Jump to content

Moto Zajednica

Trazim motor golemih gabarita :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Pozdrav svima,

slicna dilema. Zadnji put vozio motor pre 30 godina, Laverdu 500, (ne racunam tu i tamo skutere). Posle 30 godina bih ponovo na motor ali me ne privlaci vise krivudanje izmedju auta, sada sam za varijantu udobne voznje na velikom motoru (coper ili slicno). Planiram kupovinu u sledecih par meseci (do proleca). I ja sam u problemu zbog "gabarita", 192/100 ali me to mnogo ne brine. Uzeo bih nesto oko 1000ccm ili vece, izrazeno u parama do 7000 evra (ako bi bas nesto zapelo za oko mozda i do 10000). Ja imam drugu dilemu, koje su prednosti i mane prenosa: lanac, kardan, kais. Sta od toga izabrati i sta je obicno na velikim kruzerima-coperima. Ima li neko iskustva sa uvozom motora (vezano za godiste ili emisiju motora) i da li zakonski moze da se uvozi iz amerike.

Ako je neko raspolozen da se podeli sa iskustvima, bio bih mu zahvalan....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Pozdrav svima,

slicna dilema. Zadnji put vozio motor pre 30 godina, Laverdu 500, (ne racunam tu i tamo skutere). Posle 30 godina bih ponovo na motor ali me ne privlaci vise krivudanje izmedju auta, sada sam za varijantu udobne voznje na velikom motoru (coper ili slicno). Planiram kupovinu u sledecih par meseci (do proleca). I ja sam u problemu zbog "gabarita", 192/100 ali me to mnogo ne brine. Uzeo bih nesto oko 1000ccm ili vece, izrazeno u parama do 7000 evra (ako bi bas nesto zapelo za oko mozda i do 10000). Ja imam drugu dilemu, koje su prednosti i mane prenosa: lanac, kardan, kais. Sta od toga izabrati i sta je obicno na velikim kruzerima-coperima. Ima li neko iskustva sa uvozom motora (vezano za godiste ili emisiju motora) i da li zakonski moze da se uvozi iz amerike.

Ako je neko raspolozen da se podeli sa iskustvima, bio bih mu zahvalan....

Sa tim budzetom i afinitetima neki VRSC Harley, Intruder 90 cu in ili veci, sta ti za oko zapadne nemoj se opterecivati kaisima i sl glupostima, sta god da je sluzice, jedino na bmw sto crkava lezaj na konusno tanjirastom ali mi se cini da ti on svejedno nije opcija :) Ja preferiram lanac zbog oldskul izgleda iako mora da se cisti maze i zameni nekoliko puta za radnog veka. Ja se ne bih cimao oko uvoza osima ako ti ga neki rodjak ne poklanja, imas po oglasima i neka te ne zavaraju cene, malo nih je danas spremno da iskesira deseticu za polovan motor sto te stavlja u privilegovanu poziciju za pregovore. Pola motora iz oglasa u odredjenom trenutku moze da se dobije za pola od trazene cene. U toj klasi ni napolju nisu jeftiniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

..i, ako želiš udobnost, mani se čopera, svi kukaju ;). Ne toliko zbog sedišta već zbog uspravne kičme i tvrdog ogibljenja.

 

Gledaj neki maxi enduro ili touring mašine, BMW 1200 ili možda FJR 1300?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne mogu da pronađem ali na nekom od foruma sam video program gde upišeš svoje "gabarite" i odabereš motor - marku i tip koji ti najviše - vizuelno odgovara. Ako neko pronađe ne bi bilo loše da postavi link u ovoj temi.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/60458-simulator-ergonomije-motocikla/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

..i, ako želiš udobnost, mani se čopera, svi kukaju ;). Ne toliko zbog sedišta već zbog uspravne kičme i tvrdog ogibljenja.

 

Gledaj neki maxi enduro ili touring mašine, BMW 1200 ili možda FJR 1300?

Klasican polozaj je takodje udoban ali isto tako opterecuje kicmu stim sto moguce odvojiti guzicu od sedista preko lezecih. No ne pate svi od discus hernie niti voze po dzombama covek hoce ono sto ga zabavlja a ne ortopedsko pomagalo. Enduro isklucivo za asfalt me podseca na sepurenje u nikad isprljanom radnom kombinezonu, znam takve likove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Oko Nove godine mi je svratio jedan prijatelj iz Šapca sa nekim njegovim drugarom da pogledaju mog Buldoga. Tom prilikom je video i VFR 800 kod mene u garaži i sa istim problemom ( ima oko 2 metra visine) poželi da vidi kakav je položaj i koliki je on na tom VFR-u. Ispostavili se da mu je taman. Takodje mislim da ni vama ne bi bilo tesno ili neudobno na nekom VFR-u, motorčina je to iako se možda na izgled ne bi reklo a može se naći relativno povoljno.

Dakle, visoki momci, razmislite o VFR 800 kad tražite motor za sebe to jest spram svojih gabarita.

Evo i slika :

Copy of DSC00020.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki LS650

Najbolji motor je onaj koji ti se najvise svidja.

Ja sa svojih 180cm najvise volim suzuki savage, jer to mi je stvarno super motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Skromniji budzet....Honda XX ili ZZR 1100,eventualno 1200. Ako jebudzet veci onda FJr 1300 ili Gtr 1400..to ili BMw ali samo to u turer klasi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Radim 25 godina kao instruktor voznje. Obucavao sam kandidate svih "dimenzija". Izmedju ostalih bilo je i kosarkasa. Medju njima i nas tadasnji reprezentativac Paspalj. Vozio je na Yugu. Spakuje se i vozi. Tada je yugo bio najveci auto u obuci. Neki dvometrasi su mi se obucavali na "Fici". Menja brzine kad zavuce ruku ispod kolena, rasiri noge da bi mogao da mota volan i ide to sasvim dobro.

Sad mi dodju oni malo preko 180 i traze neki veci auto za obuku jer se ne mogu spakovati u Punta.

 

Tako i ova prica koja se po ko zna koji put ponavlja, sto na forumu a sto u mojoj okolini kod prijatelja. Pre neku godinu je jedan od drugara imao problem i on vozi samo Afriku, jer on bi da ne bude povijen u sedistu, da mu noge ne budu savijene itd.itd. pa za njega mora biti neki specijalni motor.

Ako postoji ljubav i zelja, spakovaces se u to sto volis. Neko voli Enduro motore, neko kruzere, neko nakede a neko trkalice.

Znam dosta ljudi koji su vrlo, vrlo krupni i spakuju se na trkalicu. Vole ono ubrzanje koje samo "R" moze da pruzi. I njima bi bilo udobnije na nekom Varaderu ili nekoj Hondi VTX 1300, ali takav motor ih ne interesuje.

Tako da prvo treba da vidite koji tip motora vas privlaci, da li vam treba motor sa vise snage ili ne i sta ima malo vece za te pare koje ste spremni izdvojiti a da vam to sto uzmete pricinjava zadovoljstvo. Eto imate vec jedan motor koji vam je gabaritima, kako vi kazete o.k., ali vas ne ispunjava pa trazite nesto pretpostavljam jace.

Motor se voli, a kad se nesto voli onda to i zahteva neka odricanja, sto u novcu sto u udobnosti. Zamislite vi sebe na necemu sto bi voleli da vozite i uzmite to. Za najvise mesec dana navici ce te se na taj polozaj i nista vam nece smetati, a uzmite ono sto vam se svidje i sto ce te voleti.

 

 

Lepo ti rece covek.....

 

Mada po svemu sto sam procitao mislim da bi ovaj bio super

Nemoj da se ljutis :D

post-19142-0-25921900-1328774012_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja