Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti YAMAHU R6 ili SUZUKI GSXR600?

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Posedovao sam GSXR-a 600 K5, Yamahu R6 '05, Kawu ZX6R 636 '04...... svi ovi motori su bili u perfektnom stanju...moj favorit je GSXR 600....ali opet iskreno generacija koju ti planiraš, ipak je R6 najdominantnija u vožnji ali i ubedljivo najneudobnija i najmanja.

Moj savet je da uzmeš bike ..što kažu kolege u najboljem stanju... ali moraš da voziš glavom, a ne rukom na gasu, čak i kada si ubeđen da si ga savladao u potpunosti, ovaj motor može da te iznenadi.

Sa srećom

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Posedovao sam GSXR-a 600 K5, Yamahu R6 '05, Kawu ZX6R 636 '04...... svi ovi motori su bili u perfektnom stanju...moj favorit je GSXR 600....ali opet iskreno generacija koju ti planiraš, ipak je R6 najdominantnija u vožnji ali i ubedljivo najneudobnija i najmanja.

Moj savet je da uzmeš bike ..što kažu kolege u najboljem stanju... ali moraš da voziš glavom, a ne rukom na gasu, čak i kada si ubeđen da si ga savladao u potpunosti, ovaj motor može da te iznenadi.

Sa srećom

sta ti znaci ovo...ako si stvarno imao 636 onda znas i sam sta je dominacija....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Od koje godine Suzuki kreće sa elektronskim ubrizgavanjem na 600-ki? K1?

 

Yamaha ubrizgavanje ima tek od 2004-te, tako da bih pre izabrao Suzuki ako bih gledao 2001. godište.

 

Injection manje troši i nemaš podešavanje karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Belgrade, Lipovica
  • Motocikl: '03 Honda CBR600rr

Onda Hondu cbr600f4 i bez ikakvih dilema... Uostalom sve osim Kawasaki-ja! I da ne pominjem jer lici ko da je radjen pre 20 godina, a boju da ne pominjem, ko da ga je TAM pravio... 1jok.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

I jedan i drugi su odlični motocikli ako su u dobrom stanju.Šta je lepše,o ukusima ne vredi raspravljati,reče mačka i nastavi da liže svoje dupe...Pošto ne verujem da ćeš ga za 15 dana menjati onda smatram da je najbitnije da tebi odgovara.Meni je suzuki mnogo prijatniji za vožnju.Dakle nadji motor u što boljem stanju za pare koje imaš na raspolaganju ali dobro obrati pažnju kako ti leži kad sedneš na njega.Meni se zx9r '99 svojevremeno baš sviđao.Doterao mi burazer iz Italije,ja sav happy...ubedljivo najgori motor za vožnju koji sam ikad imao.Tandrljao sam na njemu ko na ražnju napred nazad.Motor je bio u odličnom stanju i nikakvih drugih zamerki nemam ali kad siđem s njega kao da sam dajca dva dana vozio.

Pozdrav i srećno s kupovinom i nek te dobro služi za šta god da se odlučiš :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav drugari,

 

Videh ovu temu pa bih i ja da postavim moje pitanje dakle kupio bih motorcikl od 600ccm god. 2003-2004 i u dilemi sam da li da to bude zx636r, gsxr600 ili yamaha r6. citao sam u nekim starim casopisima da je kawasaku u svom modelu za 03 god napravio pravi bum sto se tice svog motora u pozitivnom pa ne znam da li je to pravi izbor ili ne. sta je sa suzukijem ili yamahom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Pozdrav drugari,

 

Videh ovu temu pa bih i ja da postavim moje pitanje dakle kupio bih motorcikl od 600ccm god. 2003-2004 i u dilemi sam da li da to bude zx636r, gsxr600 ili yamaha r6. citao sam u nekim starim casopisima da je kawasaku u svom modelu za 03 god napravio pravi bum sto se tice svog motora u pozitivnom pa ne znam da li je to pravi izbor ili ne. sta je sa suzukijem ili yamahom.

Tada je pravi bum napravila honda cbr 600 rr :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

cbr600rr je od kad je pocela da se proizvodi najslabija i najsporija medju japanskom cetvorkom

Pa ako tako gledamo kawasaki je uvek bio najbolji motor ;) U skoro svakom testu 2003 honda je pobedjivala. Ne cini samo brzina motor. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

gde mogu videti te testove gde 600rr pobedjivala?...okaci molim te

I mene to interesuje! Ne treba biti raketni naucnik pa se malo vratiti u to vreme i saznati malo o 636 ili 6RR. Posle zx7r nisu imali ozbiljnu masinu do ovog model.

Kako god,ako nista,najlepsi motor ikada,makar za mene (plastika usisnika vazduha lose i ne kvalitetno uradjena,zamerka)

 

http://www.motorcycl...-6R/_/R-EPI-296

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

gde mogu videti te testove gde 600rr pobedjivala?...okaci molim te

Uzmi bilo koji noviji broj moto pulsa u kom je test klase 600, na kraju testa pisu pobednici po godinama. Godine 2003.je pobedila honda,opet kazem sigurno nije bila najbrza na testu ali je allrounder #1 te godine. Drugo kawasaki je najbrzi a i ima vecu kubikazu od konkurencije te godine. Nivo zavrsne obrade mu i nije nesto kao i ne citljivi instrumenti po danu. A spicasti prednji deo necu da komentarisem :moto3:

Zato je sa modelom iz 2005 kawasaki objasnio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Posto sam vozio i GSXRa i R6 moram da se prikljucim temi . Da li ce mu vise odgovarati jedan ili drugi treba uporediti vise parametara,visina , tezina vozaca. GSXRa sam vozio sezone 2009 i 2010 on ima malo vislju poziciu sedenja meni nikako nije odgovarao uvek smo bili dva sveta ogibljenje nikako nisam mogao da podesim. Podsecao me na Suzuki katanu iz 90tih GSXR je eksplozivniji na nizim obrtaima ali R6 to vrlo brzo nadoknadi. Od kvarova jednom je je upalio lampicu i ispisao greska u ubrizgavanju zamenio sam filter goriva u rezervoaru. YZFr6 u odnosu na GSXR deluje mali kao buva ali je pun snage,u krivinama je strasno upravljiv i poslusan bukvalno se sa njim igras.Kad sam seo na R6 odmah mi se svidela i ja sam je kupio i vzio 2011. Kvarova nije bilo kupi R6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

R6

 

Komso kako se tebi pokazala R6?

 

Decko skuplja poruke,zbog toga pise u svim temam i gde treba i gde ne treba 1jok.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Crna Trava
  • Motocikl: Nemam trenutno

I meni treba slična pomoć....

Ja sam žena,imam položeno za kategoriju A2,jer još uvek nisam stekla uslov da polažem za A.

Nemam mnogo iskustva sa vožnjom motora,i ako ih obožavam,jer nisam imala svoj lični motor,vozala sam motore drugih.

Htela bih da kupim Yamahu R6 i da polažem na njoj za veću kategoriju.

Zanima me koliko je to pametno i ako nije,šta bi mi savetovali????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

I meni treba slična pomoć....

Ja sam žena,imam položeno za kategoriju A2,jer još uvek nisam stekla uslov da polažem za A.

Nemam mnogo iskustva sa vožnjom motora,i ako ih obožavam,jer nisam imala svoj lični motor,vozala sam motore drugih.

Htela bih da kupim Yamahu R6 i da polažem na njoj za veću kategoriju.

Zanima me koliko je to pametno i ako nije,šta bi mi savetovali????

 

Nisi navela godiste Yamahe koju bi uzela. Ne znam da li traze osmicu na polaganju za A ali sa R6-icom nikako neces moci da je uradis , mada to ne zameraju i ako sve uradis dobro i ne uradis osmicu pustaju te u grad ( bar je ovako bilo mom drugu na Yamahi R 125).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Crna Trava
  • Motocikl: Nemam trenutno

Pa ne znam tačno,ali 2000. godište,ne ispod....

Lepše mi izgledaju novije.

Dali je pametno voziti odmah takav motor,a nemati nekog iskustva sa dvotočkašima?

Motor je prvi koji ću kupiti....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Pa ne znam tačno,ali 2000. godište,ne ispod....

Lepše mi izgledaju novije.

Dali je pametno voziti odmah takav motor,a nemati nekog iskustva sa dvotočkašima?

Motor je prvi koji ću kupiti....

 

 

 

Shvatices sama dali je pametno ili nije,kad sednes na motor i provozas ga :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja