CTEK koji posedujem ne znam kako tačno radi, nemam datu, jer nisam merio napone kad ode u desetodnevni spavajući režim pa potom u dugotrajni servisni, ali po Mišinim rečima on pri tim održavajućim modovima stalno drži napon na 13,8v što nije dobro jer dolazi do destrukcije rešetke na pozitivnom polu. Njegov aparat radi tako da po priključivanju na akumulator izvrši dopunjavanje do 13,8v pa se isključi i kad napon od samopražnjenja padne na 12,7v ponovo izvrši dopunu i tako stalno automatski, praktično umesto stalnog guranja struje on se svega 4-5 puta tokom dana uključi. Uređaj košta 1.700 Dinara, oko 14€, plus punjač koji je ko kod mobilnog telefona, 700 kinti, ispod 6€. Uređaj je isključivo namenjen održavanju akumulatora koji se sezonski koriste ala motorcikl i brod. Njegov savet je uvek nakon vožnje zakačiti napravu što ne bi bilo problematično da nije problem stići do akumulatora na mnogim motorciklima pa je usvojio moj predlog i proširiće ponudu kao kod CTEK-a i napraviti opciju sa priključkom za upaljač utičnicu.

 

(Inače su moji i alternator i ABS modul u fazi servisa, negda na pola puta, tj. treba da se sklope)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Posle pet sezona,Exide 19Ah je gecrkr!

Napon je pao na ispod 11v. Proveo je dvadesetak sati na punjacu i posle "hladjenja" napon je opet 10,9... Znači kraj. Ende. The end. Konec.

Sa'ce da se pazari Energizer 35Ah. Biće struje kao na Đerdapu... Cena 5000 din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Za zadnej cetiri godine crko mi LP zbog zime ,kupio opet novi LP izdrzao cirka 14 meseci pa crko a garancija mu bila 12 .....gde cu sta cu aj u Motul-u prodaju neki CIAK baterija ...gelski sta li je ...izdrzao celih 3 meseca.....dao ga prodavcu na reklmaciju u servisu mu rekli da je ok i ispravan ....posto od toga nema nista prodavac koji mi je inace drugar mi vratio novac sta cu gde cu nema mi druge nego YUASA kod Jamahe 12 volti 12 ampera 13800...bez garancije posto je ugradni deo...mnaravno prodavac u Barelu mi kaze da mu nije crkal nijedna YUASA od kako radi....videcemo sta ce biti.Da napomenem da sam u Motulu kupio i kiselinski za xt 600 koji gura od marta .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Eto,što je bliže početak sezone-ja sve nervozniji. Opet staro pitanje- za čega se odlučiti??? Exide; Varta;Yuasa; Bosch; Energizer 30ah...

Da popizdis. Što više čitaš-manje znaš!

Varta oko 7000, Yuasa 6300, energizer 35ah asia za 5000... Yuasa asia 4000 ...Grrrrr... Nema leka...

Vartu sam imao 7-8 sezona,prezadovoljan,ali ovaj mali-veliki za auto: 30 meseci garancija,30ah,260 startna struja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Jel pasuje ovaj akumulator na R1200GS (2009): YUASA YTX14-BS  (12Ah)?

 

Najvaznije mi je da ne moram da se zezam oko montaze i da pasuje bez ikakvih modifikacija kucista ili bilo cega. Ako moze komentar od nekog ko je na R1200GS ubacio bas ovaj model YUASA-e (dakle, neko sa licnim iskustvom).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kako se podnose AGM akumulatori i oldtajmeri.

Sada mi je na BMW-u kiselinski,ali sam nasao za malu razliku  da promenim za AGM Vartu,18Ah. Na nekim forumima sam procitao da ako je punjenje ok na seriji /5,nema bojazni da ce nesto biti sa AGM akumulatorom. Interesujeme kakvo je vase misljenje. Da ne bude slabo punjenje pa posle godinu dana ge crkt. Inace u knjizi kaze za BMW-a da je regler na 13.5-14.2, a sa opterecenjem 13.9-14.8. Radi se o BMW-u r50/5 iz '73. :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kako se podnose AGM akumulatori i oldtajmeri.

Sada mi je na BMW-u kiselinski,ali sam nasao za malu razliku  da promenim za AGM Vartu,18Ah. Na nekim forumima sam procitao da ako je punjenje ok na seriji /5,nema bojazni da ce nesto biti sa AGM akumulatorom. Interesujeme kakvo je vase misljenje. Da ne bude slabo punjenje pa posle godinu dana ge crkt. Inace u knjizi kaze za BMW-a da je regler na 13.5-14.2, a sa opterecenjem 13.9-14.8. Radi se o BMW-u r50/5 iz '73. :BMW2:

 

Pričali smo već u predhodnim postovima, regleri uslovno stare genereacije ne postižu viši napon od 13,9v, deklarisano 14, što je dovoljno za kiselinske, (tu spada i gel), akumulatore, dok AGM traže daleko viši i shodno tome postoje regleri sa nazivnih 14,5v. Praktično sa 13,9v, u praksi i niže, AGM će biti delimično napunjen, ili pak prazan, kako ko gleda i samim tim neće trajati koliko bi mogao, mada je pitanje kvaliteata na srpskom tržištu i koliko bi no name AGM akumulatori trajali i u idealnim uslovima.

 

Ja sam sebi uspešno modifikovao regler i komplet servisirao alternator i električno i mehanički i estetski, imam mogućnost dva moda, 13,9v i 14,6v pod opterećenjem, ali sam jesenas zbog oskudice uzeo kiselinski Landport 19Ah, pali ko mina, ali ću prvom prilikom, kad se oparim, kupiti AGM Odisej, delom što pri višljem naponu i sijalice jače sijaju što mi je bitno, bez obzira na kraći njihov vek.

 

Ako ti smeta kiselinski zbog eventalnog curenja, ovaj moj ne može da iscuri na čepovima već isključivo na odušak koji je crevom spušten ispod šust pleha, a postoji i gel koji je po tom pitanju siguran. Inače bi svoj aku ustupio nekom po polovičnoj ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam godinama vozio na kiselinski Varta 19 ah,ali sad sam skontao Varta agm 18ah da je skuplji samo 800 din. Posto mi je agm dostupan odmah,a za kiselinski moram ici u BG,prakticno me isto kostaju. Ne igra mi ulogu curenje,vec samo to da za prakticno isti novac mogu uzeti bolji akumulator. Varta je u oba slucaja u pitanju. Ako uzmemo u obzir da mi je Varta kiseliska trajala 8 godina,jasno je da regler radi dobro. Ali da li je dovoljno dobro za agm tehnologiju,pitanje je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam godinama vozio na kiselinski Varta 19 ah,ali sad sam skontao Varta agm 18ah da je skuplji samo 800 din. Posto mi je agm dostupan odmah,a za kiselinski moram ici u BG,prakticno me isto kostaju. Ne igra mi ulogu curenje,vec samo to da za prakticno isti novac mogu uzeti bolji akumulator. Varta je u oba slucaja u pitanju. Ako uzmemo u obzir da mi je Varta kiseliska trajala 8 godina,jasno je da regler radi dobro. Ali da li je dovoljno dobro za agm tehnologiju,pitanje je...

 

Paa, iz već izloženog, nije, al će raditi, pogotovu ako povremeno AGM dopunjavaš adekvatnim punjačem koji ima mod za punjenje tog tipa baterije, a i  koji god uzmeš danas, pogotovu u Srbiji, sumnjam da će trajati tih 8 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ma jok,necu da izmisljam toplu vodu. To onda povlači drugi regler,posto to prckanje sa dopunjavanjem na svake dve nedelje ne dolazi u obzir. Plus nemam punjac za agm vec samo za obicni. Na kraju,zasto bih menjao proverenu kombinaciju koja godinama radi perfektno.Ostajem na kiselini. 19ah i 190 udarne snage više nego dovoljno za potpuno uzivanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma jok,necu da izmisljam toplu vodu. To onda povlači drugi regler,posto to prckanje sa dopunjavanjem na svake dve nedelje ne dolazi u obzir. Plus nemam punjac za agm vec samo za obicni. Na kraju,zasto bih menjao proverenu kombinaciju koja godinama radi perfektno.Ostajem na kiselini. 19ah i 190 udarne snage više nego dovoljno za potpuno uzivanje...

 

Ne mora drugi regler, postojećem se doda još  jedna dioda u kolo i izvuče žica napolje i preko nje se skreće struja, dal ide preko serijske diode za deklarisani napon od tih 13,8v ili preko te dodate i 14,6v. Ne mogu nađem slike, ništa komplikovano al mora regler da se skine sa alternatora čije skidanje ume da bude već pozamašan posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kod mene je regler napolju,na ramu. Alu kutijica na koju idu tri zice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kod mene je regler napolju,na ramu. Alu kutijica na koju idu tri zice...

 

Onda je to šala, ako budeš hteo, naći ću linkove, nisam elektroničar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

Kod mene je regler napolju,na ramu. Alu kutijica na koju idu tri zice...

Onda je to šala, ako budeš hteo, naći ću linkove, nisam elektroničar.

Kako necu???? Bolja struja-bolje vidim! Ovako vozim k'o slepo kuče!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Kod mene je regler napolju,na ramu. Alu kutijica na koju idu tri zice...

 

 

A onda lepo otvoris tu kuticu , upalis motor , vezes unimer na akku i na potenciometru unutar reglera namestis struju koju zelis .

 

Motor na stender , obrtaji na 2600 obrtaja (naj bolje na 3000) dva ventilatora da se ne pregreje i teraj . NE MOZE da se steluje na leru !!

 

Ako ti treba slika da ti pokazem gde je potenciometar za stelovanje voltaze punjenja javi ...

 

Od 196 i neke do 198 i neke svi regleri imaju opciju da se steluju .. (svi oni spoljni u kutici sa tri zice)

 

Na R50/5 sam imao prilike par godina da vozim gel akku i nikad nije bilo problema .. e sad ne mora da znaci da u jednom trenutku ne bih bilo ??

 

Ako se razmisljas koji kiselinski da uzmes i za to imam sliku ako ti treba ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja