Jump to content

Moto Zajednica

Analiza crne hronike

Recommended Posts

  • Sindikat Samostalni Jahač, 325 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36
NYPOST.COM

A group of motorcyclists in Ecuador took the body of their dead friend from its coffin, put it on the back of a chopper and...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Drug, je l' ovako bolje:

 

WWW.DAILYMAIL.CO.UK

WARNING: GRAPHIC CONTENT. The body of Erick Cedeno was removed from its coffin by a group of his friends in Portoviejo, in Ecuador's Manabi province.

 

 

NYPOST.COM

A group of motorcyclists in Ecuador took the body of their dead friend from its coffin, put it on the back of a chopper and leaned it against the driver's back, as half a dozen men...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750xa
On 8/30/2007 at 3:36 PM, soNic said:

Aj da i ja kazem nesto, odnedavno citam kojekakve moto chasopise i u njemu je bila pricha o kacigi.

 

Prica je da je kaciga "smisljena" pocetkom proslog veka valjda, u britnaskoj vojsci, kada je dosta vojnika na motorima ginulo padajuci sa motora.

 

Nakon uvodjenja kacige, smrtnost se smanjila, ne secam se tacne cifre, ali izmedju 70 i 80% u odnosu na period pre kacige.

 

Cheers

Preciznije, kad je poginuo Tomas Edvard Lorens (Lorens od Arabije) vozeci motor, pocelo se s omasovljavanjem nosenja kaciga. Ne znam gde sam ovo procitao, ali sam zapamtio...

Promenio član Bojanko
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
On 11. 12. 2021. at 7:18, Bojanko je napisao:

Preciznije, kad je poginuo Tomas Edvard Lorens (Lorens od Arabije) vozeci motor, pocelo se s omasovljavanjem nosenja kaciga. Ne znam gde sam ovo procitao, ali sam zapamtio...

Spominje se na Wikipediji u tekstu o Brough Superior SS100 na kome je Lorens od Arbaije poginuo. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Prvi koji se ozbiljno posvetio istraživanju korelacije nesreća motociklom i povreda glave (i bio veoma uporan u dokazivanju) je Dr Hugh Cairns, britanski lekar, koji je Lorensa primio u bolnicu. 

Uspeo je postići da "kacige" postanu obavezne, kod motociklista, u vojsci. 

Bile su od debele kože. 

A onda je 1953. je došlo do revolucionarnog otkrića  (primena staklo plastike). Razvijena je troslojna kaciga (profesor USC-a, C. F. Lombard, razvio je prvu kacigu koja absorbuje udarac). 

Šlemić u kombinaciji sa kožom. 

Onda je firma Bell Helmets preuzela Lombardiv dizajn, primenila standarde za kacige koje se koriste u avijaciji. 

I 1963. razvila prvu full face kacigu. :moto1:

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja