Jump to content

Moto Zajednica

Analiza crne hronike

Recommended Posts

  • Drug član, 2143 postova

I ovaj Maj je poceo tragicno za sve, skoro da nema dana bez novog posta u crnoj hronici. Uzas jedan sta se desava.

 

Ljudi cuvajte se, i koristite opremu.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova

Vezano je za temu i za nosenje kacige... Posto mnogo putujem po Srbiji, primetio sam da se jedino u BG  koliko-toliko nose kacige, van BG-a ne znam kada sam video nekoga sa kacigom,mnogo je veci procenat onih bez kacige... Koliko sam klinaca od 12-15 god video na Ibarskoj, na Zerenjanincu ,itd., da voze skutere bez kacige...

Na motoru sam sa prekidima od svoje 6. godine,uglavnom na slabijim motorima i skuterima. Imao sam nekoliko padova koji su se zavrsili krpljenjem kod doktora, sa par manjih preloma, opekotinama od klizanja po asfaltu... Za sve padove sam ja kriv jer sam vozio brze nego sto je bilo bezbedno u datoj situaciji, da nije bilo tako sigurno mi ne bi toliko zasmetala vozila koja se ukljucuju u saobracaj,sljunak, ulje na putu, voda preko puta u krivini... Ironije radi, jedini put kada nisam mogao da izbegnem nesrecu a kada nisam ni bio kriv - je bilo kada sam vozio po ogranicenju i kada me je isekao auto koji je preticao preko duple pune linije pred raskrsnicu i udario me zadnjim vratima... Tada nisam imao kacigu ali jesam imao srece, dosta! To se desilo u Grckoj i vracao sam se sa posla...

 

Neki moji zakljucci na osnovu svog iskustva, sto se tice voznje na velikim vrucinama kada se najlakse odricemo viska garderobe: kacigu uvek nositi (meni je caki leti manje vruce na grckom Suncu u kacigi nego bez nje), uvek imati barem majicu na sebi jer moze dosta da spasi od ogrebotina koje takodje mogu dosta da zagorcaju zivot, nikada voziti bos ili u papucama,japankama, stopala se jako lako povredjuju a mnogo smeta kada ne mozes slobodno da hodas posle...obicne patike mogu mnogo da zastite stopala kada klizite po asfaltu.  Ovo sve govorim iskljucivo iz licnog iskustva, mozda se neko i nece sloziti sa mnom. Naravno, PRAVU OPREMU ne mogu da zamene patike i majice, ali leti retko ko nosi pantalone,jakne... Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Podaci za 2007. godinu za teritoriju Srbije, dobijeni od sefa Saobracajne policije Stojadina Jovanovica (hvala cika Gremlinu  ;) ):

 

U 2007 godini dogodile su se 1454 nesrece u kojoj su ucestvovali vozaci motorcikla, 68 lica je poginulo, dok je 1305 lica lakse i teze povredjeno. Od toga su 770 nesreca izazvali vozachi motora, u kojima je poginulo 34 lica, a povredjeno 744.

 

Takodje u 2007 vozaci bicikla sa pomocnim motorom su ucestvovali u 2193 nesrece, 40 lica je poginulo a povredjeno je 1849 lica.

 

Na zalost, otprilike na svakih 5-6 dana je izgubljen zivot jednog motoriste... Strasno... Ako na to dodamo 40 poginulih skuterasa, statistika je jos gora - na svakih 3-4 dana se ugasio jedan zivot na dva tocka...

 

 

Molio bih Pabla da precizira rečenicu "Od toga su 770 nesreća izazvali vozachi motora..." pošto mislim da je u pitanju učešće motorciklista u nezgodama ako je kriv, odnosno ko je prouzrokovao nesreću, pre će biti da su izazivači drugi učesnici u saobraćaju (možda su ostali nevidljivi za statistiku ali su ga indirektno prouzrokovali)a da su motorciklisti kolateralna šteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Statistika je chudo , nemoze se proceniti koliki je udeo nastradalih koji su imali ili ne kacigu u odnosu na ukupan broj vozacha koji inache vozi sa ili bez .

 

lichno mislim da kazne netreba da bude isto kao i za pojas , moj zivot moja stvar. J a lichno nosim uvek kacigu ni do trafike neidem bez nje , ali npr moje mishljenje je da u gradu nema potrebe voziti preko 60-70 ... imash auto put da se izduvash  i gde uslovi dozvoljavaju vece brzine ... ali ipak sve je do pojedinca , ja ni kola ne vozim pijan , a nekom je to ko dobar dan , ne prolazim na crveno ... ali opet gde je 40 ogranichenje vozim 60 shto je mnogo mnogo je ....

 

najveci problem kod nas su automobilisti , vecina negleda ni druga kola a kamoli motore ... ne bi bilo loshe pocheti sa 50 pa 125 pa 250 pa 600 itd al skup je to sport a tako neshto ubaciti u zakon bi samo dovelo do nediscipline i krshenja zakona ... mnogo je bolje da se vlast ukljuchi i popravi imidz motorciklista preko klubova i organizovanja druzenja na nekim poligonima besplatno da bi te navukli a samim skupom nametnu neku kulturu voznje itd ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Prošle je godine u Sloveniji stradalo 52 motorista. Ove, čini mi se več 15.

 

Ali koliko ja pratim udese u BJB temama, večina njih dešavaju se u Beogradu i ostalim mestima, znači u naseljenim krajevima. Za razliku od toga se večina nesreča kod nas dešava van naselja, na regionalnim putevima. Ne pamtim, da bi se npr. u Ljubljani desio slučaj sa tragičnim krajem.

 

Ne znam zašto je to tako, u čemu je razlika? Beograd je sigurno fantastična koncentracija u poredjenju sa Ljubljanom, to je činjenica. Znači ima puno više "uslova" za nesreče. Ali ipak su motori jednaki, putevi dosta slični i svuda lude glave, da ne kažem drumske psihopate.

 

Ima li objašnenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Podaci za 2007. godinu za teritoriju Srbije, dobijeni od sefa Saobracajne policije Stojadina Jovanovica (hvala cika Gremlinu  ;) ):

 

U 2007 godini dogodile su se 1454 nesrece u kojoj su ucestvovali vozaci motorcikla, 68 lica je poginulo, dok je 1305 lica lakse i teze povredjeno. Od toga su 770 nesreca izazvali vozachi motora, u kojima je poginulo 34 lica, a povredjeno 744.

 

Takodje u 2007 vozaci bicikla sa pomocnim motorom su ucestvovali u 2193 nesrece, 40 lica je poginulo a povredjeno je 1849 lica.

 

Na zalost, otprilike na svakih 5-6 dana je izgubljen zivot jednog motoriste... Strasno... Ako na to dodamo 40 poginulih skuterasa, statistika je jos gora - na svakih 3-4 dana se ugasio jedan zivot na dva tocka...

 

 

Molio bih Pabla da precizira rečenicu "Od toga su 770 nesreća izazvali vozachi motora..." pošto mislim da je u pitanju učešće motorciklista u nezgodama ako je kriv, odnosno ko je prouzrokovao nesreću, pre će biti da su izazivači drugi učesnici u saobraćaju (možda su ostali nevidljivi za statistiku ali su ga indirektno prouzrokovali)a da su motorciklisti kolateralna šteta.

 

Takav tekst sam dobio od policije, ne znam tacno na sta se misli, ali mi deluje da se to odnosi bas na nesrece koje su zakonski gledajuci motoristi izazvali.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da demantujemo njihovu statistiku.

Moj drugar na R1 vozi 60 na sat u naseljenom mestu (što inače čini samo svake prestupne godine u noći punog meseca) i momak sa kolima izlazi sa parkinga pravo pred njega na tri metra . Dečko cima volan, koči odlazi u jarak preko puta, i razvaljuje plastike. Automobilista odlazi , kao da ništa nije bilo, a saobraćajna milicija piše dečku prijavu za neprilagodjenu vožnju uslovima saobraćaja i ugrožavanje bezbednosti, odn cirka 15000 dindži ili malko ispod 200 jurica, a osiguranje mu ne priznaje štetu već sam popravlja motor.

to je verovatno jedan od tih 700 i kusur motorciklista koji su izazvali nesreću.

Verovatno bih mogao da navedem još desetak primera, ali se svode na isto, motorciklista je uglavnom krivac zbog neprilagodjene brzine (što ne znači da je direktan krivac za nesreću ) ali je ušao u statistički podatak kao sukrivac, i onda to izlazi na to.

Glavom garantujem da motorciklisti ne izazovu više od stotinjak nesreća na putu, a jedni su od najčešćih žrtvi.

Gledajući televiziju i čitajući novine, Dača Ikodinović se spominje u kontekstu prebrze vožnje, a čoveka je jugić isekao na par metara pre nego što ga je obišao. Pa i da je vozio 60 na sat stradao bi, jer kočenja tiu nema, bar ne efektivnog.

Svi na motorciklima znamo da kad adrenalin udari u glavu umemo da preteramo, ali vozača automobila je drastično više i prosto je nemoguće da statistički odnos bude pola pola, za krivicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

 

B92

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=07&dd=30&nav_id=310844

 

Upozorenje motociklistima

30. jul 2008. | 15:12 | Izvor: Beta

Beograd -- Sekretarijat za saobraćaj Grada Beograda deli letke u okviru akcije čiji je cilj povećanje bezbednosti u saobraćaju.

 

Akcija "Vozači, imajte na umu: nikada niste sami na drumu" odnosi se, pre svega, na bezbednost motociklista koji u letnjim mesecima čine do deset odsto motorizovanih učesnika u saobraćaju u Beogradu. Načelnik Odeljenja za bezbednost saobraćaja Duško Marušić naglasio je da je povod za akciju veliki broj saobraćajnih nesreća moticklista, koji su sada najrizičnija grupa motorizovanih učesnika u saobraćaju.

 

Prema njegovim rečima, najčešći razlog nesreća je nepažnja vozača i to što ne nose "adekvatnu zaštitnu opremu tokom vožnje".

 

Podaci Sekretarijata pokazuju da sedamdeset procenata povređenih u nesrećama nisu imali kacigu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Evo malo ja da zakomplikujem i da rastumacim ovu statistiku.

Kod nepostovanja prednosti u raskrsnici (tu spadaju i vozaci automobila) ima slucajeva i sa kacigom i bez. To znaci da i iskusni vozaci nastradaju zbog drugih. U slucaju pogresne procene brzine ili krivine skoro svi su bez kacige sto znaci da su to manje iskusni vozaci voljni dokazivanju i divljanju koji ne sagledavaju posledice i misle da umeju da voze dobro i da su iskusni sa par hiljada km. Nikad ne znate sta se desava sa druge strane krivine. Mozda preracunate da bez problema prodjete kroz nju x brzinom ali sta ako se nalazi sljunak ili blato od traktora ili pak zastoj ili neka nesreca. Svi znamo da u krivini nema kocenja.

Ako se noko ne slaze sa mojom procenom neka me ispravi ili dopuni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

kao sto rece jedan poznati analiticar  :statistika je kao mini suknja dosta pokazuje ali se nista ne vidi.

 

hvala lalajku sto nas podseca :KACIGA UVEK I UVEK I SVUDA

 

kad bi se proizvodjaci motora dosetili,a mislim da to nebi  bilo  mnogo skupo.TEK KAD STAVIS KACIGU MOZES DA STARTUJES MOTOR.

 

ko hoce bez kacige sta da mu radimo,mi smo mu rekli sto puta,pa nek radi kako hoce

 

kad sam imao 3godine mama mi je rekla da ne guram nista u uticnicu za struju i evo vec 42 godine ja je slusam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

kao sto rece jedan poznati analiticar  :statistika je kao mini suknja dosta pokazuje ali se nista ne vidi.

 

hvala lalajku sto nas podseca :KACIGA UVEK I UVEK I SVUDA

 

kad bi se proizvodjaci motora dosetili,a mislim da to nebi  bilo  mnogo skupo.TEK KAD STAVIS KACIGU MOZES DA STARTUJES MOTOR.

 

ko hoce bez kacige sta da mu radimo,mi smo mu rekli sto puta,pa nek radi kako hoce

 

kad sam imao 3godine mama mi je rekla da ne guram nista u uticnicu za struju i evo vec 42 godine ja je slusam.

To se zove poslušno dete, ja i dalje non stop nešto guram u šteker, u vojsci sam kuvao kafu na žilete, pre vojske sam pravio neka pojačala, posle vojske pravio startere i punjače, i dalje po kući vučem instalacije. Znam da su me zbog nečeg grdili kada sam bio mali, ali ne vredi, kada nekog jednom udari struja, navuče se čovek pa to ti je ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

 

To se zove poslušno dete, ja i dalje non stop nešto guram u šteker, u vojsci sam kuvao kafu na žilete, pre vojske sam pravio neka pojačala, posle vojske pravio startere i punjače, i dalje po kući vučem instalacije. Znam da su me zbog nečeg grdili kada sam bio mali, ali ne vredi, kada nekog jednom udari struja, navuče se čovek pa to ti je ;D ;D ;D

 

Postanes zavistan slicno onom klincu sto pije svakog dana po litru super benzina ( da ne pominjem neka druga g.... )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

 

To se zove poslušno dete, ja i dalje non stop nešto guram u šteker, u vojsci sam kuvao kafu na žilete, pre vojske sam pravio neka pojačala, posle vojske pravio startere i punjače, i dalje po kući vučem instalacije. Znam da su me zbog nečeg grdili kada sam bio mali, ali ne vredi, kada nekog jednom udari struja, navuče se čovek pa to ti je ;D ;D ;D

 

Mika,za tebe je ovo prava stvar (ja sam ukapirao da samo pecka struja ):

http://englishrussia.com/?p=807

Uzgred,da ti nije Biba struja neki rođak?

- ---------

 

Danas naleteh na ovo u "novinama".

Da li je moguće da se prikazuju ovakve stvari i to još na naslovnoj strani?

http://www.alo.co.yu/vesti/9278/Ovakvim_slikama_vaspitavaju_decu

Užas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Jeste da je uzas, ali neki ljudi mozda samo tako i mogu nauciti mada i to je jako sumnjivo!? Prosto neki ljudi nikad ne nauce. Klinci kod mene u komsiluku jurcaju ko popizdeli sto u kolima sto na motorima, i desi se pre par godina da 2 klinca mrtvi pijani kolima krenu za grad i zakucaju se pod kamion koji je stajao uz put. Na licu mesta. Ovi ostali se primirili jedno mesec dana i onda sve iz pocetka. Ocigledno nekima nista ne pomaze, jer im je ocigledno lakse udje u d... nego u glavu. I to sve dok se ne desi opet tako nesto.

Bez obzira na statistiku mislim da su ipak oni motorasi koji nose kacige svesniji rizika, i sa tim rizikom stupaju u saobracaj dok to isto nisam siguran za one druge!? Svesno znaju sta moze da se desi, mada opet uvek ima iznenadjenja.

Padao sam gomilu puta i s'obzirom na padove ne mogu reci da me je kaciga nesto spasla ali nigde bez nje. Za svaki slucaj jer nikad se ne zna!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Danas naleteh na ovo u "novinama".

Da li je moguće da se prikazuju ovakve stvari i to još na naslovnoj strani?

http://www.alo.co.yu/vesti/9278/Ovakvim_slikama_vaspitavaju_decu

Užas!

 

Ajd sto je na naslovnoj strani, ali ako ste procitali tekst - oni su to prikazivali deci u osnovnoj skoli !

  Ne bi bilo lose ako medju nama ima i neki Psiholog da da svoje misljenje o ovoj akciji Niske opstine i policije !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Danas naleteh na ovo u "novinama".

Da li je moguće da se prikazuju ovakve stvari i to još na naslovnoj strani?

http://www.alo.co.yu/vesti/9278/Ovakvim_slikama_vaspitavaju_decu

Užas!

 

Ajd sto je na naslovnoj strani, ali ako ste procitali tekst - oni su to prikazivali deci u osnovnoj skoli !

  Ne bi bilo lose ako medju nama ima i neki Psiholog da da svoje misljenje o ovoj akciji Niske opstine i policije !

   

 

Koliko vidim na slici radi se o starijoj deci, 7.-8. razred, dakle oko 15 godina. Klinci u tom periodu, najmanje misle na posledice svojih postupaka. Prema zvanicnim statistikama najveci % krivicnih dela u populaciji maloletnika se odnosi na prekrsaje iz oblasti saobracaja. To je, slozicete se, period kada klinci krecu da kradu kola od roditelja, period kada je velika potreba za dokazivanjem medju vrsnjacima, jer tada proces socijalizacije kulminira, a vrsnjacke grupe postaju kljucna zivotna stavka. Iz licnog iskustva znam kako se pogled na svet i saobracaj menja kad se desi nesto tragicno. Mozda je bolje pokazati deci kakva tragedija moze da se desi i podtaci ih na razmisljanje, a samim tim i oprez, nego cekati da se mozda zaista i desi. Naravno, za mladje uzraste prikazivanje ovakvih fotki je nedopustivo. Eto to je moje vidjenje-nisam psiholog, ali sam buduci specijalni pedagog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Koliko vidim na slici radi se o starijoj deci, 7.-8. razred, dakle oko 15 godina. Klinci u tom periodu, najmanje misle na posledice svojih postupaka. Prema zvanicnim statistikama najveci % krivicnih dela u populaciji maloletnika se odnosi na prekrsaje iz oblasti saobracaja. To je, slozicete se, period kada klinci krecu da kradu kola od roditelja, period kada je velika potreba za dokazivanjem medju vrsnjacima, jer tada proces socijalizacije kulminira, a vrsnjacke grupe postaju kljucna zivotna stavka. Iz licnog iskustva znam kako se pogled na svet i saobracaj menja kad se desi nesto tragicno. Mozda je bolje pokazati deci kakva tragedija moze da se desi i podtaci ih na razmisljanje, a samim tim i oprez, nego cekati da se mozda zaista i desi. Naravno, za mladje uzraste prikazivanje ovakvih fotki je nedopustivo. Eto to je moje vidjenje-nisam psiholog, ali sam buduci specijalni pedagog.

 

 

  Lepo receno i objasnjeno.  I ja sam razmisljao u tom pravcu - verovatno je cela akcija osmisljena uz pomoc strucnjaka .

  Mislim da je klincima dovoljno danas da upale tv i da u toku dana mogu videti mnogo vise i mnogo gore slike nego one koje su im pokazali !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

Koliko vidim na slici radi se o starijoj deci, 7.-8. razred, dakle oko 15 godina. Klinci u tom periodu, najmanje misle na posledice svojih postupaka. Prema zvanicnim statistikama najveci % krivicnih dela u populaciji maloletnika se odnosi na prekrsaje iz oblasti saobracaja. To je, slozicete se, period kada klinci krecu da kradu kola od roditelja, period kada je velika potreba za dokazivanjem medju vrsnjacima, jer tada proces socijalizacije kulminira, a vrsnjacke grupe postaju kljucna zivotna stavka. Iz licnog iskustva znam kako se pogled na svet i saobracaj menja kad se desi nesto tragicno. Mozda je bolje pokazati deci kakva tragedija moze da se desi i podtaci ih na razmisljanje, a samim tim i oprez, nego cekati da se mozda zaista i desi. Naravno, za mladje uzraste prikazivanje ovakvih fotki je nedopustivo. Eto to je moje vidjenje-nisam psiholog, ali sam buduci specijalni pedagog.

 

 

   Lepo receno i objasnjeno.  I ja sam razmisljao u tom pravcu - verovatno je cela akcija osmisljena uz pomoc strucnjaka .

  Mislim da je klincima dovoljno danas da upale tv i da u toku dana mogu videti mnogo vise i mnogo gore slike nego one koje su im pokazali !

 

 

slazem se sa tobom ,ali onda promene kanal i sve iz pocetka mislim da mi stariji snosimo veliku odgovornost

jer dosta puta nas vide pijane na motoru ,kolima, pa onda maja i papuce i normalno nigde kacige

a uz to ide i ono ala si p....... nosis kacigu , ne mozes na tocak i da nenabrajam  (ja nepijem )ali

milion puta sam vidjao ljude pijane,podizao ih sa motorom uzimao kljuceve ali nevredi .klinci sve to vide

i jos lude godine i bude sta bude,drugo brzina je glavni faktor svih nesreca.

to je neka moja analiza ,mozda i nisam u pravu ali to je to

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Koliko vidim na slici radi se o starijoj deci, 7.-8. razred, dakle oko 15 godina. Klinci u tom periodu, najmanje misle na posledice svojih postupaka. Prema zvanicnim statistikama najveci % krivicnih dela u populaciji maloletnika se odnosi na prekrsaje iz oblasti saobracaja. To je, slozicete se, period kada klinci krecu da kradu kola od roditelja, period kada je velika potreba za dokazivanjem medju vrsnjacima, jer tada proces socijalizacije kulminira, a vrsnjacke grupe postaju kljucna zivotna stavka. Iz licnog iskustva znam kako se pogled na svet i saobracaj menja kad se desi nesto tragicno. Mozda je bolje pokazati deci kakva tragedija moze da se desi i podtaci ih na razmisljanje, a samim tim i oprez, nego cekati da se mozda zaista i desi. Naravno, za mladje uzraste prikazivanje ovakvih fotki je nedopustivo. Eto to je moje vidjenje-nisam psiholog, ali sam buduci specijalni pedagog.

 

 

  Lepo receno i objasnjeno.  I ja sam razmisljao u tom pravcu - verovatno je cela akcija osmisljena uz pomoc strucnjaka .

  Mislim da je klincima dovoljno danas da upale tv i da u toku dana mogu videti mnogo vise i mnogo gore slike nego one koje su im pokazali !

 

 

slazem se sa tobom ,ali onda promene kanal i sve iz pocetka mislim da mi stariji snosimo veliku odgovornost

jer dosta puta nas vide pijane na motoru ,kolima, pa onda maja i papuce i normalno nigde kacige

a uz to ide i ono ala si p....... nosis kacigu , ne mozes na tocak i da nenabrajam (ja nepijem )ali

milion puta sam vidjao ljude pijane,podizao ih sa motorom uzimao kljuceve ali nevredi .klinci sve to vide

i jos lude godine i bude sta bude,drugo brzina je glavni faktor svih nesreca.

to je neka moja analiza ,mozda i nisam u pravu ali to je to

 

U pravu si , verovatno su se Nislije zato i odlucile na takvu akciju medju skolarcima . Ja se nadam samo da su ukljucili i odgovarajuce strucnjake koji su to osmislili da bi klinci izvukli pouku iz toga.

  A sto se tice onog sto si naveo : " a uz to ide i ono ala si p.... nosis kacigu, ne mozes na tocak i t d " - svakom ko mi to kaze - ja kazem da prica gluposti , objasnim zasto nosim kacigu, a dalje - svako kroji svoju sudbinu , kako radi - tako ce mu i biti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

  A sto se tice onog sto si naveo : " a uz to ide i ono ala si p.... nosis kacigu, ne mozes na tocak i t d " - svakom ko mi to kaze - ja kazem da prica gluposti , objasnim zasto nosim kacigu, a dalje - svako kroji svoju sudbinu , kako radi - tako ce mu i biti .

 

 

 

nisam mislio na nas tebe mene ili ljude koje to nezanima vec na mladja pokoljenja zeljna dokazivanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  A sto se tice onog sto si naveo : " a uz to ide i ono ala si p.... nosis kacigu, ne mozes na tocak i t d " - svakom ko mi to kaze - ja kazem da prica gluposti , objasnim zasto nosim kacigu, a dalje - svako kroji svoju sudbinu , kako radi - tako ce mu i biti .

 

 

 

nisam mislio na nas tebe mene ili ljude koje to nezanima vec na mladja pokoljenja zeljna dokazivanja

 

Znam da nisi mislio na nas, al kad god sam u prilici il cujem da mladji razvezu u tom stilu - ne mogu da izdrzim, a da se ne umesam i iznesem moje misljenje - u edukativnom smislu . Jbg - jednostavno smatram to u neku ruku svojom duznoscu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Ja ovo u vezi kacige a i opreme pricam vec 40 godina ali izgledam vecini glup kad to pricam.Neki misle da prodajem pamet.Meni su stari motorasi pricali:nosi slem,obuci se dobro,ako nemas neku opremu ti stavi novine na grudi,obuj guzvarice ( guzvarice su bile neke cizme tada u modi slicne onim sto su nosili nemacki oficiri )vetar je opasan i kada je toplo,ti ces da prozuknes itd.

Tih matorih i nije bilo mnogo ali ja sam bio sav sretan sto sam mogao da stojim sa njima i da slusam sta pricaju medjusobno i sta meni savetuju.

Sada momci misle da znaju sve o motorima pre kupovine gledajuci TV i citajuci magazine pa sebe poistovecuju i sa trkacima.Sta da se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Ovih dana se u par topica vodila diskusija o (ne)nosenju kacige i voznji (pre)velikom brzinom. Zbog toga sam precesljao "Crnu hroniku". Ovo su udesi evidentirani na forumu, a da su zavrsili smrtno po motociklistu. Ostale udese nisam uzimao u obzir, ali sam citajuci cesto nalazio na "preziveo, ali ga je spasla kaciga koja je tesko ostecena". Postoje 3 tipicne situacije u kojima dolazi do opasnih udesa. Naveden je topic sa opisom nesrece, u prvoj zagradi je uzrok, a u drugoj zagradi podatak da li je vozac nosio kacigu (normalno, upitnik je stavljen gde se nema tacan podatak).

 

Pogledajte ovo od pocetka do kraja - Negde u sredini je ostavljeno mesto za fotografiju nekoga od nas. Zao mi je sto ovakve stvari ne citaju oni "hrabri" koji ugrozavaju sebe a nazalost i druge.

 

http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja