Jump to content

Moto Zajednica

Burgman 400 - servisiranje CVT-a

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pozega
  • Motocikl: Burgman 400

po meni su ti i kais i rolnice bas za zamenu,budza za koju pitas cemu sluzije za stelovanje tvrdoce zadnjeg(srednjeg) amortizera.

ps vidi imas li lufta u ovim klizacima varijatora..

 

Hvala Panto na preporuci , inace lufta nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Pozdrav slobsi :zdravo:

Da krenem redom :)

 

Debljina kaisa je ok, donja granica za njega je 20.85 milimetara. Sirina novog fabrickog je 21.85mm. Ali razni aftermarket proizvodjaci imaju i razlicite sirine kaiseva (ne znam zasto uopste odstupaju od standardne???) pa ima sirina od 22, 22.7, 23mm. Jedino je, od kaiseva kod nas dostupnih, malossi priblizan sa sirinom od 21.8mm.

Sirina je ok, ali zbog te pukotine (a po slici mi se cini da imas i sitnih pukotina i izmedju ostalih zuba) obavezno menjaj kais! Mozda jeste malo vece investiranje, ali ne zelis ni najmanje da ti pukne kais u voznji...

 

Rolnice, sudeci po slikama, su ti OBAVEZNO za zamenu. Treba da budu idealno okrugle, bez zaravnatih delova. Menjaj ih sve u kompletu. Ta cena od 1200 i neki dinar je verovatno za komad, nema sanse da je za komplet. A ako je za komplet onda je verovatno neka domaca proizvodnja :D Malossi su ti oko 30e komplet.

 

Gurtne lepi od 3mm, i trazi da ti stavi meksi materijal (ako uopste imas izbora :) ).

 

Kakvo ti je zvono kvacila?

 

Za varenje plastika bolje koristi ovakvu lemilicu: LINK Ne moras naravno ovu od 100e :D , ali bolje su te od ove pistolj varijante. Ja za tu svrhu koristim neku Womax sa sirokim vrhom, ne secam se koliko sam je platio ali znam da nije bila nesto skupa. Mnogo se bolje i lakse vari sa njima.

I jos jedna mala sugestija :) Umesto spajalica koristi tanku metalnu mrezu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pozega
  • Motocikl: Burgman 400

Druze , bas me je obradovalo tvoje javljanje jer znam da imas dosta licnog iskustva u ovoj oblasti....Zvono je odlicno, nema riseva , jedino ima malo plavicastu boju , ali kapiram da je to normalno zbog visokih temparatura koje se javljaju u samom sistemu prenosa. Ako imas,. daj mi neku mail adesu ili tel radnje u kojoj bi mogao da pazarim kajis i rolnice.I veliko hvala za javljanje i sugestije1care.gif1zdravo.gifI da ne zaboravim, plastike su poslate na farbanje , cim stignu kacim slidze, pozzz!

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

To sto je plavicasto znaci da se pregrevalo. A opet verovatno se pregrevalo jer su paknovi dosli do kraja i okrtili od godina upotrebe. Iako nema riseva predlazem ti da ga dobro pregledas, po mogucstvu na strugu. Jer zbog visokih temperatura hoce da se deformise pa da kvacilo ne hvata lepo celom sirinom... I ja sam mislio da mi je odlicno kvacilo sve dok ga nisam odneo kod strugara. Onda sam video da moram da skinem par desetih. To golim okom nije nikako moglo da se primeti.

U slucaju da nemas mogucnost da ga proveris kod strugara, kada sklopis ceo prenos sa novim paknama, vozi ga nekoliko stotina km, pa ponovo rasklopi. I onda pazljivo gledaj da li ti na celom krugu zvona i celom sirinom hvata kvacilo.

 

Samo polako, sve ce se to srediti i biti odlicno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pozega
  • Motocikl: Burgman 400

Svakako sam planirao da zvono prekontrolisem na strugu, to mi bar nije problem , imam u komsiluku strugara1moto3.gif. Paknece sam odneo kod lika koji se bavi lepljenjem gurtnica i sutra bi trebalo da budu gotove, jos samo da porucim remen i rolnice i prenos je kao nov ! Imas li neki kontakt firmr koja se bavi prodajom rolnica, remenova itd...0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Pozdrav ,vozim Burgmana an 250 2000god,rasuturio sam ga za farbanje resio da ga ofarbam u perla belu a bio je siv metalik. I sad,otovri sam deklu onu od agregata da vidim kako izgleda kais i ostalo,evo dve slike,da li je normalno da je kais toliko labav,ili moze da se pritegne ili se isteglio pa trebam kupiti drugi, i pritom na slici kuda ide kais kod tocke kada okrecem ovaj deo ima lufta kad okrecem levo desno dok ne krene i sam tocak da se vrti? Moze li mi neko pojasniti sta kako? Hvala

 

 

 

 

http://speedy.sh/vF6...311-1800462.jpg

 

 

 

http://speedy.sh/MmG...0311-180058.jpg

 

Izmerio sam sirinu kaisa,u gornjem delu 22 a u donjem gde su zubi 18mm? kolko treba da bude hvala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Gledam sad nesto i primetih da su izbrisane slike iz teme...

 

Ako nekom bude trebalo da bi se lakse snasao oko servisiranja CVT-a cimnite me na PM pa cu okaciti ponovo slike, mislim da ih imam negde na kompu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja