Jump to content

Moto Zajednica

Trazim motor golemih gabarita :)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 952 postova

Kupi en500 i produži komande, ostaće ti pola novca a ako hoćeš baš sve da potrošiš gledaj u 1100 klasi pošto iz nepoznatih razloga japanci veće kubikaže prave i sa većim gabaritima iako baš sitniji ljudi leče komplekse jačim mašinama. Ili nadji nekog starijeg 883 koji je u originalu jako smešan pa ćemo ga prekrojiti po meri i ukusu, mašine su im ok doduše ide kao en500 samo više bloboće, rekao si da to voliš :) Može i da se razbuši na 1200 ako jednog dana bude bilo potrebe da se nešto čeprka po mašini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Probo i afriku, na udobniji motor nisam seo, al opet cim sam digo noge propade udobnost :)

Probo danas i suzuki GSXF600, i za divno cudo nisam nigde kacio nogama. Al opet, bojim se sebe na takvom motoru, ono cudo grize beton jede travu.

Koliki je suzuki intruder , recimo ovako nesto

 

http://www.polovniau...intruder_600/#2

 

 

 

 

 

Vozim intrudera 800 visok 190 težina 100 i odlično mi pasuje sa produženim komandama i podignitim volanom koji me pokriva zato probaj ovog intrudera 600 i dosta je povoljan i plave je boje za dečake0namigivanje.gif

 

 

DFCCAC25-3F27-0F44-80C3-58DDC465F189_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Radim 25 godina kao instruktor voznje. Obucavao sam kandidate svih "dimenzija". Izmedju ostalih bilo je i kosarkasa. Medju njima i nas tadasnji reprezentativac Paspalj. Vozio je na Yugu. Spakuje se i vozi. Tada je yugo bio najveci auto u obuci. Neki dvometrasi su mi se obucavali na "Fici". Menja brzine kad zavuce ruku ispod kolena, rasiri noge da bi mogao da mota volan i ide to sasvim dobro.

Sad mi dodju oni malo preko 180 i traze neki veci auto za obuku jer se ne mogu spakovati u Punta.

 

Tako i ova prica koja se po ko zna koji put ponavlja, sto na forumu a sto u mojoj okolini kod prijatelja. Pre neku godinu je jedan od drugara imao problem i on vozi samo Afriku, jer on bi da ne bude povijen u sedistu, da mu noge ne budu savijene itd.itd. pa za njega mora biti neki specijalni motor.

Ako postoji ljubav i zelja, spakovaces se u to sto volis. Neko voli Enduro motore, neko kruzere, neko nakede a neko trkalice.

Znam dosta ljudi koji su vrlo, vrlo krupni i spakuju se na trkalicu. Vole ono ubrzanje koje samo "R" moze da pruzi. I njima bi bilo udobnije na nekom Varaderu ili nekoj Hondi VTX 1300, ali takav motor ih ne interesuje.

Tako da prvo treba da vidite koji tip motora vas privlaci, da li vam treba motor sa vise snage ili ne i sta ima malo vece za te pare koje ste spremni izdvojiti a da vam to sto uzmete pricinjava zadovoljstvo. Eto imate vec jedan motor koji vam je gabaritima, kako vi kazete o.k., ali vas ne ispunjava pa trazite nesto pretpostavljam jace.

Motor se voli, a kad se nesto voli onda to i zahteva neka odricanja, sto u novcu sto u udobnosti. Zamislite vi sebe na necemu sto bi voleli da vozite i uzmite to. Za najvise mesec dana navici ce te se na taj polozaj i nista vam nece smetati, a uzmite ono sto vam se svidje i sto ce te voleti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Vala Jasminko +

 

Stara poslovica kaže "saslušaj svakog, a poslušaj sebe..." i u tom smislu gledaj ono za čime ti srce najviše kuca... koliko sam primetio, čoperi te greju pa onda vidi šta imaš u ponudi od njih.,.. ali obavezno probaj, jel tada će ti se dosta reći...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

ima ortak u subotici preradjenog guzzia falkonca u indianer stilu.ja veći motor davno nisam video.ako te zanima pošaljem ti fotke na mejl.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Premerio intrudera 600 sa produzenim komandama, odgovara mi. Dogovorio i kastomizaciju unapred i sve al pobeze mi jedan povoljno ispred nosa.

Suzio sam izbor na intrudera 600 il 800 i Kawu EN500C. Ili ako u medjuvremenu povoljno naleti neki VN800

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

A jel ima razlike u velicini izmedju EN500A, B i C? Ja oko velicine vidim samo razliku u rezervoaru

Samo su im iste mashine a u sutini su to totalno drugi motori.

Drugaciji ram, drugaciji prenos (en 500c je na lanac a En 500B na kais).

En 500C je zapravo vizuelno kopija Kawasakija VN 800, cak ima i potpuno isti rezervoar kao on.

Dozivljaj u vozni sa vozenja EN 500 B i C nije isti.

 

En 500C je dosta komotniji sto se tice voznje, pogotovu kada je polozaj ruku u pitanju.En 500B je nekih 4 konja jaci ali se to u voznji ne oseca jer je prenos drugacije odradjen. Krajnja brzina na En 500B je veca za nekih mozda 10 na sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Samo da se pofalim :D Uzeo Suzuki maraudera VZ800. Golema krmaca, jos samo da malo produzim komande i to je to. Motor je ogroman i meni extra udoban :D:D:D:D:D

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ako nisi choperas onda svakako enduro a ako si choperas svakako en 500 c jer je a kraci i najbolji motor za izdvojen novac ! Neko je gore napisao da je virago 750 kao en 500 ab nije, veci je virago vislji siri i pozadi drugaciji blatobran mu daje na duzini iako je medjuosovinski razmak tu negde !

vz 800 je motorcina, za koliko para ?? cestitam !:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav.I ja sam visok 197cm,obucu nosim 48 broj.a tezak sam 135 kila.Dosta sam motora probao,enduro mi najbolje stoji po gabaritima.Ali da se ne uvrede oni koji ih voze,ja ih ne volim,i nemogu ih zamisliti medju nogama.Skoro sam seo i ja na gsx600f,i iznenadio sam se njegovim dimenzijama.Pricao sam sa jednim strucnjakom,i covek mi je napravio crtez,kako bi moj motor trebao izgledati.O coperu je rec,i bio bi dugacak 3,5 metra.Krupan sam,i smesno izgledam na bilo cemu,pogotovo na r-ma.Covek je napravio skicu,uzeo je za pocetnu meru duzinu ledja,u sedecem polozaju od temena glave do kukova.Sledeca mera je od kukova do kolena,a treca duzina je duzina lista sa stopalom.Kada je to sve sabrao,dobili smo tacku na ramu gde treba fuzaster da stoji.Ali merili smo i duzinu ruku,zbog meni idealne daljine guvernala.Sve u svemu,kada je to sve nacrtano,video sam ispod sebe motor koji mi idealno stoji.Covek koji je nizi 10-ak centimetera od mene,vec bi bio kratak za taj ram.Imam motor,na kom sam prevelik,i na svim motorima sam velik.Jedino neki rucni rad,nas spasava te da tako kazem fobije.Zamolio sam jednog drugara,on se vucara po otpadima u inostranstvu,ako naleti na neku ,,v,,masinu,da je vazdusar,i da je dobar,da ga kupi za mene.Dobar putni motor koji gabaritno odgovara za nas,kosta 6-7 hiljada eura i vise.Po mojoj racunici,dosta jeftinije bi izasao,da pravim nesto za sebe.Ova ideja i dalje zivi u meni,i kad tad cu realizovati tu zamisao.Pozdrav od mene!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Moja podrska u tom naumu. Jesi li razmisljao o velikim jednocilindrasima, zasto bi sve moralo biti po uzoru na harley, i thrumperi su do yaya. Horex mi je ostao u secanju kao najzabavnija igracka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pozdrav.I ja sam visok 197cm,obucu nosim 48 broj.a tezak sam 135 kila.Dosta sam motora probao,enduro mi najbolje stoji po gabaritima.Ali da se ne uvrede oni koji ih voze,ja ih ne volim,i nemogu ih zamisliti medju nogama.

 

Vidi, biraj ono sto ti srce oce... visoki ljiudi imaju vrlo ogranicen izbor motora, ja 192cm sam progledao kad sam se spakovao na ST svi ostali su mi bili mali, ali posto te endurac ne greju ima jos motora koji nisu losi a na kojima bi mogao da se vozis... ako te srce vuce na copere to bi bio neki vulkan ili slicno. Ja sam se prijatno iznenadio sa TDMom (Daki ga vozi mada izgleda kao da ga je oteo mladjem bratu), takodje sam se prijatno iznenadio Suzuki Banditom 600, to mu dodje nesto kao naked, mislio sam da je mali medjutim vrlo je lepa pozicija sedenja... to sa pravljenjem od 0 ce definitivno biti zivotno iskustvo... e sad da li lepo ili ruzno, nikad se ne zna :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ne mogu da pronađem ali na nekom od foruma sam video program gde upišeš svoje "gabarite" i odabereš motor - marku i tip koji ti najviše - vizuelno odgovara. Ako neko pronađe ne bi bilo loše da postavi link u ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Yamaha Diversion 900 bi vam sasvim pristojno podmirila sve zahteve. I snagom, i gabaritima, i izgledom, i pouzdanoscu/jednostavnoscu koncepcije, odrzavanja i upotrebe. I nije >>R<< a nije ni Enduro. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

E i ja moram priznati da me diverzija 900 iznenadila. Juce isao sa surakom da pazari diverziju. Stvarno ogromna konjina, o voznim karakteristikama da ne pricam,

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja