Jump to content

Moto Zajednica

Burgman 400 - servisiranje CVT-a

Recommended Posts

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Vidi ga, stvarno nemaju gumice... Koje je godiste tvoj burgman?

Slikaj ceo sklop pa okaci sliku. Slikaj pod nekim boljim svetlom da se lepse vidi ;)

 

I pazi kad budes sklapao kvacilo da osigurace postavis kao na ovoj slici, da ih centrifugalna sila ne bi skinula!

5-gotovo-kvacilo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1326064735[/url]' post='1218056']

Vidi ga, stvarno nemaju gumice... Koje je godiste tvoj burgman?

Slikaj ceo sklop pa okaci sliku. Slikaj pod nekim boljim svetlom da se lepse vidi ;)

 

I pazi kad budes sklapao kvacilo da osigurace postavis kao na ovoj slici, da ih centrifugalna sila ne bi skinula!

5-gotovo-kvacilo.jpg

Godiste je 2003......model 03-05...... Slikacu sutra .........hvala na savetu........a za sta sluze te gumice......?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

E sad jedno pitanje za vas......danas sam bio kod jednog majstora koji je inace dobar......i rekao mi da ne moze da lepi lamele jer za motor trebaju posebne pakne neki materijal rekao mi je koji ali sam zaboravio.......jer ove obicne od velike temperature otpadnu brzo....i rece mi da ne zna dal neko kod nas to radi.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ne znam tacno cemu sluze, mogu samo da nagadjam, mozda je bolje da cutim nego da lupetam :)

Otprilike da ne bi paknovi vrdali na osovinicama levo-desno, vec ih gumica lepo pritisne.

 

Moj je 2004, mozda su promenili nesto u dizajnu...

Ali kad ih fabricki nije bilo samo se opusti. Da ima leziste za njih pa da se zabrines gde su se izgubile :D

E sad, sto se tice paknova, ovaj moj majstor je bas rekao da je lepio neke mekse ferode, koje bolje prijanjaju. Lepio sam ih i na prethodnom skuteru, presao par hiljada bez ikakvih problema. I sa Burgmanom sam presao nekih 300km isto bez problema. Tako da verujem da su ferode a i majstor dobri :)

 

Ako ne uspes da nadjes nekog majstora, ono sto mogu da ti pomognem je da mi posaljes te tvoje paknove, ja ovde u Sa da ti ih uradim, pa da ti vratim... Jedini problem je sto sam trenutno u BGu, spremam ispit, necu ici kuci dok mi ne prodje januarski rok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1326249290[/url]' post='1219475']

Ne znam tacno cemu sluze, mogu samo da nagadjam, mozda je bolje da cutim nego da lupetam :)

Otprilike da ne bi paknovi vrdali na osovinicama levo-desno, vec ih gumica lepo pritisne.

 

Moj je 2004, mozda su promenili nesto u dizajnu...

Ali kad ih fabricki nije bilo samo se opusti. Da ima leziste za njih pa da se zabrines gde su se izgubile :D

E sad, sto se tice paknova, ovaj moj majstor je bas rekao da je lepio neke mekse ferode, koje bolje prijanjaju. Lepio sam ih i na prethodnom skuteru, presao par hiljada bez ikakvih problema. I sa Burgmanom sam presao nekih 300km isto bez problema. Tako da verujem da su ferode a i majstor dobri :)

 

Ako ne uspes da nadjes nekog majstora, ono sto mogu da ti pomognem je da mi posaljes te tvoje paknove, ja ovde u Sa da ti ih uradim, pa da ti vratim... Jedini problem je sto sam trenutno u BGu, spremam ispit, necu ici kuci dok mi ne prodje januarski rok.

 

Aham.......pa ajde da ti posaljem......ti onda kad krenes za NS ti mi javi i da mi posaljes na PP podatke da ti posaljem aks-om.....pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

+ i od mene za ovu slikovitu reparaciju,to je tako kad radi covek za sebe i svaku sitnicu proverava,pere i podmazuje...sad ko treba da radi CVT zna sta ce traziti od majtora koji mu radi isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1331717302[/url]' post='1261005']

Bugiman, sta se desava sa kvacilom, jesi sklapao motorce???

 

E pozz druze ja sam napisao bjb maxi club......ocito nisi video....Jesam sklopio stavio sam i j. costu.....lamelice su odlicne hvala ti puno na tome....evo sta sam napisao ako nisi video......."danas stavljena j. costa....ne znam kako da opisem sad vozim drugi motor...saka para za costu vredi....kad je moja devojka rekla e ovo ti je nabolja investicija na motoru znaci da stvarno vredi 1lol.gif primetio sam da je podiglo obrtaje za 1000....znaci ako je pre isao 100kmh na 5000 obrtaja sad na 5900-6000....ali sam takodje primetio na fabrickom posle 100kmh znaci sa nekih 120kmh kao da mu ne prija ta brzina....sad je druga prica kao da te tera da das jos gas....kad je alexanto rekao da "cupa armaturu" veruj te mi svaka mu na mestu....naravno samo da iskoristim priliku da se zahvalim Mrkulji sto mi je pomogao i zalepio lamelice kod njega.....hvala druze" 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Nisam, mora da sam preskocio, bio sam odsutan neko vreme :)

Drago mi je da sam pomogao!

Nek te sluzi puno km!

Koliko te izasla J. Costa?

 

P.S. nije Mrkulja, nego Markulja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

ne zameraj Markulja....vecinom kucam na ipad-u pa dosta gutam slova...verovatno sam progutao "a".....kosta me je izasla oko 220-230e.....ali vredi svaku paru....1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400

@ Markulja,jel mozes molim te da mi kazes koje su tacne dimenzije rolnica za burgmana 400ccm? I jos jedno pitanje,posto vidim da si profi remontovao tvoj CVT,zvono lamele i pakne su mi dobri,kais takodje,rolnice bi trebalo zameniti ali mi bugi dosta trece do 40 km na sat,posle ne. Dal je moguce da su glavni uzrok rolnice??? E da,jos nesto,kad skinem poklopac CVT-a i upalim bugija,kad dodam gas kais pocne strahovito da igra,mislim gore-dole...Treba li tako ili ne? Hvala puno unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

lepo poslikana operacija čišćenja prenosa...Svaka čast! manje više sve je na mestu, lepo i slikovito objašnjeno...Mislim da će pomoći svakome da uspešno obavi posao i ako nikad nije otvarao prenos kod skutera...treba samo alata ( ''samo okasti,vilasti,cevasti ključevi,gedore, kompresor, pištolj za kompresor, stega,papagajke....'' ) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Evo mene sa malim zakasnjenjem :)

 

@Pitans: Hvala! Cackao sam jos malo oko Bugija, slikano sve, cekam samo malo da uhvatim vremena pa da napisem i to.

 

@vladimir66: Fabricke rolnice za Burgmana 400 su 26x12,8 21gr. Ukoliko su one pojedene menjaj ih odmah. Mozes se igrati i sa tezinom (stavi malo lakse za bolji start).

Kako si proveravao zvono? I ja sam bio ubedjen da mi je dobro pa sam pri sledecoj proveri zakljucio da je ipak lose i tek se na strugu videlo da je stvarno malo deformisano. Skinuo sam par desetih i sad je vrhunski ravno.

Koja ti je sirina kaisa? Ima li tragova zamora materijala (jel poceo da puca)?

Normalno je da malo "samara" kad mu das gas.

Kakav ti je varijator, dal se nije i on pojeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Evo i ja sredio masinu na osnovu ovog tutorijala.Lamele mi nisu bili potrosene u nekoj meri,pa je obradjeno samo zvono tj dobos.Montirao to sve i potresi nestali,ali tesko krece,zahteva velike obrtaje..doduse sa zvona sam skinuo pet desetih,moralo je.Danas uzeo paknove,lepljene,montirao i sad je super.Sad niti trese a i ubrzava i krece normalno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400

@Markulja,kais mi je dobar nema znakove zamora,a dobos je obradjen na strugu i ko staklo je. E sad ostaje samo jos rolnice da zamenim i trebalo bi skroz glatko da polazi i da nema nikakvih trzaja.Mozete li mi samo rece (broj telefona) gde mogu da narucim rolnice,imam brojeve nekih prodavnica,ali one nemaju rolnice za bugija.Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pozega
  • Motocikl: Burgman 400

Nosen Markuljinim iskustvom i ja krenuh u servisiranje svega sto nije dobro, na mom Burgmanu pa i CTV-a...Evo par slika da vidite o cemu se radi ....

E sada kada sam sve rasturio situacija je sledeca: Pogonski remen je debljine 22,5 mm izgleda dosta dobro samo na jednom mestu sam ptimetio pukotinu dubine 1 mm izmedju zubaca (slika 187)Da li je to zrelo za promenu ili moze jos da sluzi? Rolnice su u fabrickim dimenzijama osim dve koje su samo sa jedne strane pojedene 0,5 mm (slika 189, 190, 195), treba li rolnice menjati i ako ih budem narucivao jel narucujem ceo komplet ili pojedinacno? Imam ponudu iz jedne radnje gde je cena rolnica 1230 din, samo ne znam je li to cena jedne ili celog kompleta od 8 kom.Stanje paknica , samo sto nisu pocele da dodiruju metal, tacnije 0,5 mm fali do metala , sto znaci da ih treba remontovati (slika 185). Koliku debljinu gurtni, da kazem da mi stavi?I poslednje pitanje , budza ili mozda ventil pricvrscen na ramu skutera (slika 183) cemu sluzi?

Unapred hvala svima koji ovo procitaju i eventualno mi odgovore na pitanja!

post-27782-0-16964700-1360150212_thumb.jpg

post-27782-0-05742200-1360150240_thumb.jpg

post-27782-0-04290200-1360150257_thumb.jpg

post-27782-0-87055300-1360150310_thumb.jpg

post-27782-0-85212700-1360150335_thumb.jpg

post-27782-0-65850100-1360150350_thumb.jpg

post-27782-0-57944100-1360150410_thumb.jpg

post-27782-0-40374100-1360150427_thumb.jpg

post-27782-0-13089200-1360150452_thumb.jpg

post-27782-0-20323300-1360150476_thumb.jpg

post-27782-0-74540200-1360150491_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ slobsi:

 

Nema potrebe da citiraš postove od pre 3-4 meseca u kompletu koji zauzimaju čitavu stranicu. Na taj način gušiš ceo forum... Ako imaš nešto da pitaš pitaj ovde ili autora posta na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pozega
  • Motocikl: Burgman 400

@ slobsi:

 

Nema potrebe da citiraš postove od pre 3-4 meseca u kompletu koji zauzimaju čitavu stranicu. Na taj način gušiš ceo forum... Ako imaš nešto da pitaš pitaj ovde ili autora posta na PP.

 

Nista licno nov sam ovde pa se malo teze snalazim.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Iskreno ja bih menjao i kais i rolnice.. Ne izgledaju bas najbolje.. Rolnice se prodaju uvek u kompletu alimi cena od 1230din malo sunjiva. To je bas jeftino.. :stabre: Fabricke rolnice su sigurmo 50-60e komplet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

@slobsi slike govore da je tvoja masina dosta presla bas.. a licno bi menjao i kais i rolnice pozz 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pozega
  • Motocikl: Burgman 400

@slobsi slike govore da je tvoja masina dosta presla bas.. a licno bi menjao i kais i rolnice pozz 1zdravo.gif

 

Druze , naprotiv , masinu sam izvukao iz neke garaze u kojoj je 7 godina lezala. (Poslednja registarcija 2005)Presla je svega 23000 , ali je bar 10 puta padano sa nje1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

po meni su ti i kais i rolnice bas za zamenu,budza za koju pitas cemu sluzije za stelovanje tvrdoce zadnjeg(srednjeg) amortizera.

ps vidi imas li lufta u ovim klizacima varijatora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja