Jump to content

Moto Zajednica

Da li se KTM stvarno toliko cesto kvari?

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

@Miljan

 

Tacno, ali koliko kostaju delovi za KTM, a koliko za japanske modele istog tipa (SX vs CRF, EXC vs WR, Adventure vs GS, .... ovo su samo primeri). Sa KTMom ipak pocinjes novu sezonu sa novim delovima ;), kod japanaca ili BMWa bi to bilo veomaaaa skupooooo.

 

Ovaj car je preso 1000km pre prve promene ulja. Nije KTM sedi i vozi mora mu se titra, al zato kad mu se titra kako treba radi za sve pare.

 

Takodje mislim da KTM vise unapredjuje motore svake godine, od ostalih velikih proizvodjaca.

 

I da ne zaboravimo LC nije bas najprimarnija serija KTMu :D, fokus su ipak takmicarski modeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

KTM. Stari proizvođač sa odličnom reputacijom.

 

Oni indijanci što su putovali oko sveta (Juan Mekgregor n' Co) su se odlučili za njega kada su birali motor za put. KTM im je bio prvi izbor. Ali, KTM nije hteo to dozvoliti, kažu čuju šta planiraju, pa će se tamo sigurno pokvariti i biti loša reklama. Tu je BMW bio pametniji: teraj, lomi, novih motora ima. Zato se sada taj BMW prodaje kao alva, san svakog sredovečnog nemca. Ali motor je, koliko sam video, krava, nezgodan, pretežak za loše puteve. U jednoj epizodi je snimatelj vozio neki ruski motor i išao je puno lakše po blatu od BMW krmače. Poenta priče je da KTM pravi odlične motore, u odnosu na sve ostale. Naravno da se i pokvari, svaki se pokvari, ali su to lepi i dobri motori.

Za buduca pokolenja:

 

'Long Way Round' postava je trazila besplatne motocikle, tacnije da ih dobiju kao sponzorstvo i tu je do izrazaja izasla najveca razlika izmedju KTM i BMW.

KTM retko poklanja svoje motocikle, narocito ne pukim entuzijastima i trazili su misljenje svoje osobe od poverenje da li misli mogu li 'LWR' zavrsiti put.

BMW ima duzu istoriju sponzorstava koje izgledaju ovako - u koliko zavrsite zamisljen put motocikli vam ostaju besplatno i vi ste zadovoljni putem, mi reklamom. U koliko ga ne zavrsite duzni ste da isplatite punu cenu motocikala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

KTM. Stari proizvođač sa odličnom reputacijom.

 

Oni indijanci što su putovali oko sveta (Juan Mekgregor n' Co) su se odlučili za njega kada su birali motor za put. KTM im je bio prvi izbor. Ali, KTM nije hteo to dozvoliti, kažu čuju šta planiraju, pa će se tamo sigurno pokvariti i biti loša reklama. Tu je BMW bio pametniji: teraj, lomi, novih motora ima. Zato se sada taj BMW prodaje kao alva, san svakog sredovečnog nemca. Ali motor je, koliko sam video, krava, nezgodan, pretežak za loše puteve. U jednoj epizodi je snimatelj vozio neki ruski motor i išao je puno lakše po blatu od BMW krmače. Poenta priče je da KTM pravi odlične motore, u odnosu na sve ostale. Naravno da se i pokvari, svaki se pokvari, ali su to lepi i dobri motori.

Za buduca pokolenja:

 

'Long Way Round' postava je trazila besplatne motocikle, tacnije da ih dobiju kao sponzorstvo i tu je do izrazaja izasla najveca razlika izmedju KTM i BMW.

KTM retko poklanja svoje motocikle, narocito ne pukim entuzijastima i trazili su misljenje svoje osobe od poverenje da li misli mogu li 'LWR' zavrsiti put.

BMW ima duzu istoriju sponzorstava koje izgledaju ovako - u koliko zavrsite zamisljen put motocikli vam ostaju besplatno i vi ste zadovoljni putem, mi reklamom. U koliko ga ne zavrsite duzni ste da isplatite punu cenu motocikala.

Baš me interesuje čime se sada bavi lik koji je utvrdio da ne mogu da završe put i da će to biti loša reklama za KTM :zvizduk:

 

Inače ta sponzorstva su najnormalnija stvar, filmovi, serije, ovakve i slične emisije, sve su to produžene reklame. BMW puca veće cifre na običnu reklamu od 20sec nego što ih koštaju 3 motocikla, a ovde ih je sa tom emisijom usralo baš, ne trebaju da snime reklamu za GSa sledećih 10godina. KTM je imao jedinstvenu priliku i ispustio ju je :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne da je imao priliku nego haos. Taj lik mora da je popio sut kartu :D Covece kakvu priliku su propustili. Mislim da nisu bili svesni uticaja te emisije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

BMW ima duzu istoriju sponzorstava koje izgledaju ovako - u koliko zavrsite zamisljen put motocikli vam ostaju besplatno i vi ste zadovoljni putem, mi reklamom. U koliko ga ne zavrsite duzni ste da isplatite punu cenu motocikala.

 

Nisam znao za ovo, odakle ta informacija?

 

Moja pretpostavka je ova: BMW je bogatija firma od KTM-a, pa ako oni odluce da ce ti motori zavrsiti put - oni ce ga zavrsiti makar BMW poslao 5 kamiona opreme. U igri je poznat i popularan glumac (lice za reklamu), i jos jedan nebitan lik koji ipak zna da vozi i ima nekog iskustva. Iza njih stoji teska i skupa logistika (vec placeno, ne ide na racun BMW-a), prate ih dzipovi sa rezervnim delovima i toliko je para u igri da nije postojala sansa da oni taj put ne zavrse. Ne treba zaboraviti da u produkciji televizijskog programa postoji montaza i da se svaki materijal moze izmontirati tako da motori izgledaju pouzdano, tako sto se iseku problematicni delovi koji bi bili anti-reklama.

 

BMW je osetio da se moda u svetu motora menja. Ono sto je nekad bilo poularno je imidz "bad boya", na chopperu i sa koznom jaknom. Vreme se promenilo i postao je popularan imidz "avanturiste", Bear Gryllsa na motoru, izdrzljivog momka koji vozi po bespucima i snalazi se na putu. BMW je taj momenat iskoristio perfektno za marketing kroz LWR i mislim da nikad nije povucen bolji marketinski potez u svetu motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

BMW je osetio da se moda u svetu motora menja. Ono sto je nekad bilo poularno je imidz "bad boya", na chopperu i sa koznom jaknom. Vreme se promenilo i postao je popularan imidz "avanturiste", Bear Gryllsa na motoru, izdrzljivog momka koji vozi po bespucima i snalazi se na putu. BMW je taj momenat iskoristio perfektno za marketing kroz LWR i mislim da nikad nije povucen bolji marketinski potez u svetu motora.

 

BMW je ovo osetio mnogo pre LWR jer su vec imali R1100GS koji je proglasen motociklom godine kada je predstavljen, a ubrzo je postao best seler, u to vreme bez konkurencije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

A KTM je nastavio istim kursom, razvijao nove modele (koji ce se verovatno i dalje stalno kvariti) i ostvaruje zavidne rezultate i rekordne brojke u prodaji :aha: .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

BMW ima duzu istoriju sponzorstava koje izgledaju ovako - u koliko zavrsite zamisljen put motocikli vam ostaju besplatno i vi ste zadovoljni putem, mi reklamom. U koliko ga ne zavrsite duzni ste da isplatite punu cenu motocikala.

 

Nisam znao za ovo, odakle ta informacija?

 

Moja pretpostavka je ova: BMW je bogatija firma od KTM-a, pa ako oni odluce da ce ti motori zavrsiti put - oni ce ga zavrsiti makar BMW poslao 5 kamiona opreme. U igri je poznat i popularan glumac (lice za reklamu), i jos jedan nebitan lik koji ipak zna da vozi i ima nekog iskustva. Iza njih stoji teska i skupa logistika (vec placeno, ne ide na racun BMW-a), prate ih dzipovi sa rezervnim delovima i toliko je para u igri da nije postojala sansa da oni taj put ne zavrse. Ne treba zaboraviti da u produkciji televizijskog programa postoji montaza i da se svaki materijal moze izmontirati tako da motori izgledaju pouzdano, tako sto se iseku problematicni delovi koji bi bili anti-reklama.

 

BMW je osetio da se moda u svetu motora menja. Ono sto je nekad bilo poularno je imidz "bad boya", na chopperu i sa koznom jaknom. Vreme se promenilo i postao je popularan imidz "avanturiste", Bear Gryllsa na motoru, izdrzljivog momka koji vozi po bespucima i snalazi se na putu. BMW je taj momenat iskoristio perfektno za marketing kroz LWR i mislim da nikad nije povucen bolji marketinski potez u svetu motora.

 

Upravo tako, nista ne bih dodao ni oduzeo ... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

@alien BMW tu praksu ima dokazano od 80-ih, vise ljudi je na taj nacin obislo svet BMW motociklima, neki su nakon toga napisali i knjige.

Primer coveka koji nije hteo da rizikuje da snosi punu cenu BMW-a je Kolebah, koji je sa kolegom 1994. godine prvi bez pratnje usao u Kinu, Hondama TA400.

BMW ne daje dalju podrsku korisniku osim motocikla.

Lepo su izmontirali da su na sva 3 motora popucali ramovi (na LWD amortizeri).

Nesretnik iz KTM-a je bio u pravu, Sibir su prosli na prikolici kamiona.

Ali su ih dalje vozili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Nije bilo pitanje da li oni mogu da završe taj put, nego da li mogu da ga završe na KTMu, tada ako se ne varam 950.

Čovek je možda doneo pravu odluku, ali to nećemo nikad saznati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Nego da se vratimo na temeu, pokvario se nekom KTM ovih dana?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Da, tacno je. Evo moj je stalno u kvaru - te nema anlaser, te nedostaje mu akumulator, prdi i puca iz auspuha, pali na kurblu ko da nema gram kompresije, potrosi svo gorivo bez pardona, i dosadan je do zla Boga - opet bez pardona svaki dan je raspolozen za voznju... :lol:

A moj drugar vec cetvrti put menja zverove od motora, i jos uvek je u potrazi za "pravim". :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja