Jump to content

Moto Zajednica

Easy Camp Explorer Eclipse 200 šator

Recommended Posts

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Vrlo rado bih posedovao ovo, ali neznam gde da nabavim, pa ako neko zna???

Easy Camp Explorer Eclipse 200 šator

easycamp-eclipse-200-3001.jpgSlikeslike_artikla_1_act.gifslike_artikla_2_act.gifslike_artikla_3_act.gifartikalZOOM.gif

Proizvođač: Outwell

 

Cena11900.00 dinoldprice.gifSada9520.00 din(uključen PDV)Ušteda2380.00 dinOvaj artikal je trenutno rasprodat

Opis

Easy Camp Explorer Eclipse 200 šator

 

Veoma udoban smeštaj Eclipse 200 šatora kombinuje jednostavnost kupole u obliku šatora sa proširenom površinom tunela za skladištenje.

 

Trem područje je predviđeno da koristi oni koji imaju opremu za skladištenje, rančeve i slično. Šator je namenjan za prave kampere i planinare, ali i za festivalsku publiku.

 

 

Karakteristike:

 

- Vatro-otporan materijal

- Vodootporan

- zapečaćeni šavovi

- zaštitne mreže od insekata

 

Specifikacija:

 

- namenjen za 2 osobe

Materijal: poliester 180T PU sa premazom

Hidrostatička glava: 1500mm

Unutrašnji: prozračni poliester

Pakovanje - veličina: 54 x 16cm

Težina: 4.1kg

Poljski deo: Fibreglass 7.9/8.5mm

Unutrašnji - visina: 110cm

Easy Camp Explorer Eclipse 200 šator

 

 

 

outwell-eclipse-200-diagram.jpgSlikeslike_artikla_1_act.gifslike_artikla_2_act.gifslike_artikla_3_act.gifartikalZOOM.gif

Proizvođač: Outwell

Easy Camp Explorer Eclipse 200 šator

outwell-eclipse-200-floorplan.jpgSlikeslike_artikla_1_act.gifslike_artikla_2_act.gifslike_artikla_3_act.gifartikalZOOM.gif

Proizvođač: Outwell

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Za te novce se moze uzeti mnogo ozbiljniji sator, npr.

 

http://www.gora-i.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=155&category_id=356&option=com_virtuemart&Itemid=161

 

 

Sto se satora, ranca, noza, jakne, lampe i cipela tice - nikada ne bih birao neke no name proizvodjace. Bolje platiti malo vise, nego baciti i to malo para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja mogu samo iz iskustva da kazem da je Ferino Kalahari odlican sator. Sto se tice konfiguracije on je dosta razlicit od ovog gore pomenutog pa ne znam zasto je Kalahari usao u pricu.

 

Gore pomenuti sator je deklarisan za dvoje sto svako zna da ako ima i stvari koje treba staviti to zapravo sator za jednog, pa je tako Kalahari za dvoje sa stvarima. Kalahari nema ovoliki predsator ali ima sasvim dovoljno da se cipele ostave napolju i da ne kisnu.

 

Dakle ako je Mimi vec odlucio da zeli onaj sator nek se javi neko ko zna gde da ga kupi a ako Mimi kaze da oce predloge onda da razglabamo o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Ovaj Kalahari je po konfiguraciji potpuno isti kao sator koji vec posedujem, a to je

 

Šator Easy camp Meteor 300

sator_meteor_200.jpgSada bih verovatno trebao da dam objasnjenje zasto ja nisam zadovoljan sa njim. Pa nemam pojma, koristio sam ga samo jednu noc, i to pored ulaznih vrata vikendice 1lol.gif. Generalno i nemam nikakva iskustva sa satorima, nisam kamper, ali sam tip coveka koji voli sve da ima...cisto da se nadje, ako zatreba...da budem spreman ukoliko se ukaze prilika za neko visednevno kampovanje u ok drustvu. Ne svidja mi se kod ovakve konfiguracije to sto nema ovaj predprostor gde mogu da se odloze stvari...recimo cizme, koferi, rezervna garderova, obuca, otkud znam...sve one zajebancije koje istovarimo sa motora ukoliko nameravamo da boravimo negde vise dana. U slucaju ulaska ili izlaska iz satora pri jakom pljusku, postoji mogucnost da pokisne vreca ili stvari unutra, jer nikako nije zasticen ulaz.

Ovakav sator, za koji sam pitao, mi se dopada, zelim da ga imam, pa i ako mi mozda nikada nece trebati. Sto se tice prenocista za jednu noc, mnoooogo vise preferiram komotitet sa kupatilom, klima uredjajem, i terasom sa pogledom na lokalne kafice.

Mozda ja nisam u pravu, priznajem nemam iskustva, ali kad uvrtim nesto u glavu, to je to i tacka Lalajko.gifklovn.gif.

 

@Thelord

Ocigledno si me potpuno razumeo 0takoje.gif

 

@Boki64

Moguce je da je bolji za neko ozbiljnije kampovanje, uostalom dosta zvucnije ime, ali meni treba iskljucivo za zajebanciju, ako se dogovorimo da pobegnemo negde da nas niko ne nadje, ko Lalajko u Bugarsku 1moto3.gif

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

 

Easy Camp Explorer Eclipse 300 šator

Mimi vidi ovo trenutno dostupno, nije velika razlika u odnosu na 200. Ja naručio jedan, neznam zašto možda bude korisno :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

ali meni treba iskljucivo za zajebanciju, ako se dogovorimo da pobegnemo negde da nas niko ne nadje, ko Lalajko u Bugarsku

 

Kao prvo, sve zavisi od mesta gde se kampuje i temperature i vremenskih uslova generalno. Naravno, zavisi i od toga koliko dugo se boravi na tom mestu, da li se cesto premesta i slicno.

 

Kampovanje u Bugarskoj nije bilo bas tako jednostavno, i zahtevalo je puno bolju kombinaciju opreme od one koju sam ja imao.

Moram priznati da sam tamo otisao, kako se to kaze, grlom u jagode.

 

Na prvom mestu moja vreca za spavanje je TOTALNO omanula. Smrzavao sam se bukvalno svake noci. Zanimljivo je da sam prosle godine u septembru bio u Kucaju na kampovanju sa istom vrecom ali sa drugim satorom. Temperatura je bila cak i niza, padala je kisa, ali se nisam smrzavao, naprotiv. Tada sam bio u Quechua 2 second satoru. U Bugarskoj sam koristio pomenuti Ferrino Kalahari.

 

Kalahari je letnji sator sa uzasno dobrom (namerno koristim rec uzasno) ventilacijom. Klasican troseznonski sator sa svim dobrim i losim stranama koje to nosi. Camera Air ventilacioni sistem nije za niske nocne temperature. Unutrasnji sloj satora je potpuno providan, napravljen od mrezice i nema sanse da se sator i malo zagreje od vaseg tela. Quechua naprotiv ima "gusci" unutrasnji sloj i u njemu je znatno toplije, a ako zatreba ventilacija tu su otvori za tu namenu. Dakle, ventilaciju mozete da kontrolisete.

 

Kalahari ima i nezgodnu osobinu da ce vam se sva voda sa satora sliti na ledja tokom ulaska i izlaska. Zip zatvaraci su takodje ispod kvaliteta koji se ocekuje od Ferrina - uvek sam se mucio da otvorim sator iznutra, a jedno jutro me je cak Mdk "oslobodio" jer jednostavno nisam mogao da otvorim. Do duse, zaboravio sam da imam drugi izlaz. :)

 

Sa druge strane, Kalahari je verovatno prijatan sator za toplo vreme. Ja na zalost nisam imao prilike da ga probam na takvom mestu jer me privlace planine i jezera. Materijal spoljneg sloja je izuzetno kvalitetan, i sa unutrasnje strane presvucen slojem aluminujuma sto dodatno odbija toplotu. Postavlja se za par minuta zahvaljujuci dobro osmisljenim kopcama za gornji sloj satora i zahvaljujuci tome sto ima samo dve sipke. Segmenti od kojih se sklapaju sipke su kratki pa je i zapakovan sator dosta malih dimenzija i lako stane u veci top-kejs.

 

Poenta je da ne postoji generalno dobar savet za izbor satora - kao i za izbor motora :) Sve zavisi od vas. Sem toga, bajkeri su specificni i po tome sto im treba sator malih dimenzija, koji se brzo postavlja i pakuje.

 

Ja sam isprobao ikoristio nekoliko satora, mozda jednom napisem detaljniji tekst o svakom, sa aspekta koriscenja u moto uslovima. Ni sa jednim nisam bio potpuno zadovoljan. :)

 

Sledeci koji cu koristiti je Ferrino Syncro 2, ukoliko ga u Gori ne prodaju dok se ja resim na kupovinu.

 

zhO9M_syncro2loznice800x600.jpg

 

Ovo je cetvorosezonski sator sa kontrolisanom ventilacijom. Postavlja se za manje od minuta zahvaljujuci sistemu koji koriste svi Hilleberg satori - unutrasnji i spoljni sloj su vec povezani. Ima dve nosece sipke koje provlacite kroz za to predvidjene alke. Cim zabodete sipke u coskove satora zavrsili ste postavljanje! Jos jedna velika prednost ove koncepcije je sto prilikom postavljanja po kisi voda pada samo na spoljni sloj, dok unutrasnji ostaje zasticen i suv.

 

U kombinaciji sa toplom vrecom za spavanje i dobrom podlogom, mislim da cu se vracati zdrav sa kampovanja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Hvala na iscrpnom odgovoru 0takoje.gif.

 

Ono sto ja mogu da prenesem iz iskustva od jedne noci za ove Easy camp Meteor 300 sator, to je da je kisa pljustala cele noci i sve je ostalo potpuno suvo. Onaj rajfeslus ide izuzetno lagano. temperatura u toku noci bila je +7 stepeni, al je u satoru bilo izuzetno toplo. Kao podlogu sam koristio onaj Intex-ov krevet na naduvavanje, debljine 20 cm i prijatno sam iznenadjen koliko je udoban. Stvarno neznam kako bi se on pokazao u nekim extremnijim uslovima. Ono sto mu puno zameram je nedostatak prostora ukoliko unutra boravi dvoje ljudi (sator je predvidjen za troje) jer nema dovoljno mesta da se smeste stvari koje se poskidaju sa motora, koferi, obuca koju udisemo celu noc, kabaste moto jakne i pantalone koje poskidamo itd.

Druga stvar koju zameram je jer nema nikakav predulaz kojim bi se pokrio sam ulaz u sator, tako da postoji verovatnoca da bi u slucaju pljuskova nakisla vreca unutra.

 

Ovaj Explorer Eclipse 200 ili 300 su dosta prostraniji, s tim sto treba imati kvalitetnu vrecu u kojoj covek moze da se utopli i u planinskim uslovima.

 

Najvaznije je uzeti u obzir da ja stvarno nisam kompetentan da dajem bilo kakve zakljucke u vezi kampovanja, jer , ponavljam, nemam iskustava. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Slazem se sa onim sto si napisao. Samo da dodam da sa moto stanovista sator mora biti sto je moguce manji - mislim da sve preko 50cm zapakovano nije za motor.

 

Vestibula ili predsoblje je dobra stvar, ali povlaci za sobom jos jednu sipku za sator, dodatnu tezinu i komplikacije oko postavljanja. Takav sator se teze i sporije postavlja pa je bolji za stacionarno kampovanje - dodjes, budes nekoliko dana, spakujes se i odes. U slucaju da si svaki dan na drugom mestu, posle 2-3 dana ti dodje da spavas napolju... Odlican primer za ovaj tip satora je kod nas popularni McKinley Oregon 3 ili 4. Ima veliko predsoblje, u kome postoje cak i dve komore (sa zip zatvaracem) za obucu. Sem toga, predsoblje ima svoje dno, pa je koliko-toliko izolovano od insekata i gmizavaca.

 

100247_Campzelt_Oregon_4_l.jpg

 

Ono sto me je kod njega nerviralo je bas ta sipka od predsoblja - polovinu vremena za postavljanje satora potrosim na nju jer se celom duzinom provlacila kroz tunel. Pa se zaglavi, pa se razdvoje segmenti, pa ne mozes da nastavis... a noc i pada kisa. :)

 

Intex dusek je zaista udoban (koristim onaj od 130cm sirine), ali povlaci za sobom nosenje kompresora za duvanje, a poprilicno je kabast zapakovan i prilicno tezak. Recimo ova podloga...

 

http://cascadedesigns.com/en/therm-a-rest/mattresses/fast-and-light/neoair/product

 

... je u zapakovanom stanju velicine flase od litra i skoro zanemarljive tezine. Pri tom, vrhunska izolacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Vidim da smo i na podloge presli :takoje:

Za podlogu koristim 2 stvari. Jedna je ferinova podloga sa 6 komora, koja izgleda kao dusek za vodu i sa unutrasnje strane je postavljena tom nekom termo folijom tako da nije hladno na njoj. Prednosti su jer je lagana i pakuje se na minijaturu, tako da zauzima mesta ko jedan bolji sendvic, a mane su sto je proces izduvavanja malo dosadan i zamoran (mogli su neki prakticniji ventil sistem da smisle) i dosta je uzana tako da ko voli da se prevrce u toku noci ce da spadne tj stalno ce da juri podlogu.

 

FE%20131_corr_2_1.jpg

Druga podloga je naravno Intexov dusek, i tu ne bi imao nista da dodam a da vec gore nije receno. Super stvar, ali glomazno i tesko. Za stacionarno kampovanje neprevazidjeno.

 

 

Sto se Ferrino Kalahari satora tice moja iskustva su odlicna, dobio sam ono sto sam trazio. Sator je mali kad se spakuje, kvalitetna izrada, lagan, nema sanse da propusti vodu. Taacno je sto Lalajko kaze da nije za hladne uslove (za to nije napravljen) ali se to moze nadoknaditi kvalitetnom toplom vrecom. Velicina je odlicna za dvoje sa stvarima. Nema predsator, ali to je danak koji se placa zarad malih dimenzija u vreci, i brzog postavljanja i rastavljanja.

 

KALARI%281%29.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Šta da ti kažem meni se svideo sto se veličine tiče suvozačica može da ga nosi kao ranac na leđima ja na kampovanje sigurno neću ići sam :neznam:

 

Ma jbm li ga, deluje mi mnogo veliko. treba baratati sa tim, to ce biti problem, pogotovo sto nemam iskustva. Razmislicu opet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja