Jump to content

Moto Zajednica

Idemo na Dakar i 2012

Recommended Posts

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

na listi odustalih ima i 5 novih sa 4. etape ali nema Gabora, kao što ga nema ni na spisku za novu etapu.

glupavi dakar prikaz natavlja tradiciju izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

šta je ovo?

Due to the bad weather continuing over the Andes Cordillera (rain and snow), the Chilean authorities were forced to close, for the night, the border at Paso de San Francisco, situated at 4700m.

 

For the 7th time, the Dakar is about to cross over the Andes, and because of very unfavourable conditions, added to the fact that the course has been hit by rain and snow, in order to guarantee the security of the competitors and those following the rally, the organisers have decided to organise a convoy for all vehicles tomorrow. The itinerary has been changed after the border (follow the main road on the right which goes to Diego de Almagro).

post-5923-0-05368000-1325842958_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Kratko Trajna Masina = KTM

Prvo da kazem da mi je stvarno krivo sto Gabor nije imao srece ali svaka cast na uspehu, svako ko se prijavio i otisao je uspeo i postigao puno!!! Bravo Gabi !!!!

Ne znam koliko se ljudi ovde na forumu bavilo bilo kakvim takmicenjem ali ko god se bavio zna da je uspeh spoj vise stvari a najvazniji su licni kvalitet i SRECA. Ovde imamo jos i faktor mashina na koji ne mozes da utices. Na Dakaru kada su bili on i Bozo Ristic, desilo se to da je njemu Boza pomogao da osbosobe motor i covek zavrsio a nakon toga Boza pao i nije zavrsio. Ocigledno mnogo ljudi ne znaju kakvi su to napori za masine i coveka naravno.

Ali nije mi jasno zasto ljudi kupuju vec godinama te turisticke motore i placaju preko 20 000eur? Jel su svi ludi?

Evo malo statistike sa ovog relija:

Od 188 vozaca oko :

38% vozaca vozi KTM, ili skoro pola debila se odlucilo na ovaj krs

21% se odlucilo za Yamahu

11% za legendarnu i neunistivu Hondu

5% husqvarnu

ostatak za razne kombinacije gas gas, TM, husaberg, neke kineze itd

 

E sada statisticki gledano da ono sto se najvise vozi ima i najvecu verovatnocu da se kvari a statistika izgleda ovako.

Od ukupnog broja ljudi koji je za sada odustao je procenat ovakav:

6 ktm ili ti 8.3% koji ucestvuje

8 yamaha ili ti 20% onih koji su dosli, tj svaki 5 je umro

2 aprilije ili ti 50%, tj verovatno ce i ova polovina da umre do kraja

5 hondi ili ti samo 22.7%, sjajan uspeh za ovu neunistivu vecnu firmu

3 husqvarne ili ti preko 30%

 

Ove brojke nekako ne idu u korist ostalih proizvodjaca.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Koma, potpuno si u pravu kada se to ovako pogleda i imaš plus od mene, ali ja ne mogu ni da zamislim osećaj besa, očaja i nemoći kada te na jednom ovakvom takmičenju izda nov motor koji košta kao jedan manji stančić :( A nije sad da je prešao nešto mnogo km... Ja bih ga na Gaborovom mestu polio benzinom i zapalio, majke mi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Koma, potpuno si u pravu kada se to ovako pogleda i imaš plus od mene, ali ja ne mogu ni da zamislim osećaj besa, očaja i nemoći kada te na jednom ovakvom takmičenju izda nov motor koji košta kao jedan manji stančić :( A nije sad da je prešao nešto mnogo km... Ja bih ga na Gaborovom mestu polio benzinom i zapalio, majke mi :D

Ma naravno, to je da odlepis ali to je sport, desava se. Koliko puta neki najspremniji auto na nekoj trci nece da upali na startu, moto GP motor ostao na startu, formula 1, sportovi gde se milioni ulazu u razvoj i spremanje za tu sezonu, jednostavno se desava, nemas srece. Patku procurela bas na trci prednja kocnica i odustao taj dan a nikada pre ni posle se nije to desilo na istom motoru?! Desava se, takav je zivot, ides dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Desava se, takav je zivot, ides dalje.

 

E to!

SREĆA je neverovatan faktor koji kada te ostavi, sve ide naopako... Meni su davno rekli, bolje je roditi se bez qrca nego bez sreće. Jer, ako imaš sreće, izrašće ti novi, veći.... :lol:

 

A nadam se da Gabora ovaj peh neće totalno demotivisati i da ćemo i sledeće godine imati našeg predstavnika na Dakaru :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Ma samo da je on nama živ i zdrav!!!

 

i bolje da crkne motor, nego da se njemu nešto desilo, da je ne daj Bože pao, nešto slomio itd.

 

motor se kupi nov pa sledeće godine opet vozi, a sa životom nema restart!

 

 

 

 

Bravo Gabi, Svaka čast! Dao si sve od sebe, ne posustaj !!! :takoje:

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

što se tiče motora, stavka withdrawal ne znači baš ništa dok nema jasne razlike tj razloga odustajanja.

jedno je kad motor krepa a drugo je kada se desi povreda vozača koja onemogućava nastavak.

 

da je sajt dakara šitina, to stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Kratko Trajna Masina = KTM

 

Evo malo statistike sa ovog relija:

Od 188 vozaca oko :

38% vozaca vozi KTM, ili skoro pola debila se odlucilo na ovaj krs

21% se odlucilo za Yamahu

11% za legendarnu i neunistivu Hondu

5% husqvarnu

ostatak za razne kombinacije gas gas, TM, husaberg, neke kineze itd

 

E sada statisticki gledano da ono sto se najvise vozi ima i najvecu verovatnocu da se kvari a statistika izgleda ovako.

Od ukupnog broja ljudi koji je za sada odustao je procenat ovakav:

6 ktm ili ti 8.3% koji ucestvuje

8 yamaha ili ti 20% onih koji su dosli, tj svaki 5 je umro

2 aprilije ili ti 50%, tj verovatno ce i ova polovina da umre do kraja

5 hondi ili ti samo 22.7%, sjajan uspeh za ovu neunistivu vecnu firmu

3 husqvarne ili ti preko 30%

 

Ove brojke nekako ne idu u korist ostalih proizvodjaca.

 

Neki Kinezi - 2 Jinchenga startovalo reli, 2 komada i dalje u igri. Odustalo 0% :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Vjerujem da Coma i Despres barem svaki drugi-treći dan mijenjaju mašinu na motoru i mogu da ga voze 100% , ostali su prinuđeni da kalkulišu i čuvaju mašine. Ma da je živ i zdrav sekirali bi se da se povrijedio i odustao ovako veliki pozdrav za Gabora iz CG :zdravo:

 

Za menjanje agregata 15min penal. Te sigurno ne menjaju.

Dok ne vade masinu iz rame, nema kazne. ...klip, cilindar, karike, glava...

 

 

 

Od ove godine, za sve, bez ozira na budzet, vaze ista pravila. Dozvoljena je zamena dva agregata, za prvi je penal 60minuta, a za drugi 2 sata, tako sam ja shvatio. A inace ovo je prvi Dakar u kome su sve masine od 450ccm.

Pehovi se desavaju i bolje plasiranim vozacima. Moj favorit Jakub Kuba Przygonski (trece mesto na reliju Faraona 2011), takodje na KTM-u otpao je na 3. etapi. Gledao sam na Eurosportu kako pokazuje da mu je bukvalno zakrljao motor i pkazao komad metala koji su izvadili iz crknutog agregata. Dobar je KTM, ali ocigledno ce se sve boginje na 450ccm prelazati do sledece godine...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Krivo mi je zbog odustajanja Gabora,ali to je sport.Kad je KTM u pitanju ipak je to ultimativna reli mašina koliko god da se pojedincima to ne dopada.Još jedna stvar naš takmičar je prilično težak i mora da kalkuliše oko forsiranja iste.Želim da se pojavi i dogodine na Dakaru.Još bolje bi bilo da imamo i nekog novog ,mlađeg i lakšeg takmičara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Nije mi jasno zašto voze ta govna od kratkotrajnih motora. Zašto lepo ne kupe BMW, ili neki Japanski motor, stave veći rezervoar, dorade ga malo, i ne boli ih glava, završiće reli sigurno. KTM je pokazao već milion puta koliko je

Kratko-Trajan-Motor, pa mi nije jasno ko ga još kupuje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

petak bez mnogo uzbudjavanja ;) te kratkotraje TM-ove voze oni koji imaju para i ne pitaju za cenu! Ja da imam prvi bi vozio freeride 350(kao sekundarni motor za lozenje), al nemam pa cutim i smrdim! KTM se totalno posvetio terenskim motorimo i dominacija u tim takmicenjima i jeste ono glavno sto ih prodaje! Ali konkretno na dakaru se KTM pravljen za favorite i za ostale ucesnike relija ocigledno razlikuju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Evo koliko je pojedina marka zastupljena na ovogodišnjem reliju

 

KTM ----- 68 kom.

Yamaha --- 39 kom.

Honda ----- 22 kom.

Beta ------- 6 kom.

Husqvarna -- 5 kom.

Aprilia ---- 4 kom.

Sherco ----- 4 kom.

Husaberg --- 4 kom.

Kawasaki --- 4 kom.

BMW ------- 3 kom.

Gas - Gas --- 2 kom.

Rieju --------- 2 kom.

Jincheng ---- 2 kom.

 

Zašto KTM? Najverovatnije zato što je njega, ako nisi profesinalac, najlakše nabaviti (i pored poduže liste čekanja i pored cjene) dok su ostali pravljeni ili isključivo zarad fbrike i testiranja (Aprilia i Husqvarna u ime BMW-a) ili su to prepravljani serijski modeli. Tako, recimo većina Hondi za reli dolazi iz Italije iz male radionice HM. Ostali su takođe perade serijskih enduro (a ponegdje i kros) modela od 450 kubika. Iz sve ga toga se izvodi zaključak da je praktično jedini izbor za mali tim KTM jer, ako ništa drugo, može se servisirati. Eh, da, postoji li trkačka mašina 100% učinkovita? Ne. Šta bi bila 100% učinkovita trkačka mašina? Ona koja bi se raspala onoga kada pređe ciljnu liniju (jer je izvučen maksimum iz nje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Nemojte izvoditi zakljucke o pouzdanosti iz Dakara. Za primjer cu reci da su prosle godine nastupila dva vozaca na kineskim motorima. Oba su zavrsila utrku. Ove godine su isto dva i oba su jos u igri. E pa ajde izvuci zakljucak iz toga?!

Jedan vozac je na KTM-u 150ccm dvotaktnom. Jos je u igri. Prosle godine je odvezao sve. Doduse ne u konkurenciji jer nije stigao na vrijeme. Po pricama navodno zato sto je pomagao drugim vozacima.

...da li bi civilni enduro motor zavrsio utrku. Sigurno da bi!

...da li bi imao sansu da bude medju prvih 50? Sigurno da ne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja