Jump to content

Moto Zajednica

Maxi scooter do 1000€

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Imam supermoto Sprint Apollo ali mi on ne zadovoljava potrebe koje imam,koristim ga po gradu,do skole,ali nemam na njemu gde da ostavim kacigu,moram da je nosam po faksu ceo dan :/ ,kad idem do rode ne mogu da kupim nista vise sem kesice bombona jer transport npr dva soka od 1l je problem :/ (barem meni) i sto na 80-ak bije vetar u grudi k'o lud :):/,zato sam resio da uzmem skuter,prednost ima skuter koji ima pristojan prostor ispod sedista,dobru zastitu od vetra (visok sam 188) ,menjao bi moj postojeci motor uz moju max doplatu 150-200€,tako da gledam skuter u vrednosti do max 1000€ .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

X9 je dobar izbor, ali se bojim da ga nećeš naći u svom budžetu... Možda neki u lošem stanju, ali takav komad bolje zaobiđi. Ako još malo love dodaš (npr. za 1300e), možda nađeš neki Amalfi (180cc) ili Honda 250cc godišta 2000-2001. u pristojnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Ne znam kakva je Yamaha Majesty 1999-2001, ali mi deluje kao dobar izbor...

 

Stvarno, skuterasi, kakvo vam je misljenje o Yamahi Majesty?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

@goblin

 

msm da majesty ima 12-ice tockove,burgman i x9 imaju 13'' odnosno 14''

 

@nolezmaj

 

a x9 125ccm?msm da on ulazi u tu cenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Slabo je!

 

Budzet te ogranicava dosta, ali da vidimo sta imas u tom cenovnonom opsegu.

 

Yamaha Majesty:

 

Cene su im sarolike ali za tvoj kes mozes da nadjes i restyling model. Ceo sklop je jednostavan i prost, agregat Minarelli 250 koji trosi ispod 4 litara i ne zahteva neko posebno odrzavanje niti kosta.

 

Honda Foresight:

 

Tipicno za Hondu, pomalo konzervativan dizajn ali proveren stroj, za 1000 mozes birati ali retko ih ima u dobro stanju. Koliko se zanimam oko skutera, nikada do sada nisam cuo niti video da je neko rasturio taj Hondin agregat ili da ga je ubio normalnom eksploatacijom. Isto vazi i za Minarelijev 250.

 

Aprilia Leonardo 250.

 

Nesto drugacija koncepcija, mini/maxi skutera, agilan spretan, moze ostro, lepo koci, lepo oslanjanje, agregat takodje Minareli 250. Najagresivniji od gore pomenutih masina

 

Imas i ponudu tajvanaca, Kymco Grand Dink 250 i Bet and Win 250 se mogu uzeti za taj novac a imaju prednost jer su uglavnom kupljeni u Srbiji, imaju servisnu istoriju i vecina ih nije mnogo presla. Nisu kao Honda/Aprilia/Yamaha ali daleko od toga da su losi, lepo se voze uz poneke decje bolesti.

 

Sve u svemu, vidi koji ti se najvise dopada, sta ocekujes od te masine i trazi dobar primerak. Cak iako je u oglasima nesto preko cifre koju imas, slobodno ponudi ono sto imas, mozda se ipak dogovorite. Primetio si da sam predlozio sve 250 ice jer su sposobne za duze trase a nisu bitno skuplji od manjih skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Alekre fino reče, ako je ikako moguće - gledaj da uzmeš mašinu u klasi 250cc, ti agregati su umereni potrošači u gradu, a imaju dovoljno snage za normalnu vožnju na otvorenom putu.

 

Što se X9 125cc tiče, to je dobar skuter i nekoliko puta sam imao priliku da popričam sa vlasnicima, koji tvrde da je u gradu ta kubikaža sasvim okej. Ipak, taj agregat je poznat po problemima sa hladnim startom (najčešće je problem sa ventilima), potrošnja mu (zbog velike mase) nije ništa bolja od 200 i 250cc verzija, a ipak je tromiji. Prosto, pametnije je za malo više para odmah uzeti jaču verziju, jer je npr. 250cc optimalan agregat za skuter te mase i veličine.

 

Alekreovom spisku bi dodao još i Hondu Pantheon (isto što i Foresight, ali slabiji agregati, sasvim korektni za grad - npr. 150cc).

 

Od pomenutog spiska, ako ti je X9 ipak nedostupan, meni najzanimljivije deluje Foresight, na tvom mestu bi počeo od njega. Agregat je veći brat čuvenom Honda Cab 50cc agregatu koji vozi (zloupotrebljava) pola Azije, i veoma je pouzdan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Posle 3 godine druzenja, toplo preporucujem leonardo 250. Masina je vrh. Gepek ima veliki, vecina ih ima i kofer, ima veliki vetrobran, isto ti je kao da se vozis u kolima. Jedino ne znam zbog visine. Meni je sa 180cm bio OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

@alekre

 

jeste honda,honda ali i ona ima 12-ice :(

 

@muljaz

 

verujem da je aprillijica cool,ali msm da je mala,izgledao bi kao medved na bicikli,ne bi se uklopio u motor,skuter

 

 

Pitanje za iskusnije skuterase(od mene :) ) , sta ima od skutera sa 14-icama i 13-icama sem X9 i burgmana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Danas sam ovde video oglas za yamahu majesty 250 za nešto malo para. Jeste 12 coli ali mi leži mnogo bolje od onih par X9 što sam probao. Kako sam se jednom zaleteo u krupni šljunak sa onim točkićima to je bilo pravo surfovanje, upadao u kratere na putu sa suvozačem, drži se. Na kraju nadji malo viši profil guma i biće isto kao ovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5713 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

"Pitanje za iskusnije skuterase(od mene :) ) , sta ima od skutera sa 14-icama i 13-icama sem X9 i burgmana?"

 

Do 1000 eura - ništa. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

na 13icama i 14 icama idu skoro svi maxi skuteri...od aprilije atlantik, Sym Gts,Sym 300evo,malaguti madison,honda jazz(sa time sto je prednja 13 a zadnja 12 inca),honda silver wing......

ali nista za 1000e...skupi jos 500 pa kupi za 1500...evo lik prodaje sym gts za 1500..za kesh dace ti i za manje!

sym

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Što kaže ratboy imaš u oglasima ovaj majesty http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/73849-yamaha-majesty-250-dx/page__pid__1185692#entry1185692

 

Ja imam isti, doduše malo je drugačija svetlosna grupa, sedište i još ponešto jer je restilizovana verzija ali ista mašina. Malo troši, lepo ide i odlična zaštita od vetra al opet ja sam 179. Mislim da nećeš nešto drastično osetiti razliku 12 ili 13 coli, rupe izbegavaš ko sa svakim što bi izbegavao a ako upadneš u istu nema razlike, padaš, preletiš je ili iskriviš felnu (šala) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Marko (ja) nalazi (kako znam i umem) honorarni posao (posto sam student) ,oznoji guz*cu i lepo na prolece sa maxi skutersima put homolja,golije,zlatibora.... :D

 

p.s.

 

Hvala svima na opsirnim i sveobuhvatnim informacijama,pomogle su mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Culle, jos pre izvesnog vremena stara i mudra ekipa iz sadasnjeg skuter kafea je diskutovala o voznji na razlicitim precnicima tockova.

 

Dosli smo da zakljucka sledece:

 

Manji tocak generise manju ziroskopsku silu, a ista je ''ono'' sto dvotockasa ''drzi'' uspravno. Nazalost nemam precizne podatke, neko ih je negde napisao, ali do neke brzine, ta razlika ziro sile izmedju manjeg i veceg tocka nije velika. Preslakom sa 17 na 12, imaces lazan osecaj nestabilnosti i nesigurnosti jer su skuteri ''po prirodi'' agilniji upravo zbog manjeg precnika tocka i lakse ''upadaju'' u krivine. Cela ta prica u vezi skutera i malih tockova je izvikana, ne dozvoli da te iko zamajava kako je to nestabilno i sta vec, ljudi pricaju i pisu svasta iz neznanja. Ja sam vozio nekada Apriliju na 12 napred i 10 pozadi, nikada ni u jednom slucaju nisam imao problema sa stabilnoscu niti sa rupama. Preletao sam, lupi, dusa zaboli i teras dalje. Niti se ista lomilo, krivilo i sl... Slobodno rolaj na 12, neces imati nikakvih problema! Ljudi su Vespama obilazili svet i kontinente, a ona je na 10!

 

Nadam se da si me razumeo, ako imas konkretna pitanja, postavi, razjasnicemo!

 

Ako ipak bas zelis nesto sa vecim tockovima, za tvoju sumu bi mozda mogla da se iskopa Aprilia Scarabeo:

 

Opste poznata linija skutera Aprilije i prvi skuter na trzistu sa velikim tockovima. Konkretno nosi 110/70/16 i 130/80/17 sto je priblizno recimo mojem Kawasakiju. Za njega vazi da se vozi i ponasa kao motocikl. U retro je stilu, specifican dizajn i ne svidja se svakome, ali ja generalno odlicna sprava. Skoro svaki ima fabricki gornji kofer i bocne, vizir i prelepe instrumente.

 

4877.jpg

4d47d5857e741d80f0ec13e74.jpg

scarabeo-250-gt-2004---07-13632403.jpg

 

E sad, imas ih u verziji 125/150/200 kubika. To su Rotaxovi agregati od kojih se 150cc nesto losije pokazao, ali 125/200 rade lepo. Izuzetno je precizan sklop i iziskuje redovno i temeljito odrzavanje tako da ces morati na to da obratis paznju. Inace, dok radi, iz njega ne smeju da se cuju bilo kakvi zvukovi (zveckanje, lupkanje). Spadaju i najsnazije u toj klasi i prosto ces se oduseviti kako ''povlace..

 

Godina 2004. je bila zadnja za taj model a ujedno te godine je Piaggio kupio Apriliju pa su u taj Scarabeo ugradjival 250cc Piaggio agregat koji je apsolutno pun pogodak u svakom pogledu. Ako nadjes takvog, kupuj odmah, neces zazaliti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Velicina tocka je davno prodiskutovana tema. Ja opet kazem, stvar navike. Bolje i bezbednije je veci tocak, ali uvek postoje neki kompromisi. Kupuj sta ti se svidja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

U najkraćim crtama, veća žiroskopska sila kod većeg točka ga drži stabilnijim (vertikalnim) pri većoj brzini, dok kod skutera sa manjim točkom i većom masom tu stabilnost obezbeđuju kvalitetno vešanje i sila intercije (jedina mana ove alternative je manja stabilnost pri kočenju, ali se to savlada sa malo vežbe).

 

Kompletno vešanje u kombinaciji sa masom i brzinom odlučuje kako motor "pije" neravnine. Maxi skuteristi dobro znaju da i sa manjim točkom a većom masom skuter može da bude veoma udoban, a opet agilan i sa malim "ajnšlagom". Na kraju, pitanje je samo stila vožnje i ličnog osećaja.

 

Lično, prešao sam sa Libertijevih 16" i 14" na 14" i 13" moje X9-ke, i vožnja je MNOGO udobnija i sigurnija.

 

Ipak, jedno zapažanje - veoma lagani skuteri u kombinaciji sa malim gumama (npr. 10") i tvrdim vešanjem ipak imaju kompromitovanu stabilnost, svojevremeno sam vozio jednog NRG, i stojim iza toga da to nije skuter za BG.

 

Moj savet, obzirom na tvoje prohteve, u potrazi se drži masivnijih maxija sa srednjim kubikažama (200-300cc) bez obzira na veličinu guma, i naći ćeš neki koji ti odgovara. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Nema neke razlike u žiroskopskoj sili koja ne znam ni koliku uopšte ulogu igra, koliko manji točak toliko brže rotira pa mu sve to dodje slicno. Ali ima sa apsorbovanjem neravnina, sa površinom naleganja itd ali jedan col tamo vamo ništa ne menja ima mnogo bitnijih stvari. Ja opet mislim da onu yamahu ne bi trebao ispustiti samo ako valja, obzirom na ograničen budžet teško ćeš naći nešto povoljnije. Svidja mi se na njoj i nisko sedište i napred noge kao na chopperu, ja sam malo viši pa ne štrčim, malo uvučem glavu u ramena i vazduh struji skroz preko glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Velicina tockova.. Hmmm.. 0stabre.gif

Ja sam u zlatnoj sredini.. Madison 3 250ie ima napred i pozadi ima tockove 14".. 1moto3.gif

i mogu vam reci da nemam zamerki.. Izbalansiran motor za sve i grad i otvoren put..

 

MAXI pozdrav svima 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Da li Madison T150 ima takođe 14" felne?

 

Madison T150 treba da ima tockove 13"..

Madisoni tek od '08 god imaju 14" tockove..

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Malaguti ima jednu manu o kojoj si verovatno citao..a to su farovi koji su na vecini propali ali se to resava xenonima..

Majesty je klasicniji dizajn ali u principu isti agregat tako da odluka treba da bude tvoja.. Koji ti se vise svidi..

Pa cak i za dobru cenu mozes ako ti je skuter na oko lep..lako zamenis ceo agregat i vozi misko..

Mi svi mozemo svoje utiske i komentare da dajemo ali kao sto sam napisao odluka je na tebi..

A mi te ocekujemo u MAXI druzinu naprolece..

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Jedan od ta dva ima bixenone tako da je taj problem već rešen e sad još da povežem struju na kuki, kačim prikolicu i pokret pa šta dovezem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Jedan od ta dva ima bixenone tako da je taj problem već rešen e sad još da povežem struju na kuki, kačim prikolicu i pokret pa šta dovezem...

 

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja