Jump to content

Moto Zajednica

Svi modeli: Akumulator

Recommended Posts

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

Ako se razmisljas koji kiselinski da uzmes i za to imam sliku ako ti treba ...

Mislimo li obojica na onaj mali od Matiza?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Ako se razmisljas koji kiselinski da uzmes i za to imam sliku ako ti treba ...

Mislimo li obojica na onaj mali od Matiza?

 

 Pa nije valjda da može da stane, jes mali aku al ipak....Ja sam sebi turio  naj jeftiniji:

 

2015_0525_192657_001_zpsakuiqui5.jpg

 

sa desne strane je odušak, dobijeno crevo je prekratko pa mora znatno duže, sprovedeno uz kablove lambda sonde i spušteno preko šust ploče ka zemlji.

 

2015_0525_192727_002_zpspufaoyyy.jpg

 

 

Kod mene je regler napolju,na ramu. Alu kutijica na koju idu tri zice...

 

 

A onda lepo otvoris tu kuticu , upalis motor , vezes unimer na akku i na potenciometru unutar reglera namestis struju koju zelis .

 

Motor na stender , obrtaji na 2600 obrtaja (naj bolje na 3000) dva ventilatora da se ne pregreje i teraj . NE MOZE da se steluje na leru !!

 

Ako ti treba slika da ti pokazem gde je potenciometar za stelovanje voltaze punjenja javi ...

 

Od 196 i neke do 198 i neke svi regleri imaju opciju da se steluju .. (svi oni spoljni u kutici sa tri zice)

 

Na R50/5 sam imao prilike par godina da vozim gel akku i nikad nije bilo problema .. e sad ne mora da znaci da u jednom trenutku ne bih bilo ??

 

Ako se razmisljas koji kiselinski da uzmes i za to imam sliku ako ti treba ...

 

 

Gel akumulator spada pod kiselinski po naponu punjenja i osobenosti, dok je AGM drugi tip i koji traži višlji napon.

Dosta reglera koji nisu direktno na generatoru zajedno sa četkicama, ima mogućnost podešavanja preko potenciometra što je odlično.

 

@Stari roker-Viši napon praktično podiže jačinu svetla ali i krati radni vek sijalicama, dosta automobila ima ograničen napon na 12,5v na njima. Podizanjem sa sadšnjih  13,8v na 14,6v se osetno zabeljuje snop al će skratiti život sijalici, ja uvek imam rezervnu ispod sedišta. Tržište je preplavljeno kineskim sijalicama, predlažem ti kupovinu standardnog Osrama i Marelija koje neznatno više koštaju, Mareli baš jeftin. A prava opcija je ugradnja pojačanih sijalica Boš, Filips i Osram, definitivno je odzvonilo raznoraznim aftermarket ksenonima i ledovima, za njih se od nedavno striktno traži atest, tj. homologacija. Osram ima Night Breaker Unlimited, NBU, to je naj jača legalna sijalica, košta u H4 varijanti cca 10€, predodređen radni vek joj je više puta kraći od obične sijalice, al isijava gotovo ko ksenon, ja sam sebi to metuo.

 

I na ovu temu, svojevremeno mi Mojsa dao keramičko grlo, uočljivo bolje sija far sa tim nego sa originalnim zbog kontakta, a takođe sama instalacija može da "slabi" struju. Naime, u nekim izvedbama se sijalice napajaju sa lošeg izvora negde u instalaciji, to Mojsa zove slaba struja, načelno treba da bude direktna veza sa baterije i okidanje preko jakog releja a ne direktno iz kola prekidača, nisam baš previše razumljiv al ko iole se razuime u elektriku zna u čemu je štos. Za ovu varijantu postoje na tržištu setovi žica u kit varijanti. Dobar auto električar očas posla poboljša napajanje farova ako fabrički nije bilo dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

 

Ako se razmisljas koji kiselinski da uzmes i za to imam sliku ako ti treba ...

Mislimo li obojica na onaj mali od Matiza?

 

ma jok , ja uvek terao standardne , samo par puta uspeo da uglavim one od motornih sanki , isto 19Ah samo 1cm deblji .. fizicki nesto preko 19Ah ne moze da se ugura ..

 

a u vecitoj dilemi koje su bese mere i sta ima da se kupi ja napravio sliku da vise ne lutam ... nesto sta je moguce kod nas nabaviti :

 

Akumulator_za_BMW.jpgimage hosting over 5mb

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

Ako se razmisljas koji kiselinski da uzmes i za to imam sliku ako ti treba ...

Mislimo li obojica na onaj mali od Matiza?

 

ma jok , ja uvek terao standardne , samo par puta uspeo da uglavim one od motornih sanki , isto 19Ah samo 1cm deblji .. fizicki nesto preko 19Ah ne moze da se ugura ..

 

a u vecitoj dilemi koje su bese mere i sta ima da se kupi ja napravio sliku da vise ne lutam ... nesto sta je moguce kod nas nabaviti :

 

Akumulator_za_BMW.jpgimage hosting over 5mb

 

 Dodaj i ovaj na listu, AGM je:

 

IMG_20160217_133802_zps0z5z4r5p.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

To je ta baterija. U svaki airhead koji ima izmedju vazdusnog filtera i zadnjeg blatobrana 13cm prostora. Tu spadaju od serije /5 pa na ovamo sa produzenom zadnjom viljuskom. Kasetica za sitnice mora napolje i nove kleme. Staje u milimetar. Jedino je frka sto mali/ 5 ima mali alternator od 180,a ostali 250-280 pa lakše dopunjavaju akku.

post-7764-0-95943300-1467445551.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

 

 

 

Ako se razmisljas koji kiselinski da uzmes i za to imam sliku ako ti treba ...

Mislimo li obojica na onaj mali od Matiza?

 

ma jok , ja uvek terao standardne , samo par puta uspeo da uglavim one od motornih sanki , isto 19Ah samo 1cm deblji .. fizicki nesto preko 19Ah ne moze da se ugura ..

 

a u vecitoj dilemi koje su bese mere i sta ima da se kupi ja napravio sliku da vise ne lutam ... nesto sta je moguce kod nas nabaviti :

 

Akumulator_za_BMW.jpgimage hosting over 5mb

 

 Dodaj i ovaj na listu, AGM je:

 

 

 

 

Sta uzeti od ova dva :

Unibat Gel varijanta

 

http://www.unibat.it/en/batterie/166/12n20ah-bs

 

ili 

 

Landport ,kiselinski ovaj sa gornje slike .

 

Sitna i nebitna razlika u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

 

 

Ako se razmisljas koji kiselinski da uzmes i za to imam sliku ako ti treba ...

Mislimo li obojica na onaj mali od Matiza?

 

ma jok , ja uvek terao standardne , samo par puta uspeo da uglavim one od motornih sanki , isto 19Ah samo 1cm deblji .. fizicki nesto preko 19Ah ne moze da se ugura ..

 

a u vecitoj dilemi koje su bese mere i sta ima da se kupi ja napravio sliku da vise ne lutam ... nesto sta je moguce kod nas nabaviti :

 

Akumulator_za_BMW.jpgimage hosting over 5mb

 

 Dodaj i ovaj na listu, AGM je:

 

 

 

 

Sta uzeti od ova dva :

Unibat Gel varijanta

 

http://www.unibat.it/en/batterie/166/12n20ah-bs

 

ili 

 

Landport ,kiselinski ovaj sa gornje slike .

 

Sitna i nebitna razlika u ceni.

 

 

Unibat bi trebao da bude AGM, ne gel, imaš već o različitosti tipova gore, pre njega nego kiselinski Landport uprkos tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Vidis negde vidim da pise Gel a negde AGM , mislio sam da je onaj CP18-12  AGM varijanta ali je on ujedno i skuplji za 3 crvene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Drugari, iduće sedmice bi dolazio do Novog Sada, pa me zanima gdje bi mogao pazariti filter za gorivo i vazduh i akumulator za BMW R1150GS 2001.god.

Ranije sam imao UNIBAT, ali nisam bio baš nešto prezadovoljan. služio me jedva 3 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ja sam aku kupio kod Markone-a u Novom Sadu, ima nekoliko vrsta. Ne znam ko jos to prodaje po NS.

Markone zatvorio firmu pre tri meseca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Markone nije zatvorio firmu, nego je samo zatvorio radnju i radi Online prodaju. Skoro sam preko njega kupio neku robu. Moje sve preporuke :takoje:  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

 

Ja sam aku kupio kod Markone-a u Novom Sadu, ima nekoliko vrsta. Ne znam ko jos to prodaje po NS.

Markone zatvorio firmu pre tri meseca.

 

 

 

Da budemo precizni zatvorio sam prodavnicu (maloprodaju).

 

Firma radi i dalje. Ali kao internet prodaja (moto oprema i potrošni materijal, Garmin) i veleprodaja (Garmin).

Svu robu možete da poručite telefonom, mailom, SMS-om, Viberom, Skypom, preko Facebook-a... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Drugari, iduće sedmice bi dolazio do Novog Sada, pa me zanima gdje bi mogao pazariti filter za gorivo i vazduh i akumulator za BMW R1150GS 2001.god.

Ranije sam imao UNIBAT, ali nisam bio baš nešto prezadovoljan. služio me jedva 3 godine.

 

Dobio sam mail i odgovorio. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Varta! Nemoj posle da bude da nisam rekao. Zna i Dane da sam u pravu...

VAMAL GRUPA DOO - Novi Sad

Adress:

Temerinska 67

Novi Sad

 

Kontakt telefon:

+381 21 633 28 83

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo da dodam i da najbolji akumulator na svetu sada moze da se kupi i u Louisu!

 

https://www.louis.de/artikel/variante/odyssey-hawker-pc680-12v-reinblei-batterie-16ah/60901501

 

OdysseyExtremeSeries-PC680-0769-2316_880

 

Obzirom na cene akumulatrora kod nas, 144e i nije toliko skupo, a kvalitet neuporediv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Laki, mi, 11xx , koristimo PC 680 od 19Ah koji košta 15.690 Din.=127€, a ovaj što si linkovao, PC 545 od 16Ah je 14.530 Din.=117€, (trenutne cene), jeste verovatno naj bolji, ima svega par firmi sa takvom tehnologijom, al nije neuništiv, meni je crkao ko što sam naveo, što zbog stajanja što zbog nedovoljnog napona punjenja, ko ga uzme ili mora da izvrši korekciju reglera ili da ga intervalno dopunjava nekim od punjača koji mogu da daju tih 14,7v koliko Odisej traži, to treba imati u vidu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Jebiga Marko pogresno sam se izrazio misleci na prodavnicu.

 

Sve ok Dane! :takoje: Tu sam i dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

@Laki, mi, 11xx , koristimo PC 680 od 19Ah koji košta 15.690 Din.=127€, a ovaj što si linkovao, PC 545 od 16Ah je 14.530 Din.=117€, (trenutne cene), jeste verovatno naj bolji, ima svega par firmi sa takvom tehnologijom, al nije neuništiv, meni je crkao ko što sam naveo, što zbog stajanja što zbog nedovoljnog napona punjenja, ko ga uzme ili mora da izvrši korekciju reglera ili da ga intervalno dopunjava nekim od punjača koji mogu da daju tih 14,7v koliko Odisej traži, to treba imati u vidu.

 

 

Nisam jos to cuo , jel to vazi i za 1200 ???

 

jel korekcija reglera moguca na 1200 ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

@Laki, mi, 11xx , koristimo PC 680 od 19Ah koji košta 15.690 Din.=127€, a ovaj što si linkovao, PC 545 od 16Ah je 14.530 Din.=117€, (trenutne cene), jeste verovatno naj bolji, ima svega par firmi sa takvom tehnologijom, al nije neuništiv, meni je crkao ko što sam naveo, što zbog stajanja što zbog nedovoljnog napona punjenja, ko ga uzme ili mora da izvrši korekciju reglera ili da ga intervalno dopunjava nekim od punjača koji mogu da daju tih 14,7v koliko Odisej traži, to treba imati u vidu.

 

 

Nisam jos to cuo , jel to vazi i za 1200 ???

 

jel korekcija reglera moguca na 1200 ...

 

Jel ti dovoljan podatak da ja koristim taj Odyssey akumulator na mom 1200GS-u več više od 5 godina.....jedino ne znam kako se ponašaju ovi "vodenoglavi" GS-ovi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja