Jump to content

Moto Zajednica

Svi modeli: Akumulator

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Serija 1.2 bi trebala da ima viši napon punjenja kao što ima i većina automobila danas. A moguaće je svaki regler modifikovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Serija 1.2 bi trebala da ima viši napon punjenja kao što ima i većina automobila danas. A moguaće je svaki regler modifikovati.

mereno na mom GS-u 14,5V od lera dalje........za AGM je potrebno 14.7V , ali ta 0,2V ne igraju neku ulogu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Serija 1.2 bi trebala da ima viši napon punjenja kao što ima i većina automobila danas. A moguaće je svaki regler modifikovati.

mereno na mom GS-u 14,5V od lera dalje........za AGM je potrebno 14.7V , ali ta 0,2V ne igraju neku ulogu.....

 

 

Tako je, na starijima je ispod 14v što je nedovoljno za AGM pri čestim paljenjima kad  ga BMW prazni a ne uspe da dopuni kratkim vožnjicama. Primeri trajnosti kojima se Odisej hvali su pod idealnim uslovima kako ustalom i navode.

 

Vozio sam pre neki dan, realtivno skoro je bio aku dopunjen Ctek-om, juče upali ko mina kao i obično, al posle par minuta stanem da zakopčam kolenicu i ugasim motor pošto sam bio na dobroj nizbrdici, cvrc, muči se akumulator i ajd na kvačilo i u drugu, umalo ne preleteh sa motora, ko da sam nabo kočnicu, treća i na žvaku upalih. Nisam nikad palio BMW na gurku i iznenadilo me  je toliki kompresioni otpor, da je na ravnom, šipak bih ga upalio gurajući. Očigledno ovaj Landport nit ima potrebnu starnu snagu nit izgleda drži struju, dva uzastopna paljenja i kraj. Juče sam baš debatovao sa prodavcem kako je Landport dobar i da nemaju reklamacija, naveo sam tvoje iskustvo, u Sloveniji je nestao sa tržišta.  Ako danas budem vozio, ima da probam koliko puta ima kapaciteta da kresne, maše mi izgleda Odisej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Meni je kiselinski Varta aku sa njim je stigao iz nemacke. Aku stavljen 3.2012. Dopunjavao sam ga Ctek-om zimus kad sam nestrpljiv vozio na oko +3,4C max dnevne temp. Sada stoji na motoru i krese bez problema. Nije me zezao prosle god nijednom a ne zeza ni sada kada su ove normalne temp za voznju.Predpostavljam da cu uskoro morati da ga menjam s obzirom da je 2107 godina. Nisam znao da su toliko skupi aku od 19Ah... svakako cu kupiti ovaj isti Vartin ako ga nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

 

@Laki, mi, 11xx , koristimo PC 680 od 19Ah koji košta 15.690 Din.=127€, a ovaj što si linkovao, PC 545 od 16Ah je 14.530 Din.=117€, (trenutne cene), jeste verovatno naj bolji, ima svega par firmi sa takvom tehnologijom, al nije neuništiv, meni je crkao ko što sam naveo, što zbog stajanja što zbog nedovoljnog napona punjenja, ko ga uzme ili mora da izvrši korekciju reglera ili da ga intervalno dopunjava nekim od punjača koji mogu da daju tih 14,7v koliko Odisej traži, to treba imati u vidu.

 

 

Nisam jos to cuo , jel to vazi i za 1200 ???

 

jel korekcija reglera moguca na 1200 ...

Jel ti dovoljan podatak da ja koristim taj Odyssey akumulator na mom 1200GS-u več više od 5 godina.....jedino ne znam kako se ponašaju ovi "vodenoglavi" GS-ovi....

 

Hvala na informaciji !!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Moje iskustvo:

 

Prvougradnja Yuasa trajao manje od 3 god.

 

Landport evo skoro 5 god. i još traje, a bija je najjeftiniji.

 

Vozim cilu godinu bez zimskih pauza.

 

using tapatapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

 

 

@Laki, mi, 11xx , koristimo PC 680 od 19Ah koji košta 15.690 Din.=127€, a ovaj što si linkovao, PC 545 od 16Ah je 14.530 Din.=117€, (trenutne cene), jeste verovatno naj bolji, ima svega par firmi sa takvom tehnologijom, al nije neuništiv, meni je crkao ko što sam naveo, što zbog stajanja što zbog nedovoljnog napona punjenja, ko ga uzme ili mora da izvrši korekciju reglera ili da ga intervalno dopunjava nekim od punjača koji mogu da daju tih 14,7v koliko Odisej traži, to treba imati u vidu.

 

 

Nisam jos to cuo , jel to vazi i za 1200 ???

 

jel korekcija reglera moguca na 1200 ...

Jel ti dovoljan podatak da ja koristim taj Odyssey akumulator na mom 1200GS-u več više od 5 godina.....jedino ne znam kako se ponašaju ovi "vodenoglavi" GS-ovi....

 

Hvala na informaciji !!  :takoje:

 

Služimo narodu.... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Trebao bih da pazarim akumulator u dogledno vreme pa me interesuje da li ima neke bitne razLike izmedju kiselinskog i gel akumulatora.

Nasao sam na sajmu "exide" 19Ah gel za oko 11 000 i kiselinu za 7000. Ovaj na sajmu prodavac kaze razlika je neuporediva! Ja pitam pa zasto. On : "pa gel duze traje i kad se motor nagne na copu ne sliva se u celije" ja reko pa i nisu neki argumenti... meni je trenutno varta kiselinski i u motoru je od 2012

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ovaj na sajmu prodavac kaze razlika je neuporediva! Ja pitam pa zasto. On : "pa gel duze traje i kad se motor nagne na copu ne sliva se u celije"

Jes'odvalio...

Gel nece da iscuri napolje ako se polozi aku ,a ni jedan ne sliva u celije kada je na copi. Celije su na kiselinskom uronjene u kiselinu i nema gde da se sliva kiselina. Moze kad se prevrne na bok da iscuri kiselina. To je sve. Ako je ispravna struja na motoru i kiselinski ce ti trajati godinama. Ako nije riknuce ti svaki. Kupi taj od 19 kiselinski,nakrivi šešir i vozi Misko.... Ja se pretezno opredeljujem,a i preporucujem Vartu. Meni po 7-8 godina na oldtajmeru

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Drugari,pazario sam fazer-a jesenas. Na njemu je bio nov JP akumulator. Covek mi dao garanciju. Kupljen 8. meseca 2016.  

I posle samo neki  9 meseci i 1500km izdahnuo. Napunim ga i ostavim 2 dana ne moze ni da zavergla (Punjen Bosh punjacem na rezimu za motore). Odem do Andreje u Temerin jer je naravno jos pod garancijom kad tamo iznenadjenje. Nisam dolazio na redovne preglede akumulatora i vozila ( koji se naravno naplacuju) koji se vrse na 6 12 i 18 meseci tako da mi garancija ne vazi. Istina je da to pise na garantnom listu koji ja nisam citao jer prvi put cujem da postoje redovni pregledi akumulatora da bi ti vazila garancija.  U pitanju je YT12B-BS akumulator i AGM tehnologija je. 

 

E sad moje pitanje je sta uzeti? Citam sad da se starije masine i AGM bas ne slazu. fazer je 2003 i u uputstvu pise da je charging system na 14V. 

Od JP i Exide-a odustajem definitivno.. Vartu mogu lako nabaviti ali vidim da je ne hvalite mnogo :) 

 

Razmisljam da uzmem Yuas-u jer je svi hvale ali da li mi se isplati opet uzeti AGM?  Na motor mi pase OVAJ model. 

 

Rado primam predloge ako imate da mi preporucite neki drugi :) 

 

 

Izvinjavam se za off,sad tek vidim da je tema u BMW sekciji. Al nadam se da ne smeta jer nisam  uspeo da nadjem drugu temu o akumulatorima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Drugari,pazario sam fazer-a jesenas. Na njemu je bio nov JP akumulator. Covek mi dao garanciju. Kupljen 8. meseca 2016.  

I posle samo neki  9 meseci i 1500km izdahnuo. Napunim ga i ostavim 2 dana ne moze ni da zavergla (Punjen Bosh punjacem na rezimu za motore). Odem do Andreje u Temerin jer je naravno jos pod garancijom kad tamo iznenadjenje. Nisam dolazio na redovne preglede akumulatora i vozila ( koji se naravno naplacuju) koji se vrse na 6 12 i 18 meseci tako da mi garancija ne vazi. Istina je da to pise na garantnom listu koji ja nisam citao jer prvi put cujem da postoje redovni pregledi akumulatora da bi ti vazila garancija.  U pitanju je YT12B-BS akumulator i AGM tehnologija je. 

 

E sad moje pitanje je sta uzeti? Citam sad da se starije masine i AGM bas ne slazu. fazer je 2003 i u uputstvu pise da je charging system na 14V. 

Od JP i Exide-a odustajem definitivno.. Vartu mogu lako nabaviti ali vidim da je ne hvalite mnogo  

 

Razmisljam da uzmem Yuas-u jer je svi hvale ali da li mi se isplati opet uzeti AGM?  Na motor mi pase OVAJ model. 

 

Rado primam predloge ako imate da mi preporucite neki drugi  

 

 

Izvinjavam se za off,sad tek vidim da je tema u BMW sekciji. Al nadam se da ne smeta jer nisam  uspeo da nadjem drugu temu o akumulatorima. 

Bogami, kod mene Varta AGM stara 6 godina i pali iz prve. Došla uz motor. Menjam je na savet Arakisa. Toliko o Varti

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne bih ja to menjao sve dok pali bez problema. Kad počne da stucka onda bih razmislio o promeni. Šteta je i za džep i za okolini da menjaš preventivno ispravan akumulator.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Ne bih ja to menjao sve dok pali bez problema. Kad počne da stucka onda bih razmislio o promeni. Šteta je i za džep i za okolini da menjaš preventivno ispravan akumulator.   Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro 

 

 

 

Dosta je bilo. Čuvaću ga za uspomenu i za ne daj bože. Sutra mi stiže Yuasa i baš ću da vidim koliko će ona da traje 9dd3028d7778e6aefa1c8935b2caf5e2.jpg

 

Ovaj je od 8 a meni treba 9ah

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Ljudi treba mi savet. Stigao akumulator i punjač. Sipao elekrolite, ostavio da odstoji 30 - 40 minuta, prikljucio punjač i on u startu pokazao 13.5V Još uvek se puni i trenutno, posle nešto manje od dva sata, pokazuje 14.1V. Da li je to ok? Prvi put sam formiram aku pa nisam siguran u ove vrednosti. Trebalo bi da se puni od 3 do 5 sati, bar tako piše u uputstvu za Yuasu

 

6d6ca96e36968b5981eb60989376a89a.jpg

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
On 6/7/2017 at 16:48, NebojsaG je napisao:

Ljudi treba mi savet. Stigao akumulator i punjač. Sipao elekrolite, ostavio da odstoji 30 - 40 minuta, prikljucio punjač i on u startu pokazao 13.5V Još uvek se puni i trenutno, posle nešto manje od dva sata, pokazuje 14.1V. Da li je to ok? Prvi put sam formiram aku pa nisam siguran u ove vrednosti. Trebalo bi da se puni od 3 do 5 sati, bar tako piše u uputstvu za Yuasu

 

6d6ca96e36968b5981eb60989376a89a.jpg

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

 

Drzi se uputstva i nesec pogrijesiti. Medjutim vecinu akumulatora kad se formiraju nije potrebno stavljati na punjac vec ostaviti 24h da se celije dobro natope i tada je napon oko 13.5V. Ako je motor skoro paljen mozes ga odmah po posatvljanju ( akumulatora ) upaliti, ako  motor nije dugo paljen, dobro je pojacati srtuju automobilskim akumulatorom ( kablovima ) i to plus na plus akumulatora na motru, a minus negdje prikaciti na masu motra. Kad motor upali otkaciti kablove i pustiti da alternator motora puni akumulator. Ja tako radim i akumulatori mi traju po 5-6 godina. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Napuni se on lepo i radi svoj posao. Ta merenja i ja dobih. Interesantno da uz akumulator ne dolazi originalno pakovanje elektrolita nego pošalju litar u plastičnoj flaši. Oni iz Kragujevca, koji su uvoznici, pravdaju to time da je Yuasa stigla avionom a kiselina ne sme u avion. E sad, ponadao sam se da je treperenje na instrument tabli noću pod svetlima do akumulatora ali i sa ovim novim treperi. Sa prethodnom Vartom pod dugim svetlima a sa ovom Yuasom i pod kratkim. Sa Vartom je brže palio. Malte ne na dodir. I sad pali dobro ali nekako mlitavo.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Haa dobra im prica. Da mozda ta YUASA nije "made in prc".

Original je 100% Pisao Yuasi, Yuasa me uputila na zastupnika za Evropu, pisao njima i nakon sat vremena me pozvali uvoznici za Srbiju iz KG i uputili gde da se javim i kupim. Tu nema greške.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Plovim drugim vodama

Drugari sta preporucujete za 1100RT-a? Sada je na njemu Yuasa akomulator pa malo zeza, a mislio sam da uzmem Landport 12Y16A-3B.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Još jedan Odisej PC 680 je izgubio snagu naklon 6 godina upotrebe na BMW-u R1150GS, nisam mu prekontroliso punjenje ali predpostavljam da je sa nižim naponom od radnih 13,8v što nikako ne prija Odiseju o čemu sam već pisao. Nova neka cena za Odisej je 20.000 Din, možda ima za nekih 18.600, no, ugradio sam Unibat CP 18-12, isto AGM tip, ali po fabričkim navodima može da se puni nižim naponom. Po iskustvu, odlično vergla BMW, košta oficijelno nekih 7.600 kinti, može da se nabavi za cca 7.000 sa poštarinom, praktično je bez malo 3 puta jeftiniji nego Odisej i nek traje 3 godine pa su to dva za 6 godina, opet jeftinije nego jedan Odisej. Landport je tu negde sa istom cenom, ali je potopljeni i traži povremeno kontrolu i dolivanje vode što je samo po sebi zezanje, naročito na RT-u, na GS-u se lako pristupi i može sam čovek al opet. BMW se dosta greje i isparavanje je veće i zato mora češće da se doliva. Po mom rezonu, svi akumulatori sa među cenom su neracionalni, ala Varta koja ništa posebno ne traje po Lalajkovom iskustvu, ili Odisej ili neki od ovih u naj nižem cenovnom rangu. Evo tek ubačenog Unibat-a u GS 1150, malo labavo stoji i mora da se zakajluje, isto je i sa Odisejem i on landara bez obzira na gurtnu:

 

121_zpstxlhcbky.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Neće slika kako treba, nadam se da nije opet do mene jer sam probao i preko web i preko tt

IMG_1700.JPG


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja