Jump to content

Moto Zajednica

Benzin u rezervoaru

Recommended Posts

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Cudno mi se nesto desava sa gorivom!

npr. pre nekih mesec mesec ipo sam sipao pun rezervoar i vozio se ostalo je sigurno pola mozda i manje!

Pre neki dan sam bio kod majstora da mi dosteluje karburatore i on kaze da mi je gorivo u motoru bilo jako staro, lose, da je maltene smrdelo!

Ja mu kazem sta i kad sam sipao, ali ni on ne zna sta da mi kaze!

 

PITANJE:

1.Da li je moguce da mi je rdjav rezervoar ili ....nesto pa da to smanjuje kavilitet goriva?

2. Sad sam ga napunio PUN i ostavicu ga da prezimi, ali ne znam da li ce se i taj benzin "pokvariti" i da li je to dobro da uradim ili da ispraznim ceo rezervoar i da ga tako ostavim da prezimi!

 

Hvala na pomoci!

 

p.s. u pitanju je Virago 535

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Možda je majstor potrošio gorivo za svoje potrebe :) Gorivo hoće da se pokvari naročito ovaj sada bezolovni, ispari najlakša frakcija a ostatak počne da smrdi, motor izgubi malo snage ali sam to vidjao kad nešto stoji bar godinu dana ili na autima na kojima se vozi isključivo na plin, kako se to desilo za mesec i malo više sada kad nije ni vrućina ne znam, možda nije ni valjalo. Ja sipam samo koliko planiram da potrošim u dogledno vreme, ne treba mi da stoji i vetri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Iz iskustva, dešava se da ono što iscuri iz rezervoara toliko smrdi i toliko je blatnjavo da nam služi samo za pranje nevažnih delova a kad hoćemo da nešto dobro operemo od delova, koristimo sveže gorivo. Verovatno je rđav rezervoar pa to menja boju gorivu a o kvalitetu našeg "goriva" neću ni da diskutujem. Možda je majstor uzeo malo goriva za pranje ali da nam "gorivo" isparava, to je tačno. I da je loše, i to je tačno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Jednu školu sam platio... Kada sam sredjivao motor, kupio sam bezolovni na pumpi u plasticnoj flasi za vodu od 5 litara. Kada sam dosao kuci, gorivo je bilo dobro, motor je lepo palio, stelovao sam karburatore. Ali tek nakon par dana kada sam vratio rezervoar od motora nazad i ostatak goriva iz te plasticne ambalaze, nikako nisam uspevao da upalim motor ni pod punim saugom.. bio sam ubedjen da nesto nisam vratio kako treba na mesto.. nakon sto sam sve rasklopio i ponovo sklopio videvsi da je sve u redu. Ispustio sam gorivo iz rezervoara i natocio novo, i motor je upalio kao mina. Ja ne znam stvarno kakvo je ovo gorivo danas, ali ruke u dodiru sa benzinom me nikada toliko nisu pekle. Ocito da je gorivo prepuno sumpora, i da je taj sumpor odreagovao sa plastikom u kojoj je bio do te mere, da mi se gorivo u plasticnoj ambalazi pretvorilo maltene u pishatjku..

 

Moguce je da postoji neki plasticni deo u rezervoaru sa kojim je gorivo odreagovalo... Znam da zvuci nenormalno... ali svega ima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

I ja moram da kazem nesto u vezi rdje u rezervoaru,hteo ja (budala) da ga isperem vodom,i ja lepo ispraznim rezervoar,sipam vode,izmuckam,prospem i tako nekoliko puta,bilo rdje dosta,ja namestim rezervoar na motor,sipam gorivo,upalim ga ja,da provozam krug,kako sam krenuo,rekoh da proverim kako stoji slavina,sagnem se, kad ono samo pisa iz rezervoara,ja reko' ,,sta je sad"?,kad ono pored slavine 3,4 sitne rupice,ja brze skidaj sediste,odvijaj ona dva srafa i nekako ga skinem,uzmem lemilicu i kalaj i sredim taj trulez,evo kako izgleda na kraju...

 

SDC15396.jpg

 

 

E da zaboravio sam da napomenem da je motocikl 2007 godiste......:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Au covece kakva ludilo tema A?!

Aj sad, konstatovaoli smo da nam je gorivo lose i da ce doci do neke reakcije izmedju goriva i rezervoara!

 

Nego da li da ga ostvim PUNOG celu zimu ili da ispraznim sve pa na prolece da sipam novo?!

 

Da ne krene ta rdja iz rezervoara AKO JE IMA da se siri preko zime?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Obavezno punog preko zime.

Ako bas zelis da budes siguran i neces ga voziti tokom zime onda sipaj pun i kupi aditiv koji se dodaje u gorivo kad treba dugo da stoji, ali onda na prolece treba to gorivo prosuti i sipati novo. Nisam siguran da je ovo isplativo za tih par meseci.

Ja ga uvek napunim do vrha i to je to, posle se i vozim kad ima lepih dana pa opet napnunim, i za sad to radi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ne diraj ništa, sad kad si nasuo nećeš ga vaditi, jedino ako možeš da ga potrošiš u autu. Tvrdi se da pun rezervoar sprečava koroziju medjutim uvek protruli pri dnu gde goriva uvek ima tako da... nemoj se time više opterećivati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Jedan serviser mi je rekao da i pored punog rezervoara rdja zna da izbije a kako on ima nekoliko oldtajmera kaze da je najbolje skinuti rezervoar,nasuti malo ulja te ga izvrteti u krug da se ulje po zidovima razlije i napravi zastitni film. Navodno korozija ne moze da se pojavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

sipaj naftu do vrha i ostavi ga do proleca ! u naftu mozes razmutiti i malo ulja ..... naprolece sve to prospes u kantu i cuvas za sledecu zimu a u rezervoar frisko gorivo i terajjjj 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo jedan ociti primer nejednakog kvaliteta benzina i to sa iste pumpe...

 

Nekad kad nesto zafarbljujem sitno i nebitno,sintetikcku farbu razredim malo benzinom,i svaki put je sve bilo ok,dok jednom posle istog recepta farba nije htela da se osusi nego je postala kao zvaka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f

dobar dan ostalo mi je gorivo u rezervoaru od prko zime pola rezervoara stajalo je jedno 8 meseci. Dali da ga prospem i sipam novo ili samo da dospem BMB 100 I to je to 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Dospi... Meni stajalo u 2 plasticne kante od 30l od septembra. Sipao po 5l stotke, bilo sve ok...

A u bure od 50l sam dodao onaj pojacivac oktana, al ga nisam jos naceo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Evo i ja sam u ovoj dilemi, izvinjavam se što obnavljam staru temu, nisam našao noviju na ovu temu, napunio sam rezervoar do vrha na kraju prošle sezone, sad bih ga ispraznio, ali nisam siguran kako, da li da probam sa crevom i da povučem ustima pa onda princip spojenih sudova, pošto je motor sa ubrizgavanjem, nema slavinicu goriva, a i da ima ja ne bih znao gde je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

@Due hvala, druže na odgovoru, bio sam sumnjičav jer se možda benzin iskvari tj promeni mu se hemijski sastav, u smislu da bi mogao da naškodi agregatu, nema veze ako je manje kaloričan. Ako te niko ne demantuje, poslušaću tvoj savet, prošlih godina sam radio kao što si ti savetovao, ali ove sam napravio dužu pauzu, zbog prehlade koje me je uhvatila početkom aprila i ovih učestalih kiša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Meni uvek prezimi pun rezervoar, i uopste nisam primecivao da mi je portosnja veca nego inace sa svezim gorivom :stabre:.

Doduse dopunim ga nakon voznje, portosim mozda pola rezervoara na voznji... Koristim aplikaciju koja odmah racuna potrosnju i primetio bih da je neka drasticna razlika nego obicno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

@rodic_ru Fuel & Costs.

 

Ima ih vise ali sam ja na ovoj odavno pa druge nisam ni probao... Tu drzim ceo "vozni park" i uredno evidentiram... i servise, i ostale troskove... Lepo je imati pregled mada nista ne menja. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Iz benzina, kad duze stoji, polako otpari dio laksih ugljovodonika pa zato recimo kosacice za travu, trimeri, pa i ove nase zvijeri na dva tocka, mogu "na proljece"malo teze da pale. Po meni, nije lose drzati rezervoar 2/3 napunjen, pa kad pocinje sezona, samo dosuti malo svjezeg benzina i to je to. Ne bi trebalo da bude problema. Naravno, jos bolja praksa je upaliti agregat svakih 1-2 mjeseca, bar na minut-dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Čita li neko naše tekstove na sajtu? :) 

 

Oktanski-broj-1.jpg
BJBIKERS.COM

Oktanski broj ume da predstavlja veoma bitnu komponentu u pravilnom radu vašeg motora ili automobila, zato je bitno znati šta znači oktanski broj.

 

U tekstu sam se dotakao i nekih stvari oko skladištenja benzina i dugog stajanja u rezervoaru. 

Promenio član Jovan Ristic
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja