Jump to content

Moto Zajednica

Idemo na Dakar i 2012

Recommended Posts

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

sve ja to kapiram alera, ali civilni nov kosta 5 a ova posebna linija kosta sigurno 50ak hiljada evra ako ne i vise, i da izda u prvoj, ne polovini nego trecini relija, mislim da nikako ta cena to ne sme da dozvoli(ne samo ktm nego bilo koji proizvodjac)... To sto se mi salimo(a u svakoj sali pola istine) mozda malo ozbiljnije a neki to prohvataju previse k'srcu to je drugi padez. Isto tako izmedju nas pljujemo i po tenerama i afrikama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

sve ja to kapiram alera, ali civilni nov kosta 5 a ova posebna linija kosta sigurno 50ak hiljada evra ako ne i vise, i da izda u prvoj, ne polovini nego trecini relija, mislim da nikako ta cena to ne sme da dozvoli(ne samo ktm nego bilo koji proizvodjac)... To sto se mi salimo(a u svakoj sali pola istine) mozda malo ozbiljnije a neki to prohvataju previse k'srcu to je drugi padez. Isto tako izmedju nas pljujemo i po tenerama i afrikama

Ne kosta on toliko zato da bude pouzdan, vec da brzo stigne do cilja na takvoj utrci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ako se ktm tom ligikom vodi onda zaista zasluzuje naziv krat.tur.mot , kao i svi ostali koji se vode time. Dzaba ti njegova brzina ako crkne posle prve etape! Nekada je za motor koji se vozio na dakaru vazilo da je izdrzljiv, a sta odlikuje danasnje motore sa dakara?! Moze da izdrzi reli a i ne mora?! :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

KTM 450 Rally je 29.300 €, može posebno da se kupi motor, a njegova cjena je 5.000 € http://www.nolimitbikers.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=2977

 

Aprilia RXV 450 Tuareg Rally Replica košta 32.000 € http://www.nolimitbikers.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=1777

 

HM CRE 450 X Rally (prerađena Honda CRF 450 X) košta 25.000 € http://www.nolimitbikers.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=4493

 

 

Eh, da kada piše da neko vozi KTM ne mora da znači da je to ovaj model koji je fabrika konstruisala za trke, ima ih koji su prepravljani neki drugi modeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ona statistika što je dobila bezbroj pluseva je šuplja (neko reče i da nije tačna). Šta znači odustao? Pokvario se, pao i polomio motor, povredio se vozač, razboleo se vozač...?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Ljudi manite praznu pricu dali valja ili nevalja ktm , jel ima neko konkretnu informacuju gde je gabor i dali ostaje do kraja dakar relija tamo ili se vraca ranije . Sta se uopste desilo sa njegovom masinom .

 

Morate biti svesni da gabor nema uslove za odrzavanje motora koje imaju veliki timovi i da svi ti motori na dakru koji ucestvuju ako su u rukama profesionalca mogu da otkazu svaki cas jednostavno oni se vrte na mkaimalnom broju obrtaja non stop skoro . dovoljno je da otkaze jedan mali delic u motoru i da napravi picvajz u celom agregatu . nijedan proizvodjac nepravi sve komponente u samom agregatu tako da nemora da bude greska do samog proizvodjaca motocikla . zamislite se samo dali bi njegovoj gradji i umecu odgovarao bilo koji drugi proizvodjac motocikala i sta da je odabrao nekog drugog proizvodjaca a ovaj otkazao pisali bi ovde sto nije uzeo ktm? manite se kineza koji idu polako i stizu na cilj gabor je gazio motor da napravi rezultat on sa svojim duhom nije sigurno isao da se turisticki provoza i na kraju kaze vazno je ucestvovati . sem toga za samu logistiku je morao da ima motor koji iam dobru snabdevenost delovima na samom dakru , setitese da je jednom menjao agregat ceo kupio ga tamo od ktm-og tima a i sama servisna pratnja(njegova) mora da poznaje agregat .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Aman ljudi ovi profi vozači ne znaju što valja pa da ih mi naučimo :zbunjen: . KTM je na prvom mjestu drugo prazno pa idu ostali, to i djeca znaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Morate biti svesni da Gabor nema uslove za odrzavanje motora koje imaju veliki timovi...

 

Ko toga nije svestan teško da je ičega svestan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

u sinocnjem javljanju za rts je rekao da ce za koji dan u srbiju. A u glasu mu se culo koliko je bio razocaran sto ga je izdao motor, i par puta je ponovio da sa 690 nikad nije imao tih problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Biće interesantno na kraju ovog Dakara napraviti presek koliko motora od kojih proizvođača je otkazalo. Ovo je ipak prvi Dakar u kom su svi takmičari obavezni da voze 450-tke i ako ništa drugo, motori su ravnopravni bar po kubikaži. Tada ćemo moći podvući crtu i po procentu učešća/otkaza jednostavno napraviti tabelu pouzdanosti agregata na Dakaru.

 

A sve mi se čini da su inžinjeri KTM-a iz ove takmičarske 450-tke hteli da iscede i poslednji atom. I možda ipak malo preterali :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Direktno iz Buenos airesa

 

 

Sada je 21.30 u Buenos Airesu. Gabor, Marko, Pedja i ja sedimo hotelu u kome su smešteni. Vrućina malo blaža nego ranije ali ipak se oseća.

 

Gabor želi da zahvali svim posetiocima sajta na podršci koju su mu pružali tokom Dakar relija i kaže:

 

- Poruke su mi uvek puno značile kad dođem u bivak mrtav umoran. Znam da neki ljudi misle na mene dok se patim u pustinji. Stvarno sam dao sve od sebe da popravim motor i nastavim dalje. Jedan drugar mi je rekao da sam izgubio borbu ali ne i rat sa Dakarom. Verujem da ću nastaviti i sledeće godine. Znam da mogu među 40 takmičara, imam snage i volje. Ali kao i uvek, samo da motor izdrži..... Pozdrav svima i još jednom hvala!!

 

B0279736-F9A2-C94D-97C3-2A56FA860257_thumb.jpg

 

A4A37C9F-4F69-A44A-BD44-780F0CC203B3_thumb.jpg

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Direktno iz Buenos airesa

 

:care: :care: :care: :care: :care:

 

Vladas, svaka čast i HVALA LEPO na ovom javljanju!!!!!

 

Pozdrav celoj ekipi!!!

 

...Jedan drugar mi je rekao da sam izgubio borbu ali ne i rat sa Dakarom. Verujem da ću nastaviti i sledeće godine. Znam da mogu među 40 takmičara, imam snage i volje. Ali kao i uvek, samo da motor izdrži.....

 

E, to sam želeo da čujem! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Direktno iz Buenos airesa

 

:care: :care: :care: :care: :care:

 

Vladas, svaka čast i HVALA LEPO na ovom javljanju!!!!!

 

Pozdrav celoj ekipi!!!

 

...Jedan drugar mi je rekao da sam izgubio borbu ali ne i rat sa Dakarom. Verujem da ću nastaviti i sledeće godine. Znam da mogu među 40 takmičara, imam snage i volje. Ali kao i uvek, samo da motor izdrži.....

 

E, to sam želeo da čujem! :takoje:

 

 

Nema na cemu. Kamo srece da sam mogao i ovde godine mogao da pokusam da pratim Dakar reli kao prosle. Bice bolje, valjda, 2013.

 

D40645C8-EE94-7D48-8DE1-16EF98C69070_thumb.jpg

 

1279FDA3-ECFD-2F45-A583-2D393BF9AAC5_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Sad

za mene je :sampion:

 

 

Za sve nas je. Zna li neko kada dolaze i gde? (na koji aerodrom) Razmišljate li o nekom dočeku? Mislim da bi mu to jako prijalo u celoj ovoj situaciji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

za mene je :sampion:

 

 

Za sve nas je. Zna li neko kada dolaze i gde? (na koji aerodrom) Razmišljate li o nekom dočeku? Mislim da bi mu to jako prijalo u celoj ovoj situaciji.

mislim da je gabor leteo iz budimpeste a posto se uzimaju karte povratne mislim da ce se i vratiti tamo.u svakom slucaju trebo bi neko da nam javi pa bar ljudi koji budu blizi mestu povratka da organuzuju neki docek . ostalima ostaje da se nadamo nekom njegovom slobodnom vremenu i da se organizuje neko druzenje , da cijemo iz prve ruke utiske sa ovogodisnjeg dakara .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ако ништа друго имамо у Суботици нашу Катерину и Јагера па ће нам пренети утиске из прве руке :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja