Jump to content

Moto Zajednica

Da li se KTM stvarno toliko cesto kvari?

Recommended Posts

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

 

I ja sam vozio Hondu kad sam bio mali.

 

 

Pa možda si porastao al nisi sazreo pa se još drndaš sa KakavTakavMotor ;D

 

 

Vrema radi za mene. Naučiću i ja nešto, pa tek sam do sada imao 50-ak razno raznih motora. Kada budem malo iskusniji i zreliji kao ti možda i ja zavolim Hondu.

 

Evo da ja dam ne-zato-sto-je-moje najobjektivnije misljenje... Hondu cenim a KTM VOLIM!!!

 

Neko mi nekada davno rece da je Mercedes "tata na automobili". I honda je isto to, najrazvijeniji modeli, bez greske na trzistu, pouzdani do bola, jednostavno na Hondu svako moze da sedne po prvi put i da se oseca kao da je vozi godinama. Svima odgovara... Ali meni ne treba tako bezlican motor! Zelim da bude poseban. Brutalan kao Kawasaki, poseban kao MVAugusta ili Benneli, dobar kao BMW, vrhunski proizvod u svojoj klasi i to je KTM. Tacka.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Vecinu komentara dali su ljudi koji nemaju ktm,

a koliko vidim oni koji ga poseduju,kao i moja 2 drugara

(lc4 650 i mxc 300 2t) nisu se zalili do sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

znam idealnog coveka koji moze da da odgovor na ovo pitanje ali trenutno ne moze da pise ovde ali uff ne brini znas i sam ko je to

 

Samo da vidi ovu temi bice sve razjasnjeno.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

hmmmm

nisam se ni nadao da cu dobiti iste odgovore.zato sam i hteo da mi pisu samo vlasnici ktm-a

ali posto ja necu na trke a volim da vozim off i da ne razmisljam mnogo o tome sto cu da padnem,da ga izgrebem i slicno bilo bi idealno da uzmem nesto starije za offroad only pa da cujem neke predloge (ktm znaci otpada jer ce se ti stariji sigurno kvariti)

motor bi trebao da bude jeftin da bi ostalo sto vise love za dobar svakodnevni bike i nije me briga kako izgleda,da li je udoban i slicno samo da vuceeee

i pozeljno je da je manji i laksi da bi ga lakse kontrolisao i padove sveo na minimum.

ja nemogu da ti napisem kakav je ktm jer ga nisam vozio do ove sezone koja ide . trazio sam motor da je u klasi krosa i jedino ktm ima takve motore spakovane u enduro svi ostali imaju full cros koji se razlikuje od endura po mnogo cemu . nazalost jedino ktm-ove endurace su prici full krosevima . sto se tice ktm u beogradu ga zastupaju po sistemu nabili smo cenu i cekamo budalu a kad udjes u radnju i nema nista u njoj cak ni gumu da kupis (ima plocice ulje i neke gluposti koje mozes naci bilo gde).  srecom ima delova u beogradu i okolini pa to nije problem. ako ti treba motor za off roud samo kupi full kros oni su ti jeftiniji i nemaju registraciju svake godine. sto se tice odrzavanja svi se krosevi odrzavaju isto sa malim razlikama tako sto ti je receno da se rade cesti servisi to je kod svih kroseva isto , samo sto se nemenja gomila delova nego su uglavnom kontrole i podesavanja . ako uzimas 4t skuplji delovi redja zamene i opet 2t jeftiniji delovi cesce zamene , a opet treba ti i ulje pored goriva i kazu da trosi malo vise pa dodjes na isto skoro samo sto su 2t masine jeftinije u startu. svi krosevi ktm do 530 ili 300 2t su ti u grupi lakih motora a skoro isto vazi i za ostale . tako da ti treba nesto do 110 kg max 120 kg ful krosevi obicno imaju oko100kg . e sad pitanje novca i godine starosti ti takodje bitno jer svi stari motori ce traziti ulaganje i odrzavanje vise nego noviji i obavezno pre nego sto uzmes raspitaj se kod uvoznika dali ima delova za taj . normalno ovi motori sluze za akanje i samim tim traze vece ulaganje (mada ti neces voziti trakmicenja pa ces moci da koristis jeftinije varijante odrzavanja i doze termine pregleda ) . za moj ovaj sto sam uzeo termini za voznju amatersko teranje se penje sa 10-20 sati na 20-30 sati a za lagani off roud na 30-40sati .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

a ko ono pobjedi na dakar argentina, mada su svi pricali samo jedno K KRATKO T TRAJNI M MOTOR  KTM ali taj kratkotrajni odera sve DIZEM KAPU WR450F ostalo ...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ako se resim da promenim motor, to ce biti 950 adventure.

Nemam pojma kakav je, jednostavno ne znam koji drugi bi kupio.

 

Ja sam vec odlucio da posle Stroma kupim 990adv ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ako se resim da promenim motor, to ce biti 950 adventure.

Nemam pojma kakav je, jednostavno ne znam koji drugi bi kupio.

 

Ja sam vec odlucio da posle Stroma kupim 990adv ;D ;D

 

Ako bude dovoljno para, moze i on  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

KTM nije za skolarce vec za prave muskarce, s toga zahtjeva drugaciju brigu u odnosu na siromsanije opremljene i "mekse" konkurentne proizvodjace. Njegva namjena je jasna i onaj ko zna zasto ga kupuje, zna i da se ne kvari ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Svaka cast KTM -u al jedno je sigurno on nema japansku pouzdanost.Da lije to sto su i komercijalni modeli takmicarski orijentisani ja ne znam ali ono sto znam da ni u ludilu ne moze da napravi tu kilometrazu kao jedan japanac . Bar nije bilo zabelezenih slucajeva ili ja ne znam a njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

 

I ja sam vozio Hondu kad sam bio mali.

 

 

Pa možda si porastao al nisi sazreo pa se još drndaš sa KakavTakavMotor ;D

 

 

Vrema radi za mene. Naučiću i ja nešto, pa tek sam do sada imao 50-ak razno raznih motora. Kada budem malo iskusniji i zreliji kao ti možda i ja zavolim Hondu.

 

Evo da ja dam ne-zato-sto-je-moje najobjektivnije misljenje... Hondu cenim a KTM VOLIM!!!

 

Neko mi nekada davno rece da je Mercedes "tata na automobili". I honda je isto to, najrazvijeniji modeli, bez greske na trzistu, pouzdani do bola, jednostavno na Hondu svako moze da sedne po prvi put i da se oseca kao da je vozi godinama. Svima odgovara... Ali meni ne treba tako bezlican motor! Zelim da bude poseban.

 

 

 

Sad mi je sinulo zasto necu Hondu, vec...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Svaka cast KTM -u al jedno je sigurno on nema japansku pouzdanost.Da lije to sto su i komercijalni modeli takmicarski orijentisani ja ne znam ali ono sto znam da ni u ludilu ne moze da napravi tu kilometrazu kao jedan japanac . Bar nije bilo zabelezenih slucajeva ili ja ne znam a njih.

Naravno da KTM ne moze da izveze toliku kilometrazu, ali ako bi vozili japanski motorcikl onako kako je predvidjen KTM, ne bi izdrzao dva kruga oko bloka. I JAKO JE BITNO DA SE KAZE KOJI KONKRETNO MODEL KTM-a JE U PITANJU, ne pravi KTAM samo trkalice vec od skoro i jako dobre komercijalne motorcikle.  NAMJENA je ono o cemu ovdje pricamo, komercijalni motorcikli sluze umjerenoj i dugotrajnoj voznji sa skromnim izlaznim performansama, a KTM je izvukao maximum performansi sto po svim zakonima termodinamike, fizike i mehanike fluida, skracuje radni vijek agregata. Sto ce reci sledece ako vozite KTM kao sto bi vozili Yamahu on ce umjesto 100000 izdrzati 80000, uh, velike li razlike. Malo manje kenjanja o necemu sto ne poznajemo i malo vise voznje i gledanja ispred svojih tockova je uvijek zdrava radnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Svaka cast KTM -u al jedno je sigurno on nema japansku pouzdanost.Da lije to sto su i komercijalni modeli takmicarski orijentisani ja ne znam ali ono sto znam da ni u ludilu ne moze da napravi tu kilometrazu kao jedan japanac . Bar nije bilo zabelezenih slucajeva ili ja ne znam a njih.

Naravno da KTM ne moze da izveze toliku kilometrazu, ali ako bi vozili japanski motorcikl onako kako je predvidjen KTM, ne bi izdrzao dva kruga oko bloka. I JAKO JE BITNO DA SE KAZE KOJI KONKRETNO MODEL KTM-a JE U PITANJU, ne pravi KTAM samo trkalice vec od skoro i jako dobre komercijalne motorcikle.  NAMJENA je ono o cemu ovdje pricamo, komercijalni motorcikli sluze umjerenoj i dugotrajnoj voznji sa skromnim izlaznim performansama, a KTM je izvukao maximum performansi sto po svim zakonima termodinamike, fizike i mehanike fluida, skracuje radni vijek agregata. Sto ce reci sledece ako vozite KTM kao sto bi vozili Yamahu on ce umjesto 100000 izdrzati 80000, uh, velike li razlike. Malo manje kenjanja o necemu sto ne poznajemo i malo vise voznje i gledanja ispred svojih tockova je uvijek zdrava radnja.

 

 

 

 

 

Ja ne kenjam a ti povedi malo racuna kako se obracas je l ti jasno bre.Tastatura i daljina je cudo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

...Tastatura i daljina je cudo .

I ja kazem.

 

 

 

 

 

 

Sta ti kazes ? Ti znas da vredjas ako ti se neki post ne svidja....samo mene zaobidji sa tim prepametnim fazonima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moj dobar prijatelj,je kupio ktm,a, lc 640 duke 2,ili tako nesto,2000god,,pretprosle godine,imao je 19,000km,na satu,bila mu je otvarana masina,max brzina mu je bila oko 165kmh,55ks,jes ono bio startan,i na tocak sam iso,al se kvario svakih nedelju dana,stalno mu je nesto falilo,e sad dali je to bila posledica nedostataka delova ili neodgovarajuceg servisa neznam,znam da je stavio nov karburator,menjao glavu motora,i jos gomilu gluposti,i na kraju ga prodao,i zareko se da ce samo japanca da vozi,neznam nista licno,nisam ga posedovao,vozio jesam,i pamtim da sam sa pegazom ogulio lc 620,tako da u sustini uspori prenos na japancu ,to jest dodaj par zuba na zadnji lancanik i dobices isto sto i ktm,,,,,,

mada mislim da je filozofija ktm a drugacija od filozofije japanaca,a to je ,,uzivaj 20.000km i baci,,,,

ono da je imao komplet sm opremu ovaj 640 od drugara jeste,skoro sve na njemu je bilo od loksiranog aluminijuma,zvuk fenomenalan,doduse ako upali  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

...Tastatura i daljina je cudo .

I ja kazem.

 

 

 

 

 

 

Sta ti kazes ? Ti znas da vredjas ako ti se neki post ne svidja....samo mene zaobidji sa tim prepametnim fazonima.

Ja kazem kako je daljina cudo pa ljudi sebi svasta dozvoljavaju i onda covjek mora svasta da trpi i da se nervira, a uzivo totalno druga prica uvijek bude. Najcesce nisam te srece da mogu uzivo da razgovaram sa ljudima iz daljine, drugacije bi to islo.

 

No, bilo kako bilo, evo ja se izvinjavam sto sam pomenuo ono "kenjanje", nije trebalo to da uradim, nije moj nivo, ali covjek je slab i grijesi pa treba junacki i da prizna kada je pogrijesio. Eto ja priznajem i izvinuo sam se.

 

Nadam se da je izvinjenje prihvaceno i da mozemo da nastavimo sa argumentima na temu motorcikala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

...Tastatura i daljina je cudo .

I ja kazem.

 

 

 

 

Ok.

 

 

 

 

 

 

Sta ti kazes ? Ti znas da vredjas ako ti se neki post ne svidja....samo mene zaobidji sa tim prepametnim fazonima.

Ja kazem kako je daljina cudo pa ljudi sebi svasta dozvoljavaju i onda covjek mora svasta da trpi i da se nervira, a uzivo totalno druga prica uvijek bude. Najcesce nisam te srece da mogu uzivo da razgovaram sa ljudima iz daljine, drugacije bi to islo.

 

No, bilo kako bilo, evo ja se izvinjavam sto sam pomenuo ono "kenjanje", nije trebalo to da uradim, nije moj nivo, ali covjek je slab i grijesi pa treba junacki i da prizna kada je pogrijesio. Eto ja priznajem i izvinuo sam se.

 

Nadam se da je izvinjenje prihvaceno i da mozemo da nastavimo sa argumentima na temu motorcikala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

bilo bi dobro  da neko od majstora prokomentarishe koliko se KTM kvari..oni valjda znaju koliko ih rade...

znam da mehanicari u Umagu kazu "kad bi svi vozili Japance",mi bi ostali bez posla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja