Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti YAMAHU R6 ili SUZUKI GSXR600?

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: Yamaha XC 300

KAO STO SAM NASLOV KAZE U DILEMI SAM STA DA UZMEM OD OVA DVA MODELA,RADI SE O GODISTIMA OD 99-2001..MOLIM ZA SAVET ISKUSNE KOLEGE OKO KUPOVINE,RAZLIKE U MODELIMA,U ODRZAVANJU,ZA RAZLIKE U VOZNJI I POTROSNJI..S obzirom da sam do sad samo vozio samo skutere i da sad zelim da predjem na nesto jace molim za savet.,Na sta sve treba obratiti paznju prilikom kupovine?

Unapred hvala i pozzz..:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Ajd da je 600 na Transalpu, al na R6 ili GSXR-u... ako si baš rešio, potrudi se bar da to što bolje uvozaš negde na praznim, lokalnim putevima :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

U potpunosti ste u pravu sto decku dajete takve savete ali ja mislim da to sve dolazi iz glave. Ja sam sa tomosa atx-a seo na yamahu r6 pa eto vec 3 sezone se lepo vozim i hvala Bogu nisam jos imao cupavih situacija. Moj ti je savet da REALNO sagledas svoje sposobnosti voznje motocikla i da po tome odaberes motor za sebe. Nije bitno dali ima 1100 kubika ili 50 istom glavom se voze obadva. A posto si u dilemi u kojoj sam i ja bio pre tri godine,mogu ti reci da neces pogresiti bilo koji da kupis. Ja sam kupio r6 i nisam se pokajao.:zdravo:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Pun mi je vise ovakvih komentara... Decko vas je lepo pitao za savet oko KUPOVINE motora! Mane,prednosti,prosto i jednostavno...

Decko ako je resio,resio je. ovakvim komentarima kao sto su"nije to za tebe" nista ne postizete osim suprotnog efekta! Kako vi mozete tako da ke*ate (izvinite na izrazu)kad ni ne poznajete coveka niti sta mu odgovara a sta ne?!

REALNO sve sam procitao u ovoj temi osim onoga sto vas je decko pitao,samim tim tema nema smisla i u startu je osudjena na prepucavanje!

 

Bez ljutnje ,pozdrav i sve najbolje.

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Razlike izmedju supersport motorcikala su male, moj savet ti je da ne biras izmedju fabrika vec da nadjes sto ocuvaniji primerak. I da, to koliko ima na satu ne igra veliku ulogu, deceniju su stari oba, gledas generalno stanje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Brate ja sam seo sa cagive mito 125 na yamahu r1...i mogu ti reci da mi je gsxr omiljen motor :) ali sam ipak uzeo yamahu ovo ti je moj savet! ako uzimas gsxr-a od 2001 sa novim oklopima uzmi onda gsxr to je ustvari k1...ako uzimas gsxr srada onda bolje kupi r6 :))) pozz i javi sta si uradio

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Bre svi ovi saveti su dobri e sad kad si vec resio da predjes na ozbiljniju kubikazu onda pamet u glavu :moto3:. Sve zavisi sta ti vise lezi i koji ti se motor vise svidi. R6 to godiste ima karburatore ali se lepo vozi ( imao ga moj drug do skoro ) , a K1 ima direktno ubrizgavanje, pa se neces muciti da stelujes karbutarote i tako to ako naradno dodje do toga. Oba motora su dobra . Najbolje je da probas i da vidis koji ti bolje lezi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: Yamaha XC 300

Hvala svima na savetima i preporukama...jos uvek sam u dilemi ali mislim da ce da pobedi R6...ako neko jos uvek ima volje bilo bi dobro da mi da jos neki savet u vezi njenog odrzavanja,cene servisa velikih i malih(lanaca i lancanika),cene stelovanja karburatora,najcesci kvarovi i mane i sve drugo sto bi bilo korisno i sto bi trebao da znam..

Unapred hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

jbt da li na ovom forumu covek moze da dobije odgovor na pitanje koje postavi? Covek pita sta je bolje a vi mu odgovarate stotu stvar. Po mom misljenju ako mozes da izdvojis pare za gsxr k2 onda je to svakako bolji izbor. Ja sebe nisam pronasao na starim modelima R6. Jednostavno uzasno neudoban i tvrd motor, sa dugackim vozacevim sedistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Evo ja cu ti reci par reci o yamahi r6. Sto se tice odrzavanja mislim da i nije toliko skup,jer su cene ulja i potrosnih delova vecinom iste kao i kod svih motocikala tog godista,delova ima u bolje snabdevenim prodavnicama,ja sam sve delove kod nas kupovao. Sto se tice ulja ja sipam polusintetiku motulovu 4 litre sam platio 3650 din,prednje disk plocice sam platio 60eura,lanac i lancanici su bili novi kada sam kupio motor to jos nisam menjao,vazdusni filter je bio 3700din,uljni filter 1300din, a sinhronizacija i ciscenje karburatora mi je radio maistor i platio sam 50eura,svecice obicne ngk 880din komad,dalje se i ne secam sta sam sve kupovao ali uglavnom to je to. Od svih tih delova sto sam ti naveo ima i skupljih i jeftinijih,ali to sve zavisi ko ima kakve prohteve i naravno kome je koliko dubok dzep. Moja r6 je 1999 godiste, ima 50 i koju hiljadu na satu i posle toliko kilometara radi savrseno, ja sam 2 vlasnik iz uvoza je,tri sezone je kod mene i zadovoljan sam skroz,zeleo bih da je prodam iz jednog jedinog razloga a to je kawasaki z 750 :moto3:. Toliko o d mene zelim ti da nadjes dobar motor za sebe :zdravo:. p.s da se dovezem na kolegu gavrolinija ne verujem da kupac koji trazi "R" motor trazi udobnost u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pa verujem da ne trazi fotelju ali i izmedju R-ova ima razlike u udobnosti, meni je jawa zx6r mnogo udobnija a suzuku mi ima bolji polozaj sedenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Ako gledaš godište 99-01, onda je suzuki svakako bolji izbor. Znam, yamaha je ljepša ali ta godišta su nerijetko imala probleme na 30k-50k km, zavisi kako je vožena. Dolazilo je do pucanja cilindara, tojest onih košuljica, u glavnom kada ode treba obraditi mašinu plus svi lageri...u stvari odraditi generalku. Znam da su agregati za ovu yamahu mnogo traženi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: KS
  • Motocikl: gsxr 600 k7

Ako si normalan i imas i malo mozga mozes slobodno 600 rr, ako imas mogucnosti probaj od nekog pa ces i sam da vidis da se sasvim lepo mozes voziti i 50 na sat, pa ce kasnije tvoja sigurnost da se povecava i naravno iskustvo.. A sto se tice modela to je subjektivna stvar, kupis onaj koji ti vise legne s`tim da uvek na prvom mestu po meni treba da ti bude stanje motora toliko pominjana floskula :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Izmedju R6 i GSXR-a ja bih radije izabrao ovo drugo, jer ces pre naci GSXR u dobrom stanju, a i bolji je motor od R6 u svakom slucaju. Mada, da se ja pitam, pre oba bih uzeo CBR 600 RR ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Izmedju R6 i GSXR-a ja bih radije izabrao ovo drugo, jer ces pre naci GSXR u dobrom stanju, a i bolji je motor od R6 u svakom slucaju. Mada, da se ja pitam, pre oba bih uzeo CBR 600 RR ;)

 

Samo još kad bi postojala cbr 600rr 99-01 godište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kupio bih bolje očuvan motor, marka je na drugom mestu pri izboru. Ako rešiš da to bude, recimo, Yamaha, onda skupi dovoljno para i juri dobar primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Izmedju R6 i GSXR-a ja bih radije izabrao ovo drugo, jer ces pre naci GSXR u dobrom stanju, a i bolji je motor od R6 u svakom slucaju. Mada, da se ja pitam, pre oba bih uzeo CBR 600 RR ;)

 

Samo još kad bi postojala cbr 600rr 99-01 godište.

 

A jeste stvarno, prevideo sam godiste koje trazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja