Jump to content

Moto Zajednica

Svi modeli: Akumulator

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Na mom GS-u ce za novu sezonu trebati nov akumulator. Pre nego krenem da gledam napolju, zanima me sta ima da se kupi u Srbiji i po kojoj ceni. Nasao sam Unibat klasican, Exide gel, oba 12V 19Ah i po ceni od oko 10000 dinara.

Ako ste vec menjali akumulator na svom BMW-u zanima me koje ste kupovali, gde i po kojoj ceni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Nađi OVAJ akumulator negde u evropi.....radi bp a i cena mu je malko viša od Unibatovog....

Ja koristim taj akumulator na GS-u več drugu sezonu i nemam primedbe....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

EXIDE je proizvod iz Kine. Nije da ne radi. Ja ga imam drugu sezonu,ali sam u garanciji promenio tri komada :zbunjen: (prvi je radio 11 meseci,pa je procurila kiselina na sastavu,drugi nije punio,a sada je na motoru treci komad)Sva sreca da su predstavnici EXIDE-a korektni,te sa te strane nije bilo problema. Ne mogu da kazem da sam preterano siguran u njega,mada on svoju funkciju za sada obavlja besprekorno.U pitanju je kiselinski aku,19 Ah.

Pre njega sam imao VARTU. Kupljena je u Zemunu,u ovlascenoj prodavnici.Takodje kiselinski,klasican akumulator.Ona mi je trajala osam godina.Sedam bez greske,a u osmoj je pokazala umor i zelju za zamenom. Po meni,Varta je zakon! Nisam imao iskustva sa gel baterijama pa ne mogu da dam bas neko misljenje. Sigurno je naprednija tehnologija,pa je samim tim i baterija kvalitetnija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nađi OVAJ akumulator negde u evropi.....radi bp a i cena mu je malko viša od Unibatovog....

Ja koristim taj akumulator na GS-u več drugu sezonu i nemam primedbe....

 

Znam za to, kazu da nema boljeg. Ne znam gde moze da se kupi u EU i po kojoj ceni i ko moze da ga donese, i kakvu garanciju na to imam i da li imam. Nekako bih pre kupio klasican Varta akululator za GS-a.

 

http://www.varta-automotive.com/index.php?id=515&artikelNr=519013017A514&application=BIKE&modellinetype=10725

 

Videcu sutra gde moze da se kupi i kolika je cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Nađi OVAJ akumulator negde u evropi.....radi bp a i cena mu je malko viša od Unibatovog....

Ja koristim taj akumulator na GS-u več drugu sezonu i nemam primedbe....

 

Znam za to, kazu da nema boljeg. Ne znam gde moze da se kupi u EU i po kojoj ceni i ko moze da ga donese, i kakvu garanciju na to imam i da li imam. Nekako bih pre kupio klasican Varta akululator za GS-a.

 

http://www.varta-aut...llinetype=10725

 

Videcu sutra gde moze da se kupi i kolika je cena.

 

evo ga OVDE kod nas...taj vartin....

KLIK OVDE ZA AKU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

evo ga OVDE kod nas...taj vartin....

KLIK OVDE ZA AKU

 

Da, tako nesto bih zeleo da kupim. Nadam se da je cena kod nas slicna vasoj.

 

Šaljem vam ovde jedan katalogić za informaciju... http://www.yuasabatteries.com/pdfs/2010_yuasa_apps_specs.pdf

 

Hvala Tomo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: nekada Africa Twin

evo ga OVDE kod nas...taj vartin....

KLIK OVDE ZA AKU

 

Da, tako nesto bih zeleo da kupim. Nadam se da je cena kod nas slicna vasoj.

 

Šaljem vam ovde jedan katalogić za informaciju... http://www.yuasabatteries.com/pdfs/2010_yuasa_apps_specs.pdf

 

Hvala Tomo!

 

u Torexu u BG (Viline vode) je garantovano niza. Proveri obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Neko je ranije dao ovu informaciju:

 

Torex Co, magacin u kome možeš da kupiš akumulator, nalazi se na Vilinim Vodama.

Kad prođeš Tempo i carinsku zonu,na kraju te "ulice" skreneš desno i posle nekih 50m sa desne strane je magacin (malo je zavučen).

 

Vreme zatvaranja blagajne je 15.30h

 

Beograd, Ruzveltova 23

011/3223 -115, 3223 -175. 3223-113

 

Viline Vode bb

011/2769-096, 2769-631, 2751-752

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Druze, proletos sam kupio Exide. Placen je cca 100e.

Pretpostavljam da je normalno da ga u radnji ne drze bas srkoz napunjenog, pa mu je trebalo malo vremena da se napuni na bajku. U ovu tvrdnju sam siguran iz razloga sto mi prvih dan-dva nije radio abs. I sam znas da je za besprekoran rad abs-a potreban besprekoran akumulator.

Ovih dana redje vozim motor. Nakon 7-8 dana stajanja u garazi mi se dogadja da se pomalo isprazni. Na to ponovo ukazuje abs koji proradi tek nakon nekoliko predjenih kilometara.

E sad, sam proceni. Nisam imao drugih zamerki. U svakom slucaju cu ga ovih dana skinuti sa bajka i ostaviti da prezimi. Naravno da mu na prolece sleduje dopuna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Preporuke su dobili skoro svi ok akumulatori koji se mogu naci na trzistu kod nas ili u okolini. Sta si zakljucio Lalajko?

 

Torex nece porucivati nove akumulatore pre proleca, pa ako nemaju konkretan model na stanju ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

nisam bas za unibat, imao sam ove godine solidan broj reklamacija, a Yuasa za sad CUK CUK ni jedna :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ja sam u aprilu ove godine za skuter kupio yuasa 12V 4Ah za 1200din,i nije izdrzao ni godinu dana,a nije nikad praznjen do kraja,nije ni jednu zimu prezimio,motor se vozi svakdonevno itd.Sad sam stavio neki stari Unibat isto 12V 4Ah,kupljen pre 3god,i radi kao nov,mogu da verglam kolko hocu on ne oseca,a sa novom yuasom ni jedno jutro ne mogu na dugme da ga upalim,a i kasnije,okrene 2-3 kruga i ne moze vise,desi se ponekad da upali kad ugasim i odma probam da upalim,ali retko.

 

Pa ne znam,da nisam naleteo na neki fals ili tako nesto,posto sam o yuasi cuo sve najbolje,a meni se ocajno pokazao.A i onaj u prodavnici mi je rekao da je to Nemacki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja