Jump to content

Moto Zajednica

Ispala zica sa tocka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Posle jucerasnje voznje primetio sam na mom KLE-u,tacnije na prednjem tocku da fali jedna zica.Ispala je negde u voznji i nisam ni primetio.

Koliko ovo moze da bude ozbiljan kvar ako je ne ugradim odmah?Vecina mi kaze da nije opasno i da nece biti posledica ako ne vozim neki tezi off-road.Napominjem da vozim 95% asfalt ali po losijim putevima i 5% off-road.Brzina mi je oko 80 -120 Km/h. Moze li biti opasno za voznju ili deformisanje tocka?

 

Vasa iskustva i misljenja...

 

Srle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch

Mislim da je to ozbiljan problem.Jer svaka zica ima svoj zadatak!

Jedne nema,najverovatnije ce doci do deformacije tocka!

Taj problem da resis nije neka kinta,a moze da izazove veliku nevolju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nece da izazove nikakvu nevolju, nemoj da pricas napamet. Vozio sam bez jedne zice godinu dana i nije se ni iskrivio tocak, a kamoli da je izazvao neku nevolju. U svakom slucaju treba da namesti zicu, ali nije razlog za paniku. Cim je uspela da ispadne, zica je pukla mnogo pre toga, samo sto nisi primetio, pa ti se nije iskrivio tocak zar ne ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch

Nece da izazove nikakvu nevolju, nemoj da pricas napamet. Vozio sam bez jedne zice godinu dana i nije se ni iskrivio tocak, a kamoli da je izazvao neku nevolju. U svakom slucaju treba da namesti zicu, ali nije razlog za paniku.

Ako ti tako kazes!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 369 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Meni je jednom pukla zica na tocku,i onda su u roku od 6 meseci pukle jos 3-4,a kada sam video da moram da menjam,ucinih to i evo posle 2 godine nije vise nijednom pukla.U pitanju je Tomos Automatic,a mozda je i felna cela bila lose namestena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Mom drugaru proletos pukla žica na kad smo išli za Istambul,primetili smo pri kraju Bugarske.

Do Istanbula je puklo još 20-tak žica da vam ne opisujem seks koji je nastao sledeća dva dana dok smo sredili.

Inače može žica da ti se uvuče i da izbuši gumu menjaj odmah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Inače može žica da ti se uvuče i da izbuši gumu menjaj odmah

 

Ma zice nema,ispala je cela,ostala samo ona matica na felni...i ne mogu sad tako brzo da nadjem drugu da bih je ubacio,zato i pitam ljude ovde da bih znao da li da izbegavam voznju dok ne ubacim drugu zicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

napisao sam odgovor ovde ali se izgleda izgubio u prevodu.  ;D

 

ovako, može da ti se desi i ovo što je urke rekao, da ti pukne još 20 komada, a ne mora da pukne nijedna. ako negde nabodeš rupu može da dođe do trenutnog krivljenja točka koje se odmah vrati na strao ali špice pretrpe udar i pretegnu se i tada obično pucaju jedna pojedna ka od šale. ja sam na tomosu to menjao non stop dok nisam na kraju zamenio bandaš novim i tad nije bilo problema. moj savet ti je da voziš normalno i ako primetiš da pucaju i ostale da skineš točak, poskidaš sve špice i vidiš da li je točak kriv, ako je kriv onda mora da se menja jer će i nove pucati opsle određenog broja km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Juce predjoh oko 200 km po raznim putevima i to sa suvozacem (suvozacicom  ;) ) bez problema sa zicama,drze dobro i nijedna nije ispala.

 

Srle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja