Jump to content

Moto Zajednica

Svi modeli: Akumulator

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

E to je ono sto sam mislio da ugradim kod sebe ali ne znam koliko je pametno zbog punjenja reglera, da li da mislim u tom pravcu ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 20 minuta, Satelis je napisao:

E to je ono sto sam mislio da ugradim kod sebe ali ne znam koliko je pametno zbog punjenja reglera, da li da mislim u tom pravcu ili ne?

Ne bih rekao da je to dobro rešenje (pitanje je kako bi se ova baterija pokazala u dužem periodu na poslovima starter akumulatora).

Ona je ipak primarno namenjena za dugotrajno pražnjenje manjom stujom, a ne za kratkotrajno pražnjenje velikom stujom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 5 sati, zika56 je napisao:

 

2. Što se tiče startne/udarne/kranking struje tokom startovanja, odnosno vremena za koje će anlaser da zavrti motor da bi ovaj "upalio", situaciju bih uporedio sa kretanjem motorom iz mesta. Da li je po bilo koji element i sklop povoljnije da pritisnemo kvačilo ubacimo u brzinu i zatim opalimo gas do daske i onda pustimo kvačilo, ili da to uradimo onako kako to inače radimo (bar većina nas)? Jednostavno pri jačoj struji koju isporučimo anlaseru svi sklopovi i elementi trpe veće opterećenje (i strujno i mehaničko) i oko toga nema nikakve diskusije. Podrazumeva se da pričamo o nekim normalnim vremenima za startovanje (do par sekundi) a ne o verglanju od desetak sekundi).

Nisam baš stručnjak za akumulatore, ali ova uporedba mi se čini malo pogrešna.A pokušat ču i objasniti zašto....

Opterečenje kod startovanja motora sa brzim vrtenjem je naravno veče u usporedbi sa sporim vrtenjem, ali su sile koje deluju na sklopove mnogoputa manje nego u radu samom, tako da po toj strani nema brige. Brzim okretanjem se brzo postiže mazanje svih delova , brzo se napune uljne magistrale, tako da je za mašinu samu to mnogo bolje. Ni akumulatoru nije svejedno da li ga opterečuješ sa par kilovati pola sekunde ili par sekundi , jer se akumulator dosta više ugreje, dosta više se isprazni i puno više mu zanjiše napon, a to nije baš melem za elektroniku.

Lično koristim Odissey akumulator u GS-u, kojeg sam kupio 2009 godine. Do danas sam ga dva puta ispraznio na 5,4V i 6,1V , oba puta sam se več oprostio od njega, oba puta sam ga napunio sa punjačem i radi i dandanas kao prvi dan (zaboravio sam GSM tracker upaljen na motoru). Svake zime stavim motor na Ctek i to je to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 18 sati, bmw je napisao:

Nisam baš stručnjak za akumulatore, ali ova uporedba mi se čini malo pogrešna.A pokušat ču i objasniti zašto....

Opterečenje kod startovanja motora sa brzim vrtenjem je naravno veče u usporedbi sa sporim vrtenjem, ali su sile koje deluju na sklopove mnogoputa manje nego u radu samom, tako da po toj strani nema brige. Brzim okretanjem se brzo postiže mazanje svih delova , brzo se napune uljne magistrale, tako da je za mašinu samu to mnogo bolje. Ni akumulatoru nije svejedno da li ga opterečuješ sa par kilovati pola sekunde ili par sekundi , jer se akumulator dosta više ugreje, dosta više se isprazni i puno više mu zanjiše napon, a to nije baš melem za elektroniku.

Lično koristim Odissey akumulator u GS-u, kojeg sam kupio 2009 godine. Do danas sam ga dva puta ispraznio na 5,4V i 6,1V , oba puta sam se več oprostio od njega, oba puta sam ga napunio sa punjačem i radi i dandanas kao prvi dan (zaboravio sam GSM tracker upaljen na motoru). Svake zime stavim motor na Ctek i to je to.

Kolega, očigledno nisi dobro razumeo što sam napisao u prethodnim komentarima (što ne zameram), ali bi moj dalji pokušaj pojašnjenja  po ovom pitanju bio kotraprodutivan (jer je već sve objašnjeno što je moglo da bude objašnjeno i ko je hteo ili mogao da razume razumeo je). 

Pogrešio sam očigledno što sam uopšte ušao u analizu po ovom pitanju, ali jebi ga, živ sam čovek pa pogrešim i ja (povremeno).:neznam:

A što se tiče Odissey akumulatora isto i ja tvrdim da se radi o izuzetno kvalitetnom akumulatoru i voleo bih da mogu da ga priuštim na svom motoru.

Promenio član zika56
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Za sada sam najjeftinije nasao FULLBAT za moj motor i verovatno cu njega uzeti ili BANNER. Banner ima majo jacu stratnu snagu pise 195 mislim a Exide i Fullbat imaju 165 A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Momci jbg imam glupo pitanje.

Elem, sutra mi stize novi Unibat agm akumulator koji moram sam da dopunim kiselinom. Punjenje nije problem, napunicu ga, znam kako nije tesko. Recite mi samo da li akumulator moze da se koristi odmah nakon tog punjenja kiselinom i provere napona ili mora da odstoji? Negde sam cuo da treba da odstoji 24h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 57 minuta, Mladen990 je napisao:

Momci jbg imam glupo pitanje.

Elem, sutra mi stize novi Unibat agm akumulator koji moram sam da dopunim kiselinom. Punjenje nije problem, napunicu ga, znam kako nije tesko. Recite mi samo da li akumulator moze da se koristi odmah nakon tog punjenja kiselinom i provere napona ili mora da odstoji? Negde sam cuo da treba da odstoji 24h.

Nasipi mu rastvor koji si dobio uz njega, ostavi da odstoji par sati, stavi na odgovarajući punjač (da se dopuni do 14,4V-14,6) i možeš da ga koristiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Imao sam Odyssey na prošlom motoru, BMW K100LT, i morao ga zamijeniti nakon 6 mjeseci. Sada na K1100RS imam Yuasa YT19BL-BS AGM i prezadovoljan sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT
Pre 17 sati, sasamajstor je napisao:

Daj bože da te služi dugo,kod mene izdržao jedva godinu dana.

Komsiji traje evo vec cetvrta godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kupio pre deset meseci EXIDE GEL 12-19 i do juče sve lepo funkcionisalo. Ja vozim motor svakodnevno u svim vremenskim uslovima (uglavnom 20-100km dnevno) i motor je lepo palio i po ovom mrazu.

Prekjuče sve bilo normalno, a juče ujutro jedva upali. Sinoć da ga ubacm u garažu, kad ono samo krrr-krrr?

Priključim odmah na punjač, jutros normalno upali, napon punjenja idealan (14,2V), provereno da li nešto "vuče" struju kada je isključen kontakt i utvrđeno da je sve ispravno.

Međutim već posle par sati mirovanja napon pao na 12,5V (trebalo bi da bude 12,7-12,8), tako da je izgleda akumulator "ge-crk" (uostalom ništa nije večito>:(:grr:).

Noćas ide potpuno punjenje i onda kapacitivna proba, pa da vidim stvarno stanje, ali me iz dosadašnjeg iskustva nešto baš ne greje sunce oko njegove budućnosti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Manje od 10 meseci.

Izgleda da sam naleteo na letnji model.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hmm sve vise sumnje imam u Exide i ako sam kod mene ugradio takodjer istu marku krajem Februara 2019.

Za sada nemam problema ali isto tako znam da se kod par ljudi javio problem sa samim akumulatorom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

kad bi na aliju postojao neki kinez za pola cene lamporta koji je najeftiniji u srbiji odma bi naručio i bolelo bi me uvo .Sigurno bi trajala 2 komada duže od jednog bilo kog što ima da se kupi u Srbiji.jEDINO me škalja da šta ako brzo ode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.
Hmm sve vise sumnje imam u Exide i ako sam kod mene ugradio takodjer istu marku krajem Februara 2019.
Za sada nemam problema ali isto tako znam da se kod par ljudi javio problem sa samim akumulatorom.
 
Exide je đubre, imao ga u Alfi crkao u garantnom roku, andreja doo nisu hteli da uvaže reklamacije.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da li si ispunio obaveze redovne kontrole nakon kupovine, kako ti nisu uvazili reklamaciju ako je aku jos pod garancijom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Rekoše da nije dovoljno punio alternator, pa je zbog toga crkao.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja