Jump to content

Moto Zajednica

Da li se KTM stvarno toliko cesto kvari?

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
link=topic=10259.msg623031#msg623031 date=1253220844]

sve sto sam napisao je istina a to ako nekog boli sto vozi ktm i oce da ga velica,neka slobodno trazi administratoru da obrise moj post.

a ako neko vec kaze da sam nesto slagao neka kaze oknkretno sta i neka mi objasni zasto.

a ne cuti kao pi**a

 

Dečače,

 

da mene boli to što vozim KTM ja ga jednostavno ne bi vozio. Prodao bih ga i kako se radi o motoru koji je u višem cenovnom rangu mogao bih da biram šta da kupim za novac koji bi dobio, zar ne ? Ti si letos kupio motor i misliš da sve znaš, a ne znaš baš ništa nego se javljaš da nešto kažeš tek toliko da bi bio u priči. Meni ne pada na pamet da veličam marku motora koju vozim jer sutra mogu da kupim drugi, na tržištu postoji toliko toga da nema razloga da se bez osnova vezujem za KTM. U ovoj temi javljaju se i oni koji nikad nisu imali KTM da bi napisali kako se on kvari, a konkretno šta je to ja još nisam pročitao. Da, osim frajlaufa, kao on se ne kvari na drugim motorima.

Sledeće, mogao bih npr. temu ˝ Yamaha-all in one ˝ ( mislim da sam pogodio ) svakodnevno da trujem ali mi ne pada na pamet, neko je započeo diskusiju sa namerom da se iznese sve što je pozitivno ( uglavnom ) i negativno o tom motoru i to je u redu. Nekom će ti pozitini i negativni komentari sadašnjih i bivših vlasnika pomoći da se odluče da li je to motor koji svojim kvalitetom i performansama zadovoljava nihove zahteve.

Pročitaj ponovo svoj post , razmisli, pa ćeš možda shvatiti koliko lupaš. Da ti pomognem : da puca ram, pa ti si smešan. Da crkava struja, takođe si smešan. A  za ovo nemam reči ˝ ...zadnji kvar imao je momak iz budve kome se zapalio ktm.˝ Sledeće je što si lupio je da Pikec ima novog KTM640, nema novi 640 da se kupi ! A tek poređenje KTM640 i yz400 je za neverovati koliko neznanja imaš.

 

Jel´ sad uredu ?

 

Pored ogromnog neznanja koje imaš manjka ti i u oblasti ophođenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

A ja pored Honde (opet) kupio KTM. Auuuu, tek sad pročitah ovo. Da sam video ranije pa da kupim YZ, al sam se prešao, tako mi i treba.

 

;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor
link=topic=27041.msg367451#msg367451 date=1227564681]

link=topic=27041.msg366809#msg366809 date=1227494882]

brate neznam samo ko ti je rekao da 4 taktni motori imaju veci obrtni momenat,uzmi neki cros od 250ccm dvotaktni protiv 500ccm 4 taktnog nece moci da se uporede,plus sto je ovom masina upola laksa.

nova husquarna od 250ccm 2 taktna ima 90kg

 

Dvotaktni motori bi trebalo da imaju veci obrtni momenat od cetvorotaktnih a cetvorotaktni bi trebali biti dugovecniji!!! Ako ga neces koristiti za neku extremnu off road varijantu, cetvorotaktni je bolje resenje!!! ;)

 

Vi stvarno ne znate o cemu pricate...

 

[`_`], bas si nasao koga ces da ispravljas, rBoban moze da ti bude cale i vozio je trke (supermoto, motocross) kad si ti bio u pelenama, tako da se moze pretpostaviti da zna sta prica...izmenjao je bar 2x vise motora nego sto ti imas godina.

 

Kuratista, cvaja nikako ne moze imati veci obrtni moment od 4t masine, jesi ti to nekad vozio?

 

Uostalom, pogledajte specifikacije na netu pre nego sto napisete nesto ovako, niste morali da ih vozite da bi to znali. Zato su i pocele da se koriste 4t masine, zbog veceg obrtnog momenta i raspolozivosti snage u svim rezimima voznje...

 

Zasto postujete o necemu o cemu ne znate? Forum sluzi da se pomogne savetom nekome ako nesto znas vise od njega, ili imas neku korisnu informaciju, ne da lupetas tek da bi napisao nesto.

 

Pozdrav.

brate ti si nesto mnogo istripovan da sve znas ,

kao prvo imao sam i dvotaktni i cetvorotaktni motor i to vise njih od vespi do motora plus sta sam sve probao.

od mnogih ljudi sam cuo da 4 taktni imaju veci obrtni momenat ,a obrtni momenat je kolko ja znam kako motor poteze i ubrzava na malim obrtajima ,gdje su dvotaktni zvjeri dok su 4 taktni skroz mlitavi.mislim na manje kubikaze naravno ako poredis tt od 600ccm i cr125 normalno da ce tt bolje ubrzavati u svim rezimima voznje.

ali ako poredis 2 taktni i 4 taktni motor iste kubikaze konkretno 125ccm,nikako ne moze biti bolji 4 taktni ni u kojem rezimu voznje.

2 taktni 125 se dize na zadnji na gas na manjim obrtajima a 4 taktni treba nabiti pun gas i naglo pustiti kvacilo da bi se digao,sto dovoljno govori o obrtnom momentu.

a i konkretno pogledao sam specifikaciju 2 taktnog motora od 125ccm i 4 taktnog ,2taktni je imao 12,5 nm , 4 taktni 9,5 nm znaci velika razlika u obrtnom momentu.

i jos jedna stvar dok sam imao dt nijedan 4 taktni motor nije mogao da se poredi sa njim sto se tice snage ubrzanja .

konkretno ja nevolim 2 taktne motore ,razlog potrosnja ,odrzavanje ,smrad iz auspuha na koji se osjecas posle voznje pogotocu suvozac ,dosta dima iz auspuha takodje.

i nevolim kada ljudi napisu svoje misljenje a drugi odma vidi ovog nema pojma a pise u temi a jos se desi da si u pravu.

ako nadjes 4 taktni motor koji ima veci obrtni momenat od 2 taktnog po specifikaciji castim pice

 

 

 

 

2T Vs 4T ;)

 

[`_`]  koliko bese imas godina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

mogu samo jednu stvar reci da mnogo serete.

oko 2t- 4t necu da se raspravljam jer nije tema o tome.

a sto se tice mog negodovanja ktm ja nisam rekao cuo sam da se nekome zapalio motor ili vidio sam na jedan forum .

nego sam rekao momku iz budve koga necu imenovati se zapalio rep na ktm ,valjda od auspuha,to i nije kvar nego greska.

sto se tice pucanja rama neko je to objavio ovdje na forum sa sve slikama.

a sto se tice ktm 640 kojeg sam poredio sa yz400 -objasni mi zasto nisu za poredjenje i jedan i drugi su super moto,doduse yz je prepravljna,imaju jednocilindricne agregate.

a kad sam rekao da pikec tuning ili geza ima novog ktm mislio sam novog jer mu je motor presao 800km a ne novog po godistu.a ktm 640sm ima 2007 godiste mislim da je to zadnje al nisam siguran.

a sto se tice kvara sa strujom te kvarove mi je imao drug iz bara 625sm za godinu i nekoliko mjeseci 2 puta mijenjao struju -800e.

a to sto nikad nisam imao ktm i sto necu ,osim ako ne izadje neki model koji se meni bas bude svidjao nesto poput 990 adventure neznaci da nisam kompetentan da pricam o ktm jer sam imao prilike jedan za malo da trgujem i nekoliko vozio,inace ovi ostali su za drkanje po gradu i nisu za dalji put jer su nepouzdani znas kako kazu jedan vozi trojica popravljaju.

a oni sto kazu ti nemas pojma a ni neznaju me mogu da me povucu za k***c ,i neka na svaki post na koji misle da lazem kazu zasto to misle i daju neke cinjenice zbog cega je to tako a ne kazu lazes a nisu ni procitali niti znaju ista o motorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Zagrade, izbaci psovke i vredjanja iz komunikaccije, nicemu ne vode. Svi ovi ljudi sa kojima diskutujes ovde mogu otac da ti budu, zato imaj malo postovanja i rezona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ako autor teme, kao i ostatak nandžaraste jekipe nema ništa protiv, nakon 25 stranica i 15-ak korisnih postova, temu bih malko zaključao. Ako se neko seti da je nešto korisno zaboravio, a ne može da ''stane'' u novootvorenu temu, takodje nandžaraste prirode, nek pošalje pp, biće ubačeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

imam jedno pitanje ,al da se niko ne vrijedja ,vidio sam dosta ktm ne racunajuci adv ,i nikada nisam vidio da je nijedan presao preko 30-40 hiljada pa me interesuje da li neko od vas ima ktm koji je presao preko 30 000 km ili 40 000km ili jos bolje vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

ajd ovako, kros motor koji predje 30.000km je verovatno rabljen preko 1000 sati.... taj motor je sigurno bio par puta na reparaciji agregata...

 

a bilo koji super moto ili enduro ce preci toliko km bez ozbiljnijih ulaganja... ne budi smeshan...

 

koliko si ti preshao ove sezone?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

ajd ovako, kros motor koji predje 30.000km je verovatno rabljen preko 1000 sati.... taj motor je sigurno bio par puta na reparaciji agregata...

 

a bilo koji super moto ili enduro ce preci toliko km bez ozbiljnijih ulaganja... ne budi smeshan...

 

koliko si ti preshao ove sezone?

uopste nisam smijesan ,nego skroz ozbiljan ,jednostavno jos nisma vidio ktm koji je presao preko 30 000km ,ne pricam o krosevima i dvotaktnim zujalicama.

a kolko vidim jos se niko nije javio.Ili ljudi nece da kazu koliko im  je presao motor da bi posle kad prodaju mogli da vrate kilometrazu.

opet kazem ne zelim da se niko ljuti samo ocu da se uvjerim da je ktm dobra masina ,pa bih zelio se javi neko ciji je motor presao malo vise km

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

uf bre... pa ja sam ove godine preshao skoro toliko... to je smeshna kilometrazha... idi na mobile.de ili bilo koji veci sajt.... izaberi KTM i kilometrazhu od 30k ili 50k i prebroj koliko ih ima..

 

koliko si ti uopshte ktm-ova pogledao pa nisi video ni jedan sa kilometrazhom preko 30k km? 2, 5? 12?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

vidio sam ih dosta ali vecinom novijih ,mislim starost dvije -tri godine

ali neznam zasto se ti mijesas kad i kolko vidim nevozis ktm nego hondu.

a niko se ne javlja da kaze da ima ktm koji je presao vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

uf bre... pa ja sam ove godine preshao skoro toliko... to je smeshna kilometrazha... idi na mobile.de ili bilo koji veci sajt.... izaberi KTM i kilometrazhu od 30k ili 50k i prebroj koliko ih ima..

 

koliko si ti uopshte ktm-ova pogledao pa nisi video ni jedan sa kilometrazhom preko 30k km? 2, 5? 12?

a evo posto rece da vidim na mobile.de

pogledao sam ukupno ktm na sajtu ima 2491.a od toga samo 49 je preslo 30 000km .

a od tih 49 su 14 presli preko 40 000km.

a evo za primer yamahi koje su presle preko 90 000km ima 45

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

^ lepo i sazheto... odlichan 5... :)

 

a ti Nemanja vozish neki ktm? pa se meshash sa autoritetom? daj iskuliraj sa glupostima i odrasti... probaj neshto pa onda osudjuj do mile volje... ne znam ni shto ti pishem ovo.. ali ajd.... kad sam vec otkucao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Nemanja, imaš temu o tome koliko se KTM kvari, nemoj da off-uješ ovu temu u kojoj treba da se piše o tome koji se modeli voze, saveti, iskustva,...

 

I kako  BladesEyeZ reče idi i kupi Yamahu pa se lepo vozaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

ja vec vozim yamahu samo me interesovalo jer svi koji voze ktm se odma ljute i drndaju ako kazes da se ktm kvari i ja lijepo pitam da li na forumu ima i jedan ktm koji je presao vise od 30 000km .

a na forumau ima dosta ljudi koji voze ktm ,i jos se niko nije javio da kaze da mu je motor presao vise od 30 000km .

i zasto jednostavno ne odgovorite lijepo,nikoga nisam ni drndao niti nista pricao u vezi ktm da bi neko sad nesto protestvovao.

i neznam sto se svi odma ljute na normalno pitanje a niko ne odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

moj je presao 29000,jbg,prethodni vlasnik mu je vadio dusu(da vidis samo lancanike i lanac)ali je sada dobar i necu ga menjati dok mi ga ne ukradu

 

Nemanji sam već odgovorio da je moj KTM prešao više od 30.000 km i takođe ga neću  menjati. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

a evo posto rece da vidim na mobile.de

pogledao sam ukupno ktm na sajtu ima 2491.a od toga samo 49 je preslo 30 000km .

a od tih 49 su 14 presli preko 40 000km.

a evo za primer yamahi koje su presle preko 90 000km ima 45

Bravo, stvarno si car! Kompetentno uporedjenje!

 

Jel mozda znas koliko je Yamahi proizvedeno i prodato u Nemackoj u poredjenju sa KTM-om? 

 

BTW imam prijatelje koji je sa njegovim ADV presao 60,000 milja bez generalne, samo normalno odrzavanje.

 

DEXTERRu zakljucavaj temu molim te!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

@ Nemanja:

 

A sto tebi treba motor koji prelazi vise od 10,000km? Pa ti da se dvadeset godina vozis po Kotoru neces preci 10,000 a kamo li 30! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

@ Nemanja:

 

A sto tebi treba motor koji prelazi vise od 10,000km? Pa ti da se dvadeset godina vozis po Kotoru neces preci 10,000 a kamo li 30! 

 

Njemu i ne treba motor, to se sve tamo dole pređe peške za jedan dan  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

lijepo sam pitaom da li ima na forumu neko ktm koji je presao preko 30 000km  i niko se nije javljao onda su se javili dvojica ali sa advencurima.

i niko drugi a i na mobile.de ne postoji ktm koji je presao 100 000 km sto govori o qalitiju ktm.

tako da bez nervoze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja