Jump to content

Moto Zajednica

Ponovo Toskana ili.... ???

  

39 članova je glasalo

  1. 1. Kuda 2012. god. ?

    • Schwarzwald / Nemacka
    • Garda Jezero / Italija
    • Azurna obala / Francuska
    • Emilia Romagna / Italija
    • Pirineji / Spanija + Francuska
    • Ajmo opet u Toskanu
  2. 2. Koji termin vam odgovara ?

    • 28.04.2012 - 05.05.2012 ( 7 dana )
    • 05.05.2012 - 12.05.2012 ( 7 dana )
    • 12.05.2012 - 19.05.2012 ( 7 dana )
    • 26.05.2012 - 02.06.2012 ( 7 dana )


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Al' može preko Madone, pa na onu dolinu Jabuka i nazad ka jezeru. To je PRELEPA deonica!

 

PS: el' vi to ozbiljno za šatore il' zaHebajate :lol:? Mislim, da mi komformisti prestanemo da se ložimo ako nije "pod čvrst krov"... :D

 

 

Preko Madone je prelepo, imam vec 11 tura izmedju 230 km i 340 km spremnih, sto se tice regiona Garda jezera, a ovo sa satorima je cisto zezanje.

 

Bio sam sa grupom Nemaca u Maju 2009. god. 7 dana u mestu Dro severno od Garda jezera i imali smo jednu rutu koja je trebala da bude oko 340 km duzine. Vreme je bilo toplo, cak preko 20 stepeni, i krenemo mi lepo posle dorucka oko 8:30 h na tu voznju. Posle nekih 300 km oko 17.30 h stizemo na zadnju planinu koju moramo da predjemo da bi stigli opet do naseg hotela. Penjemo se mi na 1900 m visine, a pored nas svugde sneg od oko 45 - 50 cm, fali nam jos oko 250-300 visinskih metara da bi presli planinu, vodja kolone staje, i ostali polako pristizu. Ispred nas ulica nije dalje ciscena od snega i nemamo nikakve sanse da predjemo planinu. Vade se karte i diskusija pocinje. Kliknem ja na navigaciju i kucam najbrzu rutu do hotela, koji je inace udaljen oko 20 km vazdusne linije od mesta gde se nalazimo !!!

 

Navigacija izbacuje sledeci rezultat: 193 km odnosno 4 sata 56 min. zaobilazak. :stabre:

Stizemo mi u 23:45 h posle nekih 500 km u hotel gde nas posluga sa vecerom zeljno ocekuje...

 

Bilo je ludo i nezaboravno :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA varadero 1000

Bojim se da bude malo cupavo pocetkom maja na Stelviu. Ili si mislio da idemo motornim sankama? :moto3:

 

 

zato je bolje druga polovina ili kraj maja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Potpuno se slazem sa Vasom. Ipak se vozimo po planinama gde cemo vise uzivati sto bude lepse vreme, ali ponavljam, prihvatam bilo koju opciju. Bice nama dobro, pa makar i po snegu 1lol.gif, 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Posto Garda Jezero vodi sa 14 glasova, veceras postavljam hotele iz tog regiona na izbor :takoje:

 

Garda jezero je dosta specificno mesto u Italiji, ima bezbroj dobrih i losih hotela i nije bas bilo lako da nadjem nesto adekvatno, da svi budu zadovoljni, ali ipak mislim da sam uspeo u tome.

 

Kao sto sam reko ima bezbroj hotela. Ispod 38 € po osobi sa polu pansionom, nema nista !

 

A i tu tek pocinje cesljanje, ili su hoteli pre strai ili uopste nemaju slobodne kapacitete, posto nude usluge preko velikih turistickih platformi i stalno su prebukirani. Ili nude cetvorokrevetne sobe koje mislim da nam bas nesto ne odgovaraju, cak traze dodatne pare za upotrebu bazena, saune, wifi. Ili su u procenama gostiju toliko losi da nam se ne isplati bas da idemo u hotel, u kojem je vecina gostiju bila nezadovoljna u pogledu na smestaj, lokaciju ili hranu.

 

U mojoj pretrazi koncentrisao sam se na platforme na internetu koje daju ocene o usluzi potencijalnih hotela, a razlika u ceni izmedju "rupe" i "do jaja" je veoma mala.

 

Sve hotele koje sada postavljam na izbor kontaktirao sam licno i trazio grupni popust koji sam i dobio ;)

 

Evo nekoliko rezultata na izbor:

 

1. Hotel Pineta Campi

Hotel se nalazi pored samog Garda jezera, ima nekoliko stotina soba i fenomenalan pogled na jezero. U hotel dolaze uglavnom familije sa decom, teniseri, ima bezbroj teniskih terena. U procenama gostiju je hotel o.k., klopa je u redu. Jedina manja mana je da moramo svaki dan i svako vece da se penjemo dosta dugo do hotela veoma uskim ulicama i uvek istim putem. Samo to pentranje gore i dole odnosi nam svaki dan oko 40 km!

Cena za dvokrevetnu sobu sa pogledom na planine je od 48 € - 57 € sa polu pansionom u zavisnosti od termina za koji se odlucimo.

Cena za dvokrevetnu sobu sa pogledom na jezero je od 52 € - 61 € sa polu pansionom u zavisnosti od termina za koji se odlucimo.

 

Kao grupni popust dobijamo 10 %

 

http://www.hotelpinetacampi.com/de.html

 

 

 

2. Hotel Aleksander

Hotel Aleksander se nalazi oko 50 km severno od Garda jezera u mestu Molveno, koje ima svoje jezero "Molveno". Prelepo mesto, a i hotel je super. Cena koju nude za polu pansion je 64 € po osobi. Kontaktirao sam ih i ponudili su mi cenu od 49 € po osobi sa polu pansionom za nasu grupu. Hotel Aleksandar ima i bazen i sve sto nam je potrebno za dobar odmor.

 

http://www.alexandermolveno.com/index-eng.php

 

 

 

3. Ambient hotel Primaluna

Ambient hotel Primaluna se nalazi u mestu Malcezine. Na ovaj hotel sam natrapao preko nemackog foruma za Garda jezero. Ljudi kazu da je klopa nezaboravni dozivljaj ukusa. Kada sam pregledao slike restorana, video sam zasto. Inace u celom Maju su najpovoljnije sobe vec izbukirane i samo ostaju sobe koje kostaju od 75 - 95 € po osobi sa polu pansionom. Ja sam ih naravno kontaktirao i trazio ponudu za oko 20 osoba, dobio sam mail od njih u kojem pise : a koliko bi vi platili ??? :jee: . Naravno da sam im odmah spominjao ove cifre od 38 i 40 €. i da dobro razmisle kakvu ponudu daju posto ce mo ih hvaliti preko foruma, ako cena bude o.k. .... itd,itd. :jee:. Na kraju im pustim jos video iz Toskane da vide ko smo i sta smo. Rezultat koji sam dobio dan kasnije je bio sledeci: Cenjeni gospodine....

Veoma su nam se dopali vasi snimci iz Toskane i rado bi vam prepustili nase najbolje sobe koje imamo u hotelu. Samo vecera u nasem objektu kosta oko 40 €, a mi bi vama ponudili sobu + dorucak + nezaboravnu vezeru :ooo: za samo 55 € po osobi i danu.

Do nas je da odlucimo !

Imaju 3 hotela, klikni te na Ambient hotel Primaluna! I obavezno kliknite na link "restaurant"

http://www.ambienthotels.eu/lake-garda/456.html

 

 

4. Hotel Piccolo Principe

Hotel Piccolo Principe se nalazi oko 25 km od Garda jezera. Lokacija za nase izlete je vise nego idealna. Mozemo da skoknemo do Dolomita, a i sve ostale bitne destinacije su nam dohvatu. Hotel je idealan za nasu grupu, jer ima samo 18 dvokrevetnih soba i bili bi skoro sami u hotelu. Svi ostali hoteli koje sam do sada predstavio imaju izmedju 12 i 15 kvadratnih metara velike sobe, sto je inace uobicajeno za normalnu hotelsku sobu.

Hotel Piccolo Principe ( mali princ ) ima sobe od najmanje 25 kvadratnih metara,a naravno ima i saunu, zatvoreni bazen i wifi. Ostalo mozete da vidite na njihovoj stranici.

Hotel je baza za izlete cluba " Ferrari Italia ", a sto se tice klope, u hotelu radi kuvar koji ima zvezdice kod "Guide Michelin" i nasao sam ga u forumu za vrhunsku kuhinju !

 

Cene prenocista sa polu pansionom su izmedju 60 i 80 € po osobi. Za nasu grupu sam dobio ponudu od 47 € po osobi i danu za polu pansion.

 

Hotel se nalazi isto pored jednog malog jezera

 

Kliknite na "diashow" na slici i povecajte sliku. Divno mesto ! :D

 

http://www.vacanze-italia.de/piccolo.htm

 

 

E sada je samo do nas da odlucimo sta hocemo.....

 

Molim vas da se upisete u listu koji vam hotel naj vise odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Koji vam hotel naj vise odgovara ?

 

1. Milan BMW K1200R / Hotel Piccolo Principe

2. Tanja BMW R1200GS / Hotel Piccolo Principe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Čekao sam da vidim za koju destinaciju ćemo se odlučiti, pošto mi se nije vozilo do Španije, ma koliko zanimljivo bilo...i drago mi je što je izbor pao na Gardu.

 

Meni je, kao i prošle godine, svejedno gde bi se odselo, Piccolo Principe je najbliži planinama pa stavljam njega kao svoj izbor.

 

1. Milan BMW K1200R / Hotel Piccolo Principe

2. Tanja BMW R1200GS / Hotel Piccolo Principe

3. Nikola Perun / Hotel Piccolo Principe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ajd taj picolo posto mu je cijena pikolo, a ostalo isto izgleda dobro.

Ili ako neko preferira nesto drugo... onaj na litici je lijep, ali svaki dan pentranje 40km i nije za potcijeniti...

 

Aj brzo neki poll za ove hotele pa da to izglasamo na brzinu

 

ups..ja se zacitao pa postovao bez provjere...evo dakle:

 

1. Milan BMW K1200R / Hotel Piccolo Principe

2. Tanja BMW R1200GS / Hotel Piccolo Principe

3. Nikola Perun / Hotel Piccolo Principe

4. GhostMile / Hotel Piccolo Principe

5. GhostKarmen / Hotel Piccolo Principe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Ako se izglasa Picolo Principe, ovo nam je 10 km od hotela, tu moze i turica posle vecere , cisto malo za opustanje.... dok se zene brckaju ;):moto3::moto3: :moto3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Za svaki hotel bih dao glas iz razlicitog razloga. Sve mi se svidja. Ali, prvenstveno idemo zbog voznje, zar ne? Sacekacu da lepsa polovina sve ovo pregleda, pa cu se upisati, a to ce biti oko ponoci. U svakom slucaju ne nameravam da narusavam koncepciju.

 

Milane, svaka cast na ovom trudu u interesu svih nas 1care.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Za svaki hotel bih dao glas iz razlicitog razloga. Sve mi se svidja. Ali, prvenstveno idemo zbog voznje, zar ne? Sacekacu da lepsa polovina sve ovo pregleda, pa cu se upisati, a to ce biti oko ponoci. U svakom slucaju ne nameravam da narusavam koncepciju.

 

Milane, svaka cast na ovom trudu u interesu svih nas 1care.gif0takoje.gif

 

 

Tako sam i izabrao hotele, da svako moze da da svoj glas za svaki hotel, posto su svi super ! A sto se tice voznje, naravno da nam je to u prvom planu evo i lokacija svih hotela, jednostavno kopirajte i prebacite na "googleearth".

 

1. Hotel Pineta Campi 45°47'10.54"N 10°45'45.15"E

 

2. Hotel Alexander Molveno 46° 8'31.11"N 10°57'53.04"E

 

3. Hotel Ambient hotel Primaluna 45°46'16.93"N 10°48'43.69"E

 

4. Hotel Piccolo Principe 46° 2'29.67"N 11° 0'17.21"E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA varadero 1000

1. Milan BMW K1200R / Hotel Piccolo Principe

2. Tanja BMW R1200GS / Hotel Piccolo Principe

3. Nikola Perun / Hotel Piccolo Principe

4. GhostMile / Hotel Piccolo Principe

5. GhostKarmen / Hotel Piccolo Principe

6.Vasa maser/Hotel Piccolo Principe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja