Jump to content

Moto Zajednica

Maxi scooter do 1000€

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Malo mi je sumljivog izgleda,plastike mi nekako ne leze dobro,a i ne veruejm da bi se sediste naborao od ''15000'' km,mozda gresim ali to sam zapazio.

 

Kako vam se cini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

@nolezmaj

 

jel treba da se zabrinem zbog kilometraze od 35k?

 

@tuner

 

ovaj sto je nolezmaj okacio je fabricki,a ovaj sto sam ja okacio je ''modifikovan'' (lim sto se srafi an auspuh,ukrasa radi je ofarban u sivo)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Ovaj sivi sam kibicovao al nikako da se nakanim da odem, tebi je to pola sata posla a ja treba iz Bašte sa prikolicom da se akam... 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Aprilia Atlantic nekada davno,tren.u potrazi

Ne treba da brines, treba da se nadas da je 35.000km, jer iz uvoza retko stizu masine ispod 50.000...

 

@ nolezmaj

Ovaj prvi, sto je decko postavio link nije upicanjen za slikanje ali verovatno nije ni farban sto se vidi po oznaci X9 pozadi sa strane, dok je ovaj sivi sa tvog linka max. naglancan, verovatno farban, zbog ko zna kakve havarije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

trebalo bi vcrs da prodam moj apollo za 8 glava,pa ako nakupim od rodbine jos 300 evrica ,gledam zovem ,idem :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

onaj sto si isao da gledas, cini mi se da ima isti prenos kao moja jamaha, tj isto izgledaju :neznam:

ja sam mislio da imaju hondine masine. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prvi nije vredan paznje, sediste mu je najverovatnije vec presvlaceno, paneli sareni, seljacke nalepnice, gume lose... Obrati paznju na teks u oglasu gde kaze da svake zamene dolaze u obzir, sto znaci da jedva ceka da ga istera iz dvoriste. Zasto, pa verovatno zato sto je lomina i nece ga niko.

 

Noletov primerak je dosta bolji, izgleda kompletnije i njega bih isao da pogledam.

 

Na kraju, ne mogu da ne odgovorim na Mr. Blackov post:

 

Od kada i zasto je bolja logika uzeti veci krs od neceg lepseg i boljeg iz straha je da ''nalickano''? Po tvome treba kupiti nesto zapusteno jer je kao iskreno...

 

Culle, generalno pravilo koje vazi kada kupujes masinu, nemoj da te zmija ujede da se zaleces i kupis nesto sto ti se ne svidi i da bas moras sad ovog trenutka da pazaris nesto. Dobre masine se retko prodaju i savetujem da svako vece pratis oglase i kada budes nasao onaj koji ti ispuni oko, osetices da to prava masina za tebe. U suprotnom, ako ti srce ne zaigra kada ga pogledas, okreni se i trazi drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Apollo je prodat :):( sutra dolazi covek da ga uzme,a ja cu tek za 5,6 dana imati jos 200,300€ pa gledam da pazarim ovaj , ili ovaj ,sta mislite sta je bolji izbor ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

ja imam jamahy majesty 250, samo model pre tog. sve u svemu masina je ista. samo drugacije izgleda, slicni si u tome. ako je dobra uzimaj. moja ima 60.000 km i jos uvek prede ko mace. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

I "ovaj" i "onaj" su dobar izbor. Odluku treba da doneseš kada ih vidiš uživo i provozaš. Oba agregata su proverena i Honda i Minareli i za oba se relativno lako nalaze delovi za ne daj Bože. Piaggio možda ima malu prednost i vidu lakše (i povoljnije) nabavke delova koji nisu vezani za agregat. Oba skutera su robusne konstrukcije i dobrih voznih osobina. Mislim da je na Yamahi niža pozicija sedenja i da je težište samog skutera niže u odnosu na Piaggio. Gume su po ceni i dostupnosti tu negde. Piaggio ima dva diska napred spram jednog Yamahinog. Pozadi Piaggio takođe ima disk a za Yamahu nisam siguran... Sve u svemu - kad vidiš uživo i uporediš stanje očuvanosti, lako ćeš odlučiti. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

jeste, na jamahi se dosta nize sedi. a sto se tice zadnjeg diska, to zavisi od godista. Moja je 1998 i nema, al od 2000 god i od redizajna imaju. :takoje: Doduse, vidjao sam i ovakve ko moje sa diskom pozadi, ali ja ga nemam. :neznam: Ipak, zadovoljan sam i dobosom kako koci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Beverly je takođe dobar izbor. Mislim da bi koleZa culle trebao da se izjasni ga li da više zanima gradski ili GT skuter da ne širimo priču bez potrebe. Ako je zainteresovan za obe vrste onda "pletemo" dalje...

 

U slučaju imanja diska pozadi kod Yamahe, želim samo da dodam da bez obzira na dva prednja diska kod 9-ke, razlike pri kočenju su zanemarljive - i jedan i drugi koče odlično (naravno ako je sve ispravno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Aprilia Atlantic nekada davno,tren.u potrazi

To sto motor ima seljacke nalepnice nikako nije merodavno za bilo sta... A nasuprot toga motor bez originalne X9 oznake frisko ofarban verovatno zato sto ga je bakica koja ga je vozila u Italiji inace jedini vl.ocesala o kapiju porte dok se vracala iz crkve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

@alexanto

 

je l' beverly gt skuter?Licno vise preferiram modele kao X9 zbog kompaktnijeg frontalnog dela,dok mi je minus kod modela kao beverly volan koji nije iza vizira nego je na samom volanu i msm da tu vise ''vuce'' vetar .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Mislim da je na Yamahi niža pozicija sedenja

 

jeste, na jamahi se dosta nize sedi

 

msm da je lepse kad se vozi sa vise pozicije sedenja,preglednije je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

@ culle

 

Iskreno mislim da je vislja pozicija sedenja namenjena gradskim skuterima dok je niza udobnija za duze relacije.. Treba i ti da znas za sta ces ga vise koristiti..tj koliko ces cesto izlaziti van grada na otvoreni put.. Najbolje sednes probas jedan i drugi pa vidis koji ti vise odgovara.. Uzmi u obzir tvoju visinu, stil voznje, poziciju sedenja..

Znas kako se kaze.. Sto ljudi, sto cudi.. Svakom sve odgovara i ne odgovara..

Ali posto si vec nesudjeni clan MAXI scooter cluba planiraj da ces se sledece sezone voziti sa nama..

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Beverly je gradski skuter mada ima i ljudi koji sa njim prođoše svud i svakud... GT (gran-turismo) ili ti Maxi skuteri su više "putnički" konstruisani. Nešto su udobniji, imaju uglavnom povoljniji položaj sedenja za duže rute sa mogućnošću promene ispruženosti nogu. To vrlo koristi na dužim relacijama. Mahom imaju i bolju zaštitu od vetra nego gradski modeli. Što se tiče višlje i niže pozicije sedenja treba da znaš da nije u pitanju pola metra nego par santimetara razlike tako da je to lični dojam svakog od nas.

 

U Maxi Scooter Clubu imamo par drugara koji voze Beverly i bez problema "ošinu" preko 300 km za dan a to nije malo. Lično više preferiram GT skutere jer su komforniji za duža putovanja a prošao sam sa Atlanticom kroz užasne gužve po Beogradu bez nekih većih problema. Dakle svako prema svom ukusu i nahođenju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Meni je veeeliki plus na X9 bord komp i km sat sa obrtaljkom 1hej.gif dok je na beverliju kao na fići 1hmm.gif

 

Kokpiti na GT skuterima su uglavnom bogati informacijama pa kad se pomognu sa Boar comp-om to deluje baš luksuzno. X9 ima takav sistem instrumenata i sjajno je kad to sve radi. Sa druge strane velika je muka kad instrumenti počnu da brljaju i nisu baš jeftini za zamenu. Istina je da i instrument table sa siromašnijim prikazom informacija su takođe sklone kvarovima i isto tako nisu ništa jeftinije od ovih "obdarenijih"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Istina je da i instrument table sa siromašnijim prikazom informacija su takođe sklone kvarovima i isto tako nisu ništa jeftinije od ovih "obdarenijih"...

 

Onda bord na X9 ne vidim kao neki minus kad su u pitanju kvarovi, jedino ako ima uticaj na rad motora. Na beverliju starije generacije nisam primetio čak ni sat za temperaturu motora već ima samo km sat i nivo goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja